NT, MunktellArenan, Top-10 Final

Uppdaterad: 2022-04-28   09:51Hämta nya sidor automatiskt



Välkommen till final Top-10 i MunktellArenan
lördag 9/4 - söndag 10/4 2022.

Starttid kl 09.00 båda dagarna.

Vi spelar 5 omgångar lördag
och 4 omgångar söndag.

Lördag 11.20: Omgång 3 startar kl 12.15
Lördagens spel avslutat kl 16.53
Söndag 11.15: Omgång 8 startar kl 12.00
Söndagens spel avslutat kl 15.31

Särskiljning

Två spelare på samma poäng:
1. Inbördes möte
2. Slag

Tre eller flera spelare på samma poäng:
1. Slag
2. Inbördes möte

Resultat


Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass D
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Bengt Ohlsson970238214
2Kjell-Ove Malm970232514
3Rikard Tano951339911
4Urpo Lindholm951340311
5Gustav Westman950437410
6Lars-Göran Guldbrandsson950439510
7Mats Gustafsson94054118
8Conny Andersson94054218
9Arnold Karlsson91084572
10Åsa Jakobsson91084642

Matcher: Klass D
Mats Gustafsson +4-Lars-Göran Guldbrandsson49-53
Urpo Lindholm +18-Arnold Karlsson42-60
Conny Andersson-Rikard Tano +853-45
Bengt Ohlsson +4-Kjell-Ove Malm39-43
Åsa Jakobsson-Gustav Westman +1259-47
Urpo Lindholm +5-Mats Gustafsson43-48
Lars-Göran Guldbrandsson +9-Conny Andersson34-43
Arnold Karlsson-Kjell-Ove Malm +1548-33
Rikard Tano +21-Åsa Jakobsson37-58
Gustav Westman-Bengt Ohlsson +244-42
Conny Andersson +4-Urpo Lindholm41-45
Kjell-Ove Malm +12-Mats Gustafsson34-46
Åsa Jakobsson +4-Lars-Göran Guldbrandsson47-51
Bengt Ohlsson +12-Arnold Karlsson39-51
Rikard Tano +3-Gustav Westman46-49
Kjell-Ove Malm +13-Conny Andersson35-48
Urpo Lindholm +14-Åsa Jakobsson41-55
Mats Gustafsson-Bengt Ohlsson +144-43
Lars-Göran Guldbrandsson +1-Rikard Tano41-42
Gustav Westman +10-Arnold Karlsson36-46
Åsa Jakobsson-Kjell-Ove Malm +1142-31
Conny Andersson-Bengt Ohlsson +951-42
Rikard Tano-Urpo Lindholm48-48
Arnold Karlsson-Mats Gustafsson +448-44
Lars-Göran Guldbrandsson-Gustav Westman +1246-34
Bengt Ohlsson +9-Åsa Jakobsson44-53
Kjell-Ove Malm +6-Rikard Tano39-45
Arnold Karlsson-Conny Andersson +246-44
Urpo Lindholm +8-Lars-Göran Guldbrandsson41-49
Mats Gustafsson-Gustav Westman +644-38
Rikard Tano-Bengt Ohlsson +649-43
Åsa Jakobsson-Arnold Karlsson +155-54
Lars-Göran Guldbrandsson +1-Kjell-Ove Malm40-41
Conny Andersson-Mats Gustafsson +253-51
Gustav Westman +4-Urpo Lindholm44-48
Arnold Karlsson-Rikard Tano +348-45
Bengt Ohlsson-Lars-Göran Guldbrandsson +740-33
Mats Gustafsson +1-Åsa Jakobsson39-40
Urpo Lindholm-Kjell-Ove Malm +1751-34
Gustav Westman-Conny Andersson +444-40
Lars-Göran Guldbrandsson +8-Arnold Karlsson48-56
Mats Gustafsson-Rikard Tano +446-42
Bengt Ohlsson-Urpo Lindholm +650-44
Conny Andersson +7-Åsa Jakobsson48-55
Kjell-Ove Malm +3-Gustav Westman35-38

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Bengt Ohlsson39 42 39 43 42 44 43 40 50 42,4382
2Kjell-Ove Malm43 33 34 35 31 39 41 34 35 36,1325
3Rikard Tano45 37 46 42 48 45 49 45 42 44,3399
4Urpo Lindholm42 43 45 41 48 41 48 51 44 44,8403
5Gustav Westman47 44 49 36 34 38 44 44 38 41,6374
6Lars-Göran Guldbrandsson53 34 51 41 46 49 40 33 48 43,9395
7Mats Gustafsson49 48 46 44 44 44 51 39 46 45,7411
8Conny Andersson53 43 41 48 51 44 53 40 48 46,8421
9Arnold Karlsson60 48 51 46 48 46 54 48 56 50,8457
10Åsa Jakobsson59 58 47 55 42 53 55 40 55 51,6464

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass C
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Patric Vestin970233914
2Rune Pousette961234213
3Joakim Lindström950435410
4Carolin Svensson950435610
5Martin Holmlund94143589
6Conny Pihl94053898
7Ronny Ekberg94054098
8Lars Abrahamsson93153947
9Mattias Andersson93063806
10Bertil Andersson92163675

Matcher: Klass C
Patric Vestin +1-Carolin Svensson36-37
Bertil Andersson-Conny Pihl +343-40
Rune Pousette +7-Lars Abrahamsson40-47
Martin Holmlund-Mattias Andersson +240-38
Joakim Lindström +5-Ronny Ekberg41-46
Bertil Andersson-Patric Vestin +1350-37
Carolin Svensson-Rune Pousette +444-40
Conny Pihl +6-Mattias Andersson39-45
Lars Abrahamsson +4-Joakim Lindström43-47
Ronny Ekberg-Martin Holmlund +441-37
Rune Pousette +3-Bertil Andersson37-40
Mattias Andersson-Patric Vestin +243-41
Joakim Lindström +10-Carolin Svensson35-45
Martin Holmlund-Conny Pihl +746-39
Lars Abrahamsson-Ronny Ekberg +341-38
Mattias Andersson +3-Rune Pousette32-35
Bertil Andersson +3-Joakim Lindström34-37
Patric Vestin +2-Martin Holmlund36-38
Carolin Svensson +8-Lars Abrahamsson38-46
Ronny Ekberg-Conny Pihl +1852-34
Joakim Lindström +3-Mattias Andersson37-40
Rune Pousette-Martin Holmlund40-40
Lars Abrahamsson-Bertil Andersson33-33
Conny Pihl-Patric Vestin +639-33
Carolin Svensson +21-Ronny Ekberg31-52
Martin Holmlund-Joakim Lindström +646-40
Mattias Andersson +12-Lars Abrahamsson38-50
Conny Pihl-Rune Pousette +347-44
Bertil Andersson-Carolin Svensson +747-40
Patric Vestin-Ronny Ekberg +744-37
Lars Abrahamsson-Martin Holmlund +747-40
Joakim Lindström +14-Conny Pihl38-52
Carolin Svensson +15-Mattias Andersson38-53
Rune Pousette-Patric Vestin +438-34
Ronny Ekberg +1-Bertil Andersson40-41
Conny Pihl-Lars Abrahamsson +554-49
Martin Holmlund +9-Carolin Svensson37-46
Patric Vestin +1-Joakim Lindström37-38
Bertil Andersson +9-Mattias Andersson38-47
Ronny Ekberg-Rune Pousette +2460-36
Carolin Svensson +8-Conny Pihl37-45
Patric Vestin-Lars Abrahamsson +341-38
Martin Holmlund +7-Bertil Andersson34-41
Rune Pousette +9-Joakim Lindström32-41
Mattias Andersson-Ronny Ekberg +144-43

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Patric Vestin36 37 41 36 33 44 34 37 41 37,7339
2Rune Pousette40 40 37 35 40 44 38 36 32 38,0342
3Joakim Lindström41 47 35 37 37 40 38 38 41 39,3354
4Carolin Svensson37 44 45 38 31 40 38 46 37 39,6356
5Martin Holmlund40 37 46 38 40 46 40 37 34 39,8358
6Conny Pihl40 39 39 34 39 47 52 54 45 43,2389
7Ronny Ekberg46 41 38 52 52 37 40 60 43 45,4409
8Lars Abrahamsson47 43 41 46 33 50 47 49 38 43,8394
9Mattias Andersson38 45 43 32 40 38 53 47 44 42,2380
10Bertil Andersson43 50 40 34 33 47 41 38 41 40,8367

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass B
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Stig Pettersson980130816
2Tommy Blixt970230614
3Anders Jakobsson961231313
4Tommy Edeving960332012
5Rolf Strandberg951332511
6Bernt Gustavsson94053398
7Ingela Eriksson93153407
8Bertil Ohlsson92253486
9Moshe Arad91173523
10Peter Lindqvist90094390

Matcher: Klass B
Moshe Arad-Anders Jakobsson +337-34
Ingela Eriksson +28-Peter Lindqvist40-68
Stig Pettersson +7-Bertil Ohlsson36-43
Tommy Edeving +14-Bernt Gustavsson28-42
Rolf Strandberg-Tommy Blixt +1244-32
Ingela Eriksson +10-Moshe Arad34-44
Anders Jakobsson +2-Stig Pettersson32-34
Peter Lindqvist-Bernt Gustavsson +843-35
Bertil Ohlsson-Rolf Strandberg +638-32
Tommy Blixt-Tommy Edeving +132-31
Stig Pettersson +5-Ingela Eriksson33-38
Bernt Gustavsson +1-Moshe Arad34-35
Rolf Strandberg +8-Anders Jakobsson30-38
Tommy Edeving +9-Peter Lindqvist38-47
Bertil Ohlsson-Tommy Blixt +940-31
Bernt Gustavsson-Stig Pettersson +238-36
Ingela Eriksson-Rolf Strandberg38-38
Moshe Arad-Tommy Edeving +840-32
Anders Jakobsson-Bertil Ohlsson34-34
Tommy Blixt +5-Peter Lindqvist40-45
Rolf Strandberg +11-Bernt Gustavsson34-45
Stig Pettersson +10-Tommy Edeving32-42
Bertil Ohlsson-Ingela Eriksson +338-35
Peter Lindqvist-Moshe Arad +1050-40
Anders Jakobsson-Tommy Blixt +337-34
Tommy Edeving +8-Rolf Strandberg33-41
Bernt Gustavsson +4-Bertil Ohlsson33-37
Peter Lindqvist-Stig Pettersson +649-43
Ingela Eriksson-Anders Jakobsson +1848-30
Moshe Arad-Tommy Blixt +842-34
Bertil Ohlsson +5-Tommy Edeving38-43
Rolf Strandberg +7-Peter Lindqvist39-46
Anders Jakobsson +1-Bernt Gustavsson35-36
Stig Pettersson +8-Moshe Arad36-44
Tommy Blixt +3-Ingela Eriksson34-37
Peter Lindqvist-Bertil Ohlsson +248-46
Tommy Edeving-Anders Jakobsson +942-33
Moshe Arad-Rolf Strandberg +536-31
Ingela Eriksson-Bernt Gustavsson +135-34
Tommy Blixt-Stig Pettersson +833-25
Anders Jakobsson +3-Peter Lindqvist40-43
Moshe Arad-Bertil Ohlsson34-34
Tommy Edeving +4-Ingela Eriksson31-35
Stig Pettersson +3-Rolf Strandberg33-36
Bernt Gustavsson-Tommy Blixt +642-36

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Stig Pettersson36 34 33 36 32 43 36 25 33 34,2308
2Tommy Blixt32 32 31 40 34 34 34 33 36 34,0306
3Anders Jakobsson34 32 38 34 37 30 35 33 40 34,8313
4Tommy Edeving28 31 38 32 42 33 43 42 31 35,6320
5Rolf Strandberg44 32 30 38 34 41 39 31 36 36,1325
6Bernt Gustavsson42 35 34 38 45 33 36 34 42 37,7339
7Ingela Eriksson40 34 38 38 35 48 37 35 35 37,8340
8Bertil Ohlsson43 38 40 34 38 37 38 46 34 38,7348
9Moshe Arad37 44 35 40 40 42 44 36 34 39,1352
10Peter Lindqvist68 43 47 45 50 49 46 48 43 48,8439

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Tabell: Klass A
PlacSpelareSVOFSlagPoäng
1Alexander Dahlstedt970227714
2Rikard Lindqvist970226814
3Patrik Nässelqvist960328512
4Magnus Mårtensson960331312
5Mikael Karlsson950430010
6Patrik Eliasson94053028
7Bror Wallén93062946
8Lennart Jansson93062956
9Micke Jonsson92073224
10Ulf Swedberg92073194

Matcher: Klass A
Patrik Eliasson-Mikael Karlsson +137-36
Ulf Swedberg-Rikard Lindqvist +1140-29
Micke Jonsson-Patrik Nässelqvist +135-34
Bror Wallén-Alexander Dahlstedt +232-30
Magnus Mårtensson +10-Lennart Jansson32-42
Ulf Swedberg +11-Patrik Eliasson32-43
Mikael Karlsson +1-Micke Jonsson32-33
Rikard Lindqvist-Alexander Dahlstedt +336-33
Patrik Nässelqvist +7-Magnus Mårtensson34-41
Lennart Jansson-Bror Wallén +333-30
Micke Jonsson +3-Ulf Swedberg32-35
Alexander Dahlstedt +1-Patrik Eliasson34-35
Magnus Mårtensson +2-Mikael Karlsson37-39
Bror Wallén-Rikard Lindqvist +436-32
Patrik Nässelqvist-Lennart Jansson +233-31
Alexander Dahlstedt +11-Micke Jonsson29-40
Ulf Swedberg-Magnus Mårtensson +138-37
Patrik Eliasson +6-Bror Wallén28-34
Mikael Karlsson-Patrik Nässelqvist +132-31
Lennart Jansson-Rikard Lindqvist +430-26
Magnus Mårtensson-Alexander Dahlstedt +938-29
Micke Jonsson-Bror Wallén +437-33
Patrik Nässelqvist +4-Ulf Swedberg29-33
Rikard Lindqvist +10-Patrik Eliasson26-36
Mikael Karlsson +2-Lennart Jansson34-36
Bror Wallén-Magnus Mårtensson +332-29
Alexander Dahlstedt +6-Patrik Nässelqvist28-34
Rikard Lindqvist +12-Micke Jonsson32-44
Ulf Swedberg-Mikael Karlsson +638-32
Patrik Eliasson +2-Lennart Jansson28-30
Patrik Nässelqvist +3-Bror Wallén32-35
Magnus Mårtensson +3-Rikard Lindqvist28-31
Mikael Karlsson-Alexander Dahlstedt +1135-24
Micke Jonsson-Patrik Eliasson +834-26
Lennart Jansson +9-Ulf Swedberg28-37
Rikard Lindqvist +3-Patrik Nässelqvist27-30
Bror Wallén-Mikael Karlsson +131-30
Patrik Eliasson +1-Magnus Mårtensson36-37
Ulf Swedberg +10-Alexander Dahlstedt28-38
Lennart Jansson-Micke Jonsson +737-30
Mikael Karlsson-Rikard Lindqvist +130-29
Patrik Eliasson-Patrik Nässelqvist +533-28
Bror Wallén +7-Ulf Swedberg31-38
Micke Jonsson-Magnus Mårtensson +337-34
Alexander Dahlstedt-Lennart Jansson +432-28

 
  V1 V2 V3 V4 V5 V6 V7 V8 V9 Snitt Totalt
1Alexander Dahlstedt30 33 34 29 29 28 24 38 32 30,8277
2Rikard Lindqvist29 36 32 26 26 32 31 27 29 29,8268
3Patrik Nässelqvist34 34 33 31 29 34 32 30 28 31,7285
4Magnus Mårtensson32 41 37 37 38 29 28 37 34 34,8313
5Mikael Karlsson36 32 39 32 34 32 35 30 30 33,3300
6Patrik Eliasson37 43 35 28 36 28 26 36 33 33,6302
7Bror Wallén32 30 36 34 33 32 35 31 31 32,7294
8Lennart Jansson42 33 31 30 36 30 28 37 28 32,8295
9Micke Jonsson35 33 32 40 37 44 34 30 37 35,8322
10Ulf Swedberg40 32 35 38 33 38 37 28 38 35,4319

Upp | Klass D | Klass C | Klass B | Klass A | Matcher | Straff | Rak lista | Rak lista Klass D | Rak lista Klass C | Rak lista Klass B | Rak lista Klass A | Banstatistik | Spelarstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.16.65