MunktellArenan, Top-12 EB

Uppdaterad: 2020-02-16   19:20
Särskiljning till final:
1. Totalt slagantal för de två bästa tävlingarna.
2. Vid lika slagantal enligt 1, bästa 3:e tävling.
3. Vid lika enligt 1+2, diff mellan de 2 bästa tävlingarna.

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 12019-10-13Europabana Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 22019-12-08Europabana Beräknad
3NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 32020-02-16Europabana Beräknad

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Klass C
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Mille DybroSkellefteå Bangolfklubb-979323,8 4190
2Marco ArancibiaUppsala BGK91107-24,8 16198
3Arne BackmanTantogårdens BGK1191019925,0 2200
4Peter ElfvénUppsala BGK10010210925,3 2202
5Benny KarlssonEskilstuna BGK109-9525,5 14204
6Eva PrennforsEskilstuna BGK1091199926,0 10208
7Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping10611610626,5 0212
8Kristina SvenssonUppsala BGK109-10626,9 3215
9Stefan LundinTantogårdens BGK10311411327,0 10216
10Ann-Catrin BorgertÖrebro BGK10211611927,3 14218
11Lennart SanderEskilstuna BGK-10511327,3 8218
12Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping10911211327,6 3221
13Mikael RichtnérSundbybergs BGK102121-27,9 19223
14Lars-Göran GuldbrandssonUmeå Bangolfklubb11211811328,1 1225
15Lena BrownBGK Spiik12511011728,4 7227
16Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping11611312328,6 3229
17Reine HanssonHaninge BGK11711711428,9 3231
18Christer HelgessonNorrtälje BGK108-12529,1 17233
19Stefan HD JohanssonÖrebro BGK119115-29,3 4234
20Carolin SvenssonTyresö BGK-12211529,6 7237
21Ralf HedströmTantogårdens BGK-11912230,1 3241
22Benny ErikssonBGK VK-7812612012230,3 2242
23Anna ArabBGK Jönköping12413311830,3 6242
24Tomas PerssonNorrtälje BGK-14111331,8 28254
25Birgitta LundgrenStora Tuna BGK127-14333,8 16270
26Per ViklundSundsvalls BGK139-16037,4 21299
27Arne AnderssonTantogårdens BGK17716316440,9 1327
28Mari AldrevHaga BGK180-16342,9 17343
29Peter VicaryMGK 49 Nyköping107--26,8 0107
30Benno PedersenAkalla Kanaan 98 BGK108--27,0 0108
31Alison SpetsUppsala BGK109-027,3 109109
32Petri SaukkoAkalla Kanaan 98 BGK110--27,5 0110
33Jan-Åke LiljeqvistDjulö BGK--11428,5 0114
34Andreas RosenbergDaga BGK116--29,0 0116
35Christer TimvikHaga BGK116-029,0 116116
36Michael PetersenMGK 49 Nyköping120--30,0 0120
37Stefan SpetsUppsala BGK123-030,8 123123
38Jan IllmesjöMGK 49 Nyköping126--31,5 0126
39Ture RodlingUmeå Bangolfklubb-127-31,8 0127
40Mats RosenbergDaga BGK129--32,3 0129
41Per-Ola NäsmanMosås BGK131--32,8 0131
42Conny AnderssonHammarby BGK135--33,8 0135
43Alva ÖhmanUmeå Bangolfklubb-137-34,3 0137

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Klass B
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Lars ErikssonMGK 49 Nyköping83928721,3 4170
2Gustav RibbholmKöpings BGK103908221,5 8172
3Peter PerssonSödertälje BGK9483-22,1 11177
4Rikard LindqvistSkoghalls BGK92918722,3 4178
5Bror WallénEskilstuna BGK92899722,6 3181
6Roberth HummelgrenDjulö BGK881029322,6 5181
7Tomas HalvarssonMGK 49 Nyköping9193-23,0 2184
8Tony StrömbergBGK VK-7895959023,1 5185
9Anton ErikssonMGK 49 Nyköping92949623,3 2186
10Peter LindqvistDjulö BGK98919523,3 4186
11Fredrik HasselgrenHaga BGK911049623,4 5187
12Thomas HelgessonNorrtälje BGK96989323,6 3189
13Stig PetterssonStora Tuna BGK93-9924,0 6192
14Stefan WigöEskilstuna BGK9310010324,1 7193
15Bernt GustavssonSödertälje BGK98969824,3 2194
16Anders HedlundEskilstuna BGK1001059424,3 6194
17Ingela ErikssonDjulö BGK989710224,4 1195
18Moshe AradTantogårdens BGK1051029424,5 8196
19Anders SchedinSundbybergs BGK9210710424,5 12196
20Mikael LindströmTrollhättans BGK-9510424,9 9199
21Joakim LindströmSträngnäs BGK1039711525,0 6200
22Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK1119811026,0 12208
23Ulf LyxellDjulö BGK102107-26,1 5209
24Ricard LocknerSundbybergs BGK-10811527,9 7223
25Per EinanKöpings BGK-97-24,3 097
26Love SvenssonUppsala BGK--10325,8 0103
27Ronnie LundgrenHaga BGK104--26,0 0104
28Anders Sandberg KarlssonMGK 49 Nyköping--10526,3 0105
28Julia SjöbergMosås BGK105--26,3 0105
30Kari LaaksoEskilstuna BGK-107-26,8 0107
31Mikael SjöblomSkönsbergs SK--11127,8 0111
31Roger SvenssonTyresö BGK111--27,8 0111
33Jacob LindströmUmeå Bangolfklubb-112-28,0 0112
34Mats EisenschmidtGullbergsbro BGK117--29,3 0117
35Martin LönnrothNorrtälje BGK--0  0

Deltävlingar | Klass C | Klass B | Klass A
Klass A
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Alexander DahlstedtTantogårdens BGK-758019,4 5155
2Jonathan Arab-EkmanBGK Jönköping90837820,1 5161
3Rasmus BergqvistSkoghalls BGK91818220,4 1163
4Robin AnderssonMosås BGK83868320,8 0166
5Patrik EliassonTyresö BGK86888221,0 4168
6Patrik WassHaga BGK85928421,1 1169
7Krister MagnussonTyresö BGK9084-21,8 6174
8Magnus WesterbergTyresö BGK8888-22,0 0176
9Martin LundellHjelmsjö BGK87-9022,1 3177
10Christer SöderlundTyresö BGK89-9022,4 1179
11Magnus MårtenssonSkellefteå Bangolfklubb99919022,6 1181
12Thomas ÖbergSödertälje BGK93-8822,6 5181
13Annelie LundellMalmö BGK96939022,9 3183
14Tommy BlixtBGK Spiik96929223,0 0184
15Marcus LjungbladSkoghalls BGK-909423,0 4184
16Johan AnderssonÖrebro BGK94989323,4 1187
17Eric BohlinUppsala BGK9494-23,5 0188
18Mikael PoduschkinSundbybergs BGK109110-27,4 1219
19Mattias BrännströmSkönsbergs SK--8721,8 087
20Gustav BjörnbergTantogårdens BGK--8922,3 089
21Anders GörlinEskilstuna BGK90--22,5 090
21Mikael IllmesjöSödertälje BGK90--22,5 090
23Stefan VibergTyresö BGK-91-22,8 091
24Patrik NässelqvistÖrebro BGK-92-23,0 092
25Simon LevanderSödertälje BGK-96-24,0 096
26Kenneth GustavssonHaga BGK-97-24,3 097
27Robert GustavssonÖrebro BGK-99-24,8 099
28Lorentz NeverlandBGK Linjen101--25,3 0101

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.10.2