NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 3

Uppdaterad: 2019-02-17   19:26Hämta nya sidor automatiskt

Välkommen till Top-12 kval 3 söndag den 17/2


Tävlingen avslutad 17.00

Resultat


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Robin Andersson Mosås BGK 18 20 21 20 19,8 3 79
2 Robert Gustavsson Örebro BGK 22 20 21 20 20,8 2 83
3 Annelie Lundell Malmö BGK 19 19 23 24 21,3 5 85
4 Eric Bohlin Uppsala BGK 21 22 22 20 21,3 2 85
5 Patrik Wass Haga BGK 22 24 18 23 21,8 6 87
6 Simon Levander Södertälje BGK 19 25 20 24 22,0 6 88
7 Patrik Nässelqvist Örebro BGK 20 22 26 23 22,8 6 91
8 Johan Andersson Örebro BGK 24 22 24 22 23,0 2 92
9 Tommy Blixt BGK Spiik 27 21 21 24 23,3 6 93
10 Jonathan Arab-Ekman BGK Jönköping 27 23 23 24 24,3 4 97
11 Niclas Witte BGK VK-78 24 24 23 28 24,8 5 99
12 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 25 27 24 27 25,8 3 103
13 Anders Görlin Eskilstuna BGK 28 24     26,0 4 52 Brutit


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Ungdom A
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alison Spets Uppsala BGK 26 30 36 35 31,8 10 127


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Anton Eriksson MGK 49 Nyköping 25 23 24 23 23,8 2 95
2 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 22 27 22 24 23,8 5 95
3 Thomas Helgesson Norrtälje BGK 24 27 22 28 25,3 6 101
4 Eva Prennfors Eskilstuna BGK 29 25 27 23 26,0 6 104
4 Gustav Ribbholm Köpings BGK 23 28 29 24 26,0 6 104
6 Julia Sjöberg Mosås BGK 20 30 27 27 26,0 10 104
7 Marco Arancibia Uppsala BGK 24 26 30 25 26,3 6 105
8 Kristina Svensson Uppsala BGK 27 28 26 25 26,5 3 106
9 Benny Eriksson BGK VK-78 23 25 27 33 27,0 10 108
10 Lena Brown BGK Spiik 27 25 31 27 27,5 6 110
11 Gunilla Arkäng MGK 49 Nyköping 30 26 28 27 27,8 4 111
12 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 26 24 30 31 27,8 7 111
13 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 26 27 30 29 28,0 4 112
14 Reine Hansson Haninge BGK 30 24 26 34 28,5 10 114
15 Patric Vestin Eskilstuna BGK 32 29 21 32 28,5 11 114
16 Andreas Rosenberg Daga BGK 30 27 31 27 28,8 4 115
17 Christer Helgesson Norrtälje BGK 29 31 26 29 28,8 5 115
18 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 34 31 26 25 29,0 9 116
19 Ann-Marie Lindvall Mosås BGK 26 25 28 38 29,3 13 117
20 Arne Backman Tantogårdens BGK 29 32 28 29 29,5 4 118
21 Leif Sjöholm Köpings BGK 31 32 32 23 29,5 9 118
22 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 33 26 26 34 29,8 8 119
23 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb 39 28 27 26 30,0 13 120
24 Mikael Richtnér Sundbybergs BGK 28 32 35 29 31,0 7 124
25 Stefan Spets Uppsala BGK 30 36 26 32 31,0 10 124
26 Jimmy Persson Tantogårdens BGK 33 27 28 37 31,3 10 125
27 Nicklas Jardegart Tantogårdens BGK 33 31 29 36 32,3 7 129
28 Mattias Hägglöf Sundbybergs BGK 35 36 28 31 32,5 8 130
29 Per-Ola Näsman Haninge BGK 37 35 28 34 33,5 9 134
30 Lars Wallentin Haninge BGK 37 36 30 32 33,8 7 135
31 Anna Arab BGK Jönköping 33 31 40 34 34,5 9 138
32 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 40 30 32 38 35,0 10 140
33 Jan-Åke Liljeqvist Djulö BGK 34 43 28 41 36,5 15 146
34 Arne Andersson Tantogårdens BGK 37 38 44 40 39,8 7 159


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Lars Eriksson MGK 49 Nyköping 20 22 23 27 23,0 7 92
2 Anders Schedin Sundbybergs BGK 21 23 20 28 23,0 8 92
3 Per Einan Köpings BGK 24 23 25 21 23,3 4 93
4 Bror Wallén Eskilstuna BGK 25 23 20 25 23,3 5 93
5 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 26 23 25 21 23,8 5 95
6 Roberth Hummelgren Djulö BGK 27 21 22 25 23,8 6 95
7 Peter Lindqvist Djulö BGK 23 24 26 23 24,0 3 96
8 Stefan Söderqvist Köpings BGK 23 28 24 21 24,0 7 96
9 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 26 22 26 23 24,3 4 97
10 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 24 22 24 29 24,8 7 99
11 Ulf Lyxell Djulö BGK 28 26 23 23 25,0 5 100
12 Moshe Arad Tantogårdens BGK 25 26 21 28 25,0 7 100
12 Tim Gustafsson Mosås BGK 25 28 21 26 25,0 7 100
14 Jan Lindvall Mosås BGK 28 25 24 25 25,5 4 102
15 Stefan Wigö Eskilstuna BGK 26 34 23 19 25,5 15 102
16 Joakim Lindström Strängnäs BGK 23 26 25 29 25,8 6 103
17 Ricard Lockner Sundbybergs BGK 31 23 26 24 26,0 8 104
18 Reinhold Nietsch Eskilstuna BGK 23 29 22 30 26,0 8 104
19 Tony Strömberg BGK VK-78 24 24 34 23 26,3 11 105
20 Mikael Lindström Trollhättans BGK 24 22 34 25 26,3 12 105
21 Ingela Eriksson Djulö BGK 30 30 24 24 27,0 6 108
22 Kari Laakso Eskilstuna BGK 26 28 27 37 29,5 11 118
23 Ronnie Lundgren Haga BGK 31 27 25 36 29,8 11 119
24 Bertil Andersson Hammarby BGK 32 41 33 34 35,0 9 140
25 Håkan Berg Södertälje BGK         0,0 0 0 Ej till start


Ungdom A | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Flest spik i rad

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.7.5