NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 2


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Rak lista

Plac Namn Nr Klubb Klass  V1  V2 Snitt Tot Diff
1 Anders Larsson 204 MGK 49 Nyköping Klass A 33 30 31,5 63 3
2 Bror Wallén 223 BGK Spiik Klass A 32 33 32,5 65 1
3 Håkan Robertsson 207 Mosås BGK Klass A 34 32 33,0 66 2
4 Oskar Einan 215 Köpings BGK Klass A 35 31 33,0 66 4
5 Lennart Jansson 202 Örebro BGK Klass A 28 38 33,0 66 10
6 Anton Eriksson 107 MGK 49 Nyköping Klass B 36 31 33,5 67 5
7 Tommy Edeving 103 MGK 49 Nyköping Klass B 34 34 34,0 68 0
8 Patrik Wass 219 Haga BGK Klass A 33 35 34,0 68 2
Pirkko Maaninka 111 Eskilstuna BGK Klass B 33 35 34,0 68 2
Johan Carlsson 201 Daga BGK Klass A 35 33 34,0 68 2
11 Anders Wallin 227 MGK 49 Nyköping Klass A 35 34 34,5 69 1
Jan Söderqvist 210 Södertälje BGK Klass A 34 35 34,5 69 1
Ronnie Lundgren 129 Haga BGK Klass B 34 35 34,5 69 1
14 Robin Andersson 205 Södertälje BGK Klass A 36 33 34,5 69 3
Jonathan Arab-Ekman 216 Södertälje BGK Klass A 33 36 34,5 69 3
16 Mikael Karlsson 208 Tyresö BGK Klass A 30 39 34,5 69 9
17 Tommy Bertelson 226 BGK VK-78 Klass A 37 34 35,5 71 3
18 Anders Görlin 209 Eskilstuna BGK Klass A 39 32 35,5 71 7
19 Krister Magnusson 228 Tyresö BGK Klass A 35 37 36,0 72 2
20 Tommy Blixt 214 BGK Spiik Klass A 29 43 36,0 72 14
21 Andreas Rosenberg 113 Daga BGK Klass B 34 39 36,5 73 5
22 Åke Lundberg 102 BGK VK-78 Klass B 36 39 37,5 75 3
Stig Högkvist 120 Hammarby BGK Klass B 39 36 37,5 75 3
24 Mikael Hagström 106 Tantogårdens BGK Klass B 37 40 38,5 77 3
25 Stefan Söderqvist 116 Köpings BGK Klass B 41 36 38,5 77 5
26 Per Viklund 127 Sundsvalls BGK Klass B 40 38 39,0 78 2
27 Lars-Erik Sundin 529 BGK Spiik Klass C 42 36 39,0 78 6
28 Håkan Zetterlind 507 Enköpings BGK Klass C 35 43 39,0 78 8
29 Michael Petersen 510 MGK 49 Nyköping Klass C 40 39 39,5 79 1
Sandra Kungsman 220 Uppsala BGK Klass A 39 40 39,5 79 1
31 Stig Pettersson 109 Stora Tuna BGK Klass B 42 37 39,5 79 5
Ronny Ekberg 125 Enköpings BGK Klass B 37 42 39,5 79 5
33 Reinhold Nietsch 108 Eskilstuna BGK Klass B 44 35 39,5 79 9
Stig Westerberg 138 BGK VK-78 Klass B 44 35 39,5 79 9
35 Kaj Söderqvist 134 Södertälje BGK Klass B 48 31 39,5 79 17
36 Lars Eriksson 128 MGK 49 Nyköping Klass B 38 42 40,0 80 4
37 Hans Fryklund 105 Enköpings BGK Klass B 44 36 40,0 80 8
38 Bengt Neuman 203 Sundsvalls BGK Klass A 35 45 40,0 80 10
39 Lennart Kensert 119 Enköpings BGK Klass B 34 46 40,0 80 12
40 Anders Hedlund 521 Eskilstuna BGK Klass C 41 40 40,5 81 1
Lars Abrahamsson 531 Enköpings BGK Klass C 41 40 40,5 81 1
42 Ingela Eriksson 133 Djulö BGK Klass B 42 39 40,5 81 3
43 Jon Björklund 225 Tantogårdens BGK Klass A 39 43 41,0 82 4
44 Rolf Strandberg 117 Eskilstuna BGK Klass B 45 37 41,0 82 8
45 Moshe Arad 121 Tantogårdens BGK Klass B 35 47 41,0 82 12
46 Eva Prennfors 402 Eskilstuna BGK Klass D 39 44 41,5 83 5
Joakim Kindström 222 BGK VK-78 Klass A 39 44 41,5 83 5
Bengt Karlsson 213 Nässjö BGK Klass A 44 39 41,5 83 5
49 Peter Lindqvist 126 Djulö BGK Klass B 35 49 42,0 84 14
50 Tim Gustafsson 217 Mosås BGK Klass A 41 44 42,5 85 3
51 Bertil Andersson 514 Hammarby BGK Klass C 39 46 42,5 85 7
52 Andreas Ekehult 413 BGK Elit Klass D 48 37 42,5 85 11
53 Roger Asp 423 Enköpings BGK Klass D 49 36 42,5 85 13
54 Lennart Sander 526 Eskilstuna BGK Klass C 46 40 43,0 86 6
Per-Ove Garesjö 135 BGK Spiik Klass B 46 40 43,0 86 6
56 Benny Hasth 137 Strängnäs BGK Klass B 36 50 43,0 86 14
57 Anders Annestrand 136 Tyresö BGK Klass B 46 41 43,5 87 5
58 Krister Rönnquist 221 Nässjö BGK Klass A 43 45 44,0 88 2
59 Fredrik Kungsman 131 Uppsala BGK Klass B 41 47 44,0 88 6
60 S-I Mellqvist 211 Sundsvalls BGK Klass A 35 53 44,0 88 18
61 Leif Tjernström 528 Haga BGK Klass C 45 44 44,5 89 1
62 Patric Vestin 511 Djulö BGK Klass C 42 47 44,5 89 5
63 Jan Eriksson 132 BGK VK-78 Klass B 48 41 44,5 89 7
64 Åse Tellia 502 Djulö BGK Klass C 40 49 44,5 89 9
65 Ginalyn Robertsson 122 Mosås BGK Klass B 51 38 44,5 89 13
66 Jan Åke Andersson 123 MGK 49 Nyköping Klass B 52 37 44,5 89 15
67 Filip Björklund 515 Tantogårdens BGK Klass C 49 41 45,0 90 8
Nicklas Jardegart 505 Tantogårdens BGK Klass C 41 49 45,0 90 8
69 Julia Sjöberg 114 Mosås BGK Klass B 40 50 45,0 90 10
70 Tomas Göransson 419 BGK Elit Klass D 42 50 46,0 92 8
71 Lena Brown 508 BGK Spiik Klass C 47 46 46,5 93 1
72 Birgitta Lundgren 525 Stora Tuna BGK Klass C 48 45 46,5 93 3
73 Stefan Grönblad 509 Strängnäs BGK Klass C 40 53 46,5 93 13
74 Örjan Molin 534 Södertälje BGK Klass C 48 46 47,0 94 2
75 Joakim Larsson 503 Tyresö BGK Klass C 55 39 47,0 94 16
76 Gustav Ribbholm 139 Köpings BGK Klass B 48 47 47,5 95 1
77 Conny Andersson 401 Hammarby BGK Klass D 38 57 47,5 95 19
78 Ryno Vestergren 523 Djulö BGK Klass C 48 48 48,0 96 0
79 Martin Holmlund 532 Sundbybergs BGK Klass C 50 46 48,0 96 4
80 Ralf Hedström 533 Tantogårdens BGK Klass C 44 52 48,0 96 8
81 Bo Nordström 522 Enköpings BGK Klass C 52 45 48,5 97 7
82 Ulla-Britt Hessel 516 Enköpings BGK Klass C 43 54 48,5 97 11
83 Stefan Wigö 104 Eskilstuna BGK Klass B 55 42 48,5 97 13
84 Arne Backman 535 Tantogårdens BGK Klass C 45 54 49,5 99 9
85 Arne Andersson 501 Tantogårdens BGK Klass C 50 50 50,0 100 0
86 Benny Karlsson 504 Eskilstuna BGK Klass C 54 47 50,5 101 7
87 Marie-Louise Tunmats 110 Örebro BGK Klass B 52 51 51,5 103 1
88 Jan Jonsson 421 Eskilstuna BGK Klass D 53 51 52,0 104 2
Illi Karlsson 537 MGK 49 Nyköping Klass C 53 51 52,0 104 2
90 Claes Johansson 416 Enköpings BGK Klass D 53 52 52,5 105 1
91 Tage Westerberg 513 BGK VK-78 Klass C 46 59 52,5 105 13
92 Sirpa Sinikka Aaltonen 411 Tantogårdens BGK Klass D 49 57 53,0 106 8
93 Mikael Ekehult 422 BGK Elit Klass D 55 52 53,5 107 3
94 Tommy Göransson 404 BGK Elit Klass D 57 50 53,5 107 7
95 Rune Pousette 527 Enköpings BGK Klass C 56 53 54,5 109 3
96 Tom Kungsman 405 Uppsala BGK Klass D 51 58 54,5 109 7
97 Heinz Boldt 415 Örebro BGK Klass D 58 52 55,0 110 6
98 Lars-Göran Guldbrandsson 115 Skellefteå Bangolfklubb Klass B 59 51 55,0 110 8
99 Björn Nilsson 519 Sundbybergs BGK Klass C 58 55 56,5 113 3
100 Peter Elfvén 101 Uppsala BGK Klass B 57   57,0 57 0 Brutit
101 Per-Arne Säfström 425 Mosås BGK Klass D 57 58 57,5 115 1
102 Hans Hessel 407 Enköpings BGK Klass D 57 61 59,0 118 4
103 Johan Lyckebring 426 Köpings BGK Klass D 62 56 59,0 118 6
Emilia Björklund 301 Tantogårdens BGK Ungdom BC 62 56 59,0 118 6
105 Christian Petersen 403 MGK 49 Nyköping Klass D 54 64 59,0 118 10
106 May Boldt 408 Örebro BGK Klass D 56 67 61,5 123 11
107 Kerstin Andersson 420 Uppsala BGK Klass D 63 62 62,5 125 1
108 Per-Ola Näsman 414 Haninge BGK Klass D 60 67 63,5 127 7
109 Anneli Nordkvist Östberg 417 Sundsvalls BGK Klass D 55 72 63,5 127 17
110 Chamilla Johansson 409 Tantogårdens BGK Klass D 55 73 64,0 128 18
111 Roland Törnvall 410 Haga BGK Klass D 72 72 72,0 144 0
112 Ebba Karlsson 427 MGK 49 Nyköping Klass D 72 86 79,0 158 14
113 Lars Wallentin 517 Haninge BGK Klass C     0,0 Ej till start
Leif Sjöholm 520 Köpings BGK Klass C     0,0 Ej till start


Ungdom BC | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad