NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 2

Uppdaterad: 2019-02-03   20:19Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till Top-10 Kval 2

Tävlingen avslutad kl 17.35

Resultat


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tomas Halvarsson MGK 49 Nyköping 38 32 35,0 6 70
2 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 39 32 35,5 7 71
3 Peter Elfvén Uppsala BGK 43 31 37,0 12 74
4 Kaj Söderqvist Södertälje BGK 35 40 37,5 5 75
5 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 42 33 37,5 9 75
6 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 40 37 38,5 3 77
7 Tommy Blixt BGK Spiik 36 41 38,5 5 77
8 Stig Högkvist Hammarby BGK 37 41 39,0 4 78
9 Stig Westerberg BGK VK-78 39 40 39,5 1 79
10 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 38 41 39,5 3 79
10 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 41 38 39,5 3 79
12 Lennart Kensert Enköpings BGK 40 40 40,0 0 80
13 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 41 39 40,0 2 80
13 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 39 41 40,0 2 80
15 Kari Laakso Eskilstuna BGK 45 35 40,0 10 80
16 Moshe Arad Tantogårdens BGK 40 41 40,5 1 81
16 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK 41 40 40,5 1 81
18 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 37 45 41,0 8 82
19 Ronny Ekberg Enköpings BGK 39 46 42,5 7 85
20 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 42 47 44,5 5 89
21 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 50 39 44,5 11 89
22 Per Viklund Sundsvalls BGK 44 46 45,0 2 90
23 Peter Gade Hammarby BGK 42 48 45,0 6 90
24 Mikael Lindström Trollhättans BGK 51 42 46,5 9 93
25 Christer Mosswald Mosås BGK 47 47 47,0 0 94
26 Ronnie Lundgren Haga BGK 42 52 47,0 10 94
27 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK 49 46 47,5 3 95
28 Tony Strömberg BGK VK-78 47 54 50,5 7 101
29 Joakim Lindström Strängnäs BGK 52 50 51,0 2 102
30 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 53 52 52,5 1 105
31 Mats Rosenberg Daga BGK 55 55 55,0 0 110
32 Tommy Edeving MGK 49 Nyköping     0,0 0 0 Ej till start
32 Benny Hasth Strängnäs BGK     0,0 0 0 Ej till start
32 Håkan Berg Södertälje BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Anders Görlin Eskilstuna BGK 32 29 30,5 3 61
2 Patrik Nässelqvist Örebro BGK 28 33 30,5 5 61
3 Lennart Jansson Örebro BGK 34 27 30,5 7 61
4 Jon Björklund Tantogårdens BGK 34 29 31,5 5 63
5 Bror Wallén Eskilstuna BGK 38 27 32,5 11 65
6 Robin Andersson Mosås BGK 33 33 33,0 0 66
7 Magnus Mårtensson Skellefteå Bangolfklubb 33 34 33,5 1 67
8 Mikael Karlsson Tyresö BGK 34 34 34,0 0 68
9 Peter Persson Södertälje BGK 36 34 35,0 2 70
10 Håkan Robertsson Mosås BGK 35 36 35,5 1 71
11 Johan Carlsson Haga BGK 39 32 35,5 7 71
12 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK 36 36 36,0 0 72
13 Krister Magnusson Tyresö BGK 42 32 37,0 10 74
14 Micke Jonsson Sundbybergs BGK 34 41 37,5 7 75
15 Bengt Karlsson Nässjö BGK 41 35 38,0 6 76
16 Hans Fryklund Enköpings BGK 37 40 38,5 3 77
16 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 37 40 38,5 3 77
18 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 41 42 41,5 1 83
19 Jan Söderqvist Södertälje BGK 42 44 43,0 2 86
20 Krister Rönnquist Nässjö BGK 43   43,0 0 43 Brutit
21 Rikard Lindqvist Enköpings BGK     0,0 0 0 Ej till start
21 Patrik Wass Haga BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Alexander Berg Södertälje BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Åsa Jakobsson Mosås BGK 43 41 42,0 2 84
2 Conny Andersson Hammarby BGK 51 42 46,5 9 93
3 Tomas Göransson BGK Elit 42 52 47,0 10 94
4 May Boldt Örebro BGK 53 41 47,0 12 94
5 Mikael Ekehult BGK Elit 50 48 49,0 2 98
6 Tomas Persson Norrtälje BGK 50 54 52,0 4 104
7 Per Karlsson Haga BGK 53 56 54,5 3 109
8 Heinz Boldt Örebro BGK 51 59 55,0 8 110
9 Mikael Lind Ålbrons BGK 52 59 55,5 7 111
10 Hans Hessel Enköpings BGK 57 56 56,5 1 113
11 Per-Ola Näsman Haninge BGK 58 56 57,0 2 114
12 Per-Arne Säfström Mosås BGK 58 57 57,5 1 115
13 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 61 55 58,0 6 116
14 Gullevi Grönholm Haninge BGK 63 54 58,5 9 117
15 Jan Adolfsson Eskilstuna BGK 53 64 58,5 11 117
16 Tony Pettersson Norrtälje BGK 59 60 59,5 1 119
17 Sven Bergström Haga BGK 59 63 61,0 4 122
18 Tommy Göransson BGK Elit 54 68 61,0 14 122
19 Stefan Eriksson Djulö BGK 65 59 62,0 6 124
20 Tage Liifv Haninge BGK 52 72 62,0 20 124
21 Kerstin Andersson Uppsala BGK 61 66 63,5 5 127
22 Susanne Vilhelmsson Haninge BGK 66 62 64,0 4 128
23 Margaretha Karlsson Djulö BGK 59 69 64,0 10 128
24 Arne Andersson Tantogårdens BGK 59 71 65,0 12 130
25 Ann-Margot Karlsson Haninge BGK 73 74 73,5 1 147
26 Anton Hagberg Djulö BGK 79 70 74,5 9 149
27 Roland Törnvall Haga BGK 79 72 75,5 7 151


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lennart Sander Eskilstuna BGK 42 34 38,0 8 76
2 Andreas Ekehult BGK Elit 38 40 39,0 2 78
3 Patric Vestin Eskilstuna BGK 45 34 39,5 11 79
4 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 44 35 39,5 9 79
5 Bertil Andersson Hammarby BGK 38 43 40,5 5 81
6 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 41 42 41,5 1 83
7 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping 42 42 42,0 0 84
8 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 40 45 42,5 5 85
8 Per-Ove Garesjö BGK Spiik 45 40 42,5 5 85
10 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 46 39 42,5 7 85
11 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 43 44 43,5 1 87
12 Åse Tellia Eskilstuna BGK 40 47 43,5 7 87
13 Lennart Mathiasen BGK Spiik 47 41 44,0 6 88
14 Filip Björklund Tantogårdens BGK 44 45 44,5 1 89
15 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 47 42 44,5 5 89
16 Arne Backman Tantogårdens BGK 46 45 45,5 1 91
17 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 51 40 45,5 11 91
18 Rune Pousette Enköpings BGK 39 52 45,5 13 91
19 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 46 46 46,0 0 92
19 Marco Arancibia Uppsala BGK 46 46 46,0 0 92
21 Kjell Hall Staffanstorps BGK 48 45 46,5 3 93
22 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb 50 44 47,0 6 94
22 Tage Westerberg BGK VK-78 44 50 47,0 6 94
24 Örjan Molin Södertälje BGK 40 58 49,0 18 98
25 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 56 43 49,5 13 99
26 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 51 49 50,0 2 100
27 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 53 47 50,0 6 100
28 Bo Nordström Enköpings BGK 61 39 50,0 22 100
29 Benny Eriksson BGK VK-78 40 61 50,5 21 101
30 Lena Brown BGK Spiik 48 56 52,0 8 104
31 Stefan Grönblad Strängnäs BGK 51 58 54,5 7 109
31 Roger Asp Enköpings BGK 58 51 54,5 7 109
33 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 65 44 54,5 21 109
34 Lars Wallentin Haninge BGK 55 57 56,0 2 112
35 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK 69 52 60,5 17 121
36 Eva Elfstrand BGK VK-78 64 66 65,0 2 130
37 Leif Sjöholm Köpings BGK     0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.5