NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 2

Uppdaterad: 2019-11-25   19:06Hämta nya sidor automatiskt

Välkomna till Top-10 kval 2

Tävlingen avslutad kl 18.45

Resultat


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tommy Edeving 109 MGK 49 Nyköping 31 34 32,5 3 65
2 Kaj Söderqvist 102 Södertälje BGK 39 31 35,0 8 70
3 Mikael Lindström 111 Trollhättans BGK 30 41 35,5 11 71
4 Anders Jakobsson 114 Sundbybergs BGK 38 33 35,5 5 71
5 Åke Lundberg 133 BGK VK-78 35 36 35,5 1 71
6 Stig Pettersson 103 Stora Tuna BGK 38 34 36,0 4 72
7 Kari Laakso 113 Eskilstuna BGK 35 38 36,5 3 73
8 Anders Hedlund 108 Eskilstuna BGK 40 33 36,5 7 73
9 Ronnie Lundgren 110 Sundbybergs BGK 30 43 36,5 13 73
10 Peter Lindqvist 104 Djulö BGK 37 38 37,5 1 75
11 Bernt Gustavsson 122 Södertälje BGK 34 41 37,5 7 75
12 Pirkko Maaninka 119 Eskilstuna BGK 37 40 38,5 3 77
13 Anton Eriksson 125 MGK 49 Nyköping 42 35 38,5 7 77
14 Marie-Louise Tunmats 107 Örebro BGK 40 41 40,5 1 81
15 Peter Elfvén 126 Uppsala BGK 38 43 40,5 5 81
16 Benny Hasth 117 Strängnäs BGK 47 34 40,5 13 81
17 Stig Högkvist 116 Hammarby BGK 42 40 41,0 2 82
17 Joakim Lindström 101 Strängnäs BGK 40 42 41,0 2 82
19 Reinhold Nietsch 132 Eskilstuna BGK 39 43 41,0 4 82
20 Mats Rosenberg 129 Daga BGK 44 38 41,0 6 82
21 Jan Åke Andersson 115 MGK 49 Nyköping 35 47 41,0 12 82
22 Moshe Arad 120 Tantogårdens BGK 42 42 42,0 0 84
23 Roberth Hummelgren 127 Djulö BGK 43 43 43,0 0 86
23 Thomas Helgesson 131 Norrtälje BGK 43 43 43,0 0 86
25 Jan Söderqvist 138 Södertälje BGK 42 44 43,0 2 86
26 Lennart Kensert 105 Enköpings BGK 38 48 43,0 10 86
27 Stig Westerberg 128 BGK VK-78 48 40 44,0 8 88
27 Rolf Strandberg 137 Eskilstuna BGK 40 48 44,0 8 88
29 Christer Mosswald 123 Mosås BGK 42 48 45,0 6 90
30 Felicia Vikström 121 Uppsala BGK 53 47 50,0 6 100
31 Andreas Ekehult 135 BGK Elit 54 56 55,0 2 110
32 Michael Petersen 134 MGK 49 Nyköping     0,0 0 0 Ej till start


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tommy Bertelson 239 BGK VK-78 30 29 29,5 1 59
2 Tomas Halvarsson 214 MGK 49 Nyköping 29 31 30,0 2 60
3 Håkan Robertsson 234 Mosås BGK 33 30 31,5 3 63
4 Mikael Karlsson 205 Tyresö BGK 30 33 31,5 3 63
5 Hans Fryklund 220 Enköpings BGK 34 31 32,5 3 65
6 Alexander Dahlstedt 203 Tantogårdens BGK 36 30 33,0 6 66
7 Micke Jonsson 222 Sundbybergs BGK 32 35 33,5 3 67
8 Bror Wallén 232 Eskilstuna BGK 30 37 33,5 7 67
8 Anders Olsson 228 Uppsala BGK 37 30 33,5 7 67
8 Magnus Mårtensson 213 Skellefteå Bangolfklubb 37 30 33,5 7 67
11 Robin Andersson 225 Strängnäs BGK 35 33 34,0 2 68
12 Karin Olsson 219 Uppsala BGK 32 37 34,5 5 69
13 Patrik Nässelqvist 208 Örebro BGK 36 34 35,0 2 70
14 Christian Olsson 233 Haga BGK 33 37 35,0 4 70
14 Stefan Viberg 226 Tyresö BGK 33 37 35,0 4 70
16 Lennart Jansson 202 Örebro BGK 36 35 35,5 1 71
17 Tommy Blixt 235 BGK Spiik 39 32 35,5 7 71
18 Mikael Poduschkin 201 Sundbybergs BGK 41 31 36,0 10 72
19 Ingela Eriksson 217 Djulö BGK 38 35 36,5 3 73
20 Eric Bohlin 237 Uppsala BGK 40 34 37,0 6 74
21 Anders Görlin 210 Eskilstuna BGK 38 38 38,0 0 76
22 Fredrik Hasselgren 216 Haga BGK 44 32 38,0 12 76
23 Morgan Tunmats 223 Örebro BGK 35 42 38,5 7 77
23 Morgan Munter 207 Sundsvalls BGK 42 35 38,5 7 77
25 Patrik Wass 209 Haga BGK 40 38 39,0 2 78
26 Bengt Neuman 215 Sundsvalls BGK 46 34 40,0 12 80
27 Mikael Illmesjö 238 Södertälje BGK 41 40 40,5 1 81
27 Jimmy Ekberg 229 Enköpings BGK 40 41 40,5 1 81
29 Robert Gustavsson 231 Örebro BGK 44 38 41,0 6 82
30 Martin Lönnroth 211 Norrtälje BGK 37 46 41,5 9 83
31 Birgitta Malmgren 227 Örnsköldsviks MGK 42 43 42,5 1 85
32 Krister Rönnquist 221 Nässjö BGK 48 37 42,5 11 85
33 Bengt Karlsson 204 Nässjö BGK 53 46 49,5 7 99


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass D
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Jan Jonsson 317 Eskilstuna BGK 36 48 42,0 12 84
2 Conny Pihl 332 Uppsala BGK 48 39 43,5 9 87
3 Birgitta Lundgren 307 Stora Tuna BGK 49 43 46,0 6 92
4 Tom Kungsman 320 Uppsala BGK 46 48 47,0 2 94
5 Per-Arne Säfström 326 Mosås BGK 55 40 47,5 15 95
6 Urpo Lindholm 314 Södertälje BGK 49 47 48,0 2 96
7 Joakim Konradsson 301 Strängnäs BGK 45 52 48,5 7 97
8 Conny Andersson 328 Hammarby BGK 50 48 49,0 2 98
9 Susanne Vilhelmsson 313 Haninge BGK 55 43 49,0 12 98
10 Örjan Molin 321 Södertälje BGK 46 53 49,5 7 99
11 Jan Adolfsson 331 Eskilstuna BGK 49 51 50,0 2 100
12 May Boldt 303 Örebro BGK 46 54 50,0 8 100
13 Mikael Lind 319 Ålbrons BGK 50 52 51,0 2 102
14 Ingela Aspås 338 Sundsvalls BGK 51 52 51,5 1 103
15 Lars Wallentin 325 Haninge BGK 61 42 51,5 19 103
16 Bengt Braesch-Andersen 316 Solna BGK 41 62 51,5 21 103
17 Teijo Lindholm 304 Södertälje BGK 53 52 52,5 1 105
18 Ann-Catrin Borgert 329 Örebro BGK 54 55 54,5 1 109
19 Tommy Göransson 333 BGK Elit 59 50 54,5 9 109
20 Roland Törnvall 334 Haga BGK 52 58 55,0 6 110
21 Ahmad Sarehkhani 327 Uppsala BGK 55 57 56,0 2 112
22 Gullevi Grönholm 335 Haninge BGK 54 59 56,5 5 113
23 Stefan Grönblad 308 Strängnäs BGK 61 52 56,5 9 113
24 Tomas Persson 322 Norrtälje BGK 59 56 57,5 3 115
25 Heinz Boldt 311 Örebro BGK 62 55 58,5 7 117
26 Hans Hessel 310 Enköpings BGK 69 48 58,5 21 117
27 Sirpa Sinikka Aaltonen 323 Tantogårdens BGK 67 56 61,5 11 123
28 Bengt-Åke Pettersson 305 Haga BGK 68 57 62,5 11 125
29 Bert Sandberg 309 Haninge BGK 76 56 66,0 20 132
30 Ann-Margot Karlsson 302 Haninge BGK 71 63 67,0 8 134
31 Bengt Arne Östberg 315 Haninge BGK 67 68 67,5 1 135
32 Arne Andersson 337 Tantogårdens BGK 70 65 67,5 5 135
33 Tony Pettersson 339 Norrtälje BGK 69 76 72,5 7 145


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Reine Hansson 450 Haninge BGK 38 33 35,5 5 71
2 Peter Gade 414 Hammarby BGK 35 41 38,0 6 76
3 Mikael Ekehult 437 BGK Elit 38 41 39,5 3 79
4 Benny Eriksson 449 BGK VK-78 46 34 40,0 12 80
5 Ralf Hedström 416 Tantogårdens BGK 44 37 40,5 7 81
6 Eva Prennfors 445 Strängnäs BGK 42 42 42,0 0 84
7 Patric Vestin 443 Eskilstuna BGK 46 39 42,5 7 85
8 Rune Pousette 410 Enköpings BGK 47 38 42,5 9 85
9 Einar Mattsson 413 Örnsköldsviks MGK 42 44 43,0 2 86
10 Mattias Andersson 435 Örebro BGK 47 39 43,0 8 86
11 Lennart Sander 419 Eskilstuna BGK 37 49 43,0 12 86
12 Håkan Hallin 434 Strängnäs BGK 46 41 43,5 5 87
13 Tony Strömberg 427 BGK VK-78 40 47 43,5 7 87
14 Ryno Vestergren 411 Djulö BGK 36 51 43,5 15 87
15 Bertil Andersson 426 Hammarby BGK 41 47 44,0 6 88
16 Leif Tjernström 422 Haga BGK 45 44 44,5 1 89
17 Per-Ove Garesjö 423 BGK Spiik 51 39 45,0 12 90
18 Kristina Svensson 421 Uppsala BGK 41 50 45,5 9 91
19 Ginalyn Robertsson 415 Mosås BGK 49 43 46,0 6 92
20 Tage Westerberg 401 BGK VK-78 41 51 46,0 10 92
21 Ronny Ekberg 428 Eskilstuna BGK 49 45 47,0 4 94
22 Åse Tellia 447 Eskilstuna BGK 46 49 47,5 3 95
23 Joakim Holm 404 Mosås BGK 50 46 48,0 4 96
24 Illi Karlsson 425 MGK 49 Nyköping 41 55 48,0 14 96
25 Lars Abrahamsson 446 Enköpings BGK 48 49 48,5 1 97
26 Åsa Jakobsson 439 Mosås BGK 46 51 48,5 5 97
27 Lena Brown 402 BGK Spiik 47 51 49,0 4 98
28 Lennart Mathiasen 405 BGK Spiik 40 59 49,5 19 99
29 Arne Backman 408 Tantogårdens BGK 51 49 50,0 2 100
30 Bo Nordström 432 Enköpings BGK 52 48 50,0 4 100
31 Monika Daniel 433 Mazovia Warszawa 51 51 51,0 0 102
32 Martin Holmlund 444 Sundbybergs BGK 57 45 51,0 12 102
33 Benny Karlsson 451 Eskilstuna BGK 50 54 52,0 4 104
34 Per Viklund 440 Sundsvalls BGK 59 45 52,0 14 104
35 Tomas Göransson 420 BGK Elit 44 63 53,5 19 107
36 Jan Illmesjö 407 MGK 49 Nyköping 59 49 54,0 10 108
37 Åke Gillberg 441 BGK Elit 53 56 54,5 3 109
38 Anders Sandberg Karlsson 417 MGK 49 Nyköping 59 50 54,5 9 109
39 Marco Arancibia 409 Uppsala BGK 58 52 55,0 6 110
40 Ulla-Britt Hessel 403 Enköpings BGK 48 63 55,5 15 111
41 Stefan HD Johansson 429 Örebro BGK 54 58 56,0 4 112
42 Per-Ola Näsman 431 Mosås BGK 56 58 57,0 2 114
43 Stefan Lundin 438 Tantogårdens BGK     0,0 0 0 Ej till start


Startschema | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.12