NT, MunktellArenan, Top-10 Final

Uppdaterad: 2019-04-14   16:07Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till Top-10 Final 13/4 - 14/4 2019

Starttid kl 09.00 båda dagarna.

Lördagens spel avslutat kl 16.55.

Söndagens spel slut kl 15.15

Resultat


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Tillsägelser | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass D
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Åsa Jakobsson980138816
2Tomas Göransson961244213
3Mikael Ekehult960338612
4Conny Andersson951340711
5Stefan HD Johansson942342210
6Per-Arne Säfström94144569
7Per-Ola Näsman94054448
8Jan Jonsson93154507
9May Boldt92074694
10Per Karlsson90094960

Matcher: Klass D
Jan Jonsson +4-Per Karlsson49-53
May Boldt-Stefan HD Johansson +140-39
Per-Ola Näsman-Conny Andersson +551-46
Per-Arne Säfström-Åsa Jakobsson +1253-41
Mikael Ekehult-Tomas Göransson +243-41
May Boldt-Jan Jonsson +1563-48
Per Karlsson-Per-Ola Näsman +1859-41
Stefan HD Johansson-Åsa Jakobsson +854-46
Conny Andersson-Mikael Ekehult +446-42
Tomas Göransson-Per-Arne Säfström +1154-43
Per-Ola Näsman +8-May Boldt48-56
Åsa Jakobsson +12-Jan Jonsson38-50
Mikael Ekehult +11-Per Karlsson37-48
Per-Arne Säfström +11-Stefan HD Johansson51-62
Conny Andersson +4-Tomas Göransson52-56
Åsa Jakobsson +9-Per-Ola Näsman47-56
May Boldt-Mikael Ekehult +653-47
Jan Jonsson-Per-Arne Säfström52-52
Per Karlsson-Conny Andersson +2569-44
Tomas Göransson-Stefan HD Johansson52-52
Mikael Ekehult-Åsa Jakobsson +145-44
Per-Ola Näsman-Per-Arne Säfström +547-42
Conny Andersson +8-May Boldt49-57
Stefan HD Johansson +11-Jan Jonsson42-53
Per Karlsson-Tomas Göransson +563-58
Per-Arne Säfström-Mikael Ekehult +1650-34
Åsa Jakobsson +5-Conny Andersson39-44
Stefan HD Johansson-Per-Ola Näsman +546-41
May Boldt +7-Per Karlsson42-49
Jan Jonsson-Tomas Göransson +855-47
Conny Andersson +19-Per-Arne Säfström40-59
Mikael Ekehult-Stefan HD Johansson +350-47
Per Karlsson-Åsa Jakobsson +346-43
Per-Ola Näsman +3-Jan Jonsson51-54
Tomas Göransson +8-May Boldt43-51
Stefan HD Johansson-Conny Andersson35-35
Per-Arne Säfström +3-Per Karlsson51-54
Jan Jonsson-Mikael Ekehult +347-44
May Boldt-Åsa Jakobsson +1961-42
Tomas Göransson +9-Per-Ola Näsman45-54
Per Karlsson-Stefan HD Johansson +1055-45
Jan Jonsson +9-Conny Andersson42-51
Per-Arne Säfström-May Boldt +955-46
Per-Ola Näsman-Mikael Ekehult +1155-44
Åsa Jakobsson-Tomas Göransson +248-46

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Åsa Jakobsson41 46 38 47 44 39 43 42 48 43,1388
2Tomas Göransson41 54 56 52 58 47 43 45 46 49,1442
3Mikael Ekehult43 42 37 47 45 34 50 44 44 42,9386
4Conny Andersson46 46 52 44 49 44 40 35 51 45,2407
5Stefan HD Johansson39 54 62 52 42 46 47 35 45 46,9422
6Per-Arne Säfström53 43 51 52 42 50 59 51 55 50,7456
7Per-Ola Näsman51 41 48 56 47 41 51 54 55 49,3444
8Jan Jonsson49 48 50 52 53 55 54 47 42 50,0450
9May Boldt40 63 56 53 57 42 51 61 46 52,1469
10Per Karlsson53 59 48 69 63 49 46 54 55 55,1496


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Tillsägelser | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Filip Björklund961234413
2Marie-Louise Tunmats952234812
3Ralf Hedström960336712
4Andreas Ekehult960337412
5Patric Vestin951336511
6Åse Tellia951336711
7Bertil Andersson94143879
8Lars-Olof Andersson92073774
9Per-Ove Garesjö92074194
10Rune Pousette91084052

Matcher: Klass C
Filip Björklund +8-Ralf Hedström34-42
Bertil Andersson +12-Lars-Olof Andersson38-50
Andreas Ekehult +11-Rune Pousette32-43
Åse Tellia-Patric Vestin +1046-36
Marie-Louise Tunmats +2-Per-Ove Garesjö48-50
Bertil Andersson +11-Filip Björklund44-55
Ralf Hedström-Andreas Ekehult +344-41
Lars-Olof Andersson-Patric Vestin +444-40
Rune Pousette-Marie-Louise Tunmats +442-38
Per-Ove Garesjö-Åse Tellia +1049-39
Andreas Ekehult-Bertil Andersson +1151-40
Patric Vestin-Filip Björklund42-42
Marie-Louise Tunmats-Ralf Hedström +842-34
Åse Tellia +1-Lars-Olof Andersson39-40
Rune Pousette-Per-Ove Garesjö +549-44
Patric Vestin-Andreas Ekehult +250-48
Bertil Andersson-Marie-Louise Tunmats37-37
Filip Björklund +4-Åse Tellia33-37
Ralf Hedström +4-Rune Pousette36-40
Per-Ove Garesjö-Lars-Olof Andersson +142-41
Marie-Louise Tunmats-Patric Vestin +239-37
Andreas Ekehult +4-Åse Tellia42-46
Rune Pousette +11-Bertil Andersson38-49
Lars-Olof Andersson-Filip Björklund +239-37
Ralf Hedström +14-Per-Ove Garesjö44-58
Åse Tellia-Marie-Louise Tunmats42-42
Patric Vestin +7-Rune Pousette42-49
Lars-Olof Andersson-Andreas Ekehult +243-41
Bertil Andersson-Ralf Hedström +342-39
Filip Björklund +8-Per-Ove Garesjö37-45
Rune Pousette-Åse Tellia +648-42
Marie-Louise Tunmats +5-Lars-Olof Andersson29-34
Ralf Hedström +4-Patric Vestin41-45
Andreas Ekehult-Filip Björklund +641-35
Per-Ove Garesjö-Bertil Andersson +144-43
Lars-Olof Andersson +1-Rune Pousette44-45
Åse Tellia +11-Ralf Hedström38-49
Filip Björklund-Marie-Louise Tunmats +438-34
Bertil Andersson-Patric Vestin +739-32
Per-Ove Garesjö-Andreas Ekehult +1650-34
Ralf Hedström +4-Lars-Olof Andersson38-42
Filip Björklund +18-Rune Pousette33-51
Åse Tellia +17-Bertil Andersson38-55
Andreas Ekehult-Marie-Louise Tunmats +544-39
Patric Vestin-Per-Ove Garesjö +441-37

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Filip Björklund34 55 42 33 37 37 35 38 33 38,2344
2Marie-Louise Tunmats48 38 42 37 39 42 29 34 39 38,7348
3Ralf Hedström42 44 34 36 44 39 41 49 38 40,8367
4Andreas Ekehult32 41 51 48 42 41 41 34 44 41,6374
5Patric Vestin36 40 42 50 37 42 45 32 41 40,6365
6Åse Tellia46 39 39 37 46 42 42 38 38 40,8367
7Bertil Andersson38 44 40 37 49 42 43 39 55 43,0387
8Lars-Olof Andersson50 44 40 41 39 43 34 44 42 41,9377
9Per-Ove Garesjö50 49 44 42 58 45 44 50 37 46,6419
10Rune Pousette43 42 49 40 38 49 48 45 51 45,0405


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Tillsägelser | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Lennart Kensert961234013
2Rolf Strandberg951332111
3Tomas Halvarsson951332111
4Bernt Gustavsson942332210
5Kari Laakso950433010
6Pirkko Maaninka950434210
7Stig Pettersson94143489
8Kaj Söderqvist93243338
9Tommy Blixt93153587
10Joakim Lindström90184341

Matcher: Klass B
Tommy Blixt +10-Joakim Lindström44-54
Lennart Kensert +1-Rolf Strandberg35-36
Kaj Söderqvist-Bernt Gustavsson37-37
Pirkko Maaninka +6-Kari Laakso32-38
Stig Pettersson-Tomas Halvarsson +343-40
Lennart Kensert +1-Tommy Blixt37-38
Joakim Lindström-Kaj Söderqvist +947-38
Rolf Strandberg-Kari Laakso +241-39
Bernt Gustavsson +3-Stig Pettersson32-35
Tomas Halvarsson +3-Pirkko Maaninka33-36
Kaj Söderqvist +6-Lennart Kensert35-41
Kari Laakso +7-Tommy Blixt36-43
Stig Pettersson +7-Joakim Lindström40-47
Pirkko Maaninka +3-Rolf Strandberg45-48
Bernt Gustavsson +5-Tomas Halvarsson32-37
Kari Laakso +5-Kaj Söderqvist32-37
Lennart Kensert +9-Stig Pettersson32-41
Tommy Blixt-Pirkko Maaninka +238-36
Joakim Lindström-Bernt Gustavsson +2254-32
Tomas Halvarsson-Rolf Strandberg +137-36
Stig Pettersson +3-Kari Laakso32-35
Kaj Söderqvist +6-Pirkko Maaninka32-38
Bernt Gustavsson +4-Lennart Kensert40-44
Rolf Strandberg +9-Tommy Blixt30-39
Joakim Lindström-Tomas Halvarsson +2354-31
Pirkko Maaninka-Stig Pettersson +844-36
Kari Laakso +2-Bernt Gustavsson35-37
Rolf Strandberg +9-Kaj Söderqvist32-41
Lennart Kensert-Joakim Lindström44-44
Tommy Blixt-Tomas Halvarsson +341-38
Bernt Gustavsson-Pirkko Maaninka +140-39
Stig Pettersson-Rolf Strandberg +1346-33
Joakim Lindström-Kari Laakso +542-37
Kaj Söderqvist-Tommy Blixt +238-36
Tomas Halvarsson-Lennart Kensert +136-35
Rolf Strandberg-Bernt Gustavsson34-34
Pirkko Maaninka +15-Joakim Lindström34-49
Tommy Blixt-Stig Pettersson42-42
Lennart Kensert +4-Kari Laakso35-39
Tomas Halvarsson-Kaj Söderqvist37-37
Joakim Lindström-Rolf Strandberg +1243-31
Tommy Blixt +1-Bernt Gustavsson37-38
Pirkko Maaninka-Lennart Kensert +138-37
Kaj Söderqvist-Stig Pettersson +538-33
Kari Laakso-Tomas Halvarsson +739-32

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Lennart Kensert35 37 41 32 44 44 35 35 37 37,8340
2Rolf Strandberg36 41 48 36 30 32 33 34 31 35,7321
3Tomas Halvarsson40 33 37 37 31 38 36 37 32 35,7321
4Bernt Gustavsson37 32 32 32 40 37 40 34 38 35,8322
5Kari Laakso38 39 36 32 35 35 37 39 39 36,7330
6Pirkko Maaninka32 36 45 36 38 44 39 34 38 38,0342
7Stig Pettersson43 35 40 41 32 36 46 42 33 38,7348
8Kaj Söderqvist37 38 35 37 32 41 38 37 38 37,0333
9Tommy Blixt44 38 43 38 39 41 36 42 37 39,8358
10Joakim Lindström54 47 47 54 54 44 42 49 43 48,2434


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Tillsägelser | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Alexander Dahlstedt980128616
2Patrik Nässelqvist970228314
3Lennart Jansson960328812
4Mikael Karlsson952229812
5Magnus Mårtensson94142889
6Robin Andersson93153277
7Jon Björklund93152977
8Bror Wallén91352915
9Håkan Robertsson92163095
10Krister Magnusson91173173

Matcher: Klass A
Robin Andersson-Håkan Robertsson +439-35
Jon Björklund-Alexander Dahlstedt +539-34
Bror Wallén-Magnus Mårtensson +234-32
Krister Magnusson-Mikael Karlsson +438-34
Lennart Jansson-Patrik Nässelqvist +839-31
Jon Björklund-Robin Andersson +230-28
Håkan Robertsson-Bror Wallén29-29
Alexander Dahlstedt-Mikael Karlsson +236-34
Magnus Mårtensson-Lennart Jansson +736-29
Patrik Nässelqvist +5-Krister Magnusson31-36
Bror Wallén-Jon Björklund +337-34
Mikael Karlsson +5-Robin Andersson36-41
Lennart Jansson +2-Håkan Robertsson32-34
Krister Magnusson-Alexander Dahlstedt +937-28
Magnus Mårtensson-Patrik Nässelqvist +333-30
Mikael Karlsson-Bror Wallén35-35
Jon Björklund-Lennart Jansson +833-25
Robin Andersson +1-Krister Magnusson36-37
Håkan Robertsson-Magnus Mårtensson +230-28
Patrik Nässelqvist-Alexander Dahlstedt +235-33
Lennart Jansson +1-Mikael Karlsson35-36
Bror Wallén-Krister Magnusson31-31
Magnus Mårtensson +7-Jon Björklund26-33
Alexander Dahlstedt +9-Robin Andersson29-38
Håkan Robertsson-Patrik Nässelqvist +1038-28
Krister Magnusson-Lennart Jansson +1136-25
Mikael Karlsson +5-Magnus Mårtensson29-34
Alexander Dahlstedt +4-Bror Wallén29-33
Jon Björklund +6-Håkan Robertsson29-35
Robin Andersson-Patrik Nässelqvist +440-36
Magnus Mårtensson +4-Krister Magnusson34-38
Lennart Jansson-Alexander Dahlstedt +132-31
Håkan Robertsson +1-Mikael Karlsson33-34
Bror Wallén +11-Robin Andersson25-36
Patrik Nässelqvist +8-Jon Björklund29-37
Alexander Dahlstedt +6-Magnus Mårtensson28-34
Krister Magnusson +2-Håkan Robertsson31-33
Robin Andersson +2-Lennart Jansson38-40
Jon Björklund-Mikael Karlsson33-33
Patrik Nässelqvist +2-Bror Wallén31-33
Håkan Robertsson-Alexander Dahlstedt +442-38
Robin Andersson-Magnus Mårtensson31-31
Krister Magnusson-Jon Björklund +433-29
Bror Wallén-Lennart Jansson +334-31
Mikael Karlsson +5-Patrik Nässelqvist27-32

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Alexander Dahlstedt34 36 28 33 29 29 31 28 38 31,8286
2Patrik Nässelqvist31 31 30 35 28 36 29 31 32 31,4283
3Lennart Jansson39 29 32 25 35 25 32 40 31 32,0288
4Mikael Karlsson34 34 36 35 36 29 34 33 27 33,1298
5Magnus Mårtensson32 36 33 28 26 34 34 34 31 32,0288
6Robin Andersson39 28 41 36 38 40 36 38 31 36,3327
7Jon Björklund39 30 34 33 33 29 37 33 29 33,0297
8Bror Wallén34 29 37 35 31 33 25 33 34 32,3291
9Håkan Robertsson35 29 34 30 38 35 33 33 42 34,3309
10Krister Magnusson38 36 37 37 31 36 38 31 33 35,2317


Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Tillsägelser | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.5