Top-12 EB

Uppdaterad: 2019-02-19   19:01

Särskiljning till final:

1. Totalt slagantal för de två bästa tävlingarna.
2. Vid lika slagantal enligt 1, bästa 3:e tävling.
3. Vid lika enligt 1+2, diff mellan de 2 bästa tävlingarna.

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 12018-10-14Europabana Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 22018-12-16Europabana Beräknad
3NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 32019-02-17Europabana Beräknad

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Klass C
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Anton ErikssonMGK 49 Nyköping115919523,3 4186
2Tomas HalvarssonMGK 49 Nyköping10482-23,3 22186
3Gustav RibbholmKöpings BGK8910310424,0 14192
4Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK102989524,1 3193
5Mikael SjöblomSkönsbergs SK10196-24,6 5197
6Julia SjöbergMosås BGK-9810425,3 6202
7Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping10210111125,4 1203
8Thomas HelgessonNorrtälje BGK10610310125,5 2204
9Eva PrennforsEskilstuna BGK11810610426,3 2210
10Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping10211111126,6 9213
11Andreas RosenbergDaga BGK1179811526,6 17213
12Fredrik DahlbäckÖrebro BGK115104-27,4 11219
13Filip BjörklundTantogårdens BGK117102-27,4 15219
14Kristina SvenssonUppsala BGK11411510627,5 8220
15Lena BrownBGK Spiik-11211027,8 2222
16Patric VestinEskilstuna BGK11111211427,9 1223
17Reine HanssonHaninge BGK10911711427,9 5223
18Marco ArancibiaUppsala BGK12311810527,9 13223
19Stefan HD JohanssonÖrebro BGK113111-28,0 2224
20Mikael RichtnérSundbybergs BGK10113712428,1 23225
21Lars-Olof AnderssonSträngnäs BGK11111511928,3 4226
22Lars-Göran GuldbrandssonSkellefteå Bangolfklubb10911712028,3 8226
23Leif SjöholmKöpings BGK11211511828,4 3227
24Ralf HedströmTantogårdens BGK12011511228,4 3227
25Benny KarlssonEskilstuna BGK11811411628,8 2230
26Arne BackmanTantogårdens BGK12511511829,1 3233
27Ann-Marie LindvallMosås BGK12311811729,4 1235
28Lennart SanderEskilstuna BGK123112-29,4 11235
29Petri SaukkoAkalla Kanaan 98 BGK121115-29,5 6236
30Benny ErikssonBGK VK-78130-10829,8 22238
31Christer HelgessonNorrtälje BGK-12411529,9 9239
32Nils BerggrenSkönsbergs SK120120-30,0 0240
33Nicklas JardegartTantogårdens BGK123-12931,5 6252
34Jimmy PerssonTantogårdens BGK-12912531,8 4254
35Jan-Åke LiljeqvistDjulö BGK-11414632,5 32260
36Åse TelliaEskilstuna BGK136129-33,1 7265
37Mattias HägglöfSundbybergs BGK-13913033,6 9269
38Birgitta LundgrenStora Tuna BGK-13314034,1 7273
39Ingela WigöEskilstuna BGK149130-34,9 19279
40Arne AnderssonTantogårdens BGK13118415936,3 28290
41Anna ArabBGK Jönköping16717113838,1 29305
42Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping154158-39,0 4312
43Kerstin AnderssonUppsala BGK181166-43,4 15347
44Peter VicaryMGK 49 Nyköping-102-25,5 0102
45Mille DybroSkellefteå Bangolfklubb-104-26,0 0104
46Robert ThunholmMGK 49 Nyköping111--27,8 0111
47Benno PedersenAkalla Kanaan 98 BGK112--28,0 0112
48Daniel KarlssonBGK Jönköping-113-28,3 0113
49Peter ElfvénUppsala BGK118--29,5 0118
49Mikael SköldKöpings BGK-118-29,5 0118
51Mats RosenbergHammarby BGK121--30,3 0121
51Ann-Catrin BorgertÖrebro BGK-121-30,3 0121
53Fredrik LarssonMosås BGK-123-30,8 0123
53Carolin SvenssonTyresö BGK-123-30,8 0123
55Stefan SpetsUppsala BGK--12431,0 0124
56Ginalyn RobertssonMosås BGK125--31,3 0125
57Christer TimvikHaga BGK129--32,3 0129
58Per-Ola NäsmanHaninge BGK--13433,5 0134
59Lars WallentinHaninge BGK--13533,8 0135
60Monica DanielMC Mazovia Warszawa 140--35,0 0140
61Per ViklundSundsvalls BGK-153-38,3 0153
62Chamilla JohanssonTantogårdens BGK201--50,3 0201

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Klass B
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Stefan WigöEskilstuna BGK868710221,6 1173
2Jennifer GöranssonTantogårdens BGK9486-22,5 8180
3Per EinanKöpings BGK-939323,3 0186
4Roberth HummelgrenDjulö BGK931069523,5 2188
5Roger SvenssonTyresö BGK9397-23,8 4190
6Peter LindqvistDjulö BGK97959623,9 1191
7Lars ErikssonMGK 49 Nyköping101999223,9 7191
8Ulf LyxellDjulö BGK1089110023,9 9191
9Jan LindvallMosås BGK989510224,1 3193
10Reinhold NietschEskilstuna BGK1039010424,1 13193
11Bror WallénBGK Spiik1121009324,1 7193
12Anders SchedinSundbybergs BGK1011139224,1 9193
13Rolf StrandbergEskilstuna BGK-989524,1 3193
14Stig PetterssonStora Tuna BGK103999724,5 2196
15Anders HedlundEskilstuna BGK1061009924,9 1199
16Stefan SöderqvistKöpings BGK1071039624,9 7199
17Joakim LindströmSträngnäs BGK9611510324,9 7199
18Moshe AradTantogårdens BGK10110410025,1 1201
19Mikael LindströmTrollhättans BGK1059610525,1 9201
20Tim GustafssonMosås BGK-10310025,4 3203
21Mats EisenschmidtGullbergsbro BGK97106-25,4 9203
22Ingela ErikssonDjulö BGK11210410826,5 4212
23Tony StrömbergBGK VK-7811410910526,8 4214
24Ronnie LundgrenHaga BGK1189911927,1 19217
25Ricard LocknerSundbybergs BGK-11510427,4 11219
26Erik HjalmarssonSkönsbergs SK-96-24,0 096
27Håkan BergSödertälje BGK-98-24,5 098
28Tommy BertelsonBGK VK-78102--25,5 0102
29Hans VelanderSkönsbergs SK106--26,5 0106
30Pauli KuikkaAskims BGK-110-27,5 0110
31Kari LaaksoEskilstuna BGK--11829,5 0118
32Bertil AnderssonHammarby BGK--14035,0 0140

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Klass A
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Robin AnderssonSödertälje BGK88867920,6 7165
2Krister MagnussonTyresö BGK8484-21,0 0168
3Alexander DahlstedtTantogårdens BGK8584-21,1 1169
4Martin LundellHjelmsjö BGK8287-21,1 5169
5Eric BohlinUppsala BGK90858521,3 0170
6Rasmus BergqvistSkoghalls BGK8585-21,3 0170
7Robert GustavssonÖrebro BGK-878321,3 4170
8Christer SöderlundTyresö BGK8883-21,4 5171
9Annelie LundellMalmö BGK88-8521,6 3173
10Patrik EliassonTyresö BGK9380-21,6 13173
11Simon LevanderSödertälje BGK96888822,0 0176
12Tommy BlixtBGK Spiik98849322,1 9177
13Patrik WassHaga BGK90-8722,1 3177
14Jonathan Arab-EkmanBGK Jönköping91899722,5 2180
15Bernt GustavssonSödertälje BGK909210322,8 2182
16Johan AnderssonÖrebro BGK90-9222,8 2182
17Jon BjörklundTantogårdens BGK9885-22,9 13183
18Mattias BrännströmSkönsbergs SK9989-23,5 10188
19Felicia VikströmUppsala BGK95109-25,5 14204
20Patrik NässelqvistÖrebro BGK116-9125,9 25207
21Håkan RobertssonMosås BGK84--21,0 084
22Christian OlssonHaga BGK93--23,3 093
23Jens BergströmAskims BGK-94-23,5 094
24Anders GörlinEskilstuna BGK95--23,8 095
25Niclas WitteBGK VK-78--9924,8 099
26Thomas ÖbergSödertälje BGK-102-25,5 0102

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.15 2019-02-19