NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 3

Uppdaterad: 2017-02-19   19:21
Tävlingen avslutad 16.00.

Resultat


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Mikael Karlsson Tyresö BGK 32 28 30,0 4 60
2 Robin Andersson Södertälje BGK 31 31 31,0 0 62
3 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 33 29 31,0 4 62
4 Bror Wallén BGK Spiik 32 31 31,5 1 63
5 Anders Larsson MGK 49 Nyköping 33 31 32,0 2 64
6 Mikael Nieminen Örebro BGK 36 31 33,5 5 67
7 Lars-Göran Berg MGK 49 Nyköping 34 36 35,0 2 70
7 Patrik Wass Haga BGK 34 36 35,0 2 70
9 Håkan Robertsson Mosås BGK 33 37 35,0 4 70
10 Ronny Granholm Sjövikens IF 36 35 35,5 1 71
11 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 39 32 35,5 7 71
12 Lennart Jansson Örebro BGK 40 32 36,0 8 72
13 Peter Lindqvist Djulö BGK 42 32 37,0 10 74
14 Tommy Blixt BGK Spiik 39 36 37,5 3 75
15 Niclas Witte BGK VK-78 41 34 37,5 7 75
16 Erik Einan Köpings BGK 40 40 40,0 0 80
17 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 38 43 40,5 5 81
18 Roberth Hummelgren Djulö BGK 45 36 40,5 9 81


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Andreas Ekehult BGK Elit 56 47 51,5 9 103


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Kjell-Åke Johansson Eskilstuna BGK 38 37 37,5 1 75
2 Patric Vestin Eskilstuna BGK 36 41 38,5 5 77
3 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 46 35 40,5 11 81
4 Åse Tellia Eskilstuna BGK 44 40 42,0 4 84
5 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 39 46 42,5 7 85
6 Margaretha Karlsson Djulö BGK 38 49 43,5 11 87
7 Reine Hansson Tyresö BGK 47 42 44,5 5 89
8 Jörgen Sundström Eskilstuna BGK 50 39 44,5 11 89
9 Mikael Sköld Köpings BGK 46 45 45,5 1 91
10 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 46 46 46,0 0 92
11 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 40 55 47,5 15 95
12 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 50 46 48,0 4 96
13 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 51 46 48,5 5 97
14 Tomas Göransson BGK Elit 44 53 48,5 9 97
15 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 54 43 48,5 11 97
16 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 46 52 49,0 6 98
17 Arne Andersson Tantogårdens BGK 45 53 49,0 8 98
18 Bo Nordström Enköpings BGK 56 42 49,0 14 98
19 Jan Jonsson Eskilstuna BGK 48 51 49,5 3 99
20 Johan Lyckebring Köpings BGK 58 42 50,0 16 100
21 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 54 47 50,5 7 101
22 Sabine Rundström Daga BGK 51 52 51,5 1 103
23 Karl-Gunnar Humla Enköpings BGK 47 56 51,5 9 103
24 Hans Hessel Enköpings BGK 58 48 53,0 10 106
25 Kerstin Bäck Mosås BGK 44 63 53,5 19 107
26 Göte Björklund Daga BGK 51 58 54,5 7 109
27 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping 55 55 55,0 0 110
28 Ulla Ljung Mosås BGK 59 54 56,5 5 113
29 Claes Johansson Enköpings BGK 58 56 57,0 2 114
30 Eva Carlsson Daga BGK 52 63 57,5 11 115
31 Kerstin Andersson Uppsala BGK 63 56 59,5 7 119
32 Eva Elfstrand BGK VK-78 68 56 62,0 12 124
33 Stefan Grönblad Strängnäs BGK 41   41,0 0 41 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 34 32 33,0 2 66
2 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 37 35 36,0 2 72
3 Benny Hasth Strängnäs BGK 42 39 40,5 3 81
4 Håkan Zetterlind Enköpings BGK 39 42 40,5 3 81
5 Bertil Andersson Strängnäs BGK 45 37 41,0 8 82
6 Leif Jandrin Djulö BGK 40 43 41,5 3 83
7 Jan-Åke Karlsson Djulö BGK 39 45 42,0 6 84
8 L-G Guldbrandsson Skellefteå BGK 46 38 42,0 8 84
9 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 47 38 42,5 9 85
10 Joakim Larsson Tyresö BGK 48 37 42,5 11 85
11 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 41 45 43,0 4 86
12 Åke Lundberg BGK VK-78 47 41 44,0 6 88
13 Örjan Molin Södertälje BGK 45 44 44,5 1 89
13 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 45 44 44,5 1 89
15 Lennart Rundström Daga BGK 46 43 44,5 3 89
16 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 47 42 44,5 5 89
17 Lars-Erik Sundin BGK Spiik 48 43 45,5 5 91
17 Lena Brown BGK Spiik 48 43 45,5 5 91
19 Lennart Mathiasen BGK Spiik 45 47 46,0 2 92
20 Lars Wallentin Haninge BGK 51 41 46,0 10 92
21 Håkan Hallin Eskilstuna BGK 40 52 46,0 12 92
22 Arne Backman Tantogårdens BGK 50 50 50,0 0 100
23 Gustav Ribbholm Köpings BGK 47 54 50,5 7 101
24 Fredrik Larsson Mosås BGK 48 56 52,0 8 104
25 Tage Westerberg BGK VK-78 51 60 55,5 9 111
26 Lennart Sander Eskilstuna BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 32 36 34,0 4 68
2 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 36 35 35,5 1 71
3 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 39 33 36,0 6 72
4 Freddy Springfeldt Köpings BGK 35 37 36,0 2 72
5 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK 40 35 37,5 5 75
6 Stefan Söderqvist Strängnäs BGK 41 35 38,0 6 76
7 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 42 35 38,5 7 77
8 Joakim Lindström Strängnäs BGK 41 37 39,0 4 78
9 Kari Laakso Eskilstuna BGK 38 41 39,5 3 79
10 Ingela Eriksson Djulö BGK 43 37 40,0 6 80
11 Moshe Arad Tantogårdens BGK 42 40 41,0 2 82
12 Stig Westerberg BGK VK-78 45 37 41,0 8 82
13 Anders Pettersson MGK 49 Nyköping 40 44 42,0 4 84
14 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 45 39 42,0 6 84
15 Ronnie Lundgren Haga BGK 37 48 42,5 11 85
16 Jan Eriksson BGK VK-78 44 42 43,0 2 86
17 Christer Mosswald Mosås BGK 41 45 43,0 4 86
18 Lennart Kensert Enköpings BGK 43 45 44,0 2 88
19 David Lund BGK VK-78 47 41 44,0 6 88
20 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 45 46 45,5 1 91
21 Peter Elfvén Uppsala BGK 44 47 45,5 3 91
22 Niclas Nobrant Haga BGK 56 53 54,5 3 109
23 Andreas Rosenberg Daga BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.6 2016-02-16