Top-12 EB

Uppdaterad: 2018-01-28   18:40

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 12017-10-29Europabana Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 22017-12-10Europabana Beräknad
3NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 32018-01-28Europabana Beräknad

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass C
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Stefan WigöEskilstuna BGK105929223,0 0184
2Lars ErikssonMGK 49 Nyköping95989523,8 0190
3Håkan BergMGK 49 Nyköping9310210524,4 9195
4Mikael RichtnérSundbybergs BGK1181049124,4 13195
5Anders HedlundEskilstuna BGK1121019524,5 6196
6Reine HanssonHaninge BGK10794-25,1 13201
7Patrik WesslingBGK VK-7810010410425,5 4204
8Mikael SjöblomSkönsbergs SK11610210225,5 0204
9Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping1181079925,8 8206
10Andreas RosenbergDaga BGK-1079925,8 8206
11Gustav RibbholmKöpings BGK10411611026,8 6214
12Peter VicaryMGK 49 Nyköping11311110727,3 4218
13Benny KarlssonEskilstuna BGK-10911027,4 1219
14Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK117-10427,6 13221
15Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping-11410927,9 5223
16Åke LundbergBGK VK-7812210412128,1 17225
17Kristina SvenssonUppsala BGK11910911728,3 8226
18Love SvenssonUppsala BGK-11311728,8 4230
19Jan-Åke KarlssonDjulö BGK12511611729,1 1233
20Leif SjöholmKöpings BGK14012410929,1 15233
21Christer TimvikHaga BGK104129029,1 129233
22Anton ErikssonMGK 49 Nyköping11512912029,4 5235
23Lena BrownBGK Spiik12612311429,6 9237
24Ryno VestergrenDjulö BGK11811913029,6 1237
25Arne AnderssonTantogårdens BGK11312414929,6 11237
26Filip BjörklundTantogårdens BGK114123-29,6 9237
27Lars WallentinHaninge BGK115-12630,1 11241
28Ann-Marie LindvallMosås BGK13013611430,5 16244
29Eva PrennforsEskilstuna BGK12413614332,5 12260
30Jan IllmesjöMGK 49 Nyköping13413413233,3 2266
31Johan LyckebringKöpings BGK13915712933,5 10268
32Margaretha KarlssonDjulö BGK-13315035,4 17283
33Ingela WigöEskilstuna BGK152145-37,1 7297
34Kurt EngströmSödertälje BGK-16114638,4 15307
35Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping-16218343,1 21345
36Kerstin AnderssonUppsala BGK176171-43,4 5347
37Mille DybroSkellefteå Bangolfklubb--11428,5 0114
38Gabriel YngveSundbybergs BGK--11629,0 0116
38Anders BergqvistBGK VK-78-116-29,0 0116
40Patric VestinDjulö BGK--11829,5 0118
40Gerd AnderssonEskilstuna BGK--11829,5 0118
40Leif JandrinDjulö BGK118--29,5 0118
43Mattias LarssonKöpings BGK119--29,8 0119
44Per ViklundSundsvalls BGK-125-31,3 0125
45Ann-Catrin BorgertÖrebro BGK--13433,5 0134
46Stefan HD JohanssonÖrebro BGK--13634,0 0136

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass B
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Roberth HummelgrenDjulö BGK84909821,8 6174
2Felicia VikströmUppsala BGK90908722,1 3177
3Marcus LjungbladSkoghalls BGK-958622,6 9181
4Bernt GustavssonSödertälje BGK94948922,9 5183
5Peter PerssonSödertälje BGK94959223,3 2186
6Jonathan Arab-EkmanSödertälje BGK93939623,3 0186
7Ulf LyxellDjulö BGK998910523,5 10188
8Joakim LindströmSträngnäs BGK99919823,6 7189
9Reinhold NietschEskilstuna BGK102919823,6 7189
10Moshe AradTantogårdens BGK1031068823,9 15191
11Ronnie LundgrenHaga BGK107929923,9 7191
12Peter LindqvistDjulö BGK981029624,3 2194
13Rolf StrandbergEskilstuna BGK1019310624,3 8194
14Jan LindvallMosås BGK991029824,6 1197
15Stefan SöderqvistKöpings BGK999810824,6 1197
16Erik HjalmarssonSkönsbergs SK98103-25,1 5201
17Roger SvenssonTyresö BGK10510210325,6 1205
18Anders SchedinSundbybergs BGK10910210325,6 1205
19Ingela ErikssonDjulö BGK-11410427,3 10218
20Lars-Göran GuldbrandssonSkellefteå Bangolfklubb106118-28,0 12224
21Marco ArancibiaUppsala BGK13111112329,3 12234
22Fredrik LjungbergSödertälje BGK120121-30,1 1241
23Johan CarlssonDaga BGK-96-24,0 096
24Oskar EinanKöpings BGK--9824,5 098
25Jennifer GöranssonTantogårdens BGK99--24,8 099
26Mikael LindströmTrollhättans BGK--11127,8 0111
27Ricard LocknerSundbybergs BGK--11829,5 0118
28Björn NilssonSundbybergs BGK--12631,5 0126

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass A
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Alexander DahlstedtTantogårdens BGK79818420,0 2160
2Rasmus BergqvistBGK VK-7888768620,3 10162
3Robin AnderssonSödertälje BGK82898520,9 3167
4Tommy BlixtBGK Spiik89908021,1 9169
5Mattias BrännströmSkönsbergs SK95868421,3 2170
6Jon BjörklundTantogårdens BGK8985-21,8 4174
7Anders GörlinEskilstuna BGK87-8821,9 1175
8Christer SöderlundTyresö BGK90948822,3 2178
9Patrik WassHaga BGK8989-22,3 0178
10Krister MagnussonTyresö BGK90899122,4 1179
11Johan AnderssonÖrebro BGK921018722,4 5179
12Eric BohlinUppsala BGK91-8922,5 2180
13Robert GustavssonÖrebro BGK9193-23,0 2184
14Thomas ÖbergSödertälje BGK-949023,0 4184
15Simon LevanderSödertälje BGK97989023,4 7187
16Fredrik HasselgrenHaga BGK99-10024,9 1199
17Jan SöderqvistSödertälje BGK100-10325,4 3203
18Magnus WesterbergTyresö BGK-85-21,3 085
19Mikael IllmesjöSödertälje BGK-90-22,5 090
19Daniel ÅgrenSödertälje BGK--9022,5 090
21Gustav BjörnbergTantogårdens BGK91--22,8 091
22Annelie LundellMalmö BGK-94-23,5 094
23Stefan VibergTyresö BGK-95-23,8 095
24Patrik EliassonTyresö BGK-97-24,3 097
25Stefan DyrsmedsTantogårdens BGK99--24,8 099
26Laura Fogh HenriksenTantogårdens BGK-100-25,0 0100
27Robert AndersenNässjö BGK--10526,3 0105
28Derice Shumilov SusohoTantogårdens BGK--0  0

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.1 2018-01-02