NT, MunktellArenan, Top-12 Final

Uppdaterad: 2019-03-31   16:38Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till finalen av Top-12 EB i MunktellArenan 30/3-31/3

Lördagens spel avslutat kl 16.05
Tävlingen avslutad 15.15

Resultat


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass C
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Gustav Ribbholm1172225716
2Anton Eriksson1180326016
3Filip Björklund1171326015
4Thomas Helgesson1170426114
5Tomas Halvarsson1170426614
6Jan Åke Andersson1161427013
7Eva Prennfors1151528811
8Andreas Rosenberg1142528210
9Mikael Sjöblom114072918
10Pirkko Maaninka114072718
11Gunilla Arkäng112092984
12Kristina Svensson111193123

Matcher: Klass C
Filip Björklund +1-Kristina Svensson23-24
Andreas Rosenberg-Jan Åke Andersson23-23
Eva Prennfors-Pirkko Maaninka +527-22
Mikael Sjöblom +2-Gunilla Arkäng25-27
Gustav Ribbholm +3-Thomas Helgesson24-27
Tomas Halvarsson-Anton Eriksson +829-21
Andreas Rosenberg-Filip Björklund +827-19
Kristina Svensson-Pirkko Maaninka +532-27
Jan Åke Andersson +3-Mikael Sjöblom24-27
Eva Prennfors-Gustav Ribbholm +425-21
Gunilla Arkäng-Tomas Halvarsson +224-22
Anton Eriksson +4-Thomas Helgesson23-27
Pirkko Maaninka +4-Andreas Rosenberg25-29
Mikael Sjöblom-Filip Björklund +630-24
Gustav Ribbholm-Kristina Svensson28-28
Tomas Halvarsson-Jan Åke Andersson +227-25
Thomas Helgesson +9-Eva Prennfors21-30
Gunilla Arkäng-Anton Eriksson +428-24
Pirkko Maaninka-Mikael Sjöblom +124-23
Andreas Rosenberg +4-Gustav Ribbholm22-26
Filip Björklund-Tomas Halvarsson +328-25
Kristina Svensson-Thomas Helgesson +731-24
Jan Åke Andersson-Gunilla Arkäng +125-24
Anton Eriksson +2-Eva Prennfors25-27
Gustav Ribbholm +5-Mikael Sjöblom20-25
Tomas Halvarsson +3-Pirkko Maaninka21-24
Thomas Helgesson +3-Andreas Rosenberg22-25
Gunilla Arkäng-Filip Björklund +326-23
Eva Prennfors +4-Kristina Svensson22-26
Jan Åke Andersson-Anton Eriksson +228-26
Tomas Halvarsson-Gustav Ribbholm +929-20
Mikael Sjöblom +1-Thomas Helgesson25-26
Pirkko Maaninka +1-Gunilla Arkäng23-24
Andreas Rosenberg-Eva Prennfors34-34
Filip Björklund-Jan Åke Andersson +728-21
Anton Eriksson +5-Kristina Svensson21-26
Thomas Helgesson +3-Tomas Halvarsson22-25
Gunilla Arkäng-Gustav Ribbholm +125-24
Eva Prennfors +6-Mikael Sjöblom23-29
Jan Åke Andersson +4-Pirkko Maaninka25-29
Kristina Svensson-Andreas Rosenberg +426-22
Filip Björklund +4-Anton Eriksson22-26
Thomas Helgesson +1-Gunilla Arkäng27-28
Tomas Halvarsson +6-Eva Prennfors21-27
Gustav Ribbholm-Jan Åke Andersson +424-20
Mikael Sjöblom-Kristina Svensson +328-25
Pirkko Maaninka-Filip Björklund +227-25
Anton Eriksson +6-Andreas Rosenberg22-28
Eva Prennfors +6-Gunilla Arkäng25-31
Jan Åke Andersson-Thomas Helgesson +123-22
Kristina Svensson-Tomas Halvarsson +527-22
Filip Björklund-Gustav Ribbholm23-23
Andreas Rosenberg +6-Mikael Sjöblom22-28
Pirkko Maaninka-Anton Eriksson +324-21
Jan Åke Andersson-Eva Prennfors +127-26
Gunilla Arkäng +7-Kristina Svensson27-34
Thomas Helgesson-Filip Björklund +223-21
Tomas Halvarsson +3-Andreas Rosenberg22-25
Gustav Ribbholm +1-Pirkko Maaninka24-25
Anton Eriksson-Mikael Sjöblom +127-26
Kristina Svensson-Jan Åke Andersson +433-29
Filip Björklund-Eva Prennfors +224-22
Andreas Rosenberg +9-Gunilla Arkäng25-34
Pirkko Maaninka-Thomas Helgesson +121-20
Mikael Sjöblom-Tomas Halvarsson +225-23
Gustav Ribbholm +1-Anton Eriksson23-24

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Gustav Ribbholm24 21 28 26 20 20 24 24 23 24 23 23,4257
2Anton Eriksson21 23 24 25 26 21 26 22 21 27 24 23,6260
3Filip Björklund23 19 24 28 23 28 22 25 23 21 24 23,6260
4Thomas Helgesson27 27 21 24 22 26 22 27 22 23 20 23,7261
5Tomas Halvarsson29 22 27 25 21 29 25 21 22 22 23 24,2266
6Jan Åke Andersson23 24 25 25 28 21 25 20 23 27 29 24,5270
7Eva Prennfors27 25 30 27 22 34 23 27 25 26 22 26,2288
8Andreas Rosenberg23 27 29 22 25 34 22 28 22 25 25 25,6282
9Mikael Sjöblom25 27 30 23 25 25 29 28 28 26 25 26,5291
10Pirkko Maaninka22 27 25 24 24 23 29 27 24 25 21 24,6271
11Gunilla Arkäng27 24 28 24 26 24 25 28 31 27 34 27,1298
12Kristina Svensson24 32 28 31 26 26 26 25 27 34 33 28,4312


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass B
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Jennifer Göransson1192023420
2Roger Svensson1171326515
3Lars Eriksson1162324814
4Bror Wallén1170425514
5Stefan Wigö1161425813
6Jan Lindvall1150624910
7Peter Lindqvist1150625810
8Roberth Hummelgren1150626010
9Reinhold Nietsch114162799
10Per Einan114162579
11Ulf Lyxell114072858
12Anders Schedin1100112960

Matcher: Klass B
Lars Eriksson +4-Anders Schedin21-25
Roger Svensson +1-Jan Lindvall24-25
Ulf Lyxell-Per Einan +526-21
Jennifer Göransson +3-Bror Wallén22-25
Roberth Hummelgren +2-Peter Lindqvist23-25
Reinhold Nietsch-Stefan Wigö +529-24
Roger Svensson +1-Lars Eriksson22-23
Anders Schedin-Per Einan +829-21
Jan Lindvall-Jennifer Göransson +222-20
Ulf Lyxell-Roberth Hummelgren +224-22
Bror Wallén +4-Reinhold Nietsch21-25
Stefan Wigö +4-Peter Lindqvist22-26
Per Einan-Roger Svensson +625-19
Jennifer Göransson-Lars Eriksson22-22
Roberth Hummelgren +1-Anders Schedin25-26
Reinhold Nietsch +2-Jan Lindvall22-24
Peter Lindqvist-Ulf Lyxell +123-22
Bror Wallén +3-Stefan Wigö20-23
Per Einan-Jennifer Göransson +224-22
Roger Svensson-Roberth Hummelgren +726-19
Lars Eriksson-Reinhold Nietsch25-25
Anders Schedin-Peter Lindqvist +225-23
Jan Lindvall-Bror Wallén +123-22
Stefan Wigö-Ulf Lyxell +128-27
Roberth Hummelgren-Jennifer Göransson +424-20
Reinhold Nietsch +2-Per Einan21-23
Peter Lindqvist-Roger Svensson +226-24
Bror Wallén-Lars Eriksson +626-20
Ulf Lyxell +4-Anders Schedin25-29
Jan Lindvall +2-Stefan Wigö21-23
Reinhold Nietsch-Roberth Hummelgren +124-23
Jennifer Göransson +1-Peter Lindqvist22-23
Per Einan-Bror Wallén +125-24
Roger Svensson +4-Ulf Lyxell23-27
Lars Eriksson +3-Jan Lindvall20-23
Stefan Wigö +2-Anders Schedin23-25
Peter Lindqvist +2-Reinhold Nietsch22-24
Bror Wallén +3-Roberth Hummelgren25-28
Ulf Lyxell-Jennifer Göransson +525-20
Jan Lindvall-Per Einan +427-23
Anders Schedin-Roger Svensson +230-28
Lars Eriksson-Stefan Wigö +226-24
Peter Lindqvist +3-Bror Wallén21-24
Reinhold Nietsch-Ulf Lyxell +631-25
Roberth Hummelgren-Jan Lindvall +223-21
Jennifer Göransson +7-Anders Schedin19-26
Per Einan-Lars Eriksson +524-19
Stefan Wigö +6-Roger Svensson21-27
Ulf Lyxell-Bror Wallén +827-19
Jan Lindvall +3-Peter Lindqvist21-24
Anders Schedin-Reinhold Nietsch +429-25
Lars Eriksson +4-Roberth Hummelgren21-25
Roger Svensson-Jennifer Göransson24-24
Per Einan-Stefan Wigö25-25
Jan Lindvall +10-Ulf Lyxell20-30
Bror Wallén +3-Anders Schedin25-28
Peter Lindqvist +5-Lars Eriksson24-29
Reinhold Nietsch +1-Roger Svensson25-26
Roberth Hummelgren-Per Einan +225-23
Stefan Wigö-Jennifer Göransson +123-22
Anders Schedin-Jan Lindvall +224-22
Lars Eriksson +5-Ulf Lyxell22-27
Roger Svensson +2-Bror Wallén22-24
Per Einan-Peter Lindqvist +223-21
Jennifer Göransson +7-Reinhold Nietsch21-28
Roberth Hummelgren-Stefan Wigö +123-22

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Jennifer Göransson22 20 22 22 20 22 20 19 24 22 21 21,3234
2Roger Svensson24 22 19 26 24 23 28 27 24 26 22 24,1265
3Lars Eriksson21 23 22 25 20 20 26 19 21 29 22 22,5248
4Bror Wallén25 21 20 22 26 24 25 24 19 25 24 23,2255
5Stefan Wigö24 22 23 28 23 23 24 21 25 23 22 23,5258
6Jan Lindvall25 22 24 23 21 23 27 21 21 20 22 22,6249
7Peter Lindqvist25 26 23 23 26 23 22 21 24 24 21 23,5258
8Roberth Hummelgren23 22 25 19 24 23 28 23 25 25 23 23,6260
9Reinhold Nietsch29 25 22 25 21 24 24 31 25 25 28 25,4279
10Per Einan21 21 25 24 23 25 23 24 25 23 23 23,4257
11Ulf Lyxell26 24 22 27 25 27 25 25 27 30 27 25,9285
12Anders Schedin25 29 26 25 29 25 30 26 29 28 24 26,9296


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Tabell: Klass A
PlacLagSVOFSlagPoäng
1Robin Andersson1181222817
2Robert Gustavsson1180322716
3Alexander Dahlstedt1171322215
4Rasmus Bergqvist1171323015
5Patrik Eliasson1154223314
6Martin Lundell1161423413
7Annelie Lundell1151524311
8Christer Söderlund113262468
9Krister Magnusson114072588
10Patrik Wass113082466
11Tommy Blixt111372505
12Eric Bohlin111282454

Matcher: Klass A
Robert Gustavsson +1-Patrik Wass21-22
Rasmus Bergqvist +3-Tommy Blixt20-23
Patrik Eliasson +1-Eric Bohlin22-23
Martin Lundell +3-Annelie Lundell22-25
Krister Magnusson-Christer Söderlund +727-20
Alexander Dahlstedt-Robin Andersson21-21
Rasmus Bergqvist +1-Robert Gustavsson21-22
Patrik Wass +2-Eric Bohlin22-24
Tommy Blixt-Martin Lundell +527-22
Patrik Eliasson +4-Krister Magnusson22-26
Annelie Lundell-Alexander Dahlstedt +222-20
Robin Andersson +3-Christer Söderlund19-22
Eric Bohlin-Rasmus Bergqvist +423-19
Martin Lundell +3-Robert Gustavsson19-22
Krister Magnusson +4-Patrik Wass20-24
Alexander Dahlstedt +1-Tommy Blixt19-20
Christer Söderlund-Patrik Eliasson22-22
Annelie Lundell-Robin Andersson +121-20
Eric Bohlin-Martin Lundell21-21
Rasmus Bergqvist +6-Krister Magnusson19-25
Robert Gustavsson +2-Alexander Dahlstedt20-22
Patrik Wass +2-Christer Söderlund22-24
Tommy Blixt-Annelie Lundell +123-22
Robin Andersson +5-Patrik Eliasson19-24
Krister Magnusson +1-Martin Lundell21-22
Alexander Dahlstedt +2-Eric Bohlin21-23
Christer Söderlund +1-Rasmus Bergqvist23-24
Annelie Lundell +1-Robert Gustavsson21-22
Patrik Eliasson +1-Patrik Wass20-21
Tommy Blixt +1-Robin Andersson21-22
Alexander Dahlstedt +1-Krister Magnusson22-23
Martin Lundell +7-Christer Söderlund20-27
Eric Bohlin-Annelie Lundell +322-19
Rasmus Bergqvist-Patrik Eliasson20-20
Robert Gustavsson +4-Tommy Blixt20-24
Robin Andersson +1-Patrik Wass19-20
Christer Söderlund-Alexander Dahlstedt +222-20
Annelie Lundell +3-Krister Magnusson21-24
Patrik Eliasson +3-Martin Lundell20-23
Tommy Blixt-Eric Bohlin21-21
Patrik Wass-Rasmus Bergqvist +222-20
Robert Gustavsson +2-Robin Andersson20-22
Christer Söderlund +5-Annelie Lundell22-27
Alexander Dahlstedt-Patrik Eliasson +120-19
Krister Magnusson +3-Tommy Blixt22-25
Martin Lundell +4-Patrik Wass20-24
Eric Bohlin-Robert Gustavsson +122-21
Robin Andersson +2-Rasmus Bergqvist22-24
Patrik Eliasson-Annelie Lundell21-21
Tommy Blixt-Christer Söderlund21-21
Patrik Wass-Alexander Dahlstedt +523-18
Robert Gustavsson +4-Krister Magnusson20-24
Rasmus Bergqvist +6-Martin Lundell19-25
Eric Bohlin-Robin Andersson +123-22
Tommy Blixt-Patrik Eliasson22-22
Annelie Lundell +3-Patrik Wass21-24
Christer Söderlund-Robert Gustavsson +121-20
Alexander Dahlstedt +4-Rasmus Bergqvist18-22
Krister Magnusson +1-Eric Bohlin21-22
Robin Andersson +1-Martin Lundell19-20
Patrik Wass +1-Tommy Blixt22-23
Robert Gustavsson +2-Patrik Eliasson19-21
Rasmus Bergqvist +1-Annelie Lundell22-23
Eric Bohlin +1-Christer Söderlund21-22
Martin Lundell +1-Alexander Dahlstedt20-21
Krister Magnusson-Robin Andersson +225-23

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 V10 V11 Snitt Totalt
1Robin Andersson21 19 20 19 22 19 22 22 22 19 23 20,7228
2Robert Gustavsson21 22 22 20 22 20 20 21 20 20 19 20,6227
3Alexander Dahlstedt21 20 19 22 21 22 20 20 18 18 21 20,2222
4Rasmus Bergqvist20 21 19 19 24 20 20 24 19 22 22 20,9230
5Patrik Eliasson22 22 22 24 20 20 20 19 21 22 21 21,2233
6Martin Lundell22 22 19 21 22 20 23 20 25 20 20 21,3234
7Annelie Lundell25 22 21 22 21 19 21 27 21 21 23 22,1243
8Christer Söderlund20 22 22 24 23 27 22 22 21 21 22 22,4246
9Krister Magnusson27 26 20 25 21 23 24 22 24 21 25 23,5258
10Patrik Wass22 22 24 22 21 20 22 24 23 24 22 22,4246
11Tommy Blixt23 27 20 23 21 24 21 25 21 22 23 22,7250
12Eric Bohlin23 24 23 21 23 22 21 22 23 22 21 22,3245


Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Lagstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.5