NT, MunktellArenan, Top-10 Final

Uppdaterad: 2020-03-15   12:25Hämta nya sidor automatiskt


Välkommen till MunktellArenan Top-10 Filt Final 7/3 - 8/3 2020.


Lördagens spel avslutat kl 16.56
Söndagens spel avslutat kl 15.21

Resultat


Huvudsida | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass D
PlacSpelareSVOFIMSlagPoäng
1Conny Andersson980140716
2Urpo Lindholm960344512
3Susanne Vilhelmsson951349211
4Tom Kungsman942346010
5Birgitta Lundgren941424489
6Conny Pihl941404569
7Jan Adolfsson94055008
8Jan Jonsson93154657
9Mikael Lind93065146
10Eva Elfstrand91085562

Matcher: Klass D
Urpo Lindholm +7-Eva Elfstrand54-61
Jan Jonsson +16-Jan Adolfsson41-57
Birgitta Lundgren-Susanne Vilhelmsson +248-46
Mikael Lind +6-Conny Andersson47-53
Tom Kungsman +6-Conny Pihl47-53
Jan Jonsson +7-Urpo Lindholm52-59
Eva Elfstrand-Birgitta Lundgren +1765-48
Jan Adolfsson-Conny Andersson +546-41
Susanne Vilhelmsson-Tom Kungsman +1254-42
Conny Pihl +15-Mikael Lind44-59
Birgitta Lundgren +15-Jan Jonsson42-57
Conny Andersson +9-Urpo Lindholm40-49
Tom Kungsman +11-Eva Elfstrand44-55
Mikael Lind-Jan Adolfsson +163-62
Susanne Vilhelmsson-Conny Pihl54-54
Conny Andersson +10-Birgitta Lundgren44-54
Jan Jonsson-Tom Kungsman46-46
Urpo Lindholm +18-Mikael Lind39-57
Eva Elfstrand-Susanne Vilhelmsson +865-57
Conny Pihl +2-Jan Adolfsson50-52
Tom Kungsman-Conny Andersson +453-49
Birgitta Lundgren-Mikael Lind +956-47
Susanne Vilhelmsson +13-Jan Jonsson41-54
Jan Adolfsson-Urpo Lindholm +2464-40
Eva Elfstrand-Conny Pihl +1666-50
Mikael Lind-Tom Kungsman +563-58
Conny Andersson +11-Susanne Vilhelmsson44-55
Jan Adolfsson-Birgitta Lundgren +553-48
Jan Jonsson +27-Eva Elfstrand45-72
Urpo Lindholm +4-Conny Pihl55-59
Susanne Vilhelmsson +9-Mikael Lind57-66
Tom Kungsman-Jan Adolfsson +767-60
Eva Elfstrand-Conny Andersson +962-53
Birgitta Lundgren-Urpo Lindholm +756-49
Conny Pihl +2-Jan Jonsson46-48
Jan Adolfsson +7-Susanne Vilhelmsson61-68
Mikael Lind-Eva Elfstrand +760-53
Urpo Lindholm +14-Tom Kungsman37-51
Jan Jonsson-Conny Andersson +2163-42
Conny Pihl-Birgitta Lundgren +852-44
Eva Elfstrand-Jan Adolfsson +1257-45
Urpo Lindholm-Susanne Vilhelmsson +363-60
Mikael Lind +7-Jan Jonsson52-59
Birgitta Lundgren-Tom Kungsman52-52
Conny Andersson +7-Conny Pihl41-48

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Conny Andersson102 53 41 40 44 49 44 53 42 41 45,2407
2Urpo Lindholm108 54 59 49 39 40 55 49 37 63 49,4445
3Susanne Vilhelmsson107 46 54 54 57 41 55 57 68 60 54,7492
4Tom Kungsman103 47 42 44 46 53 58 67 51 52 51,1460
5Birgitta Lundgren104 48 48 42 54 56 48 56 44 52 49,8448
6Conny Pihl101 53 44 54 50 50 59 46 52 48 50,7456
7Jan Adolfsson109 57 46 62 52 64 53 60 61 45 55,6500
8Jan Jonsson106 41 52 57 46 54 45 48 63 59 51,7465
9Mikael Lind105 47 59 63 57 47 63 66 60 52 57,1514
10Eva Elfstrand110 61 65 55 65 66 72 62 53 57 61,8556

Huvudsida | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFIMSlagPoäng
1Patric Vestin9702234114
2Eva Prennfors9702037614
3Mikael Ekehult950439710
4Reine Hansson941413849
5Per-Ola Näsman941414109
6Bertil Andersson940523808
7Tony Strömberg940504348
8Ralf Hedström93154017
9Per-Ove Garesjö93063706
10Lennart Sander92164025

Matcher: Klass C
Per-Ola Näsman +7-Per-Ove Garesjö40-47
Ralf Hedström-Tony Strömberg +346-43
Eva Prennfors-Mikael Ekehult +147-46
Bertil Andersson +7-Reine Hansson35-42
Lennart Sander-Patric Vestin +846-38
Ralf Hedström +12-Per-Ola Näsman36-48
Per-Ove Garesjö-Eva Prennfors +240-38
Tony Strömberg-Reine Hansson +146-45
Mikael Ekehult +7-Lennart Sander40-47
Patric Vestin +10-Bertil Andersson39-49
Eva Prennfors +7-Ralf Hedström42-49
Reine Hansson-Per-Ola Näsman40-40
Lennart Sander +1-Per-Ove Garesjö36-37
Bertil Andersson +11-Tony Strömberg41-52
Mikael Ekehult +2-Patric Vestin41-43
Reine Hansson-Eva Prennfors +546-41
Ralf Hedström-Lennart Sander49-49
Per-Ola Näsman +11-Bertil Andersson38-49
Per-Ove Garesjö +10-Mikael Ekehult45-55
Patric Vestin +18-Tony Strömberg36-54
Lennart Sander-Reine Hansson +1050-40
Eva Prennfors +1-Bertil Andersson43-44
Mikael Ekehult +2-Ralf Hedström38-40
Tony Strömberg +4-Per-Ola Näsman56-60
Per-Ove Garesjö-Patric Vestin +539-34
Bertil Andersson-Lennart Sander +141-40
Reine Hansson +7-Mikael Ekehult40-47
Tony Strömberg-Eva Prennfors +752-45
Ralf Hedström +6-Per-Ove Garesjö36-42
Per-Ola Näsman-Patric Vestin +649-43
Mikael Ekehult +7-Bertil Andersson37-44
Lennart Sander-Tony Strömberg +246-44
Per-Ove Garesjö +3-Reine Hansson40-43
Eva Prennfors +15-Per-Ola Näsman39-54
Patric Vestin +20-Ralf Hedström33-53
Tony Strömberg +8-Mikael Ekehult42-50
Bertil Andersson +3-Per-Ove Garesjö35-38
Per-Ola Näsman +4-Lennart Sander43-47
Ralf Hedström +4-Reine Hansson45-49
Patric Vestin +8-Eva Prennfors35-43
Per-Ove Garesjö +3-Tony Strömberg42-45
Per-Ola Näsman +5-Mikael Ekehult38-43
Bertil Andersson +5-Ralf Hedström42-47
Eva Prennfors +3-Lennart Sander38-41
Reine Hansson +1-Patric Vestin39-40

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Patric Vestin201 38 39 43 36 34 43 33 35 40 37,9341
2Eva Prennfors204 47 38 42 41 43 45 39 43 38 41,8376
3Mikael Ekehult207 46 40 41 55 38 47 37 50 43 44,1397
4Reine Hansson202 42 45 40 46 40 40 43 49 39 42,7384
5Per-Ola Näsman208 40 48 40 38 60 49 54 43 38 45,6410
6Bertil Andersson205 35 49 41 49 44 41 44 35 42 42,2380
7Tony Strömberg209 43 46 52 54 56 52 44 42 45 48,2434
8Ralf Hedström206 46 36 49 49 40 36 53 45 47 44,6401
9Per-Ove Garesjö210 47 40 37 45 39 42 40 38 42 41,1370
10Lennart Sander203 46 47 36 49 50 40 46 47 41 44,7402

Huvudsida | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFIMSlagPoäng
1Anders Hedlund981030517
2Tommy Edeving970233414
3Bernt Gustavsson951332511
4Anton Eriksson9504031810
5Moshe Arad9504433510
6Mikael Lindström9423233610
7Kari Laakso94053528
8Stig Pettersson920723594
9Pirkko Maaninka920703464
10Ronnie Lundgren91083772

Matcher: Klass B
Ronnie Lundgren-Moshe Arad +646-40
Mikael Lindström-Anders Hedlund36-36
Bernt Gustavsson +5-Stig Pettersson38-43
Pirkko Maaninka-Kari Laakso +640-34
Tommy Edeving-Anton Eriksson +1851-33
Mikael Lindström +12-Ronnie Lundgren31-43
Moshe Arad-Bernt Gustavsson +635-29
Anders Hedlund +9-Kari Laakso32-41
Stig Pettersson-Tommy Edeving +443-39
Anton Eriksson +6-Pirkko Maaninka32-38
Bernt Gustavsson-Mikael Lindström34-34
Kari Laakso-Ronnie Lundgren +552-47
Tommy Edeving +1-Moshe Arad36-37
Pirkko Maaninka-Anders Hedlund +839-31
Stig Pettersson-Anton Eriksson +440-36
Kari Laakso +6-Bernt Gustavsson37-43
Mikael Lindström-Tommy Edeving +338-35
Ronnie Lundgren-Pirkko Maaninka +138-37
Moshe Arad +2-Stig Pettersson39-41
Anton Eriksson-Anders Hedlund +238-36
Tommy Edeving +12-Kari Laakso31-43
Bernt Gustavsson +12-Pirkko Maaninka28-40
Stig Pettersson-Mikael Lindström +945-36
Anders Hedlund +11-Ronnie Lundgren31-42
Moshe Arad +1-Anton Eriksson37-38
Pirkko Maaninka-Tommy Edeving +441-37
Kari Laakso +2-Stig Pettersson39-41
Anders Hedlund +6-Bernt Gustavsson34-40
Mikael Lindström-Moshe Arad +940-31
Ronnie Lundgren-Anton Eriksson +237-35
Stig Pettersson +2-Pirkko Maaninka33-35
Tommy Edeving-Anders Hedlund +139-38
Moshe Arad-Kari Laakso +1042-32
Bernt Gustavsson +2-Ronnie Lundgren39-41
Anton Eriksson-Mikael Lindström +135-34
Anders Hedlund +3-Stig Pettersson34-37
Pirkko Maaninka-Moshe Arad +842-34
Ronnie Lundgren-Tommy Edeving +741-34
Mikael Lindström +1-Kari Laakso38-39
Anton Eriksson-Bernt Gustavsson +641-35
Moshe Arad-Anders Hedlund +740-33
Ronnie Lundgren-Stig Pettersson +642-36
Pirkko Maaninka +15-Mikael Lindström34-49
Bernt Gustavsson-Tommy Edeving +739-32
Kari Laakso-Anton Eriksson +535-30

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Anders Hedlund309 36 32 31 36 31 34 38 34 33 33,9305
2Tommy Edeving303 51 39 36 35 31 37 39 34 32 37,1334
3Bernt Gustavsson304 38 29 34 43 28 40 39 35 39 36,1325
4Anton Eriksson301 33 32 36 38 38 35 35 41 30 35,3318
5Moshe Arad310 40 35 37 39 37 31 42 34 40 37,2335
6Mikael Lindström306 36 31 34 38 36 40 34 38 49 37,3336
7Kari Laakso302 34 41 52 37 43 39 32 39 35 39,1352
8Stig Pettersson307 43 43 40 41 45 41 33 37 36 39,9359
9Pirkko Maaninka305 40 38 39 37 40 41 35 42 34 38,4346
10Ronnie Lundgren308 46 43 47 38 42 37 41 41 42 41,9377

Huvudsida | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFIMSlagPoäng
1Alexander Dahlstedt980126016
2Tommy Bertelson951328911
3Mikael Karlsson9504429510
4Patrik Nässelqvist9504229710
5Magnus Mårtensson9504030010
6Bror Wallén94142919
7Stefan Viberg940522998
8Robert Gustavsson940503148
9Tomas Halvarsson92163215
10Hans Fryklund91173663

Matcher: Klass A
Magnus Mårtensson +4-Bror Wallén31-35
Tommy Bertelson +11-Hans Fryklund34-45
Alexander Dahlstedt +3-Tomas Halvarsson32-35
Stefan Viberg +4-Mikael Karlsson31-35
Patrik Nässelqvist +5-Robert Gustavsson35-40
Tommy Bertelson-Magnus Mårtensson +1038-28
Bror Wallén-Alexander Dahlstedt +229-27
Hans Fryklund-Mikael Karlsson +1846-28
Tomas Halvarsson-Patrik Nässelqvist +838-30
Robert Gustavsson-Stefan Viberg +736-29
Alexander Dahlstedt +3-Tommy Bertelson28-31
Mikael Karlsson +4-Magnus Mårtensson37-41
Patrik Nässelqvist-Bror Wallén +437-33
Stefan Viberg-Hans Fryklund +134-33
Tomas Halvarsson-Robert Gustavsson +338-35
Mikael Karlsson-Alexander Dahlstedt +533-28
Tommy Bertelson +7-Patrik Nässelqvist27-34
Magnus Mårtensson +1-Stefan Viberg35-36
Bror Wallén +2-Tomas Halvarsson32-34
Robert Gustavsson +11-Hans Fryklund32-43
Patrik Nässelqvist-Mikael Karlsson +337-34
Alexander Dahlstedt +9-Stefan Viberg23-32
Tomas Halvarsson-Tommy Bertelson39-39
Hans Fryklund-Magnus Mårtensson +741-34
Bror Wallén-Robert Gustavsson +437-33
Stefan Viberg +1-Patrik Nässelqvist30-31
Mikael Karlsson +3-Tomas Halvarsson33-36
Hans Fryklund-Alexander Dahlstedt +1141-30
Tommy Bertelson +10-Bror Wallén27-37
Magnus Mårtensson +5-Robert Gustavsson30-35
Tomas Halvarsson-Stefan Viberg +841-33
Patrik Nässelqvist +11-Hans Fryklund35-46
Bror Wallén +1-Mikael Karlsson29-30
Alexander Dahlstedt +6-Magnus Mårtensson30-36
Robert Gustavsson +1-Tommy Bertelson31-32
Hans Fryklund-Tomas Halvarsson +1041-31
Stefan Viberg-Bror Wallén +837-29
Magnus Mårtensson-Patrik Nässelqvist +335-32
Tommy Bertelson +1-Mikael Karlsson31-32
Robert Gustavsson-Alexander Dahlstedt +334-31
Bror Wallén-Hans Fryklund30-30
Magnus Mårtensson-Tomas Halvarsson +130-29
Stefan Viberg-Tommy Bertelson +737-30
Alexander Dahlstedt-Patrik Nässelqvist +531-26
Mikael Karlsson +5-Robert Gustavsson33-38

 
  Nr V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Alexander Dahlstedt404 32 27 28 28 23 30 30 31 31 28,9260
2Tommy Bertelson406 34 38 31 27 39 27 32 31 30 32,1289
3Mikael Karlsson402 35 28 37 33 34 33 30 32 33 32,8295
4Patrik Nässelqvist403 35 30 37 34 37 31 35 32 26 33,0297
5Magnus Mårtensson408 31 28 41 35 34 30 36 35 30 33,3300
6Bror Wallén410 35 29 33 32 37 37 29 29 30 32,3291
7Stefan Viberg405 31 29 34 36 32 30 33 37 37 33,2299
8Robert Gustavsson401 40 36 35 32 33 35 31 34 38 34,9314
9Tomas Halvarsson407 35 38 38 34 39 36 41 31 29 35,7321
10Hans Fryklund409 45 46 33 43 41 41 46 41 30 40,7366

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.10.4