NT, MunktellArenan, Top-12 Final

Uppdaterad: 2018-03-13   19:49
Välkommen till Top-10 kval 2 lördag 17/2 - söndag 18/2.
Starttid kl 09.00 båda dagarna.

Vi spelar 6 omgångar lördag och 5 omgångar söndag.

Lördagens spel avslutat kl 16.10
Söndagens spel avslutat kl 15.00

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Lars Eriksson1182127118
2Anders Hedlund1181225717
3Mikael Sjöblom1162327514
4Stefan Wigö1170425714
5Gustav Ribbholm1152427412
6Reine Hansson1142528910
7Håkan Berg113352809
8Andreas Rosenberg113352879
9Gunilla Arkäng114162959
10Mikael Richtnér112363047
11Benny Karlsson113173077
12Peter Vicary113082896

Matcher: Klass C
Andreas Rosenberg +9-Peter Vicary22-31
Mikael Sjöblom +6-Gustav Ribbholm22-28
Gunilla Arkäng-Reine Hansson +235-33
Mikael Richtnér +1-Benny Karlsson26-27
Lars Eriksson-Håkan Berg27-27
Anders Hedlund +3-Stefan Wigö22-25
Mikael Sjöblom-Andreas Rosenberg24-24
Peter Vicary +8-Reine Hansson20-28
Gustav Ribbholm +4-Mikael Richtnér21-25
Gunilla Arkäng-Lars Eriksson +326-23
Benny Karlsson-Anders Hedlund +1033-23
Stefan Wigö +2-Håkan Berg24-26
Reine Hansson-Mikael Sjöblom +126-25
Mikael Richtnér-Andreas Rosenberg29-29
Lars Eriksson +1-Peter Vicary22-23
Anders Hedlund +6-Gustav Ribbholm22-28
Håkan Berg-Gunilla Arkäng +128-27
Benny Karlsson-Stefan Wigö +225-23
Reine Hansson +5-Mikael Richtnér25-30
Mikael Sjöblom-Lars Eriksson +127-26
Andreas Rosenberg-Anders Hedlund +223-21
Peter Vicary-Håkan Berg +326-23
Gustav Ribbholm +7-Benny Karlsson23-30
Stefan Wigö-Gunilla Arkäng +227-25
Lars Eriksson +4-Mikael Richtnér25-29
Anders Hedlund-Reine Hansson25-25
Håkan Berg-Mikael Sjöblom +125-24
Benny Karlsson-Andreas Rosenberg +635-29
Gunilla Arkäng-Peter Vicary +529-24
Gustav Ribbholm-Stefan Wigö +223-21
Anders Hedlund-Lars Eriksson +223-21
Mikael Richtnér-Håkan Berg27-27
Reine Hansson +4-Benny Karlsson28-32
Mikael Sjöblom-Gunilla Arkäng +126-25
Andreas Rosenberg-Gustav Ribbholm31-31
Stefan Wigö +1-Peter Vicary23-24
Håkan Berg-Anders Hedlund +328-25
Benny Karlsson-Lars Eriksson +831-23
Gunilla Arkäng-Mikael Richtnér +131-30
Gustav Ribbholm +3-Reine Hansson21-24
Peter Vicary-Mikael Sjöblom +529-24
Andreas Rosenberg-Stefan Wigö +625-19
Håkan Berg-Benny Karlsson +225-23
Anders Hedlund +3-Gunilla Arkäng21-24
Lars Eriksson-Gustav Ribbholm26-26
Mikael Richtnér-Peter Vicary +126-25
Reine Hansson-Andreas Rosenberg +127-26
Stefan Wigö-Mikael Sjöblom +325-22
Gunilla Arkäng-Benny Karlsson24-24
Gustav Ribbholm-Håkan Berg +427-23
Peter Vicary-Anders Hedlund +831-23
Andreas Rosenberg-Lars Eriksson +228-26
Mikael Sjöblom-Mikael Richtnér28-28
Reine Hansson-Stefan Wigö +124-23
Gustav Ribbholm +6-Gunilla Arkäng21-27
Benny Karlsson +1-Peter Vicary26-27
Håkan Berg +3-Andreas Rosenberg23-26
Anders Hedlund-Mikael Sjöblom +429-25
Lars Eriksson-Reine Hansson +428-24
Stefan Wigö +5-Mikael Richtnér22-27
Peter Vicary-Gustav Ribbholm +429-25
Andreas Rosenberg-Gunilla Arkäng +224-22
Mikael Sjöblom-Benny Karlsson +728-21
Reine Hansson-Håkan Berg25-25
Mikael Richtnér-Anders Hedlund +427-23
Lars Eriksson +1-Stefan Wigö24-25

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Lars Eriksson102 27 23 22 26 25 21 23 26 26 28 24 24,6271
2Anders Hedlund103 22 23 22 21 25 23 25 21 23 29 23 23,4257
3Mikael Sjöblom108 22 24 25 27 24 26 24 22 28 25 28 25,0275
4Stefan Wigö101 25 24 23 27 21 23 19 25 23 22 25 23,4257
5Gustav Ribbholm111 28 21 28 23 23 31 21 26 27 21 25 24,9274
6Reine Hansson106 33 28 26 25 25 28 24 27 24 24 25 26,3289
7Håkan Berg105 27 26 28 23 25 27 28 25 23 23 25 25,5280
8Andreas Rosenberg110 22 24 29 23 29 31 25 26 28 26 24 26,1287
9Gunilla Arkäng109 35 26 27 25 29 25 31 24 24 27 22 26,8295
10Mikael Richtnér104 26 25 29 30 29 27 30 26 28 27 27 27,6304
11Benny Karlsson107 27 33 25 30 35 32 31 23 24 26 21 27,9307
12Peter Vicary112 31 20 23 26 24 24 29 25 31 27 29 26,3289


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Jonathan Arab-Ekman1174023918
2Marcus Ljungblad1180325616
3Bernt Gustavsson1170424714
4Roberth Hummelgren1161425713
5Peter Lindqvist1160525612
6Ronnie Lundgren1151526811
7Reinhold Nietsch1142527510
8Moshe Arad1142528610
9Felicia Vikström113262678
10Ulf Lyxell113172787
11Peter Persson113172587
12Joakim Lindström113082986

Matcher: Klass B
Reinhold Nietsch +9-Ronnie Lundgren21-30
Joakim Lindström-Moshe Arad +125-24
Jonathan Arab-Ekman +3-Marcus Ljungblad22-25
Felicia Vikström-Peter Lindqvist +529-24
Bernt Gustavsson-Peter Persson +425-21
Ulf Lyxell-Roberth Hummelgren +324-21
Joakim Lindström-Reinhold Nietsch +629-23
Ronnie Lundgren-Marcus Ljungblad +127-26
Moshe Arad-Felicia Vikström25-25
Jonathan Arab-Ekman +1-Bernt Gustavsson20-21
Peter Lindqvist-Ulf Lyxell +326-23
Roberth Hummelgren-Peter Persson +325-22
Marcus Ljungblad +4-Joakim Lindström23-27
Felicia Vikström +6-Reinhold Nietsch21-27
Bernt Gustavsson +1-Ronnie Lundgren21-22
Ulf Lyxell +5-Moshe Arad26-31
Peter Persson-Jonathan Arab-Ekman23-23
Peter Lindqvist +5-Roberth Hummelgren24-29
Marcus Ljungblad +5-Felicia Vikström20-25
Joakim Lindström-Bernt Gustavsson +728-21
Reinhold Nietsch +5-Ulf Lyxell26-31
Ronnie Lundgren +6-Peter Persson22-28
Moshe Arad-Peter Lindqvist +828-20
Roberth Hummelgren-Jonathan Arab-Ekman22-22
Bernt Gustavsson-Felicia Vikström +424-20
Ulf Lyxell-Marcus Ljungblad +227-25
Peter Persson-Joakim Lindström +225-23
Peter Lindqvist +3-Reinhold Nietsch24-27
Jonathan Arab-Ekman-Ronnie Lundgren24-24
Moshe Arad +4-Roberth Hummelgren23-27
Ulf Lyxell-Bernt Gustavsson +123-22
Felicia Vikström +2-Peter Persson21-23
Marcus Ljungblad +2-Peter Lindqvist22-24
Joakim Lindström-Jonathan Arab-Ekman +326-23
Reinhold Nietsch-Moshe Arad26-26
Roberth Hummelgren-Ronnie Lundgren +121-20
Peter Persson-Ulf Lyxell +122-21
Peter Lindqvist-Bernt Gustavsson +123-22
Jonathan Arab-Ekman +4-Felicia Vikström21-25
Moshe Arad-Marcus Ljungblad +628-22
Ronnie Lundgren +6-Joakim Lindström24-30
Reinhold Nietsch-Roberth Hummelgren +930-21
Peter Persson +4-Peter Lindqvist21-25
Ulf Lyxell-Jonathan Arab-Ekman +222-20
Bernt Gustavsson +2-Moshe Arad25-27
Felicia Vikström-Ronnie Lundgren +223-21
Marcus Ljungblad +3-Reinhold Nietsch21-24
Roberth Hummelgren +12-Joakim Lindström22-34
Jonathan Arab-Ekman +4-Peter Lindqvist20-24
Moshe Arad +1-Peter Persson22-23
Ronnie Lundgren +3-Ulf Lyxell24-27
Reinhold Nietsch-Bernt Gustavsson +426-22
Joakim Lindström +3-Felicia Vikström23-26
Marcus Ljungblad-Roberth Hummelgren +127-26
Moshe Arad-Jonathan Arab-Ekman +729-22
Peter Lindqvist +4-Ronnie Lundgren21-25
Peter Persson-Reinhold Nietsch +427-23
Ulf Lyxell-Joakim Lindström +728-21
Bernt Gustavsson +1-Marcus Ljungblad22-23
Roberth Hummelgren +4-Felicia Vikström22-26
Ronnie Lundgren-Moshe Arad +629-23
Reinhold Nietsch-Jonathan Arab-Ekman22-22
Joakim Lindström-Peter Lindqvist +1132-21
Marcus Ljungblad +1-Peter Persson22-23
Felicia Vikström-Ulf Lyxell26-26
Bernt Gustavsson-Roberth Hummelgren +122-21

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Jonathan Arab-Ekman209 22 20 23 22 24 23 21 20 20 22 22 21,7239
2Marcus Ljungblad206 25 26 23 20 25 22 22 21 27 23 22 23,3256
3Bernt Gustavsson202 25 21 21 21 24 22 22 25 22 22 22 22,5247
4Roberth Hummelgren201 21 25 29 22 27 21 21 22 26 22 21 23,4257
5Peter Lindqvist207 24 26 24 20 24 24 23 25 24 21 21 23,3256
6Ronnie Lundgren212 30 27 22 22 24 20 24 21 24 25 29 24,4268
7Reinhold Nietsch210 21 23 27 26 27 26 30 24 26 23 22 25,0275
8Moshe Arad211 24 25 31 28 23 26 28 27 22 29 23 26,0286
9Felicia Vikström204 29 25 21 25 20 21 25 23 26 26 26 24,3267
10Ulf Lyxell203 24 23 26 31 27 23 21 22 27 28 26 25,3278
11Peter Persson205 21 22 23 28 25 23 22 21 23 27 23 23,5258
12Joakim Lindström208 25 29 27 28 23 26 30 34 23 21 32 27,1298


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Alexander Dahlstedt1181222917
2Anders Görlin1180323516
3Krister Magnusson1163223315
4Rasmus Bergqvist1170423614
5Robin Andersson1153324113
6Patrik Wass1150624010
6Eric Bohlin1150624010
8Christer Söderlund114162439
9Tommy Blixt114162619
10Johan Andersson113172507
11Mattias Brännström113082396
12Jon Björklund112272586

Matcher: Klass A
Johan Andersson-Eric Bohlin +527-22
Christer Söderlund-Krister Magnusson +222-20
Patrik Wass +3-Mattias Brännström19-22
Robin Andersson-Anders Görlin +525-20
Rasmus Bergqvist-Tommy Blixt +124-23
Jon Björklund-Alexander Dahlstedt +425-21
Christer Söderlund-Johan Andersson +122-21
Eric Bohlin +3-Mattias Brännström19-22
Krister Magnusson-Robin Andersson20-20
Patrik Wass-Rasmus Bergqvist +725-18
Anders Görlin +7-Jon Björklund20-27
Alexander Dahlstedt +3-Tommy Blixt20-23
Mattias Brännström-Christer Söderlund +323-20
Robin Andersson-Johan Andersson22-22
Rasmus Bergqvist +4-Eric Bohlin21-25
Jon Björklund-Krister Magnusson20-20
Tommy Blixt-Patrik Wass +424-20
Anders Görlin-Alexander Dahlstedt +121-20
Mattias Brännström-Robin Andersson +122-21
Christer Söderlund-Rasmus Bergqvist +223-21
Johan Andersson +2-Jon Björklund24-26
Eric Bohlin-Tommy Blixt +121-20
Krister Magnusson +1-Anders Görlin21-22
Alexander Dahlstedt +1-Patrik Wass24-25
Rasmus Bergqvist +6-Robin Andersson19-25
Jon Björklund-Mattias Brännström +122-21
Tommy Blixt-Christer Söderlund +324-21
Anders Görlin +1-Johan Andersson21-22
Patrik Wass-Eric Bohlin +324-21
Krister Magnusson-Alexander Dahlstedt20-20
Jon Björklund +4-Rasmus Bergqvist21-25
Robin Andersson +5-Tommy Blixt20-25
Mattias Brännström-Anders Görlin +322-19
Christer Söderlund-Patrik Wass +826-18
Johan Andersson +1-Krister Magnusson20-21
Alexander Dahlstedt +3-Eric Bohlin19-22
Tommy Blixt-Jon Björklund24-24
Anders Görlin +6-Rasmus Bergqvist19-25
Patrik Wass +2-Robin Andersson21-23
Krister Magnusson +3-Mattias Brännström21-24
Eric Bohlin-Christer Söderlund +425-21
Johan Andersson-Alexander Dahlstedt +323-20
Tommy Blixt-Anders Görlin +228-26
Jon Björklund +5-Patrik Wass21-26
Rasmus Bergqvist-Krister Magnusson +225-23
Robin Andersson +2-Eric Bohlin20-22
Mattias Brännström +5-Johan Andersson19-24
Alexander Dahlstedt +5-Christer Söderlund20-25
Patrik Wass-Anders Görlin +221-19
Krister Magnusson-Tommy Blixt +427-23
Eric Bohlin +2-Jon Björklund19-21
Johan Andersson-Rasmus Bergqvist +121-20
Christer Söderlund-Robin Andersson21-21
Mattias Brännström-Alexander Dahlstedt +223-21
Krister Magnusson +3-Patrik Wass19-22
Anders Görlin-Eric Bohlin +527-22
Tommy Blixt +3-Johan Andersson21-24
Jon Björklund-Christer Söderlund +525-20
Rasmus Bergqvist +2-Mattias Brännström19-21
Alexander Dahlstedt-Robin Andersson +122-21
Eric Bohlin-Krister Magnusson +122-21
Johan Andersson-Patrik Wass +322-19
Christer Söderlund-Anders Görlin +122-21
Mattias Brännström +6-Tommy Blixt20-26
Robin Andersson +3-Jon Björklund23-26
Rasmus Bergqvist +3-Alexander Dahlstedt19-22

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Alexander Dahlstedt301 21 20 20 24 20 19 20 20 21 22 22 20,8229
2Anders Görlin307 20 20 21 22 21 19 19 26 19 27 21 21,4235
3Krister Magnusson311 20 20 20 21 20 21 21 23 27 19 21 21,2233
4Rasmus Bergqvist302 24 18 21 21 19 25 25 25 20 19 19 21,5236
5Robin Andersson304 25 20 22 21 25 20 23 20 21 21 23 21,9241
6Patrik Wass309 19 25 20 25 24 18 21 26 21 22 19 21,8240
6Eric Bohlin312 22 19 25 21 21 22 25 22 19 22 22 21,8240
8Christer Söderlund308 22 22 20 23 21 26 21 25 21 20 22 22,1243
9Tommy Blixt305 23 23 24 20 24 25 24 28 23 21 26 23,7261
10Johan Andersson310 27 21 22 24 22 20 23 24 21 24 22 22,7250
11Mattias Brännström306 22 22 23 22 21 22 24 19 23 21 20 21,7239
12Jon Björklund303 25 27 20 26 22 21 24 21 21 25 26 23,5258


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.1 2018-01-02