NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 3


Huvudsida | Startschema | Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Rak lista

Plac Namn Nr Klubb Klass  V1  V2  V3  V4 Snitt Tot Diff
1 Jonathan Arab-Ekman 109 BGK Jönköping Klass A 21 19 19 19 19,5 78 2
2 Alexander Dahlstedt 102 Tantogårdens BGK Klass A 21 20 20 19 20,0 80 2
3 Patrik Eliasson 116 Tyresö BGK Klass A 22 19 21 20 20,5 82 3
4 Gustav Ribbholm 409 MGK 49 Nyköping Klass B 19 20 23 20 20,5 82 4
5 Rasmus Bergqvist 118 Skoghalls BGK Klass A 18 22 19 23 20,5 82 5
6 Robin Andersson 108 Strängnäs BGK Klass A 19 22 19 23 20,8 83 4
7 Patrik Wass 113 Haga BGK Klass A 21 21 19 23 21,0 84 4
8 Mattias Brännström 105 Skönsbergs SK Klass A 22 22 21 22 21,8 87 1
9 Rikard Lindqvist 429 Skoghalls BGK Klass B 20 23 21 23 21,8 87 3
10 Lars Eriksson 419 MGK 49 Nyköping Klass B 19 24 23 21 21,8 87 5
11 Thomas Öberg 103 Södertälje BGK Klass A 21 23 21 23 22,0 88 2
12 Gustav Björnberg 107 Tantogårdens BGK Klass A 19 21 27 22 22,3 89 8
13 Magnus Mårtensson 104 Skellefteå Bangolfklubb Klass A 23 22 22 23 22,5 90 1
14 Annelie Lundell 117 Malmö BGK Klass A 24 23 21 22 22,5 90 3
Christer Söderlund 110 Tyresö BGK Klass A 24 21 23 22 22,5 90 3
16 Martin Lundell 101 Hjelmsjö BGK Klass A 24 22 25 19 22,5 90 6
17 Tony Strömberg 408 BGK VK-78 Klass B 22 27 22 19 22,5 90 8
18 Tommy Blixt 111 BGK Spiik Klass A 22 23 22 25 23,0 92 3
19 Mille Dybro 309 Skellefteå Bangolfklubb Klass C 23 22 25 23 23,3 93 3
20 Roberth Hummelgren 413 Djulö BGK Klass B 24 20 25 24 23,3 93 5
21 Johan Andersson 114 Örebro BGK Klass A 26 25 21 21 23,3 93 5
22 Thomas Helgesson 422 Norrtälje BGK Klass B 23 21 27 22 23,3 93 6
23 Moshe Arad 401 Tantogårdens BGK Klass B 25 22 22 25 23,5 94 3
24 Anders Hedlund 407 Eskilstuna BGK Klass B 26 22 21 25 23,5 94 5
25 Marcus Ljungblad 115 Skoghalls BGK Klass A 27 22 25 20 23,5 94 7
26 Peter Lindqvist 423 Djulö BGK Klass B 23 26 23 23 23,8 95 3
27 Benny Karlsson 311 Eskilstuna BGK Klass C 25 25 22 23 23,8 95 3
28 Fredrik Hasselgren 421 Haga BGK Klass B 25 24 23 24 24,0 96 2
29 Anton Eriksson 405 MGK 49 Nyköping Klass B 23 22 24 27 24,0 96 5
30 Bror Wallén 420 Eskilstuna BGK Klass B 22 26 26 23 24,3 97 4
31 Bernt Gustavsson 426 Södertälje BGK Klass B 22 21 27 28 24,5 98 7
32 Stig Pettersson 416 Stora Tuna BGK Klass B 25 23 27 24 24,8 99 4
Eva Prennfors 323 Strängnäs BGK Klass C 25 26 22 26 24,8 99 4
Arne Backman 310 Tantogårdens BGK Klass C 25 27 23 24 24,8 99 4
35 Ingela Eriksson 403 Djulö BGK Klass B 26 23 25 28 25,5 102 5
36 Stefan Wigö 411 Eskilstuna BGK Klass B 23 26 26 28 25,8 103 5
37 Love Svensson 415 Uppsala BGK Klass B 30 25 24 24 25,8 103 6
38 Anders Schedin 404 Sundbybergs BGK Klass B 26 24 25 29 26,0 104 5
39 Mikael Lindström 417 Trollhättans BGK Klass B 27 29 26 22 26,0 104 7
40 Anders Sandberg Karlsson 425 MGK 49 Nyköping Klass B 26 27 25 27 26,3 105 2
41 Kristina Svensson 319 Uppsala BGK Klass C 27 26 25 28 26,5 106 3
42 Gunilla Arkäng 329 MGK 49 Nyköping Klass C 27 26 30 23 26,5 106 7
43 Peter Elfvén 307 Uppsala BGK Klass C 28 23 29 29 27,3 109 6
44 Pirkko Maaninka 427 Eskilstuna BGK Klass B 32 24 23 31 27,5 110 9
45 Mikael Sjöblom 414 Skönsbergs SK Klass B 27 28 28 28 27,8 111 1
46 Lars-Göran Guldbrandsson 317 Umeå Bangolfklubb Klass C 29 28 30 26 28,3 113 4
47 Stefan Lundin 334 Tantogårdens BGK Klass C 25 32 27 29 28,3 113 7
Lennart Sander 302 Eskilstuna BGK Klass C 24 28 30 31 28,3 113 7
49 Jan Åke Andersson 304 MGK 49 Nyköping Klass C 24 26 32 31 28,3 113 8
50 Tomas Persson 301 Norrtälje BGK Klass C 27 24 29 33 28,3 113 9
51 Jan-Åke Liljeqvist 313 Djulö BGK Klass C 24 31 28 31 28,5 114 7
Reine Hansson 314 Haninge BGK Klass C 24 31 28 31 28,5 114 7
53 Carolin Svensson 331 Tyresö BGK Klass C 27 28 29 31 28,8 115 4
54 Ricard Lockner 428 Sundbybergs BGK Klass B 28 28 27 32 28,8 115 5
55 Joakim Lindström 402 Strängnäs BGK Klass B 29 25 33 28 28,8 115 8
56 Lena Brown 328 BGK Spiik Klass C 31 26 25 35 29,3 117 10
57 Anna Arab 333 BGK Jönköping Klass C 33 26 31 28 29,5 118 7
58 Ann-Catrin Borgert 332 Örebro BGK Klass C 33 25 30 31 29,8 119 8
59 Benny Eriksson 322 BGK VK-78 Klass C 30 34 27 31 30,5 122 7
60 Ralf Hedström 326 Tantogårdens BGK Klass C 30 31 25 36 30,5 122 11
61 Fanny Eriksson 320 MGK 49 Nyköping Klass C 30 30 37 26 30,8 123 11
62 Christer Helgesson 321 Norrtälje BGK Klass C 33 32 30 30 31,3 125 3
63 Alison Spets 315 Uppsala BGK Klass C 26 37     31,5 63 11 Brutit
64 Alvin Hägg 201 Tantogårdens BGK Ungdom BC 28 31 35 33 31,8 127 7
65 Stefan Spets 325 Uppsala BGK Klass C 30 34     32,0 64 4 Brutit
66 Christer Timvik 303 Haga BGK Klass C 30  8 3     32,6 38 0 Brutit
67 Martin Lönnroth 410 Norrtälje BGK Klass B 35       35,0 35 0 Brutit
68 Birgitta Lundgren 316 Stora Tuna BGK Klass C 31 34 40 38 35,8 143 9
69 Per Viklund 308 Sundsvalls BGK Klass C 45 43 34 38 40,0 160 11
70 Mari Aldrev 327 Haga BGK Klass C 46 45 38 34 40,8 163 12
71 Arne Andersson 305 Tantogårdens BGK Klass C 39 40 42 43 41,0 164 4

Huvudsida | Startschema | Ungdom BC | Klass C | Klass B | Klass A | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo