Top-10 Filt

Uppdaterad: 2019-02-13   18:57

Särskiljning till final:

1. Totalt slagantal för de två bästa tävlingarna.
2. Vid lika slagantal enligt 1, bästa 3:e tävling.
3. Vid lika enligt 1+2, diff mellan de 2 bästa tävlingarna.

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 12018-11-18Filt Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 22019-02-03Filt Beräknad

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass D
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Conny AnderssonHammarby BGK909345,8 3183
2May BoldtÖrebro BGK939446,8 1187
3Tomas GöranssonBGK Elit999448,3 5193
4Mikael EkehultBGK Elit1039850,3 5201
5Per-Ola NäsmanHaninge BGK9711452,8 17211
6Per KarlssonHaga BGK10410953,3 5213
7Per-Arne SäfströmMosås BGK10211554,3 13217
8Hans HesselEnköpings BGK10511354,5 8218
9Mikael LindÅlbrons BGK11011155,3 1221
10Gullevi GrönholmHaninge BGK11111757,0 6228
11Tommy GöranssonBGK Elit10612257,0 16228
12Heinz BoldtÖrebro BGK12411058,5 14234
13Sven BergströmHaga BGK11512259,3 7237
14Tage LiifvHaninge BGK12112461,3 3245
15Sirpa Sinikka AaltonenTantogårdens BGK13011661,5 14246
16Ann-Margot KarlssonHaninge BGK11814766,3 29265
17Arne AnderssonTantogårdens BGK13913067,3 9269
18Kerstin AnderssonUppsala BGK14612768,3 19273
19Roland TörnvallHaga BGK13215170,8 19283
20Åsa JakobssonMosås BGK-8442,0 084
21Jan JonssonEskilstuna BGK94-47,0 094
22Stefan HD JohanssonÖrebro BGK98-49,0 098
23Tomas PerssonNorrtälje BGK-10452,0 0104
24Karl-Erik MikkelsenSundbybergs BGK110-55,0 0110
25Jan AdolfssonEskilstuna BGK-11758,5 0117
26Tony PetterssonNorrtälje BGK-11959,5 0119
27Anna ArabBGK Jönköping120-60,0 0120
28Stefan ErikssonDjulö BGK-12462,0 0124
29Jörgen SundströmEskilstuna BGK125-62,5 0125
30Susanne VilhelmssonHaninge BGK-12864,0 0128
30Margaretha KarlssonDjulö BGK-12864,0 0128
32Anton HagbergDjulö BGK-14974,5 0149
33Lars JohanssonHaga BGK160-80,0 0160

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass C
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Lennart SanderEskilstuna BGK807639,0 4156
2Per-Ove GaresjöBGK Spiik718539,0 14156
3Marie-Louise TunmatsÖrebro BGK807939,8 1159
4Andreas EkehultBGK Elit837840,3 5161
5Bertil AnderssonHammarby BGK848141,3 3165
6Patric VestinEskilstuna BGK877941,5 8166
7Åse TelliaEskilstuna BGK838742,5 4170
8Filip BjörklundTantogårdens BGK828942,8 7171
9Arne BackmanTantogårdens BGK839143,5 8174
10Rune PousetteEnköpings BGK849143,8 7175
11Ginalyn RobertssonMosås BGK878944,0 2176
12Lennart MathiasenBGK Spiik898844,3 1177
13Ralf HedströmTantogårdens BGK938544,5 8178
14Illi KarlssonMGK 49 Nyköping948444,5 10178
15Marco ArancibiaUppsala BGK879244,8 5179
16Lars-Olof AnderssonSträngnäs BGK978545,5 12182
17Ulla-Britt HesselEnköpings BGK968745,8 9183
18Tage WesterbergBGK VK-78919446,3 3185
19Benny ErikssonBGK VK-788610146,8 15187
20Birgitta LundgrenStora Tuna BGK9210048,0 8192
21Lena BrownBGK Spiik8810448,0 16192
22Eva PrennforsEskilstuna BGK979949,0 2196
23Roger AspEnköpings BGK9010949,8 19199
24Lars-Göran GuldbrandssonSkellefteå Bangolfklubb1079450,3 13201
25Bo NordströmEnköpings BGK10210050,5 2202
26Bengt Braesch-AndersenSolna BGK9410950,8 15203
27Benny KarlssonEskilstuna BGK1139151,0 22204
28Nicklas JardegartTantogårdens BGK10610051,5 6206
29Lars WallentinHaninge BGK9511251,8 17207
30Stefan GrönbladSträngnäs BGK10410953,3 5213
31Egon MikkelsenSundbybergs BGK11512159,0 6236
32Kjell-Åke JohanssonEskilstuna BGK77-38,5 077
33Leif SjöholmKöpings BGK82-41,0 082
33Leif TjernströmDjulö BGK82-41,0 082
35Einar MattssonÖrnsköldsviks MGK-8341,5 083
36Gerd AnderssonKöpings BGK87-43,5 087
37Sven-Olof BirgerssonKöpings BGK90-45,0 090
38Ryno VestergrenDjulö BGK91-45,5 091
39Fredrik LjungbergSödertälje BGK-9246,0 092
40Reine HanssonHaninge BGK93-46,5 093
40Kjell HallStaffanstorps BGK-9346,5 093
42Lars-Erik SundinBGK Spiik95-47,5 095
43Örjan MolinSödertälje BGK-9849,0 098
44Eva ElfstrandBGK VK-78-13065,0 0130

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass B
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Kaj SöderqvistSödertälje BGK687535,8 7143
2Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK717737,0 6148
3Bernt GustavssonSödertälje BGK757537,5 0150
4Tomas HalvarssonMGK 49 Nyköping807037,5 10150
5Stig PetterssonStora Tuna BGK807137,8 9151
6Tommy BlixtBGK Spiik777738,5 0154
7Kari LaaksoEskilstuna BGK768039,0 4156
8Rolf StrandbergEskilstuna BGK817940,0 2160
9Moshe AradTantogårdens BGK808140,3 1161
10Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping827940,3 3161
11Stig HögkvistHammarby BGK837840,3 5161
12Peter ElfvénUppsala BGK897440,8 15163
13Ronnie LundgrenHaga BGK699440,8 25163
14Reinhold NietschEskilstuna BGK848241,5 2166
15Lennart KensertEnköpings BGK868041,5 6166
16Ronny EkbergEnköpings BGK838542,0 2168
17Mats EisenschmidtGullbergsbro BGK898042,3 9169
18Thomas HelgessonNorrtälje BGK818942,5 8170
19Lars Åke HolgerssonNorrtälje BGK789543,3 17173
20Stig WesterbergBGK VK-78967943,8 17175
21Peter GadeHammarby BGK889044,5 2178
22Martin HolmlundSundbybergs BGK948945,8 5183
23Christer MosswaldMosås BGK909446,0 4184
24Joakim LindströmSträngnäs BGK8610247,0 16188
25Mikael LindströmTrollhättans BGK979347,5 4190
26Per ViklundSundsvalls BGK1019047,8 11191
27Mats RosenbergDaga BGK8511048,8 25195
28Lars AbrahamssonEnköpings BGK9910551,0 6204
29Tim GustafssonMosås BGK76-38,0 076
29Tommy EdevingMGK 49 Nyköping76-38,0 076
31Fredrik DahlbäckÖrebro BGK79-39,5 079
31Fredrik LarssonMosås BGK79-39,5 079
33Per EinanKöpings BGK80-40,0 080
33Anton ErikssonMGK 49 Nyköping-8040,0 080
35Julia SjöbergMosås BGK81-40,5 081
35Birgitta MalmgrenÖrnsköldsviks MGK-8140,5 081
37Mikael IngvarssonUppsala BGK82-41,0 082
37Tyko GustavssonSundbybergs BGK82-41,0 082
39Stefan SöderqvistKöpings BGK83-41,5 083
39Håkan BergSödertälje BGK83-41,5 083
41Peter LindqvistDjulö BGK86-43,0 086
42Andreas RosenbergDaga BGK88-44,0 088
43Ingela ErikssonDjulö BGK94-47,0 094
44Love SvenssonUppsala BGK95-47,5 095
45Benny HasthSträngnäs BGK96-48,0 096
46Bengt ForsströmKöpings BGK100-50,0 0100
47Tony StrömbergBGK VK-78-10150,5 0101

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass A
PlacNamnKlubb12SnittDiffTotalt
1Lennart JanssonÖrebro BGK626130,8 1123
2Anders GörlinEskilstuna BGK646131,3 3125
3Mikael KarlssonTyresö BGK606832,0 8128
4Jon BjörklundTantogårdens BGK696333,0 6132
5Alexander DahlstedtTantogårdens BGK657234,3 7137
6Bror WallénEskilstuna BGK756535,0 10140
7Håkan RobertssonMosås BGK707135,3 1141
8Robin AnderssonMosås BGK766635,5 10142
9Krister MagnussonTyresö BGK697435,8 5143
10Johan CarlssonHaga BGK777137,0 6148
11Anders JakobssonSundbybergs BGK737737,5 4150
12Jan SöderqvistSödertälje BGK688638,5 18154
13Hans FryklundEnköpings BGK817739,5 4158
14Anders HedlundEskilstuna BGK778340,0 6160
15Patrik NässelqvistÖrebro BGK-6130,5 061
16Peter EricssonOlofströms BGK66-33,0 066
17Magnus MårtenssonSkellefteå Bangolfklubb-6733,5 067
18Tommy BertelsonBGK VK-7868-34,0 068
19Peter PerssonSödertälje BGK-7035,0 070
20Erik EinanKöpings BGK71-35,5 071
21Rikard LindqvistHammarby BGK72-36,0 072
22Annelie LundellMalmö BGK73-36,5 073
23Roger HenrikssonSkellefteå Bangolfklubb75-37,5 075
23Micke JonssonSundbybergs BGK-7537,5 075
25Jennifer GöranssonTantogårdens BGK76-38,0 076
25Bengt KarlssonNässjö BGK-7638,0 076

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.5