Top-10 Filt Final MunktellArenan

Uppdaterad: 2012-03-04   19:52Hämta nya sidor automatiskt
Dagens spel slut kl 14.30.

Vinnare blev: D - Oskar Einan Köping, C - Patrik Nässelkvist Fröslunda. B - Mikael Lindström Laxen, A S-I Mellkvist Sundsvall
Vi tackar alla för årets tävling och hälsar alla välkomna till mixedtävlingen 15 april.

Resultat


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass D
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Oskar Einan870128314
2Leif Svensson861131113
3Rolf Strandberg850329410
4Per-Arne Säfström84043598
5Martin Åhs84043458
6Bo Nordström83143117
7Lars Ekström82153815
8Maj Boldt82063664
9Reine Hansson81163443
10Joakim Larsson000000

Matcher: Klass D
Per-Arne Säfström-Lars Ekström43-60
Reine Hansson-Martin Åhs45-44
Maj Boldt-Joakim Larsson50-36
Bo Nordström-Rolf Strandberg36-32
Leif Svensson-Oskar Einan47-35
Reine Hansson-Per-Arne Säfström40-39
Lars Ekström-Maj Boldt42-45
Martin Åhs-Rolf Strandberg48-43
Joakim Larsson-Leif Svensson35-31
Oskar Einan-Bo Nordström42-33
Maj Boldt-Reine Hansson55-42
Rolf Strandberg-Per-Arne Säfström38-34
Leif Svensson-Lars Ekström33-52
Bo Nordström-Martin Åhs44-34
Joakim Larsson-Oskar Einan34-36
Rolf Strandberg-Maj Boldt36-40
Reine Hansson-Leif Svensson42-42
Per-Arne Säfström-Bo Nordström48-35
Lars Ekström-Joakim Larsson57-43
Oskar Einan-Martin Åhs46-50
Leif Svensson-Rolf Strandberg34-42
Maj Boldt-Bo Nordström41-44
Joakim Larsson-Reine Hansson59-44
Martin Åhs-Per-Arne Säfström51-47
Lars Ekström-Oskar Einan45-32
Bo Nordström-Leif Svensson40-34
Rolf Strandberg-Joakim Larsson0-0
Martin Åhs-Maj Boldt37-45
Reine Hansson-Lars Ekström47-39
Per-Arne Säfström-Oskar Einan49-33
Joakim Larsson-Bo Nordström0-0
Leif Svensson-Martin Åhs39-40
Lars Ekström-Rolf Strandberg54-30
Maj Boldt-Per-Arne Säfström45-47
Oskar Einan-Reine Hansson31-43
Martin Åhs-Joakim Larsson0-0
Bo Nordström-Lars Ekström45-45
Per-Arne Säfström-Leif Svensson52-41
Reine Hansson-Rolf Strandberg43-36
Oskar Einan-Maj Boldt33-45
Lars Ekström-Martin Åhs44-41
Per-Arne Säfström-Joakim Larsson0-0
Bo Nordström-Reine Hansson34-42
Maj Boldt-Leif Svensson50-41
Rolf Strandberg-Oskar Einan37-31

 
1 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Oskar Einan35 42 36 46 32 33 31 33 31 31935,4
 
2 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Leif Svensson47 31 33 42 34 34 39 41 41 34238,0
 
3 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Rolf Strandberg32 43 38 36 42   30 36 37 29436,8
 
4 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Per-Arne Säfström43 39 34 48 47 49 47 52   35944,9
 
5 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Martin Åhs44 48 34 50 51 37 40   41 34543,1
 
6 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Bo Nordström36 33 44 35 44 40   45 34 31138,9
 
7 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Lars Ekström60 42 52 57 45 39 54 45 44 43848,7
 
8 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 May Boldt50 45 55 40 41 45 45 45 50 41646,2
 
9 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Reine Hansson45 40 42 42 44 47 43 43 42 38843,1
 
10 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Joakim Larsson36 35 34 43 59         20741,4


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Patrik Nässelkvist990029418
2Moshe Arad970232314
3Richard Wandel961228913
4Kaj Söderqvist942332310
5Erik Einan950431510
6Robert Bergling94143339
7Stig Westerberg92163315
8Kenth Björk91263524
9Håkan Zetterlind92073634
10Lars-Erik Sundin91173603

Matcher: Klass C
Kenth Björk-Kaj Söderqvist39-39
Lars-Erik Sundin-Stig Westerberg39-40
Moshe Arad-Erik Einan36-38
Håkan Zetterlind-Patrik Nässelkvist39-29
Robert Bergling-Richard Wandel33-33
Lars-Erik Sundin-Kenth Björk39-39
Kaj Söderqvist-Moshe Arad41-33
Stig Westerberg-Patrik Nässelkvist47-38
Erik Einan-Robert Bergling31-37
Richard Wandel-Håkan Zetterlind29-40
Moshe Arad-Lars-Erik Sundin34-38
Patrik Nässelkvist-Kenth Björk31-34
Robert Bergling-Kaj Söderqvist48-36
Håkan Zetterlind-Stig Westerberg48-36
Erik Einan-Richard Wandel43-33
Patrik Nässelkvist-Moshe Arad33-37
Lars-Erik Sundin-Robert Bergling38-33
Kenth Björk-Håkan Zetterlind36-41
Kaj Söderqvist-Erik Einan32-36
Richard Wandel-Stig Westerberg29-36
Robert Bergling-Patrik Nässelkvist38-35
Moshe Arad-Håkan Zetterlind39-42
Erik Einan-Lars-Erik Sundin36-42
Stig Westerberg-Kenth Björk31-44
Kaj Söderqvist-Richard Wandel34-37
Håkan Zetterlind-Robert Bergling48-38
Patrik Nässelkvist-Erik Einan35-38
Stig Westerberg-Moshe Arad37-34
Lars-Erik Sundin-Kaj Söderqvist39-36
Kenth Björk-Richard Wandel39-27
Erik Einan-Håkan Zetterlind37-38
Robert Bergling-Stig Westerberg32-37
Kaj Söderqvist-Patrik Nässelkvist38-31
Moshe Arad-Kenth Björk34-42
Richard Wandel-Lars-Erik Sundin36-41
Stig Westerberg-Erik Einan36-31
Håkan Zetterlind-Kaj Söderqvist34-36
Kenth Björk-Robert Bergling44-32
Lars-Erik Sundin-Patrik Nässelkvist39-32
Richard Wandel-Moshe Arad28-40
Kaj Söderqvist-Stig Westerberg31-31
Kenth Björk-Erik Einan35-25
Håkan Zetterlind-Lars-Erik Sundin33-45
Moshe Arad-Robert Bergling36-42
Patrik Nässelkvist-Richard Wandel30-37

 
1 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Patrik Nässelkvist29 38 31 33 35 35 31 32 30 29432,7
 
2 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Moshe Arad36 33 34 37 39 34 34 40 36 32335,9
 
3 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Richard Wandel33 29 33 29 37 27 36 28 37 28932,1
 
4 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Kaj Söderqvist39 41 36 32 34 36 38 36 31 32335,9
 
5 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Erik Einan38 31 43 36 36 38 37 31 25 31535,0
 
6 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Robert Bergling33 37 48 33 38 38 32 32 42 33337,0
 
7 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Stig Westerberg40 47 36 36 31 37 37 36 31 33136,8
 
8 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Kenth Björk39 39 34 36 44 39 42 44 35 35239,1
 
9 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Håkan Zetterlind39 40 48 41 42 48 38 34 33 36340,3
 
10 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Lars-Erik Sundin39 39 38 38 42 39 41 39 45 36040,0


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Mikael Lindström980130616
2Kari Laakso970229214
3Kennet Fosshaug961231913
4Ronnie Lundgren961229313
5Daniel Söderqvist93243428
6Pirkko Maaninka93153297
7Lennart Kensert93153187
8Guy Johansson92163365
9Inge Eriksson91263324
10Mikael Johansson91173563

Matcher: Klass B
Kari Laakso-Pirkko Maaninka33-36
Lennart Kensert-Kennet Fosshaug38-38
Guy Johansson-Ronnie Lundgren33-31
Daniel Söderqvist-Inge Eriksson35-35
Mikael Johansson-Mikael Lindström36-31
Lennart Kensert-Kari Laakso34-31
Pirkko Maaninka-Guy Johansson45-41
Kennet Fosshaug-Inge Eriksson38-44
Ronnie Lundgren-Mikael Johansson32-44
Mikael Lindström-Daniel Söderqvist39-45
Guy Johansson-Lennart Kensert40-36
Inge Eriksson-Kari Laakso36-33
Mikael Johansson-Pirkko Maaninka39-36
Daniel Söderqvist-Kennet Fosshaug35-31
Ronnie Lundgren-Mikael Lindström32-38
Inge Eriksson-Guy Johansson35-30
Lennart Kensert-Mikael Johansson30-41
Kari Laakso-Daniel Söderqvist32-37
Pirkko Maaninka-Ronnie Lundgren35-30
Mikael Lindström-Kennet Fosshaug36-37
Mikael Johansson-Inge Eriksson33-34
Guy Johansson-Daniel Söderqvist38-35
Ronnie Lundgren-Lennart Kensert32-37
Kennet Fosshaug-Kari Laakso29-30
Pirkko Maaninka-Mikael Lindström34-30
Daniel Söderqvist-Mikael Johansson46-48
Inge Eriksson-Ronnie Lundgren35-35
Kennet Fosshaug-Guy Johansson42-43
Lennart Kensert-Pirkko Maaninka38-28
Kari Laakso-Mikael Lindström35-33
Ronnie Lundgren-Daniel Söderqvist29-44
Mikael Johansson-Kennet Fosshaug41-36
Pirkko Maaninka-Inge Eriksson44-35
Guy Johansson-Kari Laakso42-37
Mikael Lindström-Lennart Kensert33-40
Kennet Fosshaug-Ronnie Lundgren28-37
Daniel Söderqvist-Pirkko Maaninka34-34
Kari Laakso-Mikael Johansson31-42
Lennart Kensert-Inge Eriksson33-35
Mikael Lindström-Guy Johansson33-37
Pirkko Maaninka-Kennet Fosshaug37-40
Kari Laakso-Ronnie Lundgren30-35
Daniel Söderqvist-Lennart Kensert31-32
Guy Johansson-Mikael Johansson32-32
Inge Eriksson-Mikael Lindström43-33

 
1 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Mikael Lindström31 39 38 36 30 33 33 33 33 30634,0
 
2 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Kari Laakso33 31 33 32 30 35 37 31 30 29232,4
 
3 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Kennet Fosshaug38 38 31 37 29 42 36 28 40 31935,4
 
4 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Ronnie Lundgren31 32 32 30 32 35 29 37 35 29332,6
 
5 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Daniel Söderqvist35 45 35 37 35 46 44 34 31 34238,0
 
6 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Pirkko Maaninka36 45 36 35 34 28 44 34 37 32936,6
 
7 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Lennart Kensert38 34 36 30 37 38 40 33 32 31835,3
 
8 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Guy Johansson33 41 40 30 38 43 42 37 32 33637,3
 
9 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Inge Eriksson35 44 36 35 34 35 35 35 43 33236,9
 
10 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Mikael Johansson36 44 39 41 33 48 41 42 32 35639,6


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1S-I Mellkvist951328411
2Robert Gustavsson943227111
3Alexander Dahlstedt950430410
4Anders Görlin950429010
5Anders Roswall94142769
6Lennart Jansson94142829
7Bernt Gustavsson93332939
8Krister Magnusson93242878
9Bror Wallén93152837
10Robin Andersson93063356

Matcher: Klass A
S-I Mellkvist-Bernt Gustavsson30-32
Robert Gustavsson-Anders Görlin30-32
Alexander Dahlstedt-Robin Andersson41-46
Bror Wallén-Krister Magnusson28-30
Anders Roswall-Lennart Jansson35-30
Robert Gustavsson-S-I Mellkvist30-27
Bernt Gustavsson-Alexander Dahlstedt32-33
Anders Görlin-Krister Magnusson31-35
Robin Andersson-Anders Roswall36-30
Lennart Jansson-Bror Wallén26-29
Alexander Dahlstedt-Robert Gustavsson30-34
Krister Magnusson-S-I Mellkvist31-31
Anders Roswall-Bernt Gustavsson32-32
Bror Wallén-Anders Görlin30-34
Robin Andersson-Lennart Jansson38-29
Krister Magnusson-Alexander Dahlstedt25-35
Robert Gustavsson-Anders Roswall22-33
S-I Mellkvist-Bror Wallén30-31
Bernt Gustavsson-Robin Andersson38-33
Lennart Jansson-Anders Görlin31-30
Anders Roswall-Krister Magnusson25-34
Alexander Dahlstedt-Bror Wallén30-31
Robin Andersson-Robert Gustavsson37-24
Anders Görlin-S-I Mellkvist31-37
Bernt Gustavsson-Lennart Jansson33-33
Bror Wallén-Anders Roswall28-31
Krister Magnusson-Robin Andersson37-34
Anders Görlin-Alexander Dahlstedt36-30
Robert Gustavsson-Bernt Gustavsson29-29
S-I Mellkvist-Lennart Jansson33-32
Robin Andersson-Bror Wallén30-33
Anders Roswall-Anders Görlin31-29
Bernt Gustavsson-Krister Magnusson31-27
Alexander Dahlstedt-S-I Mellkvist42-29
Lennart Jansson-Robert Gustavsson31-28
Anders Görlin-Robin Andersson31-48
Bror Wallén-Bernt Gustavsson36-34
S-I Mellkvist-Anders Roswall35-31
Robert Gustavsson-Krister Magnusson37-37
Lennart Jansson-Alexander Dahlstedt37-33
Bernt Gustavsson-Anders Görlin32-36
S-I Mellkvist-Robin Andersson32-33
Bror Wallén-Robert Gustavsson37-37
Alexander Dahlstedt-Anders Roswall30-28
Krister Magnusson-Lennart Jansson31-33

 
1 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 S-I Mellkvist30 27 31 30 37 33 29 35 32 28431,6
 
2 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Robert Gustavsson30 30 34 22 24 29 28 37 37 27130,1
 
3 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Alexander Dahlstedt41 33 30 35 30 30 42 33 30 30433,8
 
4 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Anders Görlin32 31 34 30 31 36 29 31 36 29032,2
 
5 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Anders Roswall35 30 32 33 25 31 31 31 28 27630,7
 
6 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Lennart Jansson30 26 29 31 33 32 31 37 33 28231,3
 
7 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Bernt Gustavsson32 32 32 38 33 29 31 34 32 29332,6
 
8 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Krister Magnusson30 35 31 25 34 37 27 37 31 28731,9
 
9 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Bror Wallén28 29 30 31 31 28 33 36 37 28331,4
 
10 V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Totalt Snitt
 Robin Andersson46 36 38 33 37 34 30 48 33 33537,2


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 1.0.2 2012-01-07