NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 3

Uppdaterad: 2018-01-28   18:28Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till Top 12 Kval 3
Tävlingarna avslutade kl 17.20

Resultat


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Tommy Blixt 103 BGK Spiik 22 19 20 19 20,0 3 80
2 Mattias Brännström 117 Skönsbergs SK 20 21 21 22 21,0 2 84
3 Alexander Dahlstedt 119 Tantogårdens BGK 19 20 25 20 21,0 6 84
4 Robin Andersson 108 Södertälje BGK 20 21 24 20 21,3 4 85
5 Rasmus Bergqvist 113 Skoghalls BGK 24 19 21 22 21,5 5 86
6 Johan Andersson 109 Örebro BGK 21 21 21 24 21,8 3 87
7 Anders Görlin 102 Eskilstuna BGK 21 20 22 25 22,0 5 88
8 Christer Söderlund 107 Tyresö BGK 19 22 25 22 22,0 6 88
9 Eric Bohlin 104 Uppsala BGK 20 27 23 19 22,3 8 89
10 Daniel Ågren 115 Södertälje BGK 21 23 24 22 22,5 3 90
11 Thomas Öberg 120 Södertälje BGK 20 25 23 22 22,5 5 90
12 Simon Levander 111 Södertälje BGK 22 21 27 20 22,5 7 90
13 Krister Magnusson 116 Tyresö BGK 22 23 23 23 22,8 1 91
14 Fredrik Hasselgren 114 Haga BGK 23 28 23 26 25,0 5 100
15 Jan Söderqvist 105 Södertälje BGK 27 25 30 21 25,8 9 103
16 Robert Andersen 101 Nässjö BGK 25 31 26 23 26,3 8 105
17 Derice Shumilov Susoho 110 Tantogårdens BGK 24 24     24,0 0 48 Brutit


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Timvik 201 Haga BGK 29 32 36 40 34,3 11 137


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Mikael Richtnér 327 Sundbybergs BGK 26 21 21 23 22,8 5 91
2 Stefan Wigö 339 Eskilstuna BGK 20 23 25 24 23,0 5 92
3 Lars Eriksson 323 MGK 49 Nyköping 26 22 21 26 23,8 5 95
4 Anders Hedlund 345 Eskilstuna BGK 22 26 26 21 23,8 5 95
5 Gunilla Arkäng 305 MGK 49 Nyköping 24 25 22 28 24,8 6 99
6 Andreas Rosenberg 331 Daga BGK 24 29 21 25 24,8 8 99
7 Mikael Sjöblom 322 Skönsbergs SK 26 27 23 26 25,5 4 102
8 Patrik Wessling 316 BGK VK-78 24 25 29 26 26,0 5 104
9 Pirkko Maaninka 326 Eskilstuna BGK 28 30 24 22 26,0 8 104
10 Håkan Berg 344 MGK 49 Nyköping 22 28 25 30 26,3 8 105
11 Peter Vicary 338 MGK 49 Nyköping 27 32 27 21 26,8 11 107
12 Jan Åke Andersson 319 MGK 49 Nyköping 28 28 30 23 27,3 7 109
13 Leif Sjöholm 325 Köpings BGK 23 33 26 27 27,3 10 109
14 Benny Karlsson 310 Eskilstuna BGK 30 28 22 30 27,5 8 110
15 Gustav Ribbholm 340 Köpings BGK 24 28 24 34 27,5 10 110
16 Mille Dybro 329 Skellefteå Bangolfklubb 30 29 30 25 28,5 5 114
17 Ann-Marie Lindvall 343 Mosås BGK 29 32 28 25 28,5 7 114
18 Lena Brown 334 BGK Spiik 28 23 31 32 28,5 9 114
19 Gabriel Yngve 302 Sundbybergs BGK 31 26 37 22 29,0 15 116
20 Love Svensson 341 Uppsala BGK 29 28 29 31 29,3 3 117
21 Jan-Åke Karlsson 337 Djulö BGK 32 28 29 28 29,3 4 117
22 Kristina Svensson 315 Uppsala BGK 33 26 26 32 29,3 7 117
23 Patric Vestin 304 Djulö BGK 31 27 28 32 29,5 5 118
24 Gerd Andersson 314 Eskilstuna BGK 24 38 25 31 29,5 14 118
25 Anton Eriksson 328 MGK 49 Nyköping 29 32 31 28 30,0 4 120
26 Åke Lundberg 309 BGK VK-78 32 30 29 30 30,3 3 121
27 Lars Wallentin 335 Haninge BGK 32 32 29 33 31,5 4 126
28 Johan Lyckebring 307 Köpings BGK 29 35 33 32 32,3 6 129
29 Ryno Vestergren 308 Djulö BGK 34 26 36 34 32,5 10 130
30 Jan Illmesjö 311 MGK 49 Nyköping 26 39 29 38 33,0 13 132
31 Ann-Catrin Borgert 332 Örebro BGK 28 42 39 25 33,5 17 134
32 Stefan HD Johansson 303 Örebro BGK 40 39 28 29 34,0 12 136
33 Eva Prennfors 320 Eskilstuna BGK 43 38 36 26 35,8 17 143
34 Kurt Engström 321 Södertälje BGK 41 44 29 32 36,5 15 146
35 Arne Andersson 301 Tantogårdens BGK 31 41 43 34 37,3 12 149
36 Margaretha Karlsson 317 Djulö BGK 33 36 40 41 37,5 8 150
37 Fanny Eriksson 333 MGK 49 Nyköping 46 44 41 52 45,8 11 183
38 Christer Timvik 313 Haga BGK 12 4       54,0 0 12 Brutit


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Marcus Ljungblad 401 Skoghalls BGK 21 22 21 22 21,5 1 86
2 Felicia Vikström 413 Uppsala BGK 20 20 26 21 21,8 6 87
3 Moshe Arad 421 Tantogårdens BGK 20 22 22 24 22,0 4 88
4 Bernt Gustavsson 420 Södertälje BGK 23 21 24 21 22,3 3 89
5 Peter Persson 417 Södertälje BGK 22 24 20 26 23,0 6 92
6 Peter Lindqvist 419 Djulö BGK 24 22 25 25 24,0 3 96
7 Jonathan Arab-Ekman 403 Södertälje BGK 22 24 24 26 24,0 4 96
8 Reinhold Nietsch 407 Eskilstuna BGK 24 26 24 24 24,5 2 98
9 Oskar Einan 402 Köpings BGK 23 25 24 26 24,5 3 98
10 Roberth Hummelgren 422 Djulö BGK 27 25 23 23 24,5 4 98
11 Jan Lindvall 408 Mosås BGK 22 22 27 27 24,5 5 98
12 Joakim Lindström 404 Strängnäs BGK 28 24 24 22 24,5 6 98
13 Ronnie Lundgren 409 Haga BGK 24 26 25 24 24,8 2 99
14 Roger Svensson 416 Tyresö BGK 26 27 26 24 25,8 3 103
15 Anders Schedin 405 Sundbybergs BGK 24 24 30 25 25,8 6 103
16 Ingela Eriksson 411 Djulö BGK 22 25 30 27 26,0 8 104
17 Ulf Lyxell 427 Djulö BGK 27 21 26 31 26,3 10 105
18 Rolf Strandberg 414 Eskilstuna BGK 30 28 25 23 26,5 7 106
19 Stefan Söderqvist 415 Köpings BGK 27 26 26 29 27,0 3 108
20 Mikael Lindström 423 Trollhättans BGK 27 29 25 30 27,8 5 111
21 Ricard Lockner 410 Sundbybergs BGK 32 26 29 31 29,5 6 118
22 Marco Arancibia 425 Uppsala BGK 33 29 34 27 30,8 7 123
23 Björn Nilsson 426 Sundbybergs BGK 36 32 26 32 31,5 10 126


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.1 2018-01-02