Top-12 EB

Uppdaterad: 2017-12-10   19:21

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 12017-10-29Europabana Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 22017-12-10Europabana Beräknad

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass C
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Lars ErikssonMGK 49 Nyköping959824,1 3193
2Håkan BergMGK 49 Nyköping9310224,4 9195
3Stefan WigöEskilstuna BGK1059224,6 13197
4Reine HanssonHaninge BGK1079425,1 13201
5Patrik WesslingBGK VK-7810010425,5 4204
6Anders HedlundEskilstuna BGK11210126,6 11213
7Mikael SjöblomSkönsbergs SK11610227,3 14218
8Gustav RibbholmKöpings BGK10411627,5 12220
9Mikael RichtnérSundbybergs BGK11810427,8 14222
10Peter VicaryMGK 49 Nyköping11311128,0 2224
11Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping11810728,1 11225
12Åke LundbergBGK VK-7812210428,3 18226
13Kristina SvenssonUppsala BGK11910928,5 10228
14Christer TimvikHaga BGK10412929,1 25233
15Ryno VestergrenDjulö BGK11811929,6 1237
16Filip BjörklundTantogårdens BGK11412329,6 9237
17Arne AnderssonTantogårdens BGK11312429,6 11237
18Jan-Åke KarlssonDjulö BGK12511630,1 9241
19Anton ErikssonMGK 49 Nyköping11512930,5 14244
20Lena BrownBGK Spiik12612331,1 3249
21Eva PrennforsEskilstuna BGK12413632,5 12260
22Leif SjöholmKöpings BGK14012433,0 16264
23Ann-Marie LindvallMosås BGK13013633,3 6266
24Jan IllmesjöMGK 49 Nyköping13413433,5 0268
25Johan LyckebringKöpings BGK13915737,0 18296
26Ingela WigöEskilstuna BGK15214537,1 7297
27Kerstin AnderssonUppsala BGK17617143,4 5347
28Andreas RosenbergDaga BGK-10726,8 0107
29Benny KarlssonEskilstuna BGK-10927,3 0109
30Love SvenssonUppsala BGK-11328,3 0113
31Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping-11428,5 0114
32Lars WallentinHaninge BGK115-28,8 0115
33Anders BergqvistBGK VK-78-11629,0 0116
34Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK117-29,3 0117
35Leif JandrinDjulö BGK118-29,5 0118
36Mattias LarssonKöpings BGK119-29,8 0119
37Per ViklundSundsvalls BGK-12531,3 0125
38Margaretha KarlssonDjulö BGK-13333,3 0133
39Kurt EngströmSödertälje BGK-16140,3 0161
40Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping-16240,5 0162

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass B
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Roberth HummelgrenDjulö BGK849021,8 6174
2Felicia VikströmUppsala BGK909022,5 0180
3Jonathan Arab-EkmanSödertälje BGK939323,3 0186
4Bernt GustavssonSödertälje BGK949423,5 0188
5Ulf LyxellDjulö BGK998923,5 10188
6Peter PerssonSödertälje BGK949523,6 1189
7Joakim LindströmSträngnäs BGK999123,8 8190
8Reinhold NietschEskilstuna BGK1029124,1 11193
9Rolf StrandbergEskilstuna BGK1019324,3 8194
10Stefan SöderqvistKöpings BGK999824,6 1197
11Ronnie LundgrenHaga BGK1079224,9 15199
12Peter LindqvistDjulö BGK9810225,0 4200
13Jan LindvallMosås BGK9910225,1 3201
14Erik HjalmarssonSkönsbergs SK9810325,1 5201
15Roger SvenssonTyresö BGK10510225,9 3207
16Moshe AradTantogårdens BGK10310626,1 3209
17Anders SchedinSundbybergs BGK10910226,4 7211
18Lars-Göran GuldbrandssonSkellefteå Bangolfklubb10611828,0 12224
19Fredrik LjungbergSödertälje BGK12012130,1 1241
20Marco ArancibiaUppsala BGK13111130,3 20242
21Marcus LjungbladSkoghalls BGK-9523,8 095
22Johan CarlssonDaga BGK-9624,0 096
23Jennifer GöranssonTantogårdens BGK99-24,8 099
24Ingela ErikssonDjulö BGK-11428,5 0114

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Totalställning Klass A
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Alexander DahlstedtTantogårdens BGK798120,0 2160
2Rasmus BergqvistBGK VK-78887620,5 12164
3Robin AnderssonSödertälje BGK828921,4 7171
4Jon BjörklundTantogårdens BGK898521,8 4174
5Patrik WassHaga BGK898922,3 0178
6Tommy BlixtBGK Spiik899022,4 1179
6Krister MagnussonTyresö BGK908922,4 1179
8Mattias BrännströmSkönsbergs SK958622,6 9181
9Robert GustavssonÖrebro BGK919323,0 2184
10Christer SöderlundTyresö BGK909423,0 4184
11Johan AnderssonÖrebro BGK9210124,1 9193
12Simon LevanderSödertälje BGK979824,4 1195
13Magnus WesterbergTyresö BGK-8521,3 085
14Anders GörlinEskilstuna BGK87-21,8 087
15Mikael IllmesjöSödertälje BGK-9022,5 090
16Eric BohlinUppsala BGK91-22,8 091
16Gustav BjörnbergTantogårdens BGK91-22,8 091
18Annelie LundellMalmö BGK-9423,5 094
18Thomas ÖbergSödertälje BGK-9423,5 094
20Stefan VibergTyresö BGK-9523,8 095
21Patrik EliassonTyresö BGK-9724,3 097
22Fredrik HasselgrenHaga BGK99-24,8 099
22Stefan DyrsmedsTantogårdens BGK99-24,8 099
24Jan SöderqvistSödertälje BGK100-25,0 0100
24Laura Fogh HenriksenTantogårdens BGK-10025,0 0100

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0