NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 1

Uppdaterad: 2021-10-31   20:18Hämta nya sidor automatiskt

Tävlingen avslutad kl 18.30

Resultat


Upp | Startschema | Klass C | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Martin Holmlund 129 Sundbybergs BGK 35 36 35,5 1 71
2 Mattias Andersson 123 Örebro BGK 38 34 36,0 4 72
3 Rune Pousette 110 Enköpings BGK 38 38 38,0 0 76
4 Lars Abrahamsson 101 Enköpings BGK 44 32 38,0 12 76
5 Patric Vestin 107 Eskilstuna BGK 37 41 39,0 4 78
6 Joakim Lindström 122 Strängnäs BGK 44 37 40,5 7 81
7 Stefan Johansson 128 Örebro BGK 45 36 40,5 9 81
8 Christer Mosswald 103 Mosås BGK 43 39 41,0 4 82
9 Carolin Svensson 133 Tyresö BGK 38 44 41,0 6 82
10 Eva Prennfors 134 Strängnäs BGK 40 43 41,5 3 83
11 Per-Ove Garesjö 109 BGK Spiik 43 41 42,0 2 84
12 Jan Åke Andersson 113 MGK 49 Nyköping 38 46 42,0 8 84
12 Per Viklund 120 Sundsvalls BGK 38 46 42,0 8 84
14 Conny Pihl 102 Uppsala BGK 42 43 42,5 1 85
15 Ginalyn Robertsson 111 Mosås BGK 49 36 42,5 13 85
16 Patrik Vikström 132 Eskilstuna BGK 42 44 43,0 2 86
17 Anders Landström 104 Hofors BGK 41 47 44,0 6 88
18 Lena Brown 138 BGK Spiik 45 44 44,5 1 89
18 Bertil Andersson 119 Hammarby BGK 45 44 44,5 1 89
18 Marco Arancibia 126 Sundbybergs BGK 44 45 44,5 1 89
21 Mikael Richtnér 141 Sundbybergs BGK 50 41 45,5 9 91
22 Stefan Wigö 140 Eskilstuna BGK 46 48 47,0 2 94
23 Åse Tellia 127 Eskilstuna BGK 51 44 47,5 7 95
24 Arne Backman 121 Tantogårdens BGK 43 52 47,5 9 95
25 Reine Hansson 143 Haninge BGK 54 41 47,5 13 95
26 Ulla-Britt Hessel 135 Enköpings BGK 43 53 48,0 10 96
27 Anders Sandberg Karlsson 145 MGK 49 Nyköping 55 41 48,0 14 96
28 Ralf Hedström 131 Tantogårdens BGK 48 49 48,5 1 97
29 Ronny Ekberg 116 Strängnäs BGK 56 41 48,5 15 97
30 Lennart Mathiasen 114 BGK Spiik 47 53 50,0 6 100
30 Conny Larsson 115 Ålbrons BGK 53 47 50,0 6 100
32 Åke Gillberg 146 BGK Elit 50 51 50,5 1 101
33 Bert Jonsson 139 Skellefteå Bangolfklubb 54 48 51,0 6 102
34 Benny Eriksson 117 BGK VK-78 56 50 53,0 6 106
35 Tony Strömberg 144 BGK VK-78 55 55 55,0 0 110
36 Tage Westerberg 108 BGK VK-78 61 56 58,5 5 117
37 Illi Karlsson 137 MGK 49 Nyköping 56 64 60,0 8 120
38 Benny Claesson 105 Haga BGK 60 64 62,0 4 124
39 Gösta Enqvist 125 Skellefteå Bangolfklubb 69 64 66,5 5 133

Upp | Startschema | Klass C | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Tommy Blixt 225 BGK Spiik 33 31 32,0 2 64
2 Stig Pettersson 221 Stora Tuna BGK 34 34 34,0 0 68
3 Rikard Sjölund 232 Hammarby BGK 30 39 34,5 9 69
4 Tommy Edeving 227 Strängnäs BGK 34 35 34,5 1 69
5 Annelie Lundell 213 Malmö BGK 34 38 36,0 4 72
6 Anders Jakobsson 204 Sundbybergs BGK 34 40 37,0 6 74
7 Moshe Arad 223 Tantogårdens BGK 42 34 38,0 8 76
8 Peter Lindqvist 235 Djulö BGK 38 39 38,5 1 77
9 Filip Björklund 219 Tantogårdens BGK 41 36 38,5 5 77
10 Rolf Strandberg 229 Eskilstuna BGK 43 34 38,5 9 77
10 Ronnie Lundgren 215 Sundbybergs BGK 43 34 38,5 9 77
12 Magnus Sjöö 203 Örebro BGK 40 39 39,5 1 79
13 Bernt Gustavsson 202 Södertälje BGK 38 41 39,5 3 79
14 Benny Hasth 211 Strängnäs BGK 37 42 39,5 5 79
15 Anton Eriksson 214 MGK 49 Nyköping 36 43 39,5 7 79
16 Pirkko Maaninka 201 Eskilstuna BGK 35 44 39,5 9 79
17 Bertil Ohlsson 209 Eskilstuna BGK 40 41 40,5 1 81
18 Stig Högkvist 216 Hammarby BGK 39 43 41,0 4 82
19 Peter Elfvén 228 Uppsala BGK 45 37 41,0 8 82
20 Roberth Hummelgren 217 Djulö BGK 41 43 42,0 2 84
21 Einar Mattsson 237 Örnsköldsviks MGK 44 41 42,5 3 85
22 Håkan Berg 205 BGK VK-78 46 42 44,0 4 88
23 Kari Laakso 234 Eskilstuna BGK 42 47 44,5 5 89
24 Ingela Eriksson 231 Djulö BGK 49 40 44,5 9 89
25 Marie-Louise Tunmats 233 Örebro BGK 43 47 45,0 4 90
26 Fredrik Hasselgren 222 Haga BGK 48 42 45,0 6 90
27 Åke Lundberg 226 BGK VK-78 50 41 45,5 9 91
28 Christian Modén 208 Hofors BGK 46 46 46,0 0 92
29 Lennart Kensert 207 Enköpings BGK 39 56 47,5 17 95
30 Anders Schedin 238 Sundbybergs BGK 51 45 48,0 6 96
31 Stig Westerberg 210 BGK VK-78 54 53 53,5 1 107
32 Kaj Söderqvist 220 Södertälje BGK 62 58 60,0 4 120

Upp | Startschema | Klass C | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Johan Carlsson 323 Haga BGK 31 30 30,5 1 61
2 Lennart Jansson 303 Örebro BGK 31 33 32,0 2 64
3 Rasmus Bergqvist 319 Skoghalls BGK 35 32 33,5 3 67
4 Bror Wallén 302 Eskilstuna BGK 34 34 34,0 0 68
4 Ulf Swedberg 313 Strängnäs BGK 34 34 34,0 0 68
6 Rikard Lindqvist 325 Skoghalls BGK 34 36 35,0 2 70
7 Jon Björklund 327 Tantogårdens BGK 39 31 35,0 8 70
8 Patrik Wessling 308 Ålbrons BGK 37 34 35,5 3 71
9 Micke Jonsson 321 Sundbybergs BGK 38 33 35,5 5 71
10 Håkan Robertsson 311 Mosås BGK 35 37 36,0 2 72
10 Patrik Eliasson 320 Tyresö BGK 37 35 36,0 2 72
12 Patrik Wass 301 Haga BGK 37 37 37,0 0 74
13 Alexander Dahlstedt 322 Tantogårdens BGK 33 41 37,0 8 74
14 Magnus Mårtensson 310 Örebro BGK 36 39 37,5 3 75
15 Anders Hedlund 314 Eskilstuna BGK 35 40 37,5 5 75
16 Patrik Nässelqvist 305 Sundbybergs BGK 33 42 37,5 9 75
17 Mikael Karlsson 315 Tyresö BGK 39 38 38,5 1 77
18 Roger Henriksson 307 Skellefteå Bangolfklubb 45 33 39,0 12 78
19 Björn Carrö 326 Södertälje BGK 39 42 40,5 3 81
20 Robin Andersson 317 Strängnäs BGK 41 42 41,5 1 83
21 Krister Magnusson 309 Tyresö BGK 37 47 42,0 10 84
22 Mikael Illmesjö 304 MGK 49 Nyköping 34 50 42,0 16 84
23 Jan Söderqvist 316 Södertälje BGK 38 47 42,5 9 85
24 Hans Fryklund 328 Enköpings BGK 39 47 43,0 8 86

Upp | Startschema | Klass C | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Ungdom BC Öppen
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Emanuel Lippert 402 Eskilstuna BGK 42 40 41,0 2 82
2 Jacob Liljenstolpe 401 Eskilstuna BGK 64 79 71,5 15 143

Upp | Startschema | Klass C | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass D
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Mats Gustafsson 511 Strängnäs BGK 39 52 45,5 13 91
2 Kjell-Ove Malm 535 Sundbybergs BGK 47 46 46,5 1 93
3 Urpo Lindholm 502 Södertälje BGK 47 52 49,5 5 99
4 Åke Eriksson 520 Södertälje BGK 49 50 49,5 1 99
5 May Boldt 501 Örebro BGK 44 56 50,0 12 100
6 Herbert Lippert 503 Eskilstuna BGK 53 49 51,0 4 102
7 Tomas Göransson 519 BGK Elit 49 55 52,0 6 104
7 Bengt Arne Östberg 523 Haninge BGK 49 55 52,0 6 104
9 Jan Jonsson 513 Eskilstuna BGK 56 49 52,5 7 105
10 Bo Nydén 516 Eskilstuna BGK 42 63 52,5 21 105
11 Arnold Karlsson 505 Södertälje BGK 55 51 53,0 4 106
11 Heinz Boldt 509 Örebro BGK 51 55 53,0 4 106
13 Åsa Jakobsson 532 Mosås BGK 58 49 53,5 9 107
14 Teijo Lindholm 510 Södertälje BGK 44 63 53,5 19 107
15 Tomas Persson 504 Norrtälje BGK 47 62 54,5 15 109
16 Birgitta Lundgren 525 Stora Tuna BGK 57 55 56,0 2 112
17 Mikael Lind 528 Ålbrons BGK 55 62 58,5 7 117
18 Janchai Saengkham 533 Södertälje BGK 56 62 59,0 6 118
19 Mikael Lindgren 515 Södertälje BGK 61 58 59,5 3 119
20 Teija Sarkkinen 534 Eskilstuna BGK 62 57 59,5 5 119
21 Arne Andersson 522 Tantogårdens BGK 63 58 60,5 5 121
22 Frans Olof Berth Sandberg 517 Haninge BGK 72 52 62,0 20 124
23 Roland Törnvall 521 Haga BGK 71 56 63,5 15 127
24 Kerstin Andersson 538 Uppsala BGK 69 63 66,0 6 132
25 Benny Karlsson 529 Eskilstuna BGK 70 65 67,5 5 135
26 Eva Carlsson 537 Södertälje BGK 68 71 69,5 3 139
27 Bengt Braesch-Andersen 531 Solna BGK 74 67 70,5 7 141
28 Sirpa Sinikka Aaltonen 507 Tantogårdens BGK 69 74 71,5 5 143
29 Lars-Göran Guldbrandsson 508 Umeå Bangolfklubb 74 72 73,0 2 146
30 Hans Kusoffsky 526 Södertälje BGK 77 69 73,0 8 146
31 Alexander Berg 514 BGK VK-78 80 73 76,5 7 153
32 Ronny Söderström 527 Haninge BGK     0,0 0 0 Ej till start

Upp | Startschema | Klass C | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.15.23 2021-10-25