NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 2


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Rak lista

Plac Namn Klubb Klass  V1  V2 Snitt Tot Diff
1 Anders Görlin Eskilstuna BGK Klass A 32 29 30,5 61 3
2 Patrik Nässelqvist Örebro BGK Klass A 28 33 30,5 61 5
3 Lennart Jansson Örebro BGK Klass A 34 27 30,5 61 7
4 Jon Björklund Tantogårdens BGK Klass A 34 29 31,5 63 5
5 Bror Wallén Eskilstuna BGK Klass A 38 27 32,5 65 11
6 Robin Andersson Mosås BGK Klass A 33 33 33,0 66 0
7 Magnus Mårtensson Skellefteå Bangolfklubb Klass A 33 34 33,5 67 1
8 Mikael Karlsson Tyresö BGK Klass A 34 34 34,0 68 0
9 Peter Persson Södertälje BGK Klass A 36 34 35,0 70 2
10 Tomas Halvarsson MGK 49 Nyköping Klass B 38 32 35,0 70 6
11 Håkan Robertsson Mosås BGK Klass A 35 36 35,5 71 1
12 Stig Pettersson Stora Tuna BGK Klass B 39 32 35,5 71 7
Johan Carlsson Haga BGK Klass A 39 32 35,5 71 7
14 Alexander Dahlstedt Tantogårdens BGK Klass A 36 36 36,0 72 0
15 Krister Magnusson Tyresö BGK Klass A 42 32 37,0 74 10
16 Peter Elfvén Uppsala BGK Klass B 43 31 37,0 74 12
17 Kaj Söderqvist Södertälje BGK Klass B 35 40 37,5 75 5
18 Micke Jonsson Sundbybergs BGK Klass A 34 41 37,5 75 7
19 Bernt Gustavsson Södertälje BGK Klass B 42 33 37,5 75 9
20 Bengt Karlsson Nässjö BGK Klass A 41 35 38,0 76 6
21 Lennart Sander Eskilstuna BGK Klass C 42 34 38,0 76 8
22 Hans Fryklund Enköpings BGK Klass A 37 40 38,5 77 3
Anders Jakobsson Sundbybergs BGK Klass A 37 40 38,5 77 3
Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK Klass B 40 37 38,5 77 3
25 Tommy Blixt BGK Spiik Klass B 36 41 38,5 77 5
26 Andreas Ekehult BGK Elit Klass C 38 40 39,0 78 2
27 Stig Högkvist Hammarby BGK Klass B 37 41 39,0 78 4
28 Stig Westerberg BGK VK-78 Klass B 39 40 39,5 79 1
29 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK Klass B 41 38 39,5 79 3
Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping Klass B 38 41 39,5 79 3
31 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK Klass C 44 35 39,5 79 9
32 Patric Vestin Eskilstuna BGK Klass C 45 34 39,5 79 11
33 Lennart Kensert Enköpings BGK Klass B 40 40 40,0 80 0
34 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK Klass B 39 41 40,0 80 2
Anton Eriksson MGK 49 Nyköping Klass B 41 39 40,0 80 2
36 Kari Laakso Eskilstuna BGK Klass B 45 35 40,0 80 10
37 Moshe Arad Tantogårdens BGK Klass B 40 41 40,5 81 1
Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK Klass B 41 40 40,5 81 1
39 Bertil Andersson Hammarby BGK Klass C 38 43 40,5 81 5
40 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK Klass B 37 45 41,0 82 8
41 Anders Hedlund Eskilstuna BGK Klass A 41 42 41,5 83 1
Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK Klass C 41 42 41,5 83 1
43 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping Klass C 42 42 42,0 84 0
44 Åsa Jakobsson Mosås BGK Klass D 43 41 42,0 84 2
45 Per-Ove Garesjö BGK Spiik Klass C 45 40 42,5 85 5
Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK Klass C 40 45 42,5 85 5
47 Ronny Ekberg Enköpings BGK Klass B 39 46 42,5 85 7
Ralf Hedström Tantogårdens BGK Klass C 46 39 42,5 85 7
49 Krister Rönnquist Nässjö BGK Klass A 43   43,0 43 0 Brutit
50 Jan Söderqvist Södertälje BGK Klass A 42 44 43,0 86 2
51 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK Klass C 43 44 43,5 87 1
52 Åse Tellia Eskilstuna BGK Klass C 40 47 43,5 87 7
53 Lennart Mathiasen BGK Spiik Klass C 47 41 44,0 88 6
54 Filip Björklund Tantogårdens BGK Klass C 44 45 44,5 89 1
55 Ginalyn Robertsson Mosås BGK Klass C 47 42 44,5 89 5
Thomas Helgesson Norrtälje BGK Klass B 42 47 44,5 89 5
57 Martin Holmlund Sundbybergs BGK Klass B 50 39 44,5 89 11
58 Per Viklund Sundsvalls BGK Klass B 44 46 45,0 90 2
59 Peter Gade Hammarby BGK Klass B 42 48 45,0 90 6
60 Arne Backman Tantogårdens BGK Klass C 46 45 45,5 91 1
61 Benny Karlsson Eskilstuna BGK Klass C 51 40 45,5 91 11
62 Rune Pousette Enköpings BGK Klass C 39 52 45,5 91 13
63 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK Klass C 46 46 46,0 92 0
Marco Arancibia Uppsala BGK Klass C 46 46 46,0 92 0
65 Kjell Hall Staffanstorps BGK Klass C 48 45 46,5 93 3
66 Conny Andersson Hammarby BGK Klass D 51 42 46,5 93 9
Mikael Lindström Trollhättans BGK Klass B 51 42 46,5 93 9
68 Christer Mosswald Mosås BGK Klass B 47 47 47,0 94 0
69 Tage Westerberg BGK VK-78 Klass C 44 50 47,0 94 6
Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb Klass C 50 44 47,0 94 6
71 Ronnie Lundgren Haga BGK Klass B 42 52 47,0 94 10
Tomas Göransson BGK Elit Klass D 42 52 47,0 94 10
73 May Boldt Örebro BGK Klass D 53 41 47,0 94 12
74 Lars Åke Holgersson Norrtälje BGK Klass B 49 46 47,5 95 3
75 Mikael Ekehult BGK Elit Klass D 50 48 49,0 98 2
76 Örjan Molin Södertälje BGK Klass C 40 58 49,0 98 18
77 Eva Prennfors Eskilstuna BGK Klass C 56 43 49,5 99 13
78 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK Klass C 51 49 50,0 100 2
79 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK Klass C 53 47 50,0 100 6
80 Bo Nordström Enköpings BGK Klass C 61 39 50,0 100 22
81 Tony Strömberg BGK VK-78 Klass B 47 54 50,5 101 7
82 Benny Eriksson BGK VK-78 Klass C 40 61 50,5 101 21
83 Joakim Lindström Strängnäs BGK Klass B 52 50 51,0 102 2
84 Tomas Persson Norrtälje BGK Klass D 50 54 52,0 104 4
85 Lena Brown BGK Spiik Klass C 48 56 52,0 104 8
86 Lars Abrahamsson Enköpings BGK Klass B 53 52 52,5 105 1
87 Per Karlsson Haga BGK Klass D 53 56 54,5 109 3
88 Stefan Grönblad Strängnäs BGK Klass C 51 58 54,5 109 7
Roger Asp Enköpings BGK Klass C 58 51 54,5 109 7
90 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK Klass C 65 44 54,5 109 21
91 Mats Rosenberg Daga BGK Klass B 55 55 55,0 110 0
92 Heinz Boldt Örebro BGK Klass D 51 59 55,0 110 8
93 Mikael Lind Ålbrons BGK Klass D 52 59 55,5 111 7
94 Lars Wallentin Haninge BGK Klass C 55 57 56,0 112 2
95 Hans Hessel Enköpings BGK Klass D 57 56 56,5 113 1
96 Per-Ola Näsman Haninge BGK Klass D 58 56 57,0 114 2
97 Per-Arne Säfström Mosås BGK Klass D 58 57 57,5 115 1
98 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK Klass D 61 55 58,0 116 6
99 Gullevi Grönholm Haninge BGK Klass D 63 54 58,5 117 9
100 Jan Adolfsson Eskilstuna BGK Klass D 53 64 58,5 117 11
101 Tony Pettersson Norrtälje BGK Klass D 59 60 59,5 119 1
102 Egon Mikkelsen Sundbybergs BGK Klass C 69 52 60,5 121 17
103 Sven Bergström Haga BGK Klass D 59 63 61,0 122 4
104 Tommy Göransson BGK Elit Klass D 54 68 61,0 122 14
105 Stefan Eriksson Djulö BGK Klass D 65 59 62,0 124 6
106 Tage Liifv Haninge BGK Klass D 52 72 62,0 124 20
107 Kerstin Andersson Uppsala BGK Klass D 61 66 63,5 127 5
108 Susanne Vilhelmsson Haninge BGK Klass D 66 62 64,0 128 4
109 Margaretha Karlsson Djulö BGK Klass D 59 69 64,0 128 10
110 Eva Elfstrand BGK VK-78 Klass C 64 66 65,0 130 2
111 Arne Andersson Tantogårdens BGK Klass D 59 71 65,0 130 12
112 Ann-Margot Karlsson Haninge BGK Klass D 73 74 73,5 147 1
113 Anton Hagberg Djulö BGK Klass D 79 70 74,5 149 9
114 Roland Törnvall Haga BGK Klass D 79 72 75,5 151 7
115 Håkan Berg Södertälje BGK Klass B     0,0 Ej till start
Benny Hasth Strängnäs BGK Klass B     0,0 Ej till start
Tommy Edeving MGK 49 Nyköping Klass B     0,0 Ej till start
Leif Sjöholm Köpings BGK Klass C     0,0 Ej till start
Alexander Berg Södertälje BGK Ungdom A     0,0 Ej till start
Rikard Lindqvist Enköpings BGK Klass A     0,0 Ej till start
Patrik Wass Haga BGK Klass A     0,0 Ej till start


Ungdom A | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Straff | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad