Top Tio Filt Kval 2, MunktellArenan


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Rak lista

Plac Namn Klubb Klass  V1  V2 Snitt Tot
1 Lennart Jansson Örebro BGK Klass A 31 27 29,0 58
2 Erik Einan Köpings BGK Klass A 32 28 30,0 60
3 Robert Gustavsson Örebro BGK Klass A 32 29 30,5 61
Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping Klass A 29 32 30,5 61
5 Anders Larsson MGK 49 Nyköping Klass A 30 32 31,0 62
Bernt Gustafsson Södertälje BGK Klass A 35 27 31,0 62
7 Anders Görlin Eskilstuna BGK Klass A 32 31 31,5 63
8 Patrik Nässelqvist Tyresö BGK Klass A 30 35 32,5 65
9 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping Klass B 32 34 33,0 66
10 Janne Forsström Köpings BGK Klass A 37 30 33,5 67
Bengt Åberg BGK VK-78 Klass B 31 36 33,5 67
Derice Susoho Tantogårdens BGK Klass B 33 34 33,5 67
Krister Magnusson Tyresö BGK Klass A 30 37 33,5 67
Håkan Zetterlind Enköpings BGK Klass C 31 36 33,5 67
15 Simon Levander Eskilstuna BGK Klass A 33 35 34,0 68
Lars-Göran Berg MGK 49 Nyköping Klass A 32 36 34,0 68
Leif Tjernström Haga BGK Klass B 35 33 34,0 68
Rasmus Bergqvist Ålbrons BGK Klass B 36 32 34,0 68
19 Fredrik Mets Eskilstuna BGK Klass D 32 37 34,5 69
Guy Johansson MGK 49 Nyköping Klass B 37 32 34,5 69
Joakim Larsson Tyresö BGK Klass C 35 34 34,5 69
Richard Wandel BGK Linjen Klass B 36 33 34,5 69
23 Filip Springfeldt Köpings BGK Klass B 37 33 35,0 70
Robin Andersson Strängnäs BGK Klass A 34 36 35,0 70
25 Elisabeth Brandt BGK Linjen Klass B 30 41 35,5 71
Stig Westerberg Norrtälje BGK Klass B 31 40 35,5 71
27 Stig Pettersson Stora Tuna BGK Klass A 34 38 36,0 72
Peter Elfvén Uppsala BGK Klass B 28 44 36,0 72
Bengt Forsström Köpings BGK Klass B 38 34 36,0 72
Moshe Arad Tantogårdens BGK Klass B 39 33 36,0 72
31 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK Klass B 34 39 36,5 73
Tommy Blixt BGK Spiik Klass A 37 36 36,5 73
Björn Nilsson Sundbybergs BGK Klass C 38 35 36,5 73
Petra Kvarnström Strängnäs BGK Klass D 32 41 36,5 73
Peter Vicary MGK 49 Nyköping Klass B 36 37 36,5 73
36 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK Klass C 33 41 37,0 74
Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK Klass B 29 45 37,0 74
38 Thomas Helgesson Norrtälje BGK Klass B 38 37 37,5 75
S-I Mellqvist Sundsvalls BGK Klass A 38 37 37,5 75
Bernice Thors Gullbergsbro BGK Klass A 44 31 37,5 75
Peter Lindqvist Djulö BGK Klass C 34 41 37,5 75
Rolf Strandberg Eskilstuna BGK Klass B 39 36 37,5 75
43 Per Einan Köpings BGK Klass B 39 37 38,0 76
Stefan Borg Sundbybergs BGK Klass A 37 39 38,0 76
Benny Allansson Örebro BGK Klass C 37 39 38,0 76
46 Per-Ove Garesjö BGK Spiik Klass C 36 41 38,5 77
Per Viklund Sundsvalls BGK Klass C 38 39 38,5 77
Håkan Hallin Eskilstuna BGK Klass D 43 34 38,5 77
Eric Bohlin Uppsala BGK Klass C 42 35 38,5 77
Lena Brown BGK Spiik Klass C 41 36 38,5 77
Martin Larsson Köpings BGK Klass C 39 38 38,5 77
52 Lennart Rundström MGK 49 Nyköping Klass D 36 42 39,0 78
53 Stefan Söderqvist Strängnäs BGK Klass C 39 40 39,5 79
Roberth Hummelgren Djulö BGK Klass C 38 41 39,5 79
Ronny Granholm Tantogårdens BGK Klass B 40 39 39,5 79
Jon Björklund Hammarby BGK Klass A 38 41 39,5 79
Magnus Johansson BGK VK-78 Klass B 33 46 39,5 79
58 Lars Abrahamsson Enköpings BGK Klass B 37 43 40,0 80
Gustav Björnberg Tantogårdens BGK Klass A 39 41 40,0 80
Kenth Björk Gullbergsbro BGK Klass B 43 37 40,0 80
Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK Klass B 42 38 40,0 80
Benny Karlsson Eskilstuna BGK Klass C 52 28 40,0 80
Patrik Karlsson Tantogårdens BGK Klass B 41 39 40,0 80
64 Oskar Einan Köpings BGK Klass C 42 39 40,5 81
Camilla Högberg Sundbybergs BGK Klass C 44 37 40,5 81
Stefan Wigö Eskilstuna BGK Klass C 32 49 40,5 81
Sven-Erik Larsson Eskilstuna BGK Klass D 36 45 40,5 81
Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK Klass B 34 47 40,5 81
Johan Lyckebring Köpings BGK Klass C 48 33 40,5 81
70 Benny Hasth Strängnäs BGK Klass C 33 49 41,0 82
Carl-Eric Almerborn Ludvika BGK Klass C 46 36 41,0 82
Åke Lundberg BGK VK-78 Klass B 37 45 41,0 82
Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK Klass A 34 48 41,0 82
Jan-Åke Karlsson Haga BGK Klass D 40 42 41,0 82
75 Lennart Kensert Aros BGK Klass B 44 39 41,5 83
Lennart Mathiasen BGK Spiik Klass D 45 38 41,5 83
Mats Rosenberg Hammarby BGK Klass B 38 45 41,5 83
Andreas Rosenberg Hammarby BGK Klass B 39 44 41,5 83
79 Kaj Söderqvist Södertälje BGK Klass C 43 41 42,0 84
David Erhardsson Garphyttans BGK Klass D 34 50 42,0 84
Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK Klass C 42 42 42,0 84
Per-Åke Berg Enköpings BGK Klass C 47 37 42,0 84
83 Kurt Norberg Ludvika BGK Klass B 40 45 42,5 85
Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK Klass B 38 47 42,5 85
Örjan Molin Södertälje BGK Klass C 42 43 42,5 85
Patrik Wessling Ålbrons BGK Klass B 38 47 42,5 85
Fredrik Kratz Djulö BGK Klass C 42 43 42,5 85
88 Lennart Stener Strängnäs BGK Klass C 42 44 43,0 86
89 Kari Laakso Eskilstuna BGK Klass B 49 38 43,5 87
Marie-Louise Tunmats Örebro BGK Klass C 43 44 43,5 87
Lars-Erik Sundin BGK Spiik Klass C 43 44 43,5 87
Tage Westerberg Norrtälje BGK Klass D 42 45 43,5 87
93 Freddy Springfeldt Köpings BGK Klass B 43 45 44,0 88
Ulla Ljung Mosås BGK Klass C 47 41 44,0 88
Bengt Holgersson Norrtälje BGK Klass C 44 44 44,0 88
96 Mattias Larsson Köpings BGK Klass C 46 43 44,5 89
97 Göte Björklund Daga BGK Klass D 37 53 45,0 90
Thomas Suominen Sundbybergs BGK Klass C 43 47 45,0 90
Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK Klass C 47 43 45,0 90
Lars-Olov Lind BGK VK-78 Klass B 42 48 45,0 90
Ricard Lockner Sundbybergs BGK Klass B 54 36 45,0 90
102 Martin Holmlund Sundbybergs BGK Klass C 42 49 45,5 91
Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK Klass C 45 46 45,5 91
104 Sabine Rundström MGK 49 Nyköping Klass D 50 42 46,0 92
105 Leif Jandrin Djulö BGK Klass C 59 35 47,0 94
Ryno Vestergren Haga BGK Klass C 46 48 47,0 94
Andreas Tidblad Daga BGK Klass D 40 54 47,0 94
Sara Andersson Tyresö BGK Klass C 45 49 47,0 94
109 Reine Hansson Tyresö BGK Klass C 44 51 47,5 95
Anders Öhman Tantogårdens BGK Klass C 51 44 47,5 95
111 Bert Åndberg MGK 49 Nyköping Klass C 45 51 48,0 96
Sören Risberg Ludvika BGK Klass C 45 51 48,0 96
113 Leif Lövström MGK 49 Nyköping Klass C 43 54 48,5 97
Hans Hessel Enköpings BGK Klass D 55 42 48,5 97
Tommy Karlsson Norrtälje BGK Klass B 55 42 48,5 97
116 Arne Olofsson Uppsala BGK Klass D 55 44 49,5 99
117 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK Klass C 46 54 50,0 100
Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb Klass C 45 55 50,0 100
Arne Andersson Tantogårdens BGK Klass C 54 46 50,0 100
120 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK Klass C 54 47 50,5 101
Benny Claesson Haga BGK Klass D 46 55 50,5 101
122 Heinz Boldt Örebro BGK Klass D 50 52 51,0 102
Per-Arne Säfström Örebro BGK Klass D 49 53 51,0 102
Christer Helgesson Norrtälje BGK Klass B 54 48 51,0 102
125 May Boldt Örebro BGK Klass D 54 50 52,0 104
Eva Karlsson Daga BGK Klass D 55 49 52,0 104
127 Marco Arancibia Uppsala BGK Klass C 57 48 52,5 105
128 Stefan Grönblad Strängnäs BGK Klass D 58 49 53,5 107
129 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping Klass D 54 54 54,0 108
130 Anton Hagberg Djulö BGK Klass D 56 55 55,5 111
Claes Lindqvist Sundbybergs BGK Klass D 59 52 55,5 111
132 Pasi Valtonen Köpings BGK Klass C 61 51 56,0 112
133 Roland Törnvall Haga BGK Klass D 60 53 56,5 113
134 Ralf Hedström Tantogårdens BGK Klass D 58 57 57,5 115
Margaretha Karlsson Haga BGK Klass D 54 61 57,5 115
136 Arne Backman Tantogårdens BGK Klass D 61 55 58,0 116
Lars-Ove Karlsson MGK 49 Nyköping Klass D 56 60 58,0 116
138 Filip Björklund Hammarby BGK Ungdom B-C 58 59 58,5 117
139 Urban Jandrin Djulö BGK Klass D 54 64 59,0 118
140 Joakim Konradsson Eskilstuna BGK Klass D 53 66 59,5 119
Bertil Jonsson Mosås BGK Klass D 55 64 59,5 119
142 Mikael Lind Ålbrons BGK Klass D 71 56 63,5 127
143 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK Klass D 63 68 65,5 131
144 Sven Bergström Haga BGK Klass D 72 62 67,0 134
145 Stefan Eriksson Djulö BGK Klass D 68 68 68,0 136


Ungdom B-C | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad