NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 1

Uppdaterad: 2018-10-15   18:12Hämta nya sidor automatiskt
Välkommen till MunktellArenan, Top-12 kval 1 söndag 14/10

Startid 9.00, startordning U-C-B-A

Tävlingen avslutad 19.30

Resultat


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Timvik 101 Haga BGK 34 37 49 31 37,8 18 151


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Gustav Ribbholm 222 Köpings BGK 24 21 23 21 22,3 3 89
2 Mikael Richtnér 223 Sundbybergs BGK 28 25 28 20 25,3 8 101
3 Mikael Sjöblom 219 Skönsbergs SK 31 26 23 21 25,3 10 101
4 Gunilla Arkäng 229 MGK 49 Nyköping 25 25 26 26 25,5 1 102
5 Jan Åke Andersson 238 MGK 49 Nyköping 24 27 23 28 25,5 5 102
6 Pirkko Maaninka 249 Eskilstuna BGK 26 22 28 26 25,5 6 102
7 Tomas Halvarsson 234 MGK 49 Nyköping 22 31 26 25 26,0 9 104
8 Thomas Helgesson 251 Norrtälje BGK 29 26 27 24 26,5 5 106
9 Lars-Göran Guldbrandsson 208 Skellefteå Bangolfklubb 29 27 25 28 27,3 4 109
10 Reine Hansson 252 Haninge BGK 24 26 28 31 27,3 7 109
11 Patric Vestin 220 Eskilstuna BGK 30 30 26 25 27,8 5 111
12 Robert Thunholm 213 MGK 49 Nyköping 30 30 24 27 27,8 6 111
13 Lars-Olof Andersson 246 Strängnäs BGK 26 33 23 29 27,8 10 111
14 Leif Sjöholm 240 Köpings BGK 28 28 29 27 28,0 2 112
15 Benno Pedersen 214 Akalla Kanaan 98 BGK 30 29 23 30 28,0 7 112
16 Stefan HD Johansson 245 Örebro BGK 24 30 27 32 28,3 8 113
17 Kristina Svensson 239 Uppsala BGK 30 30 28 26 28,5 4 114
18 Anton Eriksson 226 MGK 49 Nyköping 28 33 27 27 28,8 6 115
19 Fredrik Dahlbäck 205 Örebro BGK 32 31 26 26 28,8 6 115
20 Andreas Rosenberg 211 Daga BGK 34 28 24 31 29,3 10 117
21 Filip Björklund 235 Tantogårdens BGK 28 35 30 24 29,3 11 117
22 Peter Elfvén 216 Uppsala BGK 29 32 27 30 29,5 5 118
23 Eva Prennfors 207 Eskilstuna BGK 33 24 29 32 29,5 9 118
24 Benny Karlsson 228 Eskilstuna BGK 26 25 34 33 29,5 9 118
25 Nils Berggren 203 Skönsbergs SK 32 25 31 32 30,0 7 120
26 Ralf Hedström 232 Tantogårdens BGK 26 27 36 31 30,0 10 120
27 Petri Saukko 210 Akalla Kanaan 98 BGK 29 31 30 31 30,3 2 121
28 Mats Rosenberg 225 Hammarby BGK 33 24 38 26 30,3 14 121
29 Lennart Sander 233 Eskilstuna BGK 32 31 32 28 30,8 4 123
30 Nicklas Jardegart 217 Tantogårdens BGK 30 28 33 32 30,8 5 123
31 Marco Arancibia 201 Uppsala BGK 31 31 27 34 30,8 7 123
32 Ann-Marie Lindvall 221 Mosås BGK 27 25 35 36 30,8 11 123
33 Arne Backman 247 Tantogårdens BGK 34 32 33 26 31,3 8 125
34 Ginalyn Robertsson 250 Mosås BGK 34 26 30 35 31,3 9 125
35 Christer Timvik 241 Haga BGK 33 25 36 35 32,3 11 129
36 Benny Eriksson 237 BGK VK-78 33 33 29 35 32,5 6 130
37 Arne Andersson 202 Tantogårdens BGK 27 44 27 33 32,8 17 131
38 Åse Tellia 243 Eskilstuna BGK 34 33 35 34 34,0 2 136
39 Monica Daniel 204 MC Mazovia Warszawa 31 37 36 36 35,0 6 140
40 Ingela Wigö 215 Eskilstuna BGK 39 39 34 37 37,3 5 149
41 Fanny Eriksson 244 MGK 49 Nyköping 39 38 36 41 38,5 5 154
42 Anna Arab 227 BGK Jönköping 37 50 44 36 41,8 14 167
43 Kerstin Andersson 209 Uppsala BGK 48 47 42 44 45,3 6 181
44 Chamilla Johansson 253 Tantogårdens BGK 54 47 56 44 50,3 12 201
45 Birgitta Lundgren 231 Stora Tuna BGK 43 40 47   43,3 7 130 Brutit


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Stefan Wigö 304 Eskilstuna BGK 18 25 21 22 21,5 7 86
2 Roger Svensson 302 Tyresö BGK 26 21 22 24 23,3 5 93
3 Roberth Hummelgren 311 Djulö BGK 22 25 21 25 23,3 4 93
4 Jennifer Göransson 329 Tantogårdens BGK 21 24 23 26 23,5 5 94
5 Joakim Lindström 317 Strängnäs BGK 26 21 24 25 24,0 5 96
6 Peter Lindqvist 305 Djulö BGK 24 27 23 23 24,3 4 97
7 Mats Eisenschmidt 325 Gullbergsbro BGK 29 23 25 20 24,3 9 97
8 Jan Lindvall 308 Mosås BGK 21 29 24 24 24,5 8 98
9 Lars Eriksson 309 MGK 49 Nyköping 23 26 27 25 25,3 4 101
9 Moshe Arad 314 Tantogårdens BGK 24 24 25 28 25,3 4 101
11 Anders Schedin 323 Sundbybergs BGK 24 26 23 28 25,3 5 101
12 Tommy Bertelson 310 BGK VK-78 27 27 24 24 25,5 3 102
13 Reinhold Nietsch 313 Eskilstuna BGK 28 22 26 27 25,8 6 103
14 Stig Pettersson 322 Stora Tuna BGK 30 23 26 24 25,8 7 103
15 Mikael Lindström 327 Trollhättans BGK 24 27 25 29 26,3 5 105
16 Anders Hedlund 320 Eskilstuna BGK 28 28 25 25 26,5 3 106
17 Hans Velander 301 Skönsbergs SK 30 23 22 31 26,5 9 106
18 Stefan Söderqvist 328 Köpings BGK 26 28 25 28 26,8 3 107
19 Ulf Lyxell 316 Djulö BGK 29 31 27 21 27,0 10 108
20 Ingela Eriksson 321 Djulö BGK 28 27 30 27 28,0 3 112
21 Bror Wallén 307 BGK Spiik 31 27 28 26 28,0 5 112
22 Tony Strömberg 315 BGK VK-78 26 28 28 32 28,5 6 114
23 Ronnie Lundgren 319 Haga BGK 31 25 26 36 29,5 11 118
24 Fredrik Hasselgren 303 Haga BGK 32       32,0 0 32 Brutit
25 David Lund 326 BGK VK-78 42       42,0 0 42 Brutit


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Martin Lundell 414 Hjelmsjö BGK 21 20 23 18 20,5 5 82
2 Krister Magnusson 419 Tyresö BGK 20 20 22 22 21,0 2 84
3 Håkan Robertsson 410 Mosås BGK 18 24 19 23 21,0 6 84
4 Rasmus Bergqvist 421 Skoghalls BGK 21 21 23 20 21,3 3 85
5 Alexander Dahlstedt 420 Tantogårdens BGK 20 24 22 19 21,3 5 85
6 Robin Andersson 416 Södertälje BGK 23 21 22 22 22,0 2 88
6 Christer Söderlund 422 Tyresö BGK 23 22 22 21 22,0 2 88
8 Annelie Lundell 427 Malmö BGK 20 21 23 24 22,0 4 88
9 Eric Bohlin 417 Uppsala BGK 21 23 24 22 22,5 3 90
10 Bernt Gustavsson 413 Södertälje BGK 24 24 19 23 22,5 5 90
11 Johan Andersson 407 Örebro BGK 26 21 23 20 22,5 6 90
12 Patrik Wass 426 Haga BGK 26 25 20 19 22,5 7 90
13 Jonathan Arab-Ekman 409 BGK Jönköping 23 21 24 23 22,8 3 91
14 Christian Olsson 404 Haga BGK 24 22 24 23 23,3 2 93
15 Patrik Eliasson 403 Tyresö BGK 23 20 22 28 23,3 8 93
16 Anders Görlin 408 Eskilstuna BGK 24 21 25 25 23,8 4 95
17 Felicia Vikström 411 Uppsala BGK 20 26 24 25 23,8 6 95
18 Simon Levander 402 Södertälje BGK 23 23 21 29 24,0 8 96
19 Jon Björklund 415 Tantogårdens BGK 23 24 25 26 24,5 3 98
20 Tommy Blixt 425 BGK Spiik 26 26 21 25 24,5 5 98
21 Mattias Brännström 401 Skönsbergs SK 22 24 27 26 24,8 5 99
22 Patrik Nässelqvist 423 Örebro BGK 25 23 38 30 29,0 15 116
23 Daniel Severin 405 Köpings BGK 28 27 35   30,0 8 90 Brutit


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.5.0