NT, MunktellArenan, Top-12 Final

Uppdaterad: 2017-03-29   18:48Hämta nya sidor automatiskt

Lördagens spel avslutat kl 15.40
Söndagens spel avslutat kl 14.50

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Marcus Ljungblad1080224116
2L-G Guldbrandsson1070324114
3Gustav Ribbholm1061326313
4Håkan Berg1060425112
5Reine Hansson1052326712
6Joakim Lindström1042426410
7Andreas Rosenberg104152579
8Christer Timvik103162817
9J-Å Andersson103072666
10L-O Andersson102262866
11Peter Vicary102172905
12Petri Saukko000000

Matcher: Klass C
Petri Saukko-Christer Timvik0-0
Gustav Ribbholm +5-Reine Hansson28-33
Peter Vicary-Andreas Rosenberg +729-22
Joakim Lindström-L-O Andersson +934-25
Håkan Berg +1-J-Å Andersson23-24
L-G Guldbrandsson +1-Marcus Ljungblad21-22
Gustav Ribbholm-Petri Saukko0-0
Christer Timvik +1-Andreas Rosenberg25-26
Reine Hansson-Joakim Lindström25-25
Peter Vicary +5-Håkan Berg22-27
L-O Andersson-L-G Guldbrandsson +2143-22
Marcus Ljungblad +5-J-Å Andersson25-30
Andreas Rosenberg +2-Gustav Ribbholm27-29
Joakim Lindström-Petri Saukko0-0
Håkan Berg +6-Christer Timvik23-29
L-G Guldbrandsson-Reine Hansson +128-27
J-Å Andersson +3-Peter Vicary26-29
L-O Andersson-Marcus Ljungblad +327-24
Andreas Rosenberg-Joakim Lindström25-25
Gustav Ribbholm +4-Håkan Berg24-28
Petri Saukko-L-G Guldbrandsson0-0
Christer Timvik-J-Å Andersson +227-25
Reine Hansson-L-O Andersson28-28
Marcus Ljungblad +11-Peter Vicary21-32
Håkan Berg +7-Joakim Lindström18-25
L-G Guldbrandsson +6-Andreas Rosenberg23-29
J-Å Andersson-Gustav Ribbholm +226-24
L-O Andersson-Petri Saukko0-0
Peter Vicary-Christer Timvik29-29
Reine Hansson +8-Marcus Ljungblad24-32
L-G Guldbrandsson +5-Håkan Berg21-26
Joakim Lindström +3-J-Å Andersson26-29
Andreas Rosenberg +5-L-O Andersson24-29
Gustav Ribbholm +2-Peter Vicary24-26
Petri Saukko-Reine Hansson0-0
Marcus Ljungblad +14-Christer Timvik21-35
J-Å Andersson-L-G Guldbrandsson +225-23
L-O Andersson-Håkan Berg +227-25
Peter Vicary-Joakim Lindström +432-28
Reine Hansson +1-Andreas Rosenberg22-23
Christer Timvik-Gustav Ribbholm +126-25
Petri Saukko-Marcus Ljungblad0-0
J-Å Andersson +1-L-O Andersson25-26
L-G Guldbrandsson +12-Peter Vicary25-37
Håkan Berg +1-Reine Hansson28-29
Joakim Lindström-Christer Timvik +430-26
Andreas Rosenberg-Petri Saukko0-0
Marcus Ljungblad +2-Gustav Ribbholm26-28
Peter Vicary-L-O Andersson +427-23
Reine Hansson +3-J-Å Andersson26-29
Christer Timvik-L-G Guldbrandsson +831-23
Petri Saukko-Håkan Berg0-0
Gustav Ribbholm-Joakim Lindström +527-22
Andreas Rosenberg-Marcus Ljungblad +328-25
Reine Hansson-Peter Vicary +128-27
L-O Andersson-Christer Timvik +530-25
J-Å Andersson-Petri Saukko0-0
L-G Guldbrandsson-Gustav Ribbholm +228-26
Håkan Berg +7-Andreas Rosenberg22-29
Marcus Ljungblad +1-Joakim Lindström23-24
Christer Timvik-Reine Hansson +328-25
Petri Saukko-Peter Vicary0-0
Gustav Ribbholm-L-O Andersson28-28
Andreas Rosenberg +3-J-Å Andersson24-27
Joakim Lindström +2-L-G Guldbrandsson25-27
Håkan Berg-Marcus Ljungblad +931-22

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Marcus Ljungblad22 25 24 21 32 21   26 25 23 22 24,1241
2L-G Guldbrandsson21 22 28   23 21 23 25 23 28 27 24,1241
3Gustav Ribbholm28   29 24 24 24 25 28 27 26 28 26,3263
4Håkan Berg23 27 23 28 18 26 25 28   22 31 25,1251
5Reine Hansson33 25 27 28 24   22 29 26 28 25 26,7267
6Joakim Lindström34 25   25 25 26 28 30 22 24 25 26,4264
7Andreas Rosenberg22 26 27 25 29 24 23   28 29 24 25,7257
8Christer Timvik  25 29 27 29 35 26 26 31 25 28 28,1281
9Jan Åke Andersson24 30 26 25 26 29 25 25 29   27 26,6266
10L-O Andersson25 43 27 28   29 27 26 23 30 28 28,6286
11Peter Vicary29 22 29 32 29 26 32 37 27 27   29,0290
12Petri Saukko                     


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Roberth Hummelgren1182125818
2Rasmus Bergqvist1181223417
3Roger Svensson1161425113
4Jan Lindvall1153326313
5Moshe Arad1143425711
6Peter Lindqvist1151526911
7Reinhold Nietsch1151528011
8Christian Olsson114162469
9Peter Persson114162549
10Per Einan114162759
11Ingela Eriksson113082816
12Anders Schedin112182865

Matcher: Klass B
Roger Svensson +2-Anders Schedin23-25
Moshe Arad +11-Reinhold Nietsch24-35
Ingela Eriksson-Christian Olsson +325-22
Jan Lindvall +4-Per Einan26-30
Peter Lindqvist-Roberth Hummelgren +326-23
Peter Persson-Rasmus Bergqvist +725-18
Moshe Arad +2-Roger Svensson22-24
Anders Schedin +3-Christian Olsson24-27
Reinhold Nietsch-Jan Lindvall +227-25
Ingela Eriksson-Peter Lindqvist +223-21
Per Einan +8-Peter Persson22-30
Rasmus Bergqvist +7-Roberth Hummelgren20-27
Christian Olsson-Moshe Arad22-22
Jan Lindvall-Roger Svensson +425-21
Peter Lindqvist +4-Anders Schedin26-30
Peter Persson-Reinhold Nietsch +325-22
Roberth Hummelgren +2-Ingela Eriksson22-24
Per Einan-Rasmus Bergqvist +222-20
Christian Olsson +7-Jan Lindvall18-25
Moshe Arad +3-Peter Lindqvist23-26
Roger Svensson +1-Peter Persson21-22
Anders Schedin-Roberth Hummelgren +528-23
Reinhold Nietsch-Per Einan +227-25
Rasmus Bergqvist +3-Ingela Eriksson21-24
Peter Lindqvist-Jan Lindvall24-24
Peter Persson +1-Christian Olsson19-20
Roberth Hummelgren +1-Moshe Arad23-24
Per Einan-Roger Svensson +827-19
Ingela Eriksson-Anders Schedin +631-25
Reinhold Nietsch +4-Rasmus Bergqvist20-24
Peter Persson +1-Peter Lindqvist21-22
Jan Lindvall-Roberth Hummelgren23-23
Christian Olsson +5-Per Einan19-24
Moshe Arad-Ingela Eriksson +225-23
Roger Svensson-Reinhold Nietsch +328-25
Rasmus Bergqvist +4-Anders Schedin20-24
Roberth Hummelgren +2-Peter Persson21-23
Per Einan +2-Peter Lindqvist27-29
Ingela Eriksson +1-Jan Lindvall23-24
Reinhold Nietsch +1-Christian Olsson20-21
Anders Schedin-Moshe Arad +626-20
Roger Svensson-Rasmus Bergqvist +123-22
Roberth Hummelgren +8-Per Einan23-31
Peter Persson +9-Ingela Eriksson21-30
Peter Lindqvist +2-Reinhold Nietsch25-27
Jan Lindvall +7-Anders Schedin23-30
Christian Olsson +7-Roger Svensson19-26
Rasmus Bergqvist +1-Moshe Arad20-21
Ingela Eriksson +1-Per Einan22-23
Reinhold Nietsch-Roberth Hummelgren +330-27
Anders Schedin-Peter Persson +323-20
Roger Svensson +2-Peter Lindqvist22-24
Moshe Arad-Jan Lindvall +831-23
Christian Olsson-Rasmus Bergqvist +122-21
Reinhold Nietsch +5-Ingela Eriksson23-28
Per Einan +5-Anders Schedin22-27
Roberth Hummelgren-Roger Svensson20-20
Peter Persson-Moshe Arad23-23
Peter Lindqvist +6-Christian Olsson22-28
Rasmus Bergqvist-Jan Lindvall22-22
Anders Schedin-Reinhold Nietsch24-24
Roger Svensson +4-Ingela Eriksson24-28
Moshe Arad-Per Einan22-22
Christian Olsson-Roberth Hummelgren +228-26
Jan Lindvall +2-Peter Persson23-25
Peter Lindqvist +2-Rasmus Bergqvist24-26

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Roberth Hummelgren23 27 22 23 23 23 21 23 27 20 26 23,5258
2Rasmus Bergqvist18 20 20 21 24 20 22 20 21 22 26 21,3234
3Roger Svensson23 24 21 21 19 28 23 26 22 20 24 22,8251
4Jan Lindvall26 25 25 25 24 23 24 23 23 22 23 23,9263
5Moshe Arad24 22 22 23 24 25 20 21 31 23 22 23,4257
6Peter Lindqvist26 21 26 26 24 22 29 25 24 22 24 24,5269
7Reinhold Nietsch35 27 22 27 20 25 20 27 30 23 24 25,5280
8Christian Olsson22 27 22 18 20 19 21 19 22 28 28 22,4246
9Peter Persson25 30 25 22 19 21 23 21 20 23 25 23,1254
10Per Einan30 22 22 25 27 24 27 31 23 22 22 25,0275
11Ingela Eriksson25 23 24 24 31 23 23 30 22 28 28 25,5281
12Anders Schedin25 24 30 28 25 24 26 30 23 27 24 26,0286


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Krister Magnusson1181222717
2Robin Andersson1171324315
3Christer Söderlund1162322714
4Johan Hagström1162323314
5Johan Andersson1153324113
6Mattias Brännström1152423312
7Rasmus Schedin1152423512
8Robert Gustavsson1152424312
9Tommy Blixt113172357
10Eric Bohlin112362557
11Annelie Lundell112182645
12Thomas Öberg112092444

Matcher: Klass A
Eric Bohlin-Johan Hagström22-22
Krister Magnusson-Christer Söderlund +120-19
Annelie Lundell +1-Rasmus Schedin21-22
Johan Andersson +6-Robert Gustavsson19-25
Tommy Blixt-Mattias Brännström20-20
Thomas Öberg-Robin Andersson +324-21
Krister Magnusson-Eric Bohlin21-21
Johan Hagström-Rasmus Schedin +221-19
Christer Söderlund-Johan Andersson21-21
Annelie Lundell-Tommy Blixt +427-23
Robert Gustavsson-Thomas Öberg +222-20
Robin Andersson-Mattias Brännström +626-20
Rasmus Schedin-Krister Magnusson +225-23
Johan Andersson +5-Eric Bohlin21-26
Tommy Blixt-Johan Hagström +122-21
Thomas Öberg-Christer Söderlund +120-19
Mattias Brännström +9-Annelie Lundell19-28
Robert Gustavsson +5-Robin Andersson22-27
Rasmus Schedin-Johan Andersson21-21
Krister Magnusson +2-Tommy Blixt18-20
Eric Bohlin +2-Thomas Öberg19-21
Johan Hagström +3-Mattias Brännström18-21
Christer Söderlund-Robert Gustavsson +323-20
Robin Andersson-Annelie Lundell24-24
Tommy Blixt-Johan Andersson +221-19
Thomas Öberg-Rasmus Schedin +221-19
Mattias Brännström-Krister Magnusson +221-19
Robert Gustavsson-Eric Bohlin21-21
Annelie Lundell-Johan Hagström +124-23
Christer Söderlund +2-Robin Andersson21-23
Thomas Öberg-Tommy Blixt +120-19
Johan Andersson-Mattias Brännström22-22
Rasmus Schedin-Robert Gustavsson23-23
Krister Magnusson +3-Annelie Lundell19-22
Eric Bohlin-Christer Söderlund +122-21
Robin Andersson +1-Johan Hagström19-20
Mattias Brännström +1-Thomas Öberg22-23
Robert Gustavsson +1-Tommy Blixt22-23
Annelie Lundell-Johan Andersson +124-23
Christer Söderlund +4-Rasmus Schedin19-23
Johan Hagström-Krister Magnusson +424-20
Eric Bohlin-Robin Andersson +323-20
Mattias Brännström-Robert Gustavsson +726-19
Thomas Öberg +1-Annelie Lundell23-24
Tommy Blixt-Christer Söderlund +626-20
Johan Andersson-Johan Hagström +326-23
Rasmus Schedin +1-Eric Bohlin22-23
Robin Andersson +3-Krister Magnusson21-24
Annelie Lundell-Robert Gustavsson +224-22
Christer Söderlund-Mattias Brännström +121-20
Johan Hagström +3-Thomas Öberg20-23
Eric Bohlin-Tommy Blixt +727-20
Krister Magnusson +3-Johan Andersson20-23
Rasmus Schedin-Robin Andersson +122-21
Christer Söderlund-Annelie Lundell +222-20
Robert Gustavsson-Johan Hagström +424-20
Mattias Brännström +10-Eric Bohlin18-28
Thomas Öberg-Krister Magnusson +225-23
Tommy Blixt-Rasmus Schedin +119-18
Robin Andersson +5-Johan Andersson21-26
Johan Hagström-Christer Söderlund21-21
Eric Bohlin +3-Annelie Lundell23-26
Krister Magnusson +3-Robert Gustavsson20-23
Rasmus Schedin +3-Mattias Brännström21-24
Johan Andersson +4-Thomas Öberg20-24
Tommy Blixt-Robin Andersson +222-20

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Krister Magnusson20 21 23 18 19 19 20 24 20 23 20 20,6227
2Robin Andersson21 26 27 24 23 19 20 21 21 21 20 22,1243
3Christer Söderlund19 21 19 23 21 21 19 20 21 22 21 20,6227
4Johan Hagström22 21 21 18 23 20 24 23 20 20 21 21,2233
5Johan Andersson19 21 21 21 19 22 23 26 23 26 20 21,9241
6Mattias Brännström20 20 19 21 21 22 22 26 20 18 24 21,2233
7Rasmus Schedin22 19 25 21 19 23 23 22 22 18 21 21,4235
8Robert Gustavsson25 22 22 20 21 23 22 19 22 24 23 22,1243
9Tommy Blixt20 23 22 20 21 19 23 26 20 19 22 21,4235
10Eric Bohlin22 21 26 19 21 22 23 23 27 28 23 23,2255
11Annelie Lundell21 27 28 24 24 22 24 24 24 20 26 24,0264
12Thomas Öberg24 20 20 21 21 20 23 23 23 25 24 22,2244


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.6 2016-02-16