NT, MunktellArenan, Top-10 Final

Uppdaterad: 2017-04-09   16:35

Välkommen till Final Top-10 lördag 8/4 - söndag 9/4.

Lördagens tävling avslutad 17.00
Söndagens tävling avslutad 15.30

Kjell-Åke Johansson utgår, tabellen i klass D är korrigerad.

Resultat


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass D
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Anders Hedlund860232512
2Patric Vestin860232612
3Åse Tellia860235612
4Einar Mattsson850334210
5Benny Karlsson84043658
6Birgitta Lundgren83053976
7Margaretha Karlsson83053546
8Reine Hansson82063614
9Mikael Sköld81074332
10K-Å Johansson000000

Matcher: Klass D
Birgitta Lundgren +10-Margaretha Karlsson42-52
Reine Hansson-Åse Tellia +247-45
Einar Mattsson +14-Benny Karlsson38-52
Patric Vestin +8-Mikael Sköld47-55
Anders Hedlund-K-Å Johansson +641-35
Reine Hansson-Birgitta Lundgren +645-39
Margaretha Karlsson-Einar Mattsson +250-48
Åse Tellia +11-Mikael Sköld45-56
Benny Karlsson +11-Anders Hedlund39-50
K-Å Johansson +1-Patric Vestin40-41
Einar Mattsson +9-Reine Hansson35-44
Mikael Sköld +13-Birgitta Lundgren40-53
Anders Hedlund-Margaretha Karlsson +237-35
Patric Vestin +20-Åse Tellia35-55
Benny Karlsson-K-Å Johansson +1547-32
Mikael Sköld-Einar Mattsson +1862-44
Reine Hansson-Anders Hedlund +1652-36
Birgitta Lundgren-Patric Vestin +1455-41
Margaretha Karlsson-Benny Karlsson +348-45
K-Å Johansson-Åse Tellia +441-37
Anders Hedlund +9-Mikael Sköld52-61
Einar Mattsson +4-Patric Vestin35-39
Benny Karlsson-Reine Hansson +947-38
Åse Tellia +8-Birgitta Lundgren37-45
Margaretha Karlsson-K-Å Johansson47-47
Patric Vestin-Anders Hedlund +1544-29
Mikael Sköld-Benny Karlsson +1055-45
Åse Tellia +3-Einar Mattsson38-41
Reine Hansson-Margaretha Karlsson +947-38
Birgitta Lundgren-K-Å Johansson0-0
Benny Karlsson-Patric Vestin +744-37
Anders Hedlund +4-Åse Tellia43-47
Margaretha Karlsson +8-Mikael Sköld43-51
Einar Mattsson-Birgitta Lundgren +154-53
K-Å Johansson-Reine Hansson0-0
Åse Tellia +3-Benny Karlsson49-52
Patric Vestin +1-Margaretha Karlsson41-42
Birgitta Lundgren-Anders Hedlund +1055-45
Reine Hansson +11-Mikael Sköld42-53
K-Å Johansson-Einar Mattsson0-0
Margaretha Karlsson-Åse Tellia +646-40
Birgitta Lundgren-Benny Karlsson +1455-41
Patric Vestin +4-Reine Hansson42-46
Einar Mattsson-Anders Hedlund +1447-33
Mikael Sköld-K-Å Johansson0-0

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Anders Hedlund41 50 37 36 52 29 43 45 33 40,7366
2Patric Vestin47 41 35 41 39 44 37 41 42 40,8367
3Åse Tellia45 45 55 37 37 38 47 49 40 43,7393
4Einar Mattsson38 48 35 44 35 41 54   47 42,8342
5Benny Karlsson52 39 47 45 47 45 44 52 41 45,8412
6Birgitta Lundgren42 39 53 55 45   53 55 55 49,6397
7Margaretha Karlsson52 50 35 48 47 38 43 42 46 44,6401
8Reine Hansson47 45 44 52 38 47   42 46 45,1361
9Mikael Sköld55 56 40 62 61 55 51 53   54,1433
10Kjell-Åke Johansson35 40 32 41 47         39,0195


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Benny Hasth971135315
2Leif Jandrin970237614
3Martin Holmlund961235813
4Per-Ove Garesjö960337512
5Lars Abrahamsson950437010
6Håkan Zetterlind94053868
7L-E Sundin93063946
8Åke Lundberg92163915
9J-Å Karlsson92074614
10L-G Guldbrandsson91173923

Matcher: Klass C
J-Å Karlsson-Leif Jandrin +351-48
Benny Hasth +8-L-G Guldbrandsson37-45
Åke Lundberg-Martin Holmlund +342-39
Håkan Zetterlind +4-Lars Abrahamsson36-40
L-E Sundin-Per-Ove Garesjö +854-46
Benny Hasth-J-Å Karlsson +850-42
Leif Jandrin +12-Åke Lundberg34-46
L-G Guldbrandsson-Lars Abrahamsson +1455-41
Martin Holmlund +5-L-E Sundin41-46
Per-Ove Garesjö +11-Håkan Zetterlind39-50
Åke Lundberg-Benny Hasth +843-35
Lars Abrahamsson +10-J-Å Karlsson38-48
L-E Sundin +4-Leif Jandrin45-49
Håkan Zetterlind +6-L-G Guldbrandsson41-47
Martin Holmlund +7-Per-Ove Garesjö37-44
Lars Abrahamsson +1-Åke Lundberg38-39
Benny Hasth +6-L-E Sundin41-47
J-Å Karlsson +2-Håkan Zetterlind42-44
Leif Jandrin +2-Martin Holmlund36-38
Per-Ove Garesjö +3-L-G Guldbrandsson38-41
L-E Sundin-Lars Abrahamsson +842-34
Åke Lundberg-Håkan Zetterlind +351-48
Martin Holmlund-Benny Hasth36-36
L-G Guldbrandsson +18-J-Å Karlsson39-57
Leif Jandrin +6-Per-Ove Garesjö36-42
Håkan Zetterlind +8-L-E Sundin30-38
Lars Abrahamsson +2-Martin Holmlund49-51
L-G Guldbrandsson-Åke Lundberg40-40
Benny Hasth +7-Leif Jandrin37-44
J-Å Karlsson-Per-Ove Garesjö +1654-38
Martin Holmlund +4-Håkan Zetterlind40-44
L-E Sundin +6-L-G Guldbrandsson35-41
Leif Jandrin +3-Lars Abrahamsson40-43
Åke Lundberg +12-J-Å Karlsson47-59
Per-Ove Garesjö-Benny Hasth +545-40
L-G Guldbrandsson-Martin Holmlund +339-36
Håkan Zetterlind-Leif Jandrin +654-48
J-Å Karlsson-L-E Sundin +1557-42
Benny Hasth +3-Lars Abrahamsson39-42
Per-Ove Garesjö +3-Åke Lundberg42-45
Leif Jandrin +4-L-G Guldbrandsson41-45
J-Å Karlsson-Martin Holmlund +1151-40
Håkan Zetterlind-Benny Hasth +139-38
Åke Lundberg +7-L-E Sundin38-45
Lars Abrahamsson-Per-Ove Garesjö +445-41

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Benny Hasth37 50 35 41 36 37 40 39 38 39,2353
2Leif Jandrin48 34 49 36 36 44 40 48 41 41,8376
3Martin Holmlund39 41 37 38 36 51 40 36 40 39,8358
4Per-Ove Garesjö46 39 44 38 42 38 45 42 41 41,7375
5Lars Abrahamsson40 41 38 38 34 49 43 42 45 41,1370
6Håkan Zetterlind36 50 41 44 48 30 44 54 39 42,9386
7Lars-Erik Sundin54 46 45 47 42 38 35 42 45 43,8394
8Åke Lundberg42 46 43 39 51 40 47 45 38 43,4391
9Jan-Åke Karlsson51 42 48 42 57 54 59 57 51 51,2461
10Lars-Göran Guldbrandsson45 55 47 41 39 40 41 39 45 43,6392


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Rasmus Bergqvist972031516
2Tommy Bertelson971131115
3Birgitta Malmgren942333710
4Stefan Söderqvist942335810
5Reinhold Nietsch950437010
6Kari Laakso94053488
7Bernt Gustavsson92253336
8Ronnie Lundgren93063606
9Joakim Lindström93063826
10Freddy Springfeldt91173803

Matcher: Klass B
Ronnie Lundgren +9-Freddy Springfeldt40-49
Reinhold Nietsch-Kari Laakso +447-43
Bernt Gustavsson-Birgitta Malmgren +333-30
Stefan Söderqvist +1-Joakim Lindström40-41
Rasmus Bergqvist-Tommy Bertelson40-40
Reinhold Nietsch +2-Ronnie Lundgren44-46
Freddy Springfeldt-Bernt Gustavsson39-39
Kari Laakso +10-Joakim Lindström36-46
Birgitta Malmgren-Rasmus Bergqvist39-39
Tommy Bertelson +4-Stefan Söderqvist36-40
Bernt Gustavsson-Reinhold Nietsch +241-39
Joakim Lindström +2-Ronnie Lundgren38-40
Rasmus Bergqvist +11-Freddy Springfeldt27-38
Stefan Söderqvist +2-Kari Laakso40-42
Birgitta Malmgren-Tommy Bertelson +538-33
Joakim Lindström +7-Bernt Gustavsson38-45
Reinhold Nietsch-Rasmus Bergqvist +339-36
Ronnie Lundgren-Stefan Söderqvist +843-35
Freddy Springfeldt +3-Birgitta Malmgren36-39
Tommy Bertelson +10-Kari Laakso32-42
Rasmus Bergqvist +3-Joakim Lindström28-31
Bernt Gustavsson-Stefan Söderqvist35-35
Birgitta Malmgren +7-Reinhold Nietsch32-39
Kari Laakso-Ronnie Lundgren +136-35
Freddy Springfeldt-Tommy Bertelson +1145-34
Stefan Söderqvist-Rasmus Bergqvist +543-38
Joakim Lindström-Birgitta Malmgren +1853-35
Kari Laakso +2-Bernt Gustavsson39-41
Reinhold Nietsch +1-Freddy Springfeldt37-38
Ronnie Lundgren-Tommy Bertelson +543-38
Birgitta Malmgren-Stefan Söderqvist39-39
Rasmus Bergqvist +6-Kari Laakso34-40
Freddy Springfeldt-Joakim Lindström +542-37
Bernt Gustavsson +3-Ronnie Lundgren33-36
Tommy Bertelson +13-Reinhold Nietsch31-44
Kari Laakso-Birgitta Malmgren +237-35
Stefan Söderqvist +8-Freddy Springfeldt36-44
Ronnie Lundgren-Rasmus Bergqvist +239-37
Reinhold Nietsch +4-Joakim Lindström44-48
Tommy Bertelson-Bernt Gustavsson +634-28
Freddy Springfeldt-Kari Laakso +1649-33
Ronnie Lundgren +12-Birgitta Malmgren38-50
Stefan Söderqvist-Reinhold Nietsch +1350-37
Bernt Gustavsson-Rasmus Bergqvist +238-36
Joakim Lindström-Tommy Bertelson +1750-33

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Rasmus Bergqvist40 39 27 36 28 38 34 37 36 35,0315
2Tommy Bertelson40 36 33 32 34 38 31 34 33 34,6311
3Birgitta Malmgren30 39 38 39 32 35 39 35 50 37,4337
4Stefan Söderqvist40 40 40 35 35 43 39 36 50 39,8358
5Reinhold Nietsch47 44 39 39 39 37 44 44 37 41,1370
6Kari Laakso43 36 42 42 36 39 40 37 33 38,7348
7Bernt Gustavsson33 39 41 45 35 41 33 28 38 37,0333
8Ronnie Lundgren40 46 40 43 35 43 36 39 38 40,0360
9Joakim Lindström41 46 38 38 31 53 37 48 50 42,4382
10Freddy Springfeldt49 39 38 36 45 38 42 44 49 42,2380


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Anders Larsson970230114
2Lennart Jansson960327812
3Mikael Karlsson943229111
4Bror Wallén951329211
5Patrik Wass94143009
6Robin Andersson94052838
7Alexander Dahlstedt94053018
8L-G Berg94053148
9Anders Görlin92163105
10Krister Magnusson92073144

Matcher: Klass A
Patrik Wass +1-Anders Görlin31-32
Anders Larsson +1-L-G Berg37-38
Mikael Karlsson +4-Krister Magnusson31-35
Lennart Jansson +6-Bror Wallén29-35
Robin Andersson +2-Alexander Dahlstedt29-31
Anders Larsson-Patrik Wass +133-32
Anders Görlin-Mikael Karlsson34-34
L-G Berg-Bror Wallén +131-30
Krister Magnusson-Robin Andersson +439-35
Alexander Dahlstedt +4-Lennart Jansson30-34
Mikael Karlsson-Anders Larsson +134-33
Bror Wallén-Patrik Wass +437-33
Robin Andersson-Anders Görlin +133-32
Lennart Jansson +18-L-G Berg28-46
Krister Magnusson-Alexander Dahlstedt +134-33
Bror Wallén-Mikael Karlsson35-35
Anders Larsson +4-Robin Andersson29-33
Patrik Wass-Lennart Jansson +533-28
Anders Görlin-Krister Magnusson +433-29
Alexander Dahlstedt-L-G Berg +437-33
Robin Andersson-Bror Wallén +531-26
Mikael Karlsson +3-Lennart Jansson33-36
Krister Magnusson-Anders Larsson +842-34
L-G Berg-Patrik Wass +235-33
Anders Görlin +2-Alexander Dahlstedt33-35
Lennart Jansson +4-Robin Andersson29-33
Bror Wallén +2-Krister Magnusson30-32
L-G Berg +1-Mikael Karlsson30-31
Anders Larsson +5-Anders Görlin31-36
Patrik Wass-Alexander Dahlstedt +536-31
Krister Magnusson-Lennart Jansson +640-34
Robin Andersson +3-L-G Berg30-33
Anders Görlin-Bror Wallén +337-34
Mikael Karlsson-Patrik Wass31-31
Alexander Dahlstedt-Anders Larsson +134-33
L-G Berg +3-Krister Magnusson34-37
Lennart Jansson +4-Anders Görlin28-32
Patrik Wass-Robin Andersson +632-26
Anders Larsson-Bror Wallén +1041-31
Alexander Dahlstedt-Mikael Karlsson +537-32
Anders Görlin-L-G Berg +741-34
Patrik Wass-Krister Magnusson +1339-26
Lennart Jansson-Anders Larsson +232-30
Mikael Karlsson +3-Robin Andersson30-33
Bror Wallén-Alexander Dahlstedt +134-33

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Anders Larsson37 33 33 29 34 31 33 41 30 33,4301
2Lennart Jansson29 34 28 28 36 29 34 28 32 30,9278
3Mikael Karlsson31 34 34 35 33 31 31 32 30 32,3291
4Bror Wallén35 30 37 35 26 30 34 31 34 32,4292
5Patrik Wass31 32 33 33 33 36 31 32 39 33,3300
6Robin Andersson29 35 33 33 31 33 30 26 33 31,4283
7Alexander Dahlstedt31 30 33 37 35 31 34 37 33 33,4301
8Lars-Göran Berg38 31 46 33 35 30 33 34 34 34,9314
9Anders Görlin32 34 32 33 33 36 37 32 41 34,4310
10Krister Magnusson35 39 34 29 42 32 40 37 26 34,9314


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.6 2016-02-16