NT, MunktellArenan, Top-10 Final


Huvudsida | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Rak lista

Plac Namn Nr Klubb  V1  V2  V3  V4  V5  V6  V7  V8  V9 Snitt Tot Diff
1 Alexander Dahlstedt 404 Tantogårdens BGK 32 27 28 28 23 30 30 31 31 28,9 260 9
2 Tommy Bertelson 406 BGK VK-78 34 38 31 27 39 27 32 31 30 32,1 289 12
3 Bror Wallén 410 Eskilstuna BGK 35 29 33 32 37 37 29 29 30 32,3 291 8
4 Mikael Karlsson 402 Tyresö BGK 35 28 37 33 34 33 30 32 33 32,8 295 9
5 Patrik Nässelqvist 403 Örebro BGK 35 30 37 34 37 31 35 32 26 33,0 297 11
6 Stefan Viberg 405 Tyresö BGK 31 29 34 36 32 30 33 37 37 33,2 299 8
7 Magnus Mårtensson 408 Skellefteå Bangolfklubb 31 28 41 35 34 30 36 35 30 33,3 300 13
8 Anders Hedlund 309 Eskilstuna BGK 36 32 31 36 31 34 38 34 33 33,9 305 7
9 Robert Gustavsson 401 Örebro BGK 40 36 35 32 33 35 31 34 38 34,9 314 9
10 Anton Eriksson 301 MGK 49 Nyköping 33 32 36 38 38 35 35 41 30 35,3 318 11
11 Tomas Halvarsson 407 MGK 49 Nyköping 35 38 38 34 39 36 41 31 29 35,7 321 12
12 Bernt Gustavsson 304 Södertälje BGK 38 29 34 43 28 40 39 35 39 36,1 325 15
13 Tommy Edeving 303 MGK 49 Nyköping 51 39 36 35 31 37 39 34 32 37,1 334 20
14 Moshe Arad 310 Tantogårdens BGK 40 35 37 39 37 31 42 34 40 37,2 335 11
15 Mikael Lindström 306 Trollhättans BGK 36 31 34 38 36 40 34 38 49 37,3 336 18
16 Patric Vestin 201 Eskilstuna BGK 38 39 43 36 34 43 33 35 40 37,9 341 10
17 Pirkko Maaninka 305 Eskilstuna BGK 40 38 39 37 40 41 35 42 34 38,4 346 8
18 Kari Laakso 302 Eskilstuna BGK 34 41 52 37 43 39 32 39 35 39,1 352 20
19 Stig Pettersson 307 Stora Tuna BGK 43 43 40 41 45 41 33 37 36 39,9 359 12
20 Hans Fryklund 409 Enköpings BGK 45 46 33 43 41 41 46 41 30 40,7 366 16
21 Per-Ove Garesjö 210 BGK Spiik 47 40 37 45 39 42 40 38 42 41,1 370 10
22 Eva Prennfors 204 Strängnäs BGK 47 38 42 41 43 45 39 43 38 41,8 376 9
23 Ronnie Lundgren 308 Sundbybergs BGK 46 43 47 38 42 37 41 41 42 41,9 377 10
24 Bertil Andersson 205 Hammarby BGK 35 49 41 49 44 41 44 35 42 42,2 380 14
25 Reine Hansson 202 Haninge BGK 42 45 40 46 40 40 43 49 39 42,7 384 10
26 Mikael Ekehult 207 BGK Elit 46 40 41 55 38 47 37 50 43 44,1 397 18
27 Ralf Hedström 206 Tantogårdens BGK 46 36 49 49 40 36 53 45 47 44,6 401 17
28 Lennart Sander 203 Eskilstuna BGK 46 47 36 49 50 40 46 47 41 44,7 402 14
29 Conny Andersson 102 Hammarby BGK 53 41 40 44 49 44 53 42 41 45,2 407 13
30 Per-Ola Näsman 208 Mosås BGK 40 48 40 38 60 49 54 43 38 45,6 410 22
31 Tony Strömberg 209 BGK VK-78 43 46 52 54 56 52 44 42 45 48,2 434 14
32 Urpo Lindholm 108 Södertälje BGK 54 59 49 39 40 55 49 37 63 49,4 445 26
33 Birgitta Lundgren 104 Stora Tuna BGK 48 48 42 54 56 48 56 44 52 49,8 448 14
34 Conny Pihl 101 Uppsala BGK 53 44 54 50 50 59 46 52 48 50,7 456 15
35 Tom Kungsman 103 Uppsala BGK 47 42 44 46 53 58 67 51 52 51,1 460 25
36 Jan Jonsson 106 Eskilstuna BGK 41 52 57 46 54 45 48 63 59 51,7 465 22
37 Susanne Vilhelmsson 107 Haninge BGK 46 54 54 57 41 55 57 68 60 54,7 492 27
38 Jan Adolfsson 109 Eskilstuna BGK 57 46 62 52 64 53 60 61 45 55,6 500 19
39 Mikael Lind 105 Ålbrons BGK 47 59 63 57 47 63 66 60 52 57,1 514 19
40 Eva Elfstrand 110 BGK VK-78 61 65 55 65 66 72 62 53 57 61,8 556 19

Huvudsida | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo