Inomhus-SM, MunktellArenan

Uppdaterad: 2014-12-07   16:58Hämta nya sidor automatiskt

Lördagens spel avslutat kl 17.50
Söndagens spel avslutat kl 16.45.

Resultat


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Tot
1 Annelie Lundell BGK Linjen 22 21 22 26 23 21 22 23 21 22,3 201
2 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 34 23 27 25 26 24 20 23 25 25,2 227
3 Gerd Andersson Eskilstuna BGK 27 24 29 22 22 32 29 25 25 26,1 235
4 Kristina Svensson Uppsala BGK 26 35 33 26 31 25 26 26 26 28,2 254
5 Lena Brown BGK Spiik 33 31 32 30 38 25 33 28 28 30,9 278
6 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 35 40 33 34           35,5 142 Brutit


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Tot
1 Anders Görlin Eskilstuna BGK 23 21 19 20 19 22 22 19 20 20,6 185
2 Magnus Westerberg Tyresö BGK 20 22 19 23 24 21 18 22 24 21,4 193
3 Peter Ericsson Hjelmsjö BGK 22 19 23 23 24 21 20 23 19 21,6 194
4 Roger Svensson Tyresö BGK 23 20 22 24 21 23 22 21 19 21,7 195
5 Lennart Jansson Örebro BGK 24 20 23 22 23 20 22 21 21 21,8 196
6 Krister Magnusson Tyresö BGK 20 23 25 22 20 23 21 21 22 21,9 197
7 Daniel Ågren Södertälje BGK 24 21 22 22 21 22 23 22 21 22,0 198
8 Tommy Blixt BGK Spiik 22 21 21 23 23 22 26 22 23 22,6 203
8 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 22 21 23 23 24 21 24 19 26 22,6 203
10 Markku Sillman Manse RG 22 19 32 24 25 22 20 24 23 23,4 211
11 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK 24 21 23 26 23 25 21 21 28 23,6 212
12 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 25 28 22 21 27 20 21 24 25 23,7 213
Kval - 12 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 7
13 Janne Forsström Köpings BGK 28 22 20 23 28 22 22     23,6 165
13 Freddy Springfeldt Köpings BGK 29 23 21 21 19 24 28     23,6 165
15 Peter Gyllhag Eskilstuna BGK 23 24 24 27 24 20 24     23,7 166
16 Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK 22 29 21 25 25 24 21     23,9 167
17 Christer Söderlund Tyresö BGK 23 25 26 24 27 21 23     24,1 169
18 Bror Wallén BGK Spiik 22 25 22 29 23 23 27     24,4 171
19 Ulf Lyxell Djulö BGK 23 26 23 25 24 27 30     25,4 178
Kval - 18 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
20 Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping 22 22 29 26           24,8 99
21 Tony Strömberg BGK VK-78 23 30 23 24           25,0 100
22 Per Einan Köpings BGK 33 21 26 22           25,5 102
22 Bernt Gustafsson Södertälje BGK 23 23 28 28           25,5 102
24 Leif Jandrin Djulö BGK 24 30 26 24           26,0 104
25 Anders Schedin Sundbybergs BGK 30 22 31 22           26,3 105
25 Mats Eisenschmidt Askims BGK 28 24 23 30           26,3 105
27 Gunnar Andersson Djulö BGK 28 25 26 27           26,5 106
27 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 31 24 23 28           26,5 106
29 Ulf Hagström Uddevalla BGK 24 31 32 25           28,0 112
30 Ryno Vestergren Haga BGK 27 31 29 27           28,5 114
30 Jan Illmesjö MGK 49 Nyköping 31 31 26 26           28,5 114
32 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 29 28 29 29           28,8 115
33 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 26 29 33 28           29,0 116
34 Marco Bohlin Arancibia Uppsala BGK 32 27 25 33           29,3 117
35 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 31 31 30 29           30,3 121


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damjuniorer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Tot
1 Felicia Vikström Umeå Bangolfklubb 26 28 29 23 30 23 23 22 24 25,3 228


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrjuniorer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Tot
1 Elias Zachariassen Tantogårdens BGK 24 24 23 20 23 18 22 22 21 21,9 197
2 James Lindström Umeå Bangolfklubb 29 23 27 22 21 21 23 22 21 23,2 209
3 Eric Bohlin Uppsala BGK 25 22 29 24 28 22 20 24 22 24,0 216
4 Filip Springfeldt Köpings BGK 26 26 22 27 26 25 21 21 22 24,0 216
5 Andreas Ekängen Skoghalls BGK 22 26 24 27 26 26 26 23 29 25,4 229
6 Markus Ljungblad Skoghalls BGK 33 25 25 27 26 21 23 26 33 26,6 239
Kval - 6 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 7
7 Oskar Einan Köpings BGK 27 27 27 26 26 24 24     25,9 181
8 Jacob Lindström Umeå Bangolfklubb 28 28 23 28 29 29 26     27,3 191
9 Eetu Ikola Manse RG 31 25 26 21 35 24 30     27,4 192
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
10 Johan Rydberg Olofströms BGK 31 29 26 27           28,3 113
11 Niklas Hansson Asarums BGK 33 32 39 29           33,3 133
12 Victor Bohlin Uppsala BGK 40 32 32 33           34,3 137


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Damer
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Tot
1 Karin Olsson Uppsala BGK 18 25 22 24 23 25 20 22 27 22,9 206
2 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 28 25 30 22 22 21 29 23 24 24,9 224
3 Maria-Therese Olofsson Kalmar MGK 29 29 28 23 26 26 24 27 27 26,6 239
4 Ingela Eriksson Djulö BGK 32 27 23 27 33 27 22 24 26 26,8 241
5 Sara Andersson Tyresö BGK 25 27 29 29 25 27 24 32 27 27,2 245
6 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 31 25 25 30 31 30 23 29 27 27,9 251


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Herrar
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Tot
1 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 19 23 22 19 22 20 20 21 18 20,4 184
2 Mikael Illmesjö Södertälje BGK 22 20 20 21 18 24 18 20 21 20,4 184
3 Lars Brown Uppsala BGK 20 20 22 21 21 22 20 20 21 20,8 187
4 Patrik Nässelkvist Tyresö BGK 22 23 22 21 22 20 19 23 21 21,4 193
5 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 21 20 28 23 19 20 20 23 20 21,6 194
6 Andreas Fransson Eskilstuna BGK 26 21 19 23 21 18 21 20 26 21,7 195
6 Sebastian Ekängen Skoghalls BGK 25 21 22 19 25 21 21 21 20 21,7 195
6 Robin Andersson Strängnäs BGK 20 19 21 24 22 22 25 20 22 21,7 195
9 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 24 23 22 20 22 22 20 20 25 22,0 198
10 Aki Sillman Kungälvs BGK 22 23 21 20 22 22 24 23 23 22,2 200
Kval - 9 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 7
11 Fredrik Tagesson Skoghalls BGK 24 27 21 19 22 21 21     22,1 155
11 Derice Shumilov Susoho Tantogårdens BGK 24 21 23 24 21 21 21     22,1 155
13 Johan Andersson Djulö BGK 25 21 22 25 24 21 19     22,4 157
14 Niklas Strömberg Kalmar MGK 22 24 24 23 24 22 21     22,9 160
Kval - 13 spelare + spelare med samma resultat fortsätter efter varv 4
15 Simon Levander Eskilstuna BGK 20 24 24 26           23,5 94
15 Mattias Brännström Skönsbergs SK 25 22 22 25           23,5 94
17 Joakim Lindström Strängnäs BGK 25 23 23 24           23,8 95
17 Johan Hagström Skönsbergs SK 26 22 24 23           23,8 95
19 Stefan Söderqvist Strängnäs BGK 29 22 21 24           24,0 96
20 Juuso Tasku Manse RG 28 22 24 23           24,3 97
21 Pierre Geerhold BGK VK-78 23 25 28 22           24,5 98
22 Roberth Hummelgren Djulö BGK 26 31 22 22           25,3 101
23 Peter Lindqvist Djulö BGK 30 27 26 20           25,8 103
24 Johan Lyckebring Köpings BGK 25 32 27 29           28,3 113
25 Moshe Arad Tantogårdens BGK 34 33 30 26           30,8 123
26 Rasmus Schedin Askims BGK                   0,0 0 Ej till start


Damer | Herrar | Oldtimers Herrar | Oldtimers Damer | Damjuniorer | Herrjuniorer | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.3 2014-10-04