Mixed-SM, MunktellArenan (EB)

Uppdaterad: 2018-10-21   17:09Hämta nya sidor automatiskt
Välkomna till Mixed-SM 20-21/10 2018!




Lördag: varv 3 startar kl 12.20, tävlingen avslutad kl 15.45.
Söndag: varv 7 startar kl 12.00, tävlingen avslutad kl 14.30.

Domare: Per-Åke Berg, Solna BGK
Tävlingsledare Peter Brown, BGK Spiik
Förbundsrepresentant Christian Eriksson, Eskilstuna BGK

Resultat


Oldtimers | Öppen Klass | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Oldtimers
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Lena Nilsson / Mats Olsson Sjövikens IF 20 25 21 21 22 25 24 21 22,4 5 179
2 Annelie Lundell / Martin Lundell Malmö BGK / Hjelmsjö BGK 21 24 26 25 22 25 22 22 23,4 5 187
3 Lena Brown / Tommy Blixt BGK Spiik 23 25 26 23 21 27 23 30 24,8 9 198
4 Gunilla Arkäng / Roberth Hummelgren MGK 49 Nyköping / Djulö BGK 27 23 25 32 24 25 24 23 25,4 9 203
5 Ingela Wigö / Anders Görlin Eskilstuna BGK 27 25 24 27 28 25 23 26 25,6 5 205
6 Linda Iversen / Leif Nilsson Sjövikens IF 31 22 26 23 29 24 24 27 25,8 9 206
7 Marie-Louise Tunmats / Lennart Jansson Örebro BGK 27 34 24 29 24 25 21 23 25,9 13 207
8 Pirkko Maaninka / Anders Hedlund Eskilstuna BGK 26 35 24 22 27 28 25 23 26,3 13 210
9 Kristina Svensson / Roger Svensson Uppsala BGK / Tyresö BGK 23 28 27 30 31 23 28 23 26,6 8 213
10 Bernice Thors / Kenth Björk Gullbergsbro BGK 28 27 27 27 31 29 34 22 28,1 12 225
11 Ulla Forsman / Said Morell Askims BGK 28 24 30 29 32 29 27 35 29,3 11 234
12 Gerd Andersson / Sven-Olof Birgersson Köpings BGK 33 28 26 26 26 30 33 33 29,4 7 235
Kval - 12 par + par med samma resultat fortsätter efter varv 6
13 Eva Johansson / Lars-Olof Johansson Göteborg BGK 26 30 33 30 27 27     28,8 7 173
14 Birgitta Lundgren / Stig Pettersson Stora Tuna BGK 24 29 32 28 30 30     28,8 8 173
15 Agneta Harrysson / Ronny Paulsson Asarums BGK / BGK Värend 32 27 24 34 25 33     29,2 10 175
16 Ulla Ljung / Stefan Wigö Mosås BGK / Eskilstuna BGK 31 27 28 33 29 30     29,7 6 178
17 Eva Dürholt / Lennart Johnsson Göteborg BGK 36 24 31 35 27 28     30,2 12 181
18 Lena Nordblom / Sture Nordblom Ersta MGK 35 32 31 26 31 31     31,0 9 186
19 Åse Tellia / Håkan Berg Eskilstuna BGK / Södertälje BGK 33 26 34 30 31 33     31,2 8 187
20 Carina Lindström / Anders Lindström Umeå BGK 32 33 31 45 34 35     35,0 14 210
21 Ann-Catrin Borgert / Stefan HD Johansson Örebro BGK 33 35 36 29 46 40     36,5 17 219
22 Yvonne Maria Holgersson / Bengt Holgersson Norrtälje BGK 38 44 52 37 53 33     42,8 20 257


Oldtimers | Öppen Klass | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Öppen Klass
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 Snitt Diff Tot
1 Jennifer Göransson / Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 20 22 21 22 18 21 18 21 20,4 4 163
2 Laura Fogh Henriksen / James Lindström Tantogårdens BGK 22 21 24 22 23 20 20 21 21,6 4 173
3 Wilma Harrysson / Filip Johansson Asarums BGK / Skoghalls BGK 26 26 21 22 22 22 26 22 23,4 5 187
4 Eva Prennfors / Robin Andersson Eskilstuna BGK / Södertälje BGK 24 24 20 25 21 25 27 26 24,0 7 192
5 Elisabeth Brandt / Eric Bohlin BGK Linjen / Uppsala BGK 25 25 27 26 24 22 23 24 24,5 5 196
6 Julia Göransson / Marcus Ljungblad Hjelmsjö BGK / Skoghalls BGK 24 29 23 27 22 26 22 26 24,9 7 199
7 Ginalyn Robertsson / Håkan Robertsson Mosås BGK 27 29 23 20 27 25 25 23 24,9 9 199
8 Ingela Eriksson / Peter Lindqvist Djulö BGK 24 21 25 29 23 32 22 23 24,9 11 199
9 Julia Sjöberg / Tim Gustafsson Mosås BGK 27 27 22 24 23 27 24 31 25,6 9 205
10 Emilia Björklund / Jon Björklund Tantogårdens BGK 26 23 31 26 26 25 28 24 26,1 8 209
11 Alva Öhman / Jacob Lindström Umeå BGK / Skellefteå BGK 33 24 26 28 26 25 26 21 26,1 12 209
12 Sara Andersson / Moshe Arad Tantogårdens BGK 31 28 23 27 25 27 25 28 26,8 8 214
13 Jennie Brännström / Mattias Brännström Skönsbergs SK 26 26 28 28 25 29 28 33 27,9 8 223
Kval - 12 par + par med samma resultat fortsätter efter varv 6
14 Fanny Eriksson / Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 28 26 28 27 27 27     27,2 2 163
15 Anna Arab / Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 27 23 28 28 27 30     27,2 7 163
16 Monika Daniel / Christian Olsson MC Mazovia Warszawa / Haga BGK 25 36 20 26 29 30     27,7 16 166
17 Maria Möller / Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 35 30 26 37 36 32     32,7 11 196
18 Anna Björklund / Filip Björklund Tantogårdens BGK 35 29 37 43 33 28     34,2 15 205


Oldtimers | Öppen Klass | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.5.0