Top Tio Filt Kval 2, MunktellArenan

Uppdaterad: 2014-12-14   18:47Hämta nya sidor automatiskt

Tävlingen avslutad kl 18.45

Resultat


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Tot
1 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 32 34 33,0 66
2 Derice Susoho Tantogårdens BGK 33 34 33,5 67
3 Bengt Åberg BGK VK-78 31 36 33,5 67
4 Rasmus Bergqvist Ålbrons BGK 36 32 34,0 68
4 Leif Tjernström Haga BGK 35 33 34,0 68
6 Richard Wandel BGK Linjen 36 33 34,5 69
6 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 37 32 34,5 69
8 Filip Springfeldt Köpings BGK 37 33 35,0 70
9 Stig Westerberg Norrtälje BGK 31 40 35,5 71
9 Elisabeth Brandt BGK Linjen 30 41 35,5 71
11 Moshe Arad Tantogårdens BGK 39 33 36,0 72
11 Bengt Forsström Köpings BGK 38 34 36,0 72
11 Peter Elfvén Uppsala BGK 28 44 36,0 72
14 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK 34 39 36,5 73
14 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 36 37 36,5 73
16 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK 29 45 37,0 74
17 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 39 36 37,5 75
17 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 38 37 37,5 75
19 Per Einan Köpings BGK 39 37 38,0 76
20 Ronny Granholm Tantogårdens BGK 40 39 39,5 79
20 Magnus Johansson BGK VK-78 33 46 39,5 79
22 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 37 43 40,0 80
22 Patrik Karlsson Tantogårdens BGK 41 39 40,0 80
22 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 42 38 40,0 80
22 Kenth Björk Gullbergsbro BGK 43 37 40,0 80
26 Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK 34 47 40,5 81
27 Åke Lundberg BGK VK-78 37 45 41,0 82
28 Lennart Kensert Aros BGK 44 39 41,5 83
28 Andreas Rosenberg Hammarby BGK 39 44 41,5 83
28 Mats Rosenberg Hammarby BGK 38 45 41,5 83
31 Kurt Norberg Ludvika BGK 40 45 42,5 85
31 Patrik Wessling Ålbrons BGK 38 47 42,5 85
31 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 38 47 42,5 85
34 Kari Laakso Eskilstuna BGK 49 38 43,5 87
35 Freddy Springfeldt Köpings BGK 43 45 44,0 88
36 Lars-Olov Lind BGK VK-78 42 48 45,0 90
36 Ricard Lockner Sundbybergs BGK 54 36 45,0 90
38 Tommy Karlsson Norrtälje BGK 55 42 48,5 97
39 Christer Helgesson Norrtälje BGK 54 48 51,0 102


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Tot
1 Lennart Jansson Örebro BGK 31 27 29,0 58
2 Erik Einan Köpings BGK 32 28 30,0 60
3 Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping 29 32 30,5 61
4 Robert Gustavsson Örebro BGK 32 29 30,5 61
5 Bernt Gustafsson Södertälje BGK 35 27 31,0 62
5 Anders Larsson MGK 49 Nyköping 30 32 31,0 62
7 Anders Görlin Eskilstuna BGK 32 31 31,5 63
8 Patrik Nässelqvist Tyresö BGK 30 35 32,5 65
9 Janne Forsström Köpings BGK 37 30 33,5 67
9 Krister Magnusson Tyresö BGK 30 37 33,5 67
11 Lars-Göran Berg MGK 49 Nyköping 32 36 34,0 68
11 Simon Levander Eskilstuna BGK 33 35 34,0 68
13 Robin Andersson Strängnäs BGK 34 36 35,0 70
14 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 34 38 36,0 72
15 Tommy Blixt BGK Spiik 37 36 36,5 73
16 Bernice Thors Gullbergsbro BGK 44 31 37,5 75
16 S-I Mellqvist Sundsvalls BGK 38 37 37,5 75
18 Stefan Borg Sundbybergs BGK 37 39 38,0 76
19 Jon Björklund Hammarby BGK 38 41 39,5 79
20 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 39 41 40,0 80
21 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 34 48 41,0 82


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom B-C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Tot
1 Filip Björklund Hammarby BGK 58 59 58,5 117


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Tot
1 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 32 37 34,5 69
2 Petra Kvarnström Strängnäs BGK 32 41 36,5 73
3 Håkan Hallin Eskilstuna BGK 43 34 38,5 77
4 Lennart Rundström MGK 49 Nyköping 36 42 39,0 78
5 Sven-Erik Larsson Eskilstuna BGK 36 45 40,5 81
6 Jan-Åke Karlsson Haga BGK 40 42 41,0 82
7 Lennart Mathiasen BGK Spiik 45 38 41,5 83
8 David Erhardsson Garphyttans BGK 34 50 42,0 84
9 Tage Westerberg Norrtälje BGK 42 45 43,5 87
10 Göte Björklund Daga BGK 37 53 45,0 90
11 Sabine Rundström MGK 49 Nyköping 50 42 46,0 92
12 Andreas Tidblad Daga BGK 40 54 47,0 94
13 Hans Hessel Enköpings BGK 55 42 48,5 97
14 Arne Olofsson Uppsala BGK 55 44 49,5 99
15 Benny Claesson Haga BGK 46 55 50,5 101
16 Per-Arne Säfström Örebro BGK 49 53 51,0 102
16 Heinz Boldt Örebro BGK 50 52 51,0 102
18 Eva Karlsson Daga BGK 55 49 52,0 104
18 May Boldt Örebro BGK 54 50 52,0 104
20 Stefan Grönblad Strängnäs BGK 58 49 53,5 107
21 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping 54 54 54,0 108
22 Anton Hagberg Djulö BGK 56 55 55,5 111
22 Claes Lindqvist Sundbybergs BGK 59 52 55,5 111
24 Roland Törnvall Haga BGK 60 53 56,5 113
25 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 58 57 57,5 115
25 Margaretha Karlsson Haga BGK 54 61 57,5 115
27 Arne Backman Tantogårdens BGK 61 55 58,0 116
27 Lars-Ove Karlsson MGK 49 Nyköping 56 60 58,0 116
29 Urban Jandrin Djulö BGK 54 64 59,0 118
30 Bertil Jonsson Mosås BGK 55 64 59,5 119
30 Joakim Konradsson Eskilstuna BGK 53 66 59,5 119
32 Mikael Lind Ålbrons BGK 71 56 63,5 127
33 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 63 68 65,5 131
34 Sven Bergström Haga BGK 72 62 67,0 134
35 Stefan Eriksson Djulö BGK 68 68 68,0 136


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Tot
1 Håkan Zetterlind Enköpings BGK 31 36 33,5 67
2 Joakim Larsson Tyresö BGK 35 34 34,5 69
3 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 38 35 36,5 73
4 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 33 41 37,0 74
5 Peter Lindqvist Djulö BGK 34 41 37,5 75
6 Benny Allansson Örebro BGK 37 39 38,0 76
7 Eric Bohlin Uppsala BGK 42 35 38,5 77
7 Lena Brown BGK Spiik 41 36 38,5 77
7 Martin Larsson Köpings BGK 39 38 38,5 77
7 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 36 41 38,5 77
7 Per Viklund Sundsvalls BGK 38 39 38,5 77
12 Stefan Söderqvist Strängnäs BGK 39 40 39,5 79
12 Roberth Hummelgren Djulö BGK 38 41 39,5 79
14 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 52 28 40,0 80
15 Johan Lyckebring Köpings BGK 48 33 40,5 81
15 Oskar Einan Köpings BGK 42 39 40,5 81
15 Camilla Högberg Sundbybergs BGK 44 37 40,5 81
15 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 32 49 40,5 81
19 Benny Hasth Strängnäs BGK 33 49 41,0 82
19 Carl-Eric Almerborn Ludvika BGK 46 36 41,0 82
21 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 42 42 42,0 84
21 Per-Åke Berg Enköpings BGK 47 37 42,0 84
21 Kaj Söderqvist Södertälje BGK 43 41 42,0 84
24 Örjan Molin Södertälje BGK 42 43 42,5 85
24 Fredrik Kratz Djulö BGK 42 43 42,5 85
26 Lennart Stener Strängnäs BGK 42 44 43,0 86
27 Lars-Erik Sundin BGK Spiik 43 44 43,5 87
27 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 43 44 43,5 87
29 Bengt Holgersson Norrtälje BGK 44 44 44,0 88
29 Ulla Ljung Mosås BGK 47 41 44,0 88
31 Mattias Larsson Köpings BGK 46 43 44,5 89
32 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 47 43 45,0 90
32 Thomas Suominen Sundbybergs BGK 43 47 45,0 90
34 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 45 46 45,5 91
34 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 42 49 45,5 91
36 Ryno Vestergren Haga BGK 46 48 47,0 94
36 Leif Jandrin Djulö BGK 59 35 47,0 94
36 Sara Andersson Tyresö BGK 45 49 47,0 94
39 Reine Hansson Tyresö BGK 44 51 47,5 95
39 Anders Öhman Tantogårdens BGK 51 44 47,5 95
41 Bert Åndberg MGK 49 Nyköping 45 51 48,0 96
41 Sören Risberg Ludvika BGK 45 51 48,0 96
43 Leif Lövström MGK 49 Nyköping 43 54 48,5 97
44 Arne Andersson Tantogårdens BGK 54 46 50,0 100
44 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 45 55 50,0 100
44 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 46 54 50,0 100
47 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 54 47 50,5 101
48 Marco Arancibia Uppsala BGK 57 48 52,5 105
49 Pasi Valtonen Köpings BGK 61 51 56,0 112


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.2