NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 1

Uppdaterad: 2017-10-29   18:28
Tävlingarna avslutade kl 16.30

Resultat


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Timvik Haga BGK 36 29 47 37 37,3 18 149


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Håkan Berg MGK 49 Nyköping 23 27 23 20 23,3 7 93
2 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 25 22 25 23 23,8 3 95
3 Patrik Wessling BGK VK-78 25 26 25 24 25,0 2 100
4 Gustav Ribbholm Köpings BGK 25 24 26 29 26,0 5 104
5 Christer Timvik Haga BGK 21 29 28 26 26,0 8 104
6 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 29 23 29 24 26,3 6 105
7 Reine Hansson Haninge BGK 23 29 27 28 26,8 6 107
8 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 27 25 27 33 28,0 8 112
9 Peter Vicary MGK 49 Nyköping 25 28 32 28 28,3 7 113
10 Arne Andersson Tantogårdens BGK 33 23 35 22 28,3 13 113
11 Filip Björklund Tantogårdens BGK 28 28 30 28 28,5 2 114
12 Lars Wallentin Haninge BGK 30 25 33 27 28,8 8 115
13 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 30 30 22 33 28,8 11 115
14 Mikael Sjöblom Skönsbergs SK 30 27 30 29 29,0 3 116
15 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 27 32 33 25 29,3 8 117
16 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 33 32 27 26 29,5 7 118
16 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 26 27 33 32 29,5 7 118
18 Leif Jandrin Djulö BGK 25 36 29 28 29,5 11 118
19 Ryno Vestergren Djulö BGK 40 30 27 21 29,5 19 118
20 Kristina Svensson Uppsala BGK 32 32 29 26 29,8 6 119
21 Mattias Larsson Köpings BGK 25 37 25 32 29,8 12 119
22 Åke Lundberg BGK VK-78 28 31 33 30 30,5 5 122
23 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 39 31 27 27 31,0 12 124
24 Jan-Åke Karlsson Djulö BGK 29 29 30 37 31,3 8 125
25 Lena Brown BGK Spiik 28 37 28 33 31,5 9 126
26 Ann-Marie Lindvall Mosås BGK 40 32 26 32 32,5 14 130
27 Jan Illmesjö MGK 49 Nyköping 28 32 32 42 33,5 14 134
28 Johan Lyckebring Köpings BGK 36 38 37 28 34,8 10 139
29 Leif Sjöholm Köpings BGK 36 36 35 33 35,0 3 140
30 Ingela Wigö Eskilstuna BGK 40 39 40 33 38,0 7 152
31 Kerstin Andersson Uppsala BGK 43 43 44 46 44,0 3 176


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Roberth Hummelgren Djulö BGK 23 19 19 23 21,0 4 84
2 Felicia Vikström Uppsala BGK 22 25 22 21 22,5 4 90
3 Jonathan Arab-Ekman Södertälje BGK 25 24 23 21 23,3 4 93
4 Peter Persson Södertälje BGK 22 25 24 23 23,5 3 94
5 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 23 25 21 25 23,5 4 94
6 Peter Lindqvist Djulö BGK 25 25 26 22 24,5 4 98
7 Erik Hjalmarsson Skönsbergs SK 28 25 19 26 24,5 9 98
8 Jan Lindvall Mosås BGK 27 22 25 25 24,8 5 99
9 Stefan Söderqvist Köpings BGK 28 25 22 24 24,8 6 99
9 Joakim Lindström Strängnäs BGK 23 23 29 24 24,8 6 99
9 Ulf Lyxell Djulö BGK 26 21 25 27 24,8 6 99
9 Jennifer Göransson Tantogårdens BGK 21 26 27 25 24,8 6 99
13 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 27 28 22 24 25,3 6 101
14 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 28 20 25 29 25,5 9 102
15 Moshe Arad Tantogårdens BGK 23 25 26 29 25,8 6 103
16 Roger Svensson Tyresö BGK 25 24 30 26 26,3 6 105
17 Lars-Göran Guldbrandsson Skellefteå Bangolfklubb 28 24 28 26 26,5 4 106
18 Ronnie Lundgren Haga BGK 26 28 28 25 26,8 3 107
19 Anders Schedin Sundbybergs BGK 30 24 25 30 27,3 6 109
20 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 31 34 24 31 30,0 10 120
21 Marco Arancibia Uppsala BGK 29 39 32 31 32,8 10 131


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 21 19 21 18 19,8 3 79
2 Robin Andersson Södertälje BGK 21 20 20 21 20,5 1 82
3 Anders Görlin Eskilstuna BGK 21 23 24 19 21,8 5 87
4 Rasmus Bergqvist BGK VK-78 25 21 21 21 22,0 4 88
5 Patrik Wass Haga BGK 21 23 23 22 22,3 2 89
6 Jon Björklund Tantogårdens BGK 19 23 22 25 22,3 6 89
7 Tommy Blixt BGK Spiik 22 22 19 26 22,3 7 89
8 Krister Magnusson Tyresö BGK 22 24 21 23 22,5 3 90
9 Christer Söderlund Tyresö BGK 18 24 25 23 22,5 7 90
10 Gustav Björnberg Tantogårdens BGK 21 23 23 24 22,8 3 91
10 Robert Gustavsson Örebro BGK 23 24 21 23 22,8 3 91
12 Eric Bohlin Uppsala BGK 25 22 20 24 22,8 5 91
13 Johan Andersson Örebro BGK 24 25 22 21 23,0 4 92
14 Mattias Brännström Skönsbergs SK 25 22 22 26 23,8 4 95
15 Simon Levander Södertälje BGK 25 26 22 24 24,3 4 97
16 Fredrik Hasselgren Haga BGK 27 24 23 25 24,8 4 99
17 Stefan Dyrsmeds Tantogårdens BGK 25 25 21 28 24,8 7 99
18 Jan Söderqvist Södertälje BGK 25 25 26 24 25,0 2 100


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.3.0