Top-10 Filt

Uppdaterad: 2022-03-30   11:29
Särskiljning till final:

1. Totalt slagantal för de två bästa tävlingarna.
2. Vid lika slagantal enligt 1, bästa 3:e tävling.
3. Vid lika enligt 1+2, diff mellan de 2 bästa tävlingarna.

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 12021-10-31Filt Beräknad
2NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 22021-12-12Filt Beräknad
3NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 32022-03-27Filt Beräknad

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass D
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Gustav WestmanMosås BGK-707837,0 8148
2Kjell-Ove MalmSundbybergs BGK93757738,0 2152
3Bengt OhlssonEskilstuna BGK-788039,5 2158
4Conny AnderssonHammarby BGK-818341,0 2164
5Urpo LindholmSödertälje BGK99889044,5 2178
6Rikard TanoHammarby BGK-869344,8 7179
7Åsa JakobssonMosås BGK1078010546,3 25185
8May BoldtÖrebro BGK1008610146,5 14186
9Mats GustafssonSträngnäs BGK911029847,3 7189
10Lars-Göran GuldbrandssonUmeå Bangolfklubb1468410747,8 23191
11Arnold KarlssonSödertälje BGK106959848,3 3193
12Bo NydénEskilstuna BGK10592-49,3 13197
13Jan JonssonEskilstuna BGK1059610349,8 7199
14Herbert LippertEskilstuna BGK1021016450,8 1203
15Teijo LindholmSödertälje BGK1079811351,3 9205
16Bengt Arne ÖstbergHaninge BGK10411710251,5 2206
17Åke ErikssonSödertälje BGK99-10952,0 10208
18Tomas GöranssonBGK Elit10411210552,3 1209
19Heinz BoldtÖrebro BGK10610611753,0 0212
20Birgitta LundgrenStora Tuna BGK11210811655,0 4220
21Albin LeandersHofors BGK-11910656,3 13225
22Mikael LindgrenSödertälje BGK119107-56,5 12226
23Lars WallentinHaninge BGK-10112757,0 26228
24Teija SarkkinenEskilstuna BGK11911311958,0 6232
25Frans Olof Berth SandbergHaninge BGK12412611058,5 14234
26Filip LindbergHofors BGK-11312258,8 9235
27Sirpa Sinikka AaltonenTantogårdens BGK14312211459,0 8236
28Maria GyllanderMosås BGK-11312559,5 12238
29Janchai SaengkhamSödertälje BGK118127-61,3 9245
30Anna PetterssonEskilstuna BGK-12812964,3 1257
31Hans KusoffskySödertälje BGK146-11264,5 34258
32Arne AnderssonTantogårdens BGK12114513965,0 18260
33Eva CarlssonSödertälje BGK13913212965,3 3261
34Benny KarlssonEskilstuna BGK135128-65,8 7263
35Bengt Braesch-AndersenSolna BGK141-15072,8 9291
36Ann-Catrin BorgertÖrebro BGK--8542,5 085
37Örjan MolinSödertälje BGK-100-50,0 0100
38Tomas PerssonNorrtälje BGK109--54,5 0109
39Mikael LindÅlbrons BGK117--58,5 0117
40Bengt-Åke PetterssonHaga BGK-124-62,0 0124
41Roland TörnvallHaga BGK127--63,5 0127
42Hans HesselEnköpings BGK-131-65,5 0131
43Kerstin AnderssonUppsala BGK132--66,0 0132
44Christoffer SäterbroÖrebro BGK-134-67,0 0134
45Alexander BergBGK VK-78153--76,5 0153

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass C
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Ronny EkbergSträngnäs BGK97747136,3 3145
2Mattias AnderssonÖrebro BGK72-7436,5 2146
3Rune PousetteEnköpings BGK76777237,0 4148
4Martin HolmlundSundbybergs BGK7177-37,0 6148
5Joakim LindströmSträngnäs BGK81757537,5 0150
6Lars AbrahamssonEnköpings BGK76788538,5 2154
7Bertil AnderssonHammarby BGK89837138,5 12154
8Patric VestinEskilstuna BGK78797738,8 1155
9Conny PihlUppsala BGK85807538,8 5155
10Carolin SvenssonTyresö BGK82739138,8 9155
11Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping84789140,5 6162
12Eva PrennforsSträngnäs BGK83878141,0 2164
13Ralf HedströmTantogårdens BGK97838642,3 3169
14Ginalyn RobertssonMosås BGK85858742,5 0170
15Per ViklundSundsvalls BGK841118843,0 4172
16Lena BrownBGK Spiik89928844,3 1177
17Patrik VikströmEskilstuna BGK86919444,3 5177
18Marco ArancibiaSundbybergs BGK8989-44,5 0178
19Christer MosswaldMosås BGK8296-44,5 14178
20Stefan JohanssonÖrebro BGK81-9744,5 16178
21Arne BackmanTantogårdens BGK95889144,8 3179
22Anders LandströmHofors BGK881039545,8 7183
23Ulla-Britt HesselEnköpings BGK968810546,0 8184
24Stefan WigöEskilstuna BGK94-9246,5 2186
25Lennart MathiasenBGK Spiik10089-47,3 11189
26Conny LarssonÅlbrons BGK1009010147,5 10190
27Reine HanssonHaninge BGK9510310849,5 8198
28Mikael RichtnérSundbybergs BGK91110-50,3 19201
29Anders Sandberg KarlssonMGK 49 Nyköping96108-51,0 12204
30Åke GillbergBGK Elit10110712152,0 6208
31Illi KarlssonMGK 49 Nyköping12090-52,5 30210
32Benny ErikssonBGK VK-78106-10653,0 0212
33Sara AnderssonTantogårdens BGK-10510853,3 3213
34Andreas EkehultBGK Elit-10910854,3 1217
35Johnny LindqvistSträngnäs BGK-75037,5 075
36Roger AspSträngnäs BGK-82-41,0 082
37Per-Ove GaresjöBGK Spiik84--42,0 084
38Lennart SanderEskilstuna BGK-87-43,5 087
39Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping--9045,0 090
40Ulla LjungMosås BGK-91-45,5 091
41Åse TelliaEskilstuna BGK95--47,5 095
42Bert JonssonSkellefteå Bangolfklubb102--51,0 0102
43Tony StrömbergBGK VK-78110--55,0 0110
44Tage WesterbergBGK VK-78117--58,5 0117
45Benny ClaessonHaga BGK124--62,0 0124
46Gösta EnqvistSkellefteå Bangolfklubb133--66,5 0133

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass B
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Tommy BlixtBGK Spiik64806632,5 2130
2Bernt GustavssonSödertälje BGK79736434,3 9137
3Stig PetterssonStora Tuna BGK68727935,0 4140
4Rikard SjölundHammarby BGK69827135,0 2140
5Tommy EdevingSträngnäs BGK69757335,5 4142
6Ingela ErikssonDjulö BGK89687435,5 6142
7Anton ErikssonMGK 49 Nyköping79-6335,5 16142
8Moshe AradTantogårdens BGK76876735,8 9143
9Filip BjörklundTantogårdens BGK776810336,3 9145
10Rolf StrandbergEskilstuna BGK77717737,0 6148
11Lars ErikssonMGK 49 Nyköping-787137,3 7149
12Bertil OhlssonEskilstuna BGK81718438,0 10152
13Anders JakobssonSundbybergs BGK74957838,0 4152
14Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK79867438,3 5153
15Peter LindqvistDjulö BGK777611538,3 1153
16Reinhold NietschEskilstuna BGK-718238,3 11153
17Stig HögkvistHammarby BGK82738838,8 9155
18Benny HasthSträngnäs BGK79765238,8 3155
19Lennart KensertEnköpings BGK95758339,5 8158
20Mats RosenbergÖrebro BGK-797939,5 0158
21Ronnie LundgrenSundbybergs BGK77829639,8 5159
22Peter ElfvénUppsala BGK8279-40,3 3161
23Roberth HummelgrenDjulö BGK84-7840,5 6162
24Jan SöderqvistSödertälje BGK8579-41,0 6164
25Christian ModénHofors BGK92818641,8 5167
26Kari LaaksoEskilstuna BGK89828742,3 5169
27Fredrik HasselgrenHaga BGK9083-43,3 7173
28Anders SchedinSundbybergs BGK9690-46,5 6186
29Marie-Louise TunmatsÖrebro BGK90-9847,0 8188
30Bengt NeumanSundsvalls BGK--7135,5 071
31Annelie LundellMalmö BGK72--36,0 072
32Magnus SjööÖrebro BGK79--39,5 079
33Einar MattssonÖrnsköldsviks MGK85--42,5 085
34Håkan BergBGK VK-7888--44,0 088
35Åke LundbergBGK VK-7891--45,5 091
36S-I MellqvistSundsvalls BGK--9346,5 093
37Stig WesterbergBGK VK-78107--53,5 0107
38Kaj SöderqvistSödertälje BGK120--60,0 0120
39Fredrik LarssonÖrebro BGK-39-39,0 039

Deltävlingar | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A
Klass A
PlacNamnKlubb123SnittDiffTotalt
1Lennart JanssonÖrebro BGK64-6231,5 2126
2Alexander DahlstedtTantogårdens BGK74705731,8 13127
3Jon BjörklundTantogårdens BGK70587132,0 12128
4Bror WallénEskilstuna BGK68676633,3 1133
5Micke JonssonSundbybergs BGK71637033,3 7133
6Rasmus BergqvistSkoghalls BGK67677133,5 0134
7Patrik NässelqvistSundbybergs BGK75607433,5 14134
8Ulf SwedbergSträngnäs BGK68686934,0 0136
9Magnus MårtenssonÖrebro BGK75677034,3 3137
10Rikard LindqvistSkoghalls BGK70-6734,3 3137
11Patrik EliassonTyresö BGK72677634,8 5139
12Mikael KarlssonTyresö BGK7762-34,8 15139
13Håkan RobertssonMosås BGK72806835,0 4140
14Patrik WassHaga BGK7466-35,0 8140
15Patrik WesslingÅlbrons BGK71708135,3 1141
16Anders HedlundEskilstuna BGK75787036,3 5145
17Johan CarlssonHaga BGK6185-36,5 24146
18Krister MagnussonTyresö BGK84737537,0 2148
19Karin OlssonUppsala BGK-668237,0 16148
20Robin AnderssonSträngnäs BGK8367-37,5 16150
21Robert GustavssonÖrebro BGK-64-32,0 064
22Roger HenrikssonSkellefteå Bangolfklubb78--39,0 078
23Björn CarröSödertälje BGK81--40,5 081
24Mikael IllmesjöMGK 49 Nyköping84--42,0 084
25Hans FryklundEnköpings BGK86--43,0 086

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.16.48