NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 1

Uppdaterad: 2016-11-14   17:53
Tävlingen avslutad 18.25.

Resultat


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK 36 30 33,0 6 66
2 Lars-Erik Sundin BGK Spiik 34 38 36,0 4 72
3 Magnus Sjöö Strängnäs BGK 39 38 38,5 1 77
4 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 37 41 39,0 4 78
5 Jan-Åke Karlsson Haga BGK 40 40 40,0 0 80
6 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 46 34 40,0 12 80
7 Håkan Zetterlind Enköpings BGK 43 38 40,5 5 81
8 Lars-Olov Lind BGK VK-78 36 45 40,5 9 81
9 Benny Hasth Strängnäs BGK 33 48 40,5 15 81
10 Åke Lundberg BGK VK-78 43 39 41,0 4 82
11 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 46 36 41,0 10 82
12 Camilla Högberg Sundbybergs BGK 44 40 42,0 4 84
13 Bengt Forsström Köpings BGK 38 46 42,0 8 84
14 Ulf Axelsson Södertälje BGK 41 44 42,5 3 85
15 Joakim Larsson Tyresö BGK 36 49 42,5 13 85
16 Lena Brown BGK Spiik 50 35 42,5 15 85
17 Lennart Mathiasen BGK Spiik 49 37 43,0 12 86
18 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 40 47 43,5 7 87
19 Håkan Hallin Eskilstuna BGK 42 46 44,0 4 88
20 Lennart Rundström Daga BGK 49 39 44,0 10 88
21 Sture Molin Uppsala BGK 43 46 44,5 3 89
22 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 42 47 44,5 5 89
23 Carl-Eric Almerborn Stora Tuna BGK 40 49 44,5 9 89
24 Arne Backman Tantogårdens BGK 45 45 45,0 0 90
25 Ann-Marie Lindvall Örebro BGK 47 43 45,0 4 90
26 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 39 51 45,0 12 90
27 Örjan Molin Södertälje BGK 38 52 45,0 14 90
28 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 41 50 45,5 9 91
29 Gustav Ribbholm Köpings BGK 50 42 46,0 8 92
30 Ryno Vestergren Haga BGK 45 48 46,5 3 93
31 Björn Nilsson Sundbybergs BGK 47 53 50,0 6 100
32 Tage Westerberg BGK VK-78 52 49 50,5 3 101
33 Marco Arancibia Uppsala BGK 51 51 51,0 0 102
34 Kristina Svensson Uppsala BGK 44 58 51,0 14 102
35 Lars Wallentin Haninge BGK 51 52 51,5 1 103
36 Sören Risberg Stora Tuna BGK 57 65 61,0 8 122
37 Richard Wandel Strängnäs BGK 74 54 64,0 20 128
38 Kurt Norberg Stora Tuna BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Stefan Söderqvist Strängnäs BGK 31 34 32,5 3 65
2 Joakim Lindström Strängnäs BGK 30 39 34,5 9 69
3 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 41 30 35,5 11 71
4 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK 37 34 35,5 3 71
5 Tommy Bertelson BGK VK-78 36 36 36,0 0 72
6 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 37 35 36,0 2 72
7 Lennart Kensert Enköpings BGK 37 36 36,5 1 73
8 Bengt Nejman Sundsvalls BGK 41 32 36,5 9 73
9 Hans Fryklund Enköpings BGK 36 38 37,0 2 74
10 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 34 40 37,0 6 74
11 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK 32 43 37,5 11 75
12 Stig Westerberg BGK VK-78 35 41 38,0 6 76
13 Moshe Arad Tantogårdens BGK 39 38 38,5 1 77
14 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 38 40 39,0 2 78
15 Peter Elfvén Uppsala BGK 38 41 39,5 3 79
16 Jimmy Ekberg Enköpings BGK 44 36 40,0 8 80
17 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 45 36 40,5 9 81
18 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 47 34 40,5 13 81
19 Kaj Söderqvist Södertälje BGK 38 44 41,0 6 82
19 Kari Laakso Eskilstuna BGK 44 38 41,0 6 82
21 Tommy Gustafsson Haga BGK 45 38 41,5 7 83
22 David Lund BGK VK-78 42 42 42,0 0 84
23 Mats Rosenberg Strängnäs BGK 46 41 43,5 5 87
24 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 48 42 45,0 6 90
25 Per Viklund Sundsvalls BGK 45 48 46,5 3 93
26 Ingela Eriksson Djulö BGK 47 48 47,5 1 95
27 Tyko Gustavsson Sundbybergs BGK 50 48 49,0 2 98


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Bror Wallén BGK Spiik 32 32 32,0 0 64
2 Krister Magnusson Tyresö BGK 28 36 32,0 8 64
3 Robin Andersson Södertälje BGK 35 31 33,0 4 66
4 Lennart Jansson Örebro BGK 33 33 33,0 0 66
5 Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping 34 35 34,5 1 69
6 Anders Larsson MGK 49 Nyköping 33 38 35,5 5 71
7 Stefan Borg Sundbybergs BGK 36 36 36,0 0 72
8 Anders Görlin Eskilstuna BGK 34 39 36,5 5 73
9 Erik Einan Köpings BGK 30 43 36,5 13 73
10 Sandra Kungsman Uppsala BGK 37 37 37,0 0 74
11 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 35 39 37,0 4 74
12 Jon Björklund Tantogårdens BGK 37 38 37,5 1 75
12 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 37 38 37,5 1 75
14 Lars-Göran Berg MGK 49 Nyköping 40 35 37,5 5 75
15 Tommy Blixt BGK Spiik 37 39 38,0 2 76
16 Håkan Robertsson Örebro BGK 43 35 39,0 8 78
17 Bernice Thors Gullbergsbro BGK 41 38 39,5 3 79
18 Peter Lindqvist Djulö BGK 46 33 39,5 13 79
19 Roberth Hummelgren Djulö BGK 40 40 40,0 0 80
20 Johan Carlsson Daga BGK 36 47 41,5 11 83
21 S-I Mellqvist Sundsvalls BGK 45 47 46,0 2 92
22 Rikard Lindqvist Strängnäs BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 33 46 39,5 13 79
2 Eric Tellia Vestin Eskilstuna BGK 59 63 61,0 4 122


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Filip Björklund Tantogårdens BGK 38 62 50,0 24 100


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 43 36 39,5 7 79
2 Kjell-Åke Johansson Eskilstuna BGK 43 37 40,0 6 80
3 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 42 43 42,5 1 85
4 Mikael Sköld Köpings BGK 47 38 42,5 9 85
5 Reine Hansson Tyresö BGK 37 48 42,5 11 85
6 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 43 43 43,0 0 86
7 Stefan Grönblad Strängnäs BGK 38 48 43,0 10 86
8 Karl-Gunnar Humla Enköpings BGK 47 43 45,0 4 90
9 Åse Tellia Eskilstuna BGK 42 48 45,0 6 90
10 Eva Elfstrand BGK VK-78 46 45 45,5 1 91
11 Göte Björklund Daga BGK 47 45 46,0 2 92
12 Jörgen Sundström Eskilstuna BGK 44 48 46,0 4 92
13 Gerd Andersson Eskilstuna BGK 37 55 46,0 18 92
14 Ginalyn Robertsson Örebro BGK 46 49 47,5 3 95
15 Arne Olofsson Uppsala BGK 45 50 47,5 5 95
16 Tom Kungsman Uppsala BGK 47 49 48,0 2 96
17 Patric Vestin Eskilstuna BGK 44 54 49,0 10 98
18 Arne Andersson Tantogårdens BGK 43 56 49,5 13 99
19 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 46 54 50,0 8 100
20 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping 51 50 50,5 1 101
21 Ingela Wigö Eskilstuna BGK 48 53 50,5 5 101
22 Karl Henry Engström Eskilstuna BGK 47 54 50,5 7 101
23 Kerstin Andersson Uppsala BGK 44 57 50,5 13 101
24 Sabine Rundström Daga BGK 46 56 51,0 10 102
25 Bengt Persson Eskilstuna BGK 51 52 51,5 1 103
26 Heinz Boldt Örebro BGK 56 47 51,5 9 103
27 Margaretha Karlsson Haga BGK 57 47 52,0 10 104
28 Ulla Ljung Mosås BGK 58 46 52,0 12 104
29 Sara Andersson Tantogårdens BGK 50 55 52,5 5 105
30 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 51 55 53,0 4 106
30 Hans Hessel Enköpings BGK 55 51 53,0 4 106
32 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 56 50 53,0 6 106
32 Bo Nordström Enköpings BGK 50 56 53,0 6 106
34 Benny Claesson Haga BGK 56 51 53,5 5 107
35 Claes Johansson Enköpings BGK 48 59 53,5 11 107
36 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 49 59 54,0 10 108
37 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 59 51 55,0 8 110
38 Hans Tapper Sundbybergs BGK 49 61 55,0 12 110
39 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 64 47 55,5 17 111
40 May Boldt Örebro BGK 56 58 57,0 2 114
41 Roland Törnvall Haga BGK 63 51 57,0 12 114
42 Jan Jonsson Eskilstuna BGK 58 59 58,5 1 117
43 Per-Arne Säfström Örebro BGK 71 52 61,5 19 123
44 Eva Carlsson Daga BGK 66 60 63,0 6 126
45 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 79 54 66,5 25 133
46 Rikard Nässelqvist Eskilstuna BGK 66   66,0 0 66 Brutit
47 Henrik Vahlström Enköpings BGK 36 11   58,9 0 36 Brutit
48 Mathias Karlsson Stora Tuna BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.6 2016-02-16