Top-10 Filt

Uppdaterad: 2018-02-04   19:35

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 12017-11-19Filt Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 22018-02-04Filt Beräknad

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass D
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Roger AspEnköpings BGK818541,5 4166
2Andreas EkehultBGK Elit838542,0 2168
3Jan JonssonEskilstuna BGK8110446,3 23185
4Mikael EkehultBGK Elit9210749,8 15199
4Tomas GöranssonBGK Elit1079249,8 15199
6Claes JohanssonEnköpings BGK10710553,0 2212
7Tom KungsmanUppsala BGK10810954,3 1217
8Heinz BoldtÖrebro BGK11011055,0 0220
9Hans HesselEnköpings BGK10611856,0 12224
10Sirpa Sinikka AaltonenTantogårdens BGK12510657,8 19231
11Per-Ola NäsmanHaninge BGK10512758,0 22232
12Johan LyckebringKöpings BGK12111859,8 3239
13Per-Arne SäfströmMosås BGK12411559,8 9239
14May BoldtÖrebro BGK11712360,0 6240
15Anneli Nordkvist ÖstbergSundsvalls BGK11612760,8 11243
16Tommy GöranssonBGK Elit13610760,8 29243
17Kerstin AnderssonUppsala BGK13612565,3 11261
18Christian PetersenMGK 49 Nyköping14311865,3 25261
19Roland TörnvallHaga BGK13114468,8 13275
20Chamilla JohanssonTantogårdens BGK15312870,3 25281
21Ebba KarlssonMGK 49 Nyköping15515878,3 3313
22Eva PrennforsEskilstuna BGK-8341,5 083
23Conny AnderssonHammarby BGK-9547,5 095
24Egon MikkelsenSundbybergs BGK113-56,5 0113
25Hans TapperSundbybergs BGK116-58,0 0116

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass C
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Lars AbrahamssonEnköpings BGK728138,3 9153
2Anders HedlundEskilstuna BGK788139,8 3159
2Lars-Erik SundinBGK Spiik817839,8 3159
4Håkan ZetterlindEnköpings BGK847840,5 6162
5Leif TjernströmHaga BGK788941,8 11167
6Åse TelliaEskilstuna BGK838943,0 6172
7Lena BrownBGK Spiik829343,8 11175
8Martin HolmlundSundbybergs BGK799643,8 17175
9Filip BjörklundTantogårdens BGK919045,3 1181
10Ulla-Britt HesselEnköpings BGK849745,3 13181
11Birgitta LundgrenStora Tuna BGK899345,5 4182
12Joakim LarssonTyresö BGK919446,3 3185
13Nicklas JardegartTantogårdens BGK959046,3 5185
14Lennart SanderEskilstuna BGK1008646,5 14186
15Illi KarlssonMGK 49 Nyköping8410447,0 20188
16Ralf HedströmTantogårdens BGK959647,8 1191
17Örjan MolinSödertälje BGK979447,8 3191
18Stefan GrönbladSträngnäs BGK989347,8 5191
19Bertil AnderssonSträngnäs BGK1068547,8 21191
20Arne BackmanTantogårdens BGK939948,0 6192
21Arne AnderssonTantogårdens BGK9810049,5 2198
22Benny KarlssonEskilstuna BGK9710149,5 4198
23Patric VestinEskilstuna BGK1098949,5 20198
24Ryno VestergrenDjulö BGK1039649,8 7199
25Bo NordströmEnköpings BGK1059750,5 8202
26Tage WesterbergBGK VK-7810010551,3 5205
27Rune PousetteEnköpings BGK10010952,3 9209
28Leif SjöholmKöpings BGK69-34,5 069
29Michael PetersenMGK 49 Nyköping-7939,5 079
30Pasi ValtonenKöpings BGK81-40,5 081
31Gabriel YngveSundbybergs BGK82-41,0 082
31Lennart MathiasenBGK Spiik82-41,0 082
33Carl-Eric AlmerbornStora Tuna BGK86-43,0 086
34Ulla LjungMosås BGK89-44,5 089
35Reine HanssonHaninge BGK92-46,0 092
36Anton Zachariadis SandbackTantogårdens BGK95-47,5 095
37Sture MolinUppsala BGK96-48,0 096
38Lars WallentinHaninge BGK97-48,5 097
39Margaretha KarlssonDjulö BGK99-49,5 099
40Åke GillbergBGK Elit104-52,0 0104
41Benny ClaessonHaga BGK106-53,0 0106
42Jan-Åke KarlssonDjulö BGK110-55,0 0110
43Björn NilssonSundbybergs BGK-11356,5 0113
44Christer HedlundHaga BGK121-60,5 0121
45Marco ArancibiaUppsala BGK124-62,0 0124
46Eva ElfstrandBGK VK-78131-65,5 0131

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass B
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Ronnie LundgrenHaga BGK716935,0 2140
2Hans FryklundEnköpings BGK668036,5 14146
3Lennart KensertEnköpings BGK738038,3 7153
4Stig HögkvistStora Tuna BGK797538,5 4154
5Tommy EdevingMGK 49 Nyköping866838,5 18154
6Reinhold NietschEskilstuna BGK767938,8 3155
7Andreas RosenbergDaga BGK827338,8 9155
8Rolf StrandbergEskilstuna BGK748239,0 8156
9Stig WesterbergBGK VK-78787939,3 1157
10Ingela ErikssonDjulö BGK788139,8 3159
11Stig PetterssonStora Tuna BGK817940,0 2160
12Moshe AradTantogårdens BGK788240,0 4160
13Peter LindqvistDjulö BGK778440,3 7161
14Kaj SöderqvistSödertälje BGK837940,5 4162
15Lars ErikssonMGK 49 Nyköping838040,8 3163
16Stefan SöderqvistKöpings BGK867740,8 9163
17Per ViklundSundsvalls BGK867841,0 8164
18Mikael HagströmTantogårdens BGK887741,3 11165
19Åke LundbergBGK VK-78957542,5 20170
20Per-Ove GaresjöBGK Spiik868643,0 0172
21Anton ErikssonMGK 49 Nyköping1086743,8 41175
22Julia SjöbergMosås BGK899044,8 1179
23Gustav RibbholmKöpings BGK849544,8 11179
24Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping918945,0 2180
25Anders AnnestrandTyresö BGK938745,0 6180
26Ginalyn RobertssonMosås BGK998947,0 10188
27Marie-Louise TunmatsÖrebro BGK9510349,5 8198
28Lars-Göran GuldbrandssonSkellefteå Bangolfklubb9411051,0 16204
29Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK-6834,0 068
30Joakim LindströmSträngnäs BGK79-39,5 079
30Ronny EkbergEnköpings BGK-7939,5 079
32Daniel KarlssonBGK Jönköping82-41,0 082
32Kurt NorbergStora Tuna BGK82-41,0 082
34Tony StrömbergBGK VK-7885-42,5 085
35Guy JohanssonMGK 49 Nyköping86-43,0 086
35Benny HasthSträngnäs BGK-8643,0 086
37Peter ElfvénUppsala BGK88-44,0 088
37Freddy SpringfeldtKöpings BGK88-44,0 088
37Fredrik KungsmanUppsala BGK-8844,0 088
40Jan ErikssonBGK VK-78-8944,5 089
41Håkan BergMGK 49 Nyköping90-45,0 090
42Patrik WesslingBGK VK-7892-46,0 092
43Rose-Marie LönnqvistUppsala BGK95-47,5 095
44Stefan WigöEskilstuna BGK-9748,5 097
45Ulf LyxellDjulö BGK103-51,5 0103
46Per EinanKöpings BGK105-52,5 0105

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass A
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Patrik WassHaga BGK576831,3 11125
2Lennart JanssonÖrebro BGK656632,8 1131
3Håkan RobertssonMosås BGK676633,3 1133
4Bror WallénBGK Spiik706533,8 5135
5Anders GörlinEskilstuna BGK647133,8 7135
6Johan CarlssonDaga BGK706834,5 2138
7Mikael KarlssonTyresö BGK716935,0 2140
7Jan SöderqvistSödertälje BGK716935,0 2140
7Robin AnderssonSödertälje BGK716935,0 2140
10Krister MagnussonTyresö BGK697235,3 3141
10Jonathan Arab-EkmanSödertälje BGK726935,3 3141
12Anders LarssonMGK 49 Nyköping786335,3 15141
13Tommy BlixtBGK Spiik737236,3 1145
14Krister RönnquistNässjö BGK708839,5 18158
15Jon BjörklundTantogårdens BGK788240,0 4160
16Tim GustafssonMosås BGK788540,8 7163
17Bengt KarlssonNässjö BGK908343,3 7173
18S-I MellqvistSundsvalls BGK888844,0 0176
19Alexander DahlstedtTantogårdens BGK63-31,5 063
20Oskar EinanKöpings BGK-6633,0 066
21Anders WallinMGK 49 Nyköping-6934,5 069
22Stefan DyrsmedsTantogårdens BGK71-35,5 071
22Tommy BertelsonBGK VK-78-7135,5 071
24Laura Fogh HenriksenTantogårdens BGK72-36,0 072
25Micke JonssonSundbybergs BGK75-37,5 075
26Derice Shumilov SusohoTantogårdens BGK76-38,0 076
27Filip SpringfeldtKöpings BGK78-39,0 078
28Sandra KungsmanUppsala BGK-7939,5 079
29Bernt GustavssonSödertälje BGK80-40,0 080
29Bengt NeumanSundsvalls BGK-8040,0 080
31Joakim KindströmBGK VK-78-8341,5 083
32Lars-Göran BergMGK 49 Nyköping88-44,0 088
33Gustav BjörnbergTantogårdens BGK91-45,5 091
33Marcus KarlssonBGK Jönköping91-45,5 091

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.1 2018-01-02