NT, MunktellArenan, Top-12 Kval 1

Uppdaterad: 2021-11-21   19:42Hämta nya sidor automatiskt



Välkommen till MunktellArenan Top-12 Kval 1.

Startordning C - B - A

Ludvikasystemet tillämpas efter varv 3.


Tävlingen avslutad kl 17.40

Resultat


Upp | Klass C | Klass A | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass C
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Eva Prennfors 131 Strängnäs BGK 24 29 23 28 26,0 6 104
2 Patrik Wessling 113 Ålbrons BGK 29 28 29 25 27,8 4 111
3 Bo Nydén 104 Eskilstuna BGK 27 27 33 24 27,8 9 111
4 Arne Backman 109 Tantogårdens BGK 30 29 30 25 28,5 5 114
5 Gunilla Arkäng 102 MGK 49 Nyköping 29 31 27 28 28,8 4 115
6 Stefan Johansson 119 Örebro BGK 29 27 31 29 29,0 4 116
7 William Forslund 129 Skönsbergs SK 25 28 28 36 29,3 11 117
8 Lena Brown 115 BGK Spiik 26 32 29 31 29,5 6 118
9 Mikael Richtnér 134 Sundbybergs BGK 33 26 31 29 29,8 7 119
10 Lars-Göran Guldbrandsson 127 Umeå Bangolfklubb 38 26 30 28 30,5 12 122
11 Benny Eriksson 123 BGK VK-78 32 32 30 30 31,0 2 124
12 Peter Vicary 114 MGK 49 Nyköping 21 34 33 37 31,3 16 125
13 Anders Lindström 117 Umeå Bangolfklubb 33 28 36 29 31,5 8 126
14 Anders Sandberg Karlsson 105 MGK 49 Nyköping 26 37 29 36 32,0 11 128
15 Jan Åke Andersson 110 MGK 49 Nyköping 31 36 35 29 32,8 7 131
16 Ann-Catrin Borgert 122 Örebro BGK 43 30 27 31 32,8 16 131
17 Reine Hansson 128 Haninge BGK 35 32 29 36 33,0 7 132
18 Conny Pihl 101 Uppsala BGK 30 34 37 32 33,3 7 133
19 Ralf Hedström 116 Tantogårdens BGK 29 38 32 35 33,5 9 134
20 Jimmy Persson 103 Tantogårdens BGK 39 34 29 35 34,3 10 137
21 Anna-Karin Nordberg 120 Tantogårdens BGK 34 43 32 31 35,0 12 140
22 Mats Gustafsson 126 Strängnäs BGK 36 35 37 35 35,8 2 143
23 Stefan Larsson 121 Umeå Bangolfklubb 31 37 47 33 37,0 16 148
24 Benny Karlsson 133 Eskilstuna BGK 42 40 39 34 38,8 8 155
25 Carina Lindström 111 Umeå Bangolfklubb 26 46 53 39 41,0 27 164
26 Arne Andersson 125 Tantogårdens BGK 47 37 45 39 42,0 10 168
27 Annika Hedelius Larsson 107 Umeå Bangolfklubb 40 39 37 52 42,0 15 168
28 Christer Timvik 132 Haga BGK 33 34     33,5 1 67 Brutit
29 Mari Aldrev 108 Haga BGK         0,0 0 0 Ej till start

Upp | Klass C | Klass A | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass B
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Filip Björklund 215 Tantogårdens BGK 22 22 21 23 22,0 2 88
2 Bror Wallén 225 Eskilstuna BGK 26 21 22 22 22,8 5 91
3 Anders Hedlund 235 Eskilstuna BGK 22 24 23 26 23,8 4 95
4 Per Einan 208 Köpings BGK 25 25 22 25 24,3 3 97
5 Anton Eriksson 207 MGK 49 Nyköping 22 24 24 27 24,3 5 97
6 Reinhold Nietsch 220 Eskilstuna BGK 24 24 24 26 24,5 2 98
7 Roberth Hummelgren 227 Djulö BGK 21 27 27 23 24,5 6 98
8 Johan Carlsson 202 Haga BGK 24 23 28 24 24,8 5 99
9 Anders Schedin 211 Sundbybergs BGK 23 27 26 24 25,0 4 100
10 Bernt Gustavsson 233 Södertälje BGK 28 25 23 24 25,0 5 100
11 Erik Hjalmarsson 210 Skönsbergs SK 23 26 29 22 25,0 7 100
12 Ingela Eriksson 205 Djulö BGK 23 24 27 27 25,3 4 101
13 Stefan Wigö 228 Eskilstuna BGK 24 29 24 24 25,3 5 101
14 Mikael Lindström 203 Tuve Tigers BGK 23 30 25 23 25,3 7 101
15 Marco Arancibia 221 Sundbybergs BGK 23 29 29 22 25,8 7 103
16 Ronnie Lundgren 231 Sundbybergs BGK 26 28 24 26 26,0 4 104
17 Rolf Strandberg 232 Eskilstuna BGK 26 26 26 27 26,3 1 105
18 Kari Laakso 216 Eskilstuna BGK 27 25 29 24 26,3 5 105
18 Moshe Arad 223 Tantogårdens BGK 26 28 28 23 26,3 5 105
20 Jacob Lindström 214 Umeå Bangolfklubb 23 32 25 25 26,3 9 105
21 Joakim Lindström 229 Strängnäs BGK 26 26 27 27 26,5 1 106
22 Åke Rossander 234 Sundsvalls BGK 27 21 27 32 26,8 11 107
23 Peter Lindqvist 219 Djulö BGK 33 25 23 28 27,3 10 109
24 Tony Strömberg 226 BGK VK-78 24 26 28 32 27,5 8 110
25 Pirkko Maaninka 204 Eskilstuna BGK 28 28 25 31 28,0 6 112
26 Bertil Ohlsson 209 Eskilstuna BGK 31 29 28 26 28,5 5 114
27 Christer Andersson 217 Askims BGK 31 36 27 25 29,8 11 119
28 Fredrik Mets 201 Eskilstuna BGK 27 33 32 28 30,0 6 120
29 Mats Eisenschmidt 213 Askims BGK 29 22 39 39 32,3 17 129

Upp | Klass C | Klass A | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Klass A
Plac Namn Nr Klubb V1 V2 V3 V4 Snitt Diff Tot
1 Alexander Dahlstedt 310 Tantogårdens BGK 19 20 19 20 19,5 1 78
2 Jon Björklund 305 Tantogårdens BGK 21 22 21 20 21,0 2 84
3 Christer Söderlund 307 Tyresö BGK 21 20 22 23 21,5 3 86
4 Simon Levander 304 Södertälje BGK 24 22 21 20 21,8 4 87
5 James Lindström 302 Umeå Bangolfklubb 21 19 22 25 21,8 6 87
6 Rikard Lindqvist 316 Skoghalls BGK 21 22 24 21 22,0 3 88
7 Krister Magnusson 319 Tyresö BGK 24 22 22 20 22,0 4 88
8 Lars Eriksson 320 MGK 49 Nyköping 20 24 22 23 22,3 4 89
8 Robin Andersson 321 Strängnäs BGK 22 24 20 23 22,3 4 89
8 Henrik Arvidsson 317 Gullbergsbro BGK 22 21 25 21 22,3 4 89
11 Rasmus Bergqvist 325 Skoghalls BGK 24 25 22 19 22,5 6 90
12 Johan Andersson 323 Örebro BGK 24 23 24 20 22,8 4 91
13 Tommy Blixt 311 BGK Spiik 23 21 23 25 23,0 4 92
14 Peter Nordin 303 Sundsvalls BGK 24 24 25 19 23,0 6 92
15 Mattias Brännström 326 Skönsbergs SK 20 23 22 27 23,0 7 92
16 Annelie Lundell 313 Malmö BGK 24 28 21 20 23,3 8 93
17 Björn Carrö 301 Södertälje BGK 19 20 27 29 23,8 10 95
18 Gustav Ribbholm 309 MGK 49 Nyköping 27 26 23 21 24,3 6 97
19 Martin Lundell 308 Hjelmsjö BGK 29 25 22 24 25,0 7 100
20 Roger Henriksson 314 Skellefteå Bangolfklubb 26 28 24 23 25,3 5 101
21 Jan Söderqvist 322 Södertälje BGK 31 25 24 25 26,3 7 105
22 Thomas Öberg 315 Södertälje BGK         0,0 0 0 Ej till start

Upp | Klass C | Klass A | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.15.28