NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 3

Uppdaterad: 2017-02-05   16:03
Tävlingen avslutad kl 15.05

Resultat


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Robin Andersson Södertälje BGK 19 20 19 23 20,3 4 81
2 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 20 22 20 20 20,5 2 82
3 Robert Gustavsson Örebro BGK 21 20 20 22 20,8 2 83
4 Johan Andersson Örebro BGK 23 21 20 19 20,8 4 83
5 Mattias Brännström Skönsbergs SK 21 21 22 20 21,0 2 84
6 Tommy Blixt BGK Spiik 19 20 23 22 21,0 4 84
7 Krister Magnusson Tyresö BGK 23 20 20 22 21,3 3 85
8 Annelie Lundell Malmö BGK 22 21 21 22 21,5 1 86
9 Mikael Illmesjö Södertälje BGK 22 21 23 21 21,8 2 87
10 Christer Söderlund Tyresö BGK 24 20 22 21 21,8 4 87
11 Eric Bohlin Uppsala BGK 22 19 21 26 22,0 7 88
12 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 23 23 21 22 22,3 2 89
13 Rasmus Schedin Askims BGK 21 22 22 24 22,3 3 89
13 Johan Hagström Haga BGK 24 21 22 22 22,3 3 89
15 Thomas Öberg Södertälje BGK 22 25 20 24 22,8 5 91
16 Fredrik Mets Eskilstuna BGK 24 24 25 23 24,0 2 96
17 Simon Levander Eskilstuna BGK 25 25 23 24 24,3 2 97


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom BC
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 29 25 28 26 27,0 4 108
2 Eric Tellia Vestin Eskilstuna BGK 42 34 36 41 38,3 8 153


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 David Lund BGK VK-78 22 24 24 25 23,8 3 95
2 L-G Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 24 26 23 23 24,0 3 96
3 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK 25 23 22 28 24,5 6 98
4 Joakim Lindström Strängnäs BGK 27 24 23 28 25,5 5 102
5 Håkan Berg MGK 49 Nyköping 28 28 24 24 26,0 4 104
6 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 27 22 30 28 26,8 8 107
7 Christer Timvik Haga BGK 30 27 22 30 27,3 8 109
7 Andreas Rosenberg Daga BGK 27 30 30 22 27,3 8 109
9 Anders Normark Umeå Bangolfklubb 28 24 31 27 27,5 7 110
10 Gustav Ribbholm Köpings BGK 27 30 28 26 27,8 4 111
11 Jan-Åke Karlsson Djulö BGK 24 28 32 27 27,8 8 111
12 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 26 23 34 29 28,0 11 112
13 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 23 30 34 25 28,0 11 112
14 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 28 36 26 27 29,3 10 117
15 Mikael Sjöblom Skönsbergs SK 35 29 27 27 29,5 8 118
16 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 30 31 31 28 30,0 3 120
17 Margaretha Karlsson Djulö BGK 35 30 27 30 30,5 8 122
18 Johan Lyckebring Köpings BGK 34 29 31 31 31,3 5 125
19 Arne Andersson Tantogårdens BGK 30 39 29 39 34,3 10 137
20 Kerstin Andersson Uppsala BGK 39 56 53 44 48,0 17 192


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 20 19 19 22 20,0 3 80
2 Peter Lindqvist Djulö BGK 22 21 19 22 21,0 3 84
3 Roberth Hummelgren Djulö BGK 20 21 22 26 22,3 6 89
4 Roger Svensson Tyresö BGK 25 22 22 22 22,8 3 91
5 Freddy Springfeldt Köpings BGK 22 25 23 21 22,8 4 91
6 Jan Lindvall Mosås BGK 22 26 22 21 22,8 5 91
7 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 23 22 25 23 23,3 3 93
8 Erik Einan Köpings BGK 24 21 21 28 23,5 7 94
9 Moshe Arad Tantogårdens BGK 22 24 24 25 23,8 3 95
10 Jacob Lindström Skellefteå Bangolfklubb 22 25 24 25 24,0 3 96
11 Ingela Eriksson Djulö BGK 24 23 26 27 25,0 4 100
12 Filip Springfeldt Köpings BGK 28 22 25 27 25,5 6 102
13 Felicia Vikström Uppsala BGK 35 22 22 24 25,8 13 103
14 Peter Persson Södertälje BGK 28 24 31 25 27,0 7 108
15 Marco Arancibia Uppsala BGK 23 28 30 28 27,3 7 109
16 Anders Schedin Sundbybergs BGK 29 31 26 23 27,3 8 109
17 Ann-Marie Lindvall Örebro BGK 33 28 27 32 30,0 6 120


Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.0.6 2016-02-16