NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 2

Uppdaterad: 2021-12-12   21:58Hämta nya sidor automatiskt



Välkommen till Top-10 Kval 2 söndag 12/12.

Tävlingen genomförs i startgrupper.
09.00 U - B - A
12.30 D - C
Ingen Ludvika efter första varvet.
Träning söndag 08.00 - 08.50.

En spelare per spelgrupp sköter telefonen,
ingen signering, ingen prisutdelning.

Spelare med symptom stannar hemma.Startavgift återbetalas vid återbud till tävlingsledningen.Vi påminner om att det ytterst är spelarnas eget ansvar att se till att hålla avstånd och undvika trängsel.

Tävlingen avslutad kl 18.50

Resultat


Upp | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Klass C | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Filip Björklund 107 Tantogårdens BGK 33 35 34,0 2 68
2 Ingela Eriksson 115 Djulö BGK 32 36 34,0 4 68
3 Rolf Strandberg 125 Eskilstuna BGK 32 39 35,5 7 71
4 Reinhold Nietsch 103 Eskilstuna BGK 36 35 35,5 1 71
5 Bertil Ohlsson 121 Eskilstuna BGK 34 37 35,5 3 71
6 Stig Pettersson 105 Stora Tuna BGK 36 36 36,0 0 72
7 Stig Högkvist 109 Hammarby BGK 35 38 36,5 3 73
8 Bernt Gustavsson 108 Södertälje BGK 39 34 36,5 5 73
9 Tommy Edeving 110 Strängnäs BGK 40 35 37,5 5 75
9 Lennart Kensert 120 Enköpings BGK 40 35 37,5 5 75
11 Benny Hasth 127 Strängnäs BGK 35 41 38,0 6 76
12 Peter Lindqvist 122 Djulö BGK 43 33 38,0 10 76
13 Lars Eriksson 101 MGK 49 Nyköping 43 35 39,0 8 78
14 Peter Elfvén 123 Uppsala BGK 37 42 39,5 5 79
14 Mats Rosenberg 104 Örebro BGK 42 37 39,5 5 79
16 Jan Söderqvist 132 Södertälje BGK 44 35 39,5 9 79
17 Tommy Blixt 133 Eskilstuna BGK 39 41 40,0 2 80
18 Christian Modén 119 Hofors BGK 44 37 40,5 7 81
19 Rikard Sjölund 102 Hammarby BGK 41 41 41,0 0 82
20 Kari Laakso 111 Eskilstuna BGK 43 39 41,0 4 82
21 Ronnie Lundgren 131 Sundbybergs BGK 38 44 41,0 6 82
22 Fredrik Hasselgren 126 Haga BGK 43 40 41,5 3 83
23 Pirkko Maaninka 129 Eskilstuna BGK 37 49 43,0 12 86
24 Moshe Arad 114 Tantogårdens BGK 49 38 43,5 11 87
25 Anders Schedin 116 Sundbybergs BGK 49 41 45,0 8 90
26 Anders Jakobsson 128 Sundbybergs BGK 52 43 47,5 9 95
27 Fredrik Larsson 113 Örebro BGK 39   39,0 0 39 Brutit
28 Anton Eriksson 117 MGK 49 Nyköping     0,0 0 0 Ej till start

Upp | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Klass C | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Jon Björklund 207 Tantogårdens BGK 28 30 29,0 2 58
2 Patrik Nässelqvist 217 Sundbybergs BGK 27 33 30,0 6 60
3 Mikael Karlsson 222 Tyresö BGK 30 32 31,0 2 62
4 Micke Jonsson 204 Sundbybergs BGK 31 32 31,5 1 63
5 Robert Gustavsson 203 Örebro BGK 30 34 32,0 4 64
6 Patrik Wass 220 Haga BGK 35 31 33,0 4 66
6 Karin Olsson 211 Uppsala BGK 35 31 33,0 4 66
8 Bror Wallén 205 Eskilstuna BGK 34 33 33,5 1 67
9 Magnus Mårtensson 216 Örebro BGK 32 35 33,5 3 67
9 Rasmus Bergqvist 201 Skoghalls BGK 35 32 33,5 3 67
11 Robin Andersson 221 Strängnäs BGK 30 37 33,5 7 67
11 Patrik Eliasson 202 Tyresö BGK 37 30 33,5 7 67
13 Ulf Swedberg 208 Strängnäs BGK 33 35 34,0 2 68
14 Patrik Wessling 214 Ålbrons BGK 35 35 35,0 0 70
15 Alexander Dahlstedt 219 Tantogårdens BGK 37 33 35,0 4 70
16 Krister Magnusson 210 Tyresö BGK 36 37 36,5 1 73
17 Anders Hedlund 209 Eskilstuna BGK 46 32 39,0 14 78
18 Håkan Robertsson 213 Mosås BGK 39 41 40,0 2 80
19 Johan Carlsson 215 Haga BGK 44 41 42,5 3 85

Upp | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Klass C | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Ungdom BC Öppen
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Emanuel Lippert 301 Eskilstuna BGK 47 35 41,0 12 82
2 Hilda Gustavsson Ekebom 302 Eskilstuna BGK 63 54 58,5 9 117
3 Jacob Liljenstolpe 304 Eskilstuna BGK 74 49 61,5 25 123
4 Albin Gustavsson Ekebom 303 Eskilstuna BGK 57   57,0 0 57 Brutit

Upp | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Klass C | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass D
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Gustav Westman 428 Mosås BGK 37 33 35,0 4 70
2 Kjell-Ove Malm 407 Sundbybergs BGK 34 41 37,5 7 75
3 Bengt Ohlsson 426 Eskilstuna BGK 32 46 39,0 14 78
4 Åsa Jakobsson 439 Mosås BGK 36 44 40,0 8 80
5 Conny Andersson 421 Hammarby BGK 37 44 40,5 7 81
6 Lars-Göran Guldbrandsson 417 Umeå Bangolfklubb 42 42 42,0 0 84
7 Rikard Tano 408 Hammarby BGK 36 50 43,0 14 86
8 May Boldt 419 Örebro BGK 35 51 43,0 16 86
9 Urpo Lindholm 420 Södertälje BGK 42 46 44,0 4 88
10 Bo Nydén 422 Eskilstuna BGK 39 53 46,0 14 92
11 Arnold Karlsson 427 Södertälje BGK 44 51 47,5 7 95
12 Jan Jonsson 432 Eskilstuna BGK 53 43 48,0 10 96
13 Teijo Lindholm 401 Södertälje BGK 43 55 49,0 12 98
14 Örjan Molin 437 Södertälje BGK 51 49 50,0 2 100
15 Herbert Lippert 414 Eskilstuna BGK 46 55 50,5 9 101
15 Lars Wallentin 415 Haninge BGK 55 46 50,5 9 101
17 Mats Gustafsson 403 Strängnäs BGK 42 60 51,0 18 102
18 Heinz Boldt 405 Örebro BGK 47 59 53,0 12 106
19 Mikael Lindgren 411 Södertälje BGK 57 50 53,5 7 107
20 Birgitta Lundgren 429 Stora Tuna BGK 50 58 54,0 8 108
21 Tomas Göransson 435 BGK Elit 55 57 56,0 2 112
22 Teija Sarkkinen 409 Eskilstuna BGK 58 55 56,5 3 113
23 Filip Lindberg 410 Hofors BGK 61 52 56,5 9 113
24 Maria Gyllander 402 Mosås BGK 48 65 56,5 17 113
25 Bengt Arne Östberg 441 Haninge BGK 57 60 58,5 3 117
26 Albin Leanders 443 Hofors BGK 71 48 59,5 23 119
27 Sirpa Sinikka Aaltonen 438 Tantogårdens BGK 67 55 61,0 12 122
28 Bengt-Åke Pettersson 434 Haga BGK 70 54 62,0 16 124
29 Frans Olof Berth Sandberg 431 Haninge BGK 58 68 63,0 10 126
30 Janchai Saengkham 416 Södertälje BGK 58 69 63,5 11 127
31 Anna Pettersson 404 Eskilstuna BGK 69 59 64,0 10 128
31 Benny Karlsson 445 Eskilstuna BGK 69 59 64,0 10 128
33 Hans Hessel 423 Enköpings BGK 70 61 65,5 9 131
34 Eva Carlsson 440 Södertälje BGK 74 58 66,0 16 132
35 Christoffer Säterbro 425 Örebro BGK 63 71 67,0 8 134
36 Arne Andersson 413 Tantogårdens BGK 67 78 72,5 11 145
37 Åke Eriksson 433 Södertälje BGK     0,0 0 0 Ej till start

Upp | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Klass C | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Carolin Svensson 519 Tyresö BGK 40 33 36,5 7 73
2 Ronny Ekberg 502 Strängnäs BGK 34 40 37,0 6 74
3 Joakim Lindström 534 Strängnäs BGK 35 40 37,5 5 75
4 Johnny Lindqvist 528 Strängnäs BGK 38 37 37,5 1 75
5 Martin Holmlund 514 Sundbybergs BGK 39 38 38,5 1 77
6 Rune Pousette 529 Enköpings BGK 40 37 38,5 3 77
7 Lars Abrahamsson 516 Enköpings BGK 35 43 39,0 8 78
8 Jan Åke Andersson 505 MGK 49 Nyköping 44 34 39,0 10 78
9 Patric Vestin 523 Eskilstuna BGK 35 44 39,5 9 79
10 Conny Pihl 503 Uppsala BGK 46 34 40,0 12 80
11 Roger Asp 507 Strängnäs BGK 40 42 41,0 2 82
12 Bertil Andersson 522 Hammarby BGK 43 40 41,5 3 83
13 Ralf Hedström 527 Tantogårdens BGK 45 38 41,5 7 83
14 Ginalyn Robertsson 515 Mosås BGK 35 50 42,5 15 85
15 Eva Prennfors 538 Strängnäs BGK 43 44 43,5 1 87
16 Lennart Sander 537 Eskilstuna BGK 45 42 43,5 3 87
17 Ulla-Britt Hessel 511 Enköpings BGK 44 44 44,0 0 88
18 Arne Backman 517 Tantogårdens BGK 45 43 44,0 2 88
19 Lennart Mathiasen 533 BGK Spiik 47 42 44,5 5 89
20 Marco Arancibia 521 Sundbybergs BGK 48 41 44,5 7 89
21 Illi Karlsson 539 MGK 49 Nyköping 46 44 45,0 2 90
22 Conny Larsson 540 Ålbrons BGK 48 42 45,0 6 90
23 Ulla Ljung 501 Mosås BGK 44 47 45,5 3 91
24 Patrik Vikström 513 Eskilstuna BGK 50 41 45,5 9 91
25 Lena Brown 509 BGK Spiik 45 47 46,0 2 92
26 Christer Mosswald 535 Mosås BGK 48 48 48,0 0 96
27 Anders Landström 510 Hofors BGK 53 50 51,5 3 103
28 Reine Hansson 531 Haninge BGK 59 44 51,5 15 103
29 Sara Andersson 532 Tantogårdens BGK 54 51 52,5 3 105
30 Åke Gillberg 520 BGK Elit 55 52 53,5 3 107
31 Anders Sandberg Karlsson 525 MGK 49 Nyköping 49 59 54,0 10 108
32 Andreas Ekehult 508 BGK Elit 55 54 54,5 1 109
33 Mikael Richtnér 504 Sundbybergs BGK 58 52 55,0 6 110
34 Per Viklund 526 Sundsvalls BGK 56 55 55,5 1 111

Upp | Klass B | Klass A | Ungdom BC Öppen | Klass D | Klass C | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.15.28