NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 2

Uppdaterad: 2016-11-27   18:09
Tävlingen avslutad kl 16.20

Resultat


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 18 20 23 21 20,5 5 82
2 Peter Persson Södertälje BGK 23 26 20 21 22,5 6 90
3 Christian Olsson Haga BGK 21 22 24 24 22,8 3 91
4 Jan Lindvall Mosås BGK 26 22 22 23 23,3 4 93
5 Bror Wallén BGK Spiik 20 25 27 23 23,8 7 95
6 Peter Lindqvist Djulö BGK 23 24 29 21 24,3 8 97
7 Per Einan Köpings BGK 24 27 22 26 24,8 5 99
8 Felicia Vikström Umeå Bangolfklubb 25 24 28 22 24,8 6 99
9 Roger Svensson Tyresö BGK 26 20 25 28 24,8 8 99
10 Erik Einan Köpings BGK 24 26 26 24 25,0 2 100
11 Sven-Olof Birgersson Eskilstuna BGK 28 25 23 24 25,0 5 100
12 Jacob Lindström Skellefteå Bangolfklubb 25 27 21 27 25,0 6 100
13 Ulf Lyxell Djulö BGK 23 22 27 28 25,0 6 100
14 Kenneth Gustavsson Haga BGK 29 24 26 21 25,0 8 100
15 Moshe Arad Tantogårdens BGK 28 26 27 22 25,8 6 103
16 Ingela Eriksson Djulö BGK 27 30 21 26 26,0 9 104
17 Roberth Hummelgren Djulö BGK 25 25 29 26 26,3 4 105
18 Anders Schedin Sundbybergs BGK 22 34 24 27 26,8 12 107
19 Mikael Johansson Haga BGK 26 25 32 25 27,0 7 108
20 Stefan Söderqvist Strängnäs BGK 27 29 26 27 27,3 3 109


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Schedin Askims BGK 22 22 19 18 20,3 4 81
2 Magnus Westerberg Tyresö BGK 22 20 21 19 20,5 3 82
3 Patrik Eliasson Tyresö BGK 21 21 19 21 20,5 2 82
4 Anders Görlin Eskilstuna BGK 21 22 20 21 21,0 2 84
5 Johan Andersson Djulö BGK 20 20 23 22 21,3 3 85
6 Mattias Brännström Skönsbergs SK 20 20 24 21 21,3 4 85
7 Christer Söderlund Tyresö BGK 21 19 24 22 21,5 5 86
7 Annelie Lundell BGK Linjen 21 20 25 20 21,5 5 86
9 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 24 19 19 24 21,5 5 86
10 Tommy Blixt BGK Spiik 22 21 22 22 21,8 1 87
11 Thomas Öberg Södertälje BGK 24 22 22 19 21,8 5 87
12 Eric Bohlin Uppsala BGK 23 25 19 20 21,8 6 87
13 Patrik Wass Haga BGK 25 22 23 19 22,3 6 89
14 Johan Hagström Skönsbergs SK 21 22 25 22 22,5 4 90
15 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 22 21 26 22 22,8 5 91
16 Robert Gustavsson Örebro BGK 24 25 22 22 23,3 3 93
17 Andreas Fransson Eskilstuna BGK 22 25 23 25 23,8 3 95
18 Krister Magnusson Tyresö BGK 24 24 24 25 24,3 1 97
19 Laura Fogh Henriksen BGK Jönköping 24 23 24 26 24,3 3 97
19 Ronnie Lundgren Eskilstuna BGK 26 23 24 24 24,3 3 97
21 Nicklas Karlsson Haga BGK 25 22 25 26 24,5 4 98
22 Mikael Poduschkin Haga BGK 24 24 23 30 25,3 7 101
23 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 24 27 24 27 25,5 3 102
24 Hans Velander Skönsbergs SK 27 23 26 29 26,3 6 105


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 34 22 24 29 27,3 12 109
2 Eric Tellia Vestin Eskilstuna BGK 33 37 44 34 37,0 11 148


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK 29 25 20 22 24,0 9 96
2 Håkan Berg Södertälje BGK 23 26 23 25 24,3 3 97
3 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 24 24 22 29 24,8 7 99
4 David Lund BGK VK-78 26 22 26 26 25,0 4 100
5 Tommy Bertelson BGK VK-78 26 25 24 27 25,5 3 102
6 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 26 23 26 29 26,0 6 104
7 Peter Vicary Kalmar MGK 25 28 29 24 26,5 5 106
8 Ronny Starkenberg Tyresö BGK 30 28 24 24 26,5 6 106
9 Joakim Lindström Strängnäs BGK 29 25 26 27 26,8 4 107
9 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 26 29 27 25 26,8 4 107
9 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 25 27 29 26 26,8 4 107
12 Gustav Ribbholm Köpings BGK 28 28 26 27 27,3 2 109
13 Petri Saukko Akalla Kanaan 98 BGK 24 21 37 30 28,0 16 112
14 Christer Timvik Haga BGK 28 27 28 30 28,3 3 113
15 Reine Hansson Tyresö BGK 30 26 28 29 28,3 4 113
16 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 26 29 22 36 28,3 14 113
17 Gerd Andersson Eskilstuna BGK 36 27 26 25 28,5 11 114
18 Mikael Sjöblom Skönsbergs SK 29 25 31 31 29,0 6 116
19 Arne Andersson Tantogårdens BGK 27 30 30 33 30,0 6 120
20 Jimmy Ekberg Enköpings BGK 35 29 27 30 30,3 8 121
21 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 40 28 26 28 30,5 14 122
22 Jan-Åke Karlsson Haga BGK 34 29 27 33 30,8 7 123
23 Margaretha Karlsson Haga BGK 31 40 33 32 34,0 9 136
24 Kurt Engström Södertälje BGK 32 37 34 37 35,0 5 140
25 Kerstin Andersson Uppsala BGK 49 46 50   48,3 4 145 Brutit
26 Lena Brown BGK Spiik 40       40,0 0 40 Brutit
27 Patrik Wessling Ålbrons BGK         0,0 0 0 Ej till start


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.6 2016-02-16