NT, MunktellArenan, Top-10 Final

Uppdaterad: 2018-04-08   16:29Hämta nya sidor automatiskt

Välkommen till Top-10 Final, MunktellArenan 7/4 - 8/4

Vi spelar 5 omgångar lördag och 4 omgångar söndag.

Starttid kl 09.00 båda dagarna.

Omgång 3 startar kl 12
Lördagens spel avslutat kl 16.35.

Leif Sjöholm har blivit sjuk och lämnat återbud, tabellen i Klass C är omräknad.

Omgång 8 startar kl 12
Söndagens spel avslutat kl 15.10

Resultat


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass D
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Conny Andersson970235514
2Eva Prennfors970237914
3Andreas Ekehult960338912
4Roger Asp951337611
5Tomas Göransson94144319
6Per-Ola Näsman94054808
7Mikael Ekehult93154537
8Claes Johansson93154617
9Tom Kungsman92074294
10Jan Jonsson92074494

Matcher: Klass D
Per-Ola Näsman +5-Tom Kungsman57-62
Conny Andersson +2-Mikael Ekehult45-47
Roger Asp +19-Claes Johansson38-57
Tomas Göransson-Andreas Ekehult +748-41
Jan Jonsson-Eva Prennfors +654-48
Conny Andersson +32-Per-Ola Näsman32-64
Tom Kungsman-Roger Asp +1044-34
Mikael Ekehult-Andreas Ekehult +1248-36
Claes Johansson-Jan Jonsson +650-44
Eva Prennfors +12-Tomas Göransson34-46
Roger Asp-Conny Andersson +843-35
Andreas Ekehult +9-Per-Ola Näsman44-53
Jan Jonsson-Tom Kungsman +949-40
Tomas Göransson +16-Mikael Ekehult33-49
Claes Johansson-Eva Prennfors +854-46
Andreas Ekehult-Roger Asp +1049-39
Conny Andersson +16-Jan Jonsson35-51
Per-Ola Näsman-Tomas Göransson +861-53
Tom Kungsman-Claes Johansson +749-42
Eva Prennfors-Mikael Ekehult +149-48
Jan Jonsson-Andreas Ekehult +654-48
Roger Asp-Tomas Göransson47-47
Claes Johansson-Conny Andersson +1155-44
Mikael Ekehult +11-Per-Ola Näsman52-63
Tom Kungsman-Eva Prennfors +1150-39
Tomas Göransson +2-Jan Jonsson49-51
Andreas Ekehult-Claes Johansson +140-39
Mikael Ekehult-Roger Asp +1055-45
Conny Andersson +2-Tom Kungsman45-47
Per-Ola Näsman-Eva Prennfors +248-46
Claes Johansson +13-Tomas Göransson46-59
Jan Jonsson +4-Mikael Ekehult46-50
Tom Kungsman-Andreas Ekehult +346-43
Roger Asp-Per-Ola Näsman +850-42
Eva Prennfors-Conny Andersson +1143-32
Mikael Ekehult-Claes Johansson60-60
Tomas Göransson-Tom Kungsman +1054-44
Per-Ola Näsman +6-Jan Jonsson43-49
Conny Andersson-Andreas Ekehult +143-42
Eva Prennfors +1-Roger Asp39-40
Tom Kungsman-Mikael Ekehult +347-44
Per-Ola Näsman +9-Claes Johansson49-58
Tomas Göransson +2-Conny Andersson42-44
Roger Asp +11-Jan Jonsson40-51
Andreas Ekehult-Eva Prennfors +1146-35

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Conny Andersson45 32 35 35 44 45 32 43 44 39,4355
2Eva Prennfors48 34 46 49 39 46 43 39 35 42,1379
3Andreas Ekehult41 36 44 49 48 40 43 42 46 43,2389
4Roger Asp38 34 43 39 47 45 50 40 40 41,8376
5Tomas Göransson48 46 33 53 47 49 59 54 42 47,9431
6Per-Ola Näsman57 64 53 61 63 48 42 43 49 53,3480
7Mikael Ekehult47 48 49 48 52 55 50 60 44 50,3453
8Claes Johansson57 50 54 42 55 39 46 60 58 51,2461
9Tom Kungsman62 44 40 49 50 47 46 44 47 47,7429
10Jan Jonsson54 44 49 51 54 51 46 49 51 49,9449


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Anders Hedlund860232012
2Patric Vestin860231312
3Åse Tellia850333810
4Lennart Mathiasen84043638
5Håkan Zetterlind83143297
6Lars-Erik Sundin83143527
7Lars Abrahamsson83053396
8Martin Holmlund83053436
9Lena Brown82063734
10Leif Sjöholm000000

Matcher: Klass C
Patric Vestin-Åse Tellia +444-40
Anders Hedlund +1-Lena Brown40-41
Lars Abrahamsson +4-Håkan Zetterlind37-41
Lennart Mathiasen-Lars-Erik Sundin +648-42
Martin Holmlund-Leif Sjöholm +547-42
Anders Hedlund +4-Patric Vestin35-39
Åse Tellia +4-Lars Abrahamsson38-42
Lena Brown-Lars-Erik Sundin +549-44
Håkan Zetterlind +6-Martin Holmlund39-45
Leif Sjöholm +12-Lennart Mathiasen35-47
Lars Abrahamsson-Anders Hedlund +136-35
Lars-Erik Sundin-Patric Vestin +147-46
Martin Holmlund +3-Åse Tellia44-47
Lennart Mathiasen-Lena Brown +1560-45
Håkan Zetterlind +6-Leif Sjöholm41-47
Lars-Erik Sundin +6-Lars Abrahamsson47-53
Anders Hedlund-Martin Holmlund +1456-42
Patric Vestin +9-Lennart Mathiasen38-47
Åse Tellia-Håkan Zetterlind +1547-32
Leif Sjöholm +6-Lena Brown33-39
Martin Holmlund +13-Lars-Erik Sundin34-47
Lars Abrahamsson-Lennart Mathiasen +236-34
Håkan Zetterlind-Anders Hedlund +544-39
Lena Brown-Patric Vestin +1652-36
Åse Tellia +2-Leif Sjöholm41-43
Lennart Mathiasen +2-Martin Holmlund45-47
Lars-Erik Sundin-Håkan Zetterlind40-40
Lena Brown-Lars Abrahamsson +1054-44
Anders Hedlund-Åse Tellia +446-42
Patric Vestin-Leif Sjöholm0-0
Håkan Zetterlind-Lennart Mathiasen +445-41
Martin Holmlund-Lena Brown +650-44
Åse Tellia +7-Lars-Erik Sundin40-47
Lars Abrahamsson-Patric Vestin +1653-37
Leif Sjöholm-Anders Hedlund0-0
Lena Brown-Håkan Zetterlind +844-36
Lennart Mathiasen +1-Åse Tellia40-41
Patric Vestin +10-Martin Holmlund31-41
Anders Hedlund +4-Lars-Erik Sundin34-38
Leif Sjöholm-Lars Abrahamsson0-0
Åse Tellia +1-Lena Brown43-44
Patric Vestin +10-Håkan Zetterlind42-52
Lennart Mathiasen-Anders Hedlund +1348-35
Lars Abrahamsson +2-Martin Holmlund38-40
Lars-Erik Sundin-Leif Sjöholm0-0

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Anders Hedlund40 35 35 56 39 46   34 35 40,0320
2Patric Vestin44 39 46 38 36   37 31 42 39,1313
3Åse Tellia40 38 47 47 41 42 40 41 43 42,1379
4Lennart Mathiasen48 47 60 47 34 45 41 40 48 45,6410
5Håkan Zetterlind41 39 41 32 44 40 45 36 52 41,1370
6Lars-Erik Sundin42 44 47 47 47 40 47 38   44,0352
7Lars Abrahamsson37 42 36 53 36 44 53   38 42,4339
8Martin Holmlund47 45 44 42 34 47 50 41 40 43,3390
9Lena Brown41 49 45 39 52 54 44 44 44 45,8412
10Leif Sjöholm42 35 47 33 43         40,0200


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Ronnie Lundgren961233413
2Hans Fryklund961234013
3Pirkko Maaninka960333212
4Tommy Edeving950432510
5Lennart Kensert94053288
6Reinhold Nietsch94053498
7Stig Pettersson93153347
8Stig Högkvist93153477
9Åke Lundberg93063626
10Anton Eriksson93063816

Matcher: Klass B
Stig Pettersson-Stig Högkvist36-36
Pirkko Maaninka +4-Reinhold Nietsch41-45
Hans Fryklund +4-Lennart Kensert41-45
Åke Lundberg-Ronnie Lundgren +843-35
Tommy Edeving +1-Anton Eriksson37-38
Pirkko Maaninka +4-Stig Pettersson35-39
Stig Högkvist-Hans Fryklund +138-37
Reinhold Nietsch +3-Ronnie Lundgren35-38
Lennart Kensert-Tommy Edeving +235-33
Anton Eriksson-Åke Lundberg +544-39
Hans Fryklund-Pirkko Maaninka +343-40
Ronnie Lundgren +1-Stig Pettersson33-34
Tommy Edeving-Stig Högkvist +233-31
Åke Lundberg-Reinhold Nietsch +439-35
Lennart Kensert +19-Anton Eriksson30-49
Ronnie Lundgren-Hans Fryklund37-37
Pirkko Maaninka +6-Tommy Edeving29-35
Stig Pettersson +9-Åke Lundberg35-44
Stig Högkvist-Lennart Kensert +239-37
Anton Eriksson-Reinhold Nietsch +1857-39
Tommy Edeving-Ronnie Lundgren +1154-43
Hans Fryklund-Åke Lundberg +142-41
Lennart Kensert-Pirkko Maaninka +236-34
Reinhold Nietsch-Stig Pettersson +1242-30
Stig Högkvist-Anton Eriksson +142-41
Åke Lundberg-Tommy Edeving +536-31
Ronnie Lundgren +1-Lennart Kensert40-41
Reinhold Nietsch-Hans Fryklund +237-35
Pirkko Maaninka-Stig Högkvist +145-44
Stig Pettersson +3-Anton Eriksson41-44
Lennart Kensert-Åke Lundberg +236-34
Tommy Edeving +3-Reinhold Nietsch38-41
Stig Högkvist-Ronnie Lundgren +538-33
Hans Fryklund +3-Stig Pettersson36-39
Anton Eriksson +3-Pirkko Maaninka38-41
Reinhold Nietsch-Lennart Kensert +237-35
Åke Lundberg-Stig Högkvist +444-40
Stig Pettersson-Tommy Edeving +433-29
Pirkko Maaninka-Ronnie Lundgren +438-34
Anton Eriksson-Hans Fryklund +136-35
Stig Högkvist-Reinhold Nietsch +139-38
Stig Pettersson-Lennart Kensert +1447-33
Åke Lundberg-Pirkko Maaninka +1342-29
Hans Fryklund +1-Tommy Edeving34-35
Ronnie Lundgren-Anton Eriksson +741-34

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Ronnie Lundgren35 38 33 37 43 40 33 34 41 37,1334
2Hans Fryklund41 37 43 37 42 35 36 35 34 37,8340
3Pirkko Maaninka41 35 40 29 34 45 41 38 29 36,9332
4Tommy Edeving37 33 33 35 54 31 38 29 35 36,1325
5Lennart Kensert45 35 30 37 36 41 36 35 33 36,4328
6Reinhold Nietsch45 35 35 39 42 37 41 37 38 38,8349
7Stig Pettersson36 39 34 35 30 41 39 33 47 37,1334
8Stig Högkvist36 38 31 39 42 44 38 40 39 38,6347
9Åke Lundberg43 39 39 44 41 36 34 44 42 40,2362
10Anton Eriksson38 44 49 57 41 44 38 36 34 42,3381


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Anders Görlin961229413
2Bror Wallén960330412
3Patrik Wass960329512
4Lennart Jansson950428610
5Håkan Robertsson950429810
6Robin Andersson950430610
7Mikael Karlsson94142709
8Krister Magnusson93153157
9Johan Carlsson92073244
10Jonathan Arab-Ekman91173453

Matcher: Klass A
Krister Magnusson-Mikael Karlsson34-34
Robin Andersson +5-Jonathan Arab-Ekman34-39
Anders Görlin +9-Bror Wallén33-42
Lennart Jansson-Håkan Robertsson +131-30
Johan Carlsson-Patrik Wass +238-36
Robin Andersson +2-Krister Magnusson28-30
Mikael Karlsson-Anders Görlin +131-30
Jonathan Arab-Ekman-Håkan Robertsson +338-35
Bror Wallén-Johan Carlsson +637-31
Patrik Wass +4-Lennart Jansson33-37
Anders Görlin-Robin Andersson +233-31
Håkan Robertsson +21-Krister Magnusson27-48
Johan Carlsson-Mikael Karlsson +536-31
Lennart Jansson +7-Jonathan Arab-Ekman30-37
Bror Wallén +1-Patrik Wass31-32
Håkan Robertsson-Anders Görlin +937-28
Robin Andersson +4-Johan Carlsson33-37
Krister Magnusson-Lennart Jansson +132-31
Mikael Karlsson-Bror Wallén +132-31
Patrik Wass +2-Jonathan Arab-Ekman34-36
Johan Carlsson-Håkan Robertsson +332-29
Anders Görlin-Lennart Jansson +134-33
Bror Wallén +6-Robin Andersson30-36
Jonathan Arab-Ekman-Krister Magnusson +944-35
Mikael Karlsson-Patrik Wass +328-25
Lennart Jansson +9-Johan Carlsson32-41
Håkan Robertsson-Bror Wallén +738-31
Jonathan Arab-Ekman-Anders Görlin38-38
Robin Andersson-Mikael Karlsson +335-32
Krister Magnusson +1-Patrik Wass34-35
Bror Wallén +4-Lennart Jansson30-34
Johan Carlsson +9-Jonathan Arab-Ekman30-39
Mikael Karlsson +12-Håkan Robertsson26-38
Anders Görlin +6-Krister Magnusson28-34
Patrik Wass +9-Robin Andersson28-37
Jonathan Arab-Ekman +8-Bror Wallén32-40
Lennart Jansson +2-Mikael Karlsson28-30
Krister Magnusson +7-Johan Carlsson31-38
Robin Andersson-Håkan Robertsson +1944-25
Patrik Wass-Anders Görlin +439-35
Mikael Karlsson +16-Jonathan Arab-Ekman26-42
Krister Magnusson-Bror Wallén +537-32
Lennart Jansson-Robin Andersson +230-28
Anders Görlin +6-Johan Carlsson35-41
Håkan Robertsson-Patrik Wass +639-33

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Anders Görlin33 30 33 28 34 38 28 35 35 32,7294
2Bror Wallén42 37 31 31 30 31 30 40 32 33,8304
3Patrik Wass36 33 32 34 25 35 28 39 33 32,8295
4Lennart Jansson31 37 30 31 33 32 34 28 30 31,8286
5Håkan Robertsson30 35 27 37 29 38 38 25 39 33,1298
6Robin Andersson34 28 31 33 36 35 37 44 28 34,0306
7Mikael Karlsson34 31 31 32 28 32 26 30 26 30,0270
8Krister Magnusson34 30 48 32 35 34 34 31 37 35,0315
9Johan Carlsson38 31 36 37 32 41 30 38 41 36,0324
10Jonathan Arab-Ekman39 38 37 36 44 38 39 32 42 38,3345


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.1 2018-01-02