Top-12 EB Kval 1 MunktellArenan

Uppdaterad: 2012-11-11   20:04
Tävlingen avslutad kl 17.10

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Kennet Fosshaug Ersta MGK 25 22 22 21 22,5 90
2 Patrik Nässelkvist Fröslunda BGK 28 23 22 21 23,5 94
3 Mohammad Mousavi Kristineberg BGK 24 24 24 23 23,8 95
4 Joakim Larsson Fröslunda BGK 25 22 25 23 23,8 95
5 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 26 24 23 23 24,0 96
6 Lars-Göran Guldbrandsson Skönsbergs SK 28 22 24 25 24,8 99
6 Leif Jandrin Djulö BGK 24 23 25 27 24,8 99
8 Peter Lindqvist Djulö BGK 25 30 24 21 25,0 100
9 Joakim Lindström Strängnäs BGK 22 30 25 25 25,5 102
9 Mikael Lindström BGK Laxen 25 29 23 25 25,5 102
9 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 23 25 27 27 25,5 102
12 Anders Öhman Tantogårdens BGK 22 27 32 22 25,8 103
13 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 26 23 25 31 26,3 105
13 Ryno Vestergren Haga BGK 23 26 30 26 26,3 105
15 Lucas Johansson MGK 49 Nyköping 26 28 28 25 26,8 107
16 Ingela Eriksson Djulö BGK 26 26 26 31 27,3 109
17 Arne Andersson Haninge BGK 25 28 28 30 27,8 111
17 Sara Andersson Tyresö BGK 29 28 26 28 27,8 111
19 Lars Wallentin Haninge BGK 30 28 28 27 28,3 113
19 Kjell Linder MGK 49 Nyköping 24 26 31 32 28,3 113
21 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 28 28 30 28 28,5 114
22 Lena Brown BGK Spiik 23 33 30 29 28,8 115
23 Sixten Magnusson Haninge BGK 30 27 30 30 29,3 117
24 Peter Elfvén Uppsala BGK 30 26 31 34 30,3 121
25 Lars Ekström Kristineberg BGK 27 31 32 33 30,8 123
26 Sabine Rundström MGK 49 Nyköping 35 30 27 33 31,3 125
27 Merlin Andrèasson Örebro BGK 27 33 35 34 32,3 129
28 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 27 35 35 33 32,5 130
29 Markus Ljungblad Fröslunda BGK 30 33 35 33 32,8 131
30 Kurt Nilsson Daga BGK 32 33 34 33 33,0 132
31 Angelina Lövstrand Daga BGK 42 40 30 25 34,3 137
32 Benny Eriksson BGK VK-78 37 38 34 40 37,3 149
33 Jens Johansson Skönsbergs SK 30 38     34,0 68 Brutit


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Pierre Geerhold BGK VK-78 20 22 21 21 21,0 84
2 Kerry Andersson Djulö BGK 21 19 24 21 21,3 85
3 Roberth Hummelgren Djulö BGK 25 21 22 19 21,8 87
4 Jan Lindvall MGK 49 Nyköping 22 23 21 23 22,3 89
4 Robin Andersson Fröslunda BGK 22 24 22 21 22,3 89
4 Lars Svensson Ersta MGK 24 23 22 20 22,3 89
4 Roger Svensson Enköpings BGK 21 27 19 22 22,3 89
8 Stefan Borg Sundbybergs BGK 24 23 25 18 22,5 90
9 Daniel Söderqvist Strängnäs BGK 27 22 23 19 22,8 91
10 Reine Hansson Tyresö BGK 24 22 25 21 23,0 92
10 Peter Gyllhag Eskilstuna BGK 22 25 21 24 23,0 92
12 Gunnar Andersson Djulö BGK 23 22 21 27 23,3 93
12 Anders Schedin Sundbybergs BGK 24 20 25 24 23,3 93
14 Sven-Olof Birgersson Fröslunda BGK 23 25 23 23 23,5 94
15 Erik Hjalmarsson Skönsbergs SK 23 21 24 27 23,8 95
15 Simon Levander Eskilstuna BGK 24 27 24 20 23,8 95
15 Patrik Karlsson Tantogårdens BGK 23 25 22 25 23,8 95
18 Peter Persson Örebro BGK 22 25 26 23 24,0 96
18 Alexander Dahlstedt Fröslunda BGK 25 22 24 25 24,0 96
20 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 26 23 25 23 24,3 97
20 Birger Lindell Tyresö BGK 21 31 21 24 24,3 97
22 Mikael Lindblom Sundsvalls BGK 26 25 23 24 24,5 98
23 Bernt Gustavsson Strängnäs BGK 30 21 21 27 24,8 99
24 Krister Magnusson Tyresö BGK 27 20 23 31 25,3 101
24 Tomas Johansson Skönsbergs SK 27 20 27 27 25,3 101
26 Conny Blomqvist Sundbybergs BGK 24 22 25 32 25,8 103
27 Moshe Arad Tantogårdens BGK 28 22 30 26 26,5 106
28 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 25 27 33 22 26,8 107
29 Gerd Andersson Fröslunda BGK 27 34 23 27 27,8 111
30 Mats Eisenschmidt Göteborg BGK 33 27 26 28 28,5 114
31 Ulf Lyxell Djulö BGK 28 24 31 32 28,8 115


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Tot
1 Peter Nordin Sundsvalls BGK 18 20 20 19 19,3 77
2 Anders Görlin Sundbybergs BGK 19 20 20 23 20,5 82
3 Johan Andersson Djulö BGK 20 22 18 22 20,5 82
4 Tommy Blixt BGK Spiik 21 21 19 23 21,0 84
5 Mattias Brännström Skönsbergs SK 21 21 20 25 21,8 87
6 Annelie Larsson Gullbergsbro BGK 23 20 23 22 22,0 88
6 Magnus Mårtensson Sundsvalls BGK 22 21 19 26 22,0 88
8 Derice Shumilov Susoho Fröslunda BGK 21 20 23 25 22,3 89
8 Andreas Fransson Sundbybergs BGK 22 23 23 21 22,3 89
10 Martin Lundell Gullbergsbro BGK 23 24 21 22 22,5 90
11 S-I Mellkvist Sundsvalls BGK 23 22 24 22 22,8 91
11 Morgan Munther Sundsvalls BGK 27 23 21 20 22,8 91
13 Rasmus Schedin Askims BGK 23 22 21 28 23,5 94
14 Robert Gustavsson Örebro BGK 25 25 25 21 24,0 96


Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 1.0.3