MSV Cup 2018

Uppdaterad: 2018-06-25   20:47
Välkommen till MSV Cupen 2018

De tolv bästa i varje klass kvalificerar sig till finalen,
förutsatt att de har fullföljt minst tre stycken deltävlingar.
För mer information, se agendan eller kontakta TK.


Deltävlingar:
2018-05-06 NT, MSV Cup 1 Södertälje BGK
2018-05-20 NT, MSV Cup 2 Örebro BGK
2018-05-27 NT, MSV Cup 3 Eskilstuna BGK
2018-06-03 DM, MSV Cup 4 Södertälje BGK
2018-06-17 NT, MSV Cup 5 Djulö BGK
2018-06-24 NT, MSV Cup 6 MGK 49 Nyköping
2018-07-25 NT, MSV Cup 7 Haga BGK
2018-07-29 NT, MSV Cup 8 Mosas BGK
2018-08-05 NT, MSV Cup 9 Daga BGK
2018-08-12 NT, MSV Cup 10 Strängnäs BGK

Final:
2018-09-07/08 MSV Cup Final MGK 49 Nyköping



DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, Södertälje, MSV Cupen 12018-05-06Filt Beräknad
2NT, Örebro, MSV Cupen 22018-05-20Filt Beräknad
3NT, Eskilstuna, MSV Cupen 32018-05-27Filt Beräknad
4DM, Södertälje, MSV Cupen 42018-06-03Europabana Beräknad
5NT, Djulö, MSV Cupen 52018-06-17Filt Beräknad
6NT, Nyköping, MSV Cupen 62018-06-24Filt Beräknad

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass A
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Robin AnderssonSödertälje BGK1896881234,6 25,4 61
2Patrik WassHaga BGK121810-71035,0  57
3Lars-Göran BergMGK 49 Nyköping-1111-10735,1  39
4Anders LarssonMGK 49 Nyköping-2--161633,3  34
5Bernt GustavssonSödertälje BGK4577-237,4 26,0 25
6Jonathan Arab-EkmanSödertälje BGK7-9--835,0  24
7Simon LevanderSödertälje BGK8-59-237,9 25,0 24
8Tommy BlixtBGK Spiik9246-238,1 26,2 23
9Kenneth GustavssonHaga BGK108---235,9  20
10Bror WallénBGK Spiik-68--635,9  20
11Roberth HummelgrenDjulö BGK22--5440,1  13
12Tim GustafssonMosas BGK-2-44-42,8 27,4 10
13Robert GustavssonÖrebro BGK-12--18-33,0  30
13Filip SpringfeldtKöpings BGK----121832,2  30
15Daniel AgrenSödertälje BGK16--10--30,5 23,2 26
16Alexander DahlstedtTantogardens BGK----141131,8  25
17Lennart JanssonÖrebro BGK-10--11-36,8  21
18Stefan VibergTyresö BGK-16----34,5  16
19Anders GörlinEskilstuna BGK-----1429,3  14
19Christian OlssonHaga BGK14-----32,0  14
19Stefan ErikssonGarphyttans BGK-14----35,0  14
22Jennifer GöranssonTantogardens BGK----9236,2  11
22Gustav BjörnbergTantogardens BGK11-----34,0  11
24Mikael KarlssonTyresö BGK-----931,3  9
24Johan AnderssonÖrebro BGK-7---236,4  9
26Hakan RobertssonMosas BGK-2--6-41,0  8
27Mikael IllmesjöSödertälje BGK---5-234,3 26,4 7
28Thomas ÖbergSödertälje BGK6-----38,0  6
29Tony WidnerTyresö BGK-----532,7  5
29Jan SöderqvistSödertälje BGK5-----38,0  5
31Rikard LindqvistHammarby BGK-4----39,5  4
31Anders WallinMGK 49 Nyköping-2---238,2  4
31Erik EinanKöpings BGK-2---241,0  4
34Ronny GranholmSjövikens IF2-----39,0  2
34Peter HjälmGarphyttans BGK-2----40,0  2
34Eddie SöderlundSundsvalls BGK-2----41,0  2
34Krister RönnquistNässjö BGK2-----39,5  2
34Joakim KindströmBGK VK-782-----41,5  2
34Mikael PoduschkinHaga BGK-----234,0  2
34Lars Ake HolgerssonNorrtälje BGK-----248,0  2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass B
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Lars ErikssonMGK 49 Nyköping14-16818735,9 30,0 63
2Anton ErikssonMGK 49 Nyköping12-18112239,7 27,4 45
3Jan Ake AnderssonMGK 49 Nyköping101611-2539,4  44
4Peter VicaryMGK 49 Nyköping-2-6161637,0 30,2 40
5Guy JohanssonMGK 49 Nyköping412--41838,0  38
6Ingela ErikssonDjulö BGK2--9121436,9 28,8 37
7Peter LindqvistDjulö BGK2--1014937,4 28,2 35
8Anders HedlundEskilstuna BGK2-14-61038,7  32
9Andreas RosenbergDaga BGK6810--638,9  30
10Ake LundbergBGK VK-781152-7440,7  29
11Mats RosenbergHammarby BGK992--841,0  28
12Hakan BergSödertälje BGK--979240,7 30,0 27
13Mikael JohanssonHaga BGK222-10241,7  18
14Magnus SjööÖrebro BGK2102---46,3  14
15Julia SjöbergMosas BGK-7-52-43,8 30,8 14
16Joakim LindströmSträngnäs BGK-25-2-47,0  9
17Per-Ove GaresjöBGK Spiik2-4-2-47,2  8
18Tommy GustafssonHaga BGK----81136,6  19
19Jan LindvallMosas BGK-18----35,0  18
19Ronnie LundgrenHaga BGK18-----35,0  18
19Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK16-2---40,5  18
22Rolf StrandbergEskilstuna BGK7-7---40,5  14
22Stig HögkvistHammarby BGK-14----41,0  14
24Gustav RibbholmKöpings BGK-11--2-43,3  13
24Kari LaaksoEskilstuna BGK5-8---40,8  13
24Reinhold NietschEskilstuna BGK--2-11-42,0  13
27Lars AbrahamssonEnköpings BGK--12---40,5  12
27Clifford ÖhmanMGK 49 Nyköping-----1234,0  12
29Lennart KensertEnköpings BGK8-2---46,8  10
30Tony StrömbergBGK VK-7826----45,0  8
31Benny HasthSträngnäs BGK2---5-47,0  7
32Per HellkvistSödertälje BGK2--4--46,5 34,8 6
32Fredrik LarssonMosas BGK-4--2-47,3  6
32Kaj SöderqvistSödertälje BGK--6---43,0  6
35Lennart RundströmDaga BGK2---2-48,8  4
36Christer MosswaldMosas BGK-2----49,5  2
36Stig WesterbergBGK VK-782-----48,5  2
36Jan ErikssonBGK VK-78-2----54,0  2
36Christian ErikssonEskilstuna BGK-----241,3  2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass C
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Michael PetersenMGK 49 Nyköping14-95141841,0 32,0 60
2Ulf LyxellDjulö BGK94-616943,0 32,0 44
3Kjell LinderMGK 49 Nyköping2-11718246,7 31,0 40
4Lena BrownBGK Spiik2111444445,1 33,2 39
5Ase TelliaDjulö BGK2167-7645,7  38
6Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping106--121042,7  38
7Bert AndbergMGK 49 Nyköping182--9843,8  37
8Ulla LjungMosas BGK-12--11741,9  30
9Ryno VestergrenDjulö BGK2210-10545,9  29
10Christer TimvikHaga BGK4-16--243,6  22
11Patric VestinDjulö BGK822-6248,1  20
12Jan-Ake KarlssonDjulö BGK222-21149,2  19
13Hans HöglundSödertälje BGK12-2--246,0  16
14Eva PrennforsEskilstuna BGK2-6--250,4  10
15Bo NordströmEnköpings BGK522---50,8  9
15Benny KarlssonEskilstuna BGK--2-5248,0  9
17Örjan MolinSödertälje BGK222--249,2  8
18Göte BjörklundDaga BGK2---2250,4  6
19Stefan WigöEskilstuna BGK--18--1239,4  30
20Leif LövströmMGK 49 Nyköping6----1640,8  22
21Göte TunmatsÖrebro BGK-18----37,0  18
22Lars-Olof AnderssonSträngnäs BGK--8-8-45,8  16
22Leif TjernströmHaga BGK16-----40,0  16
24Benny AllanssonÖrebro BGK-14----41,0  14
24Kjell Ake WallinMGK 49 Nyköping-----1439,7  14
26Ulla-Britt HesselEnköpings BGK--12---45,0  12
27Reine HanssonHaninge BGK11-----42,0  11
28Mikael SköldKöpings BGK-10----45,5  10
28Ginalyn RobertssonMosas BGK-8--2-47,0  10
30Marie-Louise TunmatsÖrebro BGK-7--2-49,0  9
30Ann-Marie LindvallMosas BGK-9----45,5  9
32Marco ArancibiaUppsala BGK7-----43,5  7
32Roger AspEnköpings BGK-5---250,0  7
34Lars-Erik SundinBGK Spiik--5---50,0  5
35Joakim LarssonTyresö BGK----2245,2  4
35Kerstin BäckMosas BGK-2--2-50,5  4
35Lennart SanderEskilstuna BGK--4---51,0  4
35Sabine RundströmDaga BGK2---2-50,5  4
35Eve FolkessonSkoghalls BGK-2--2-49,8  4
40Tage WesterbergBGK VK-782-----49,0  2
40Mattias AnderssonÖrebro BGK-2----51,5  2
40Kent SandbergSödertälje BGK2-----49,5  2
40Urban JandrinDjulö BGK----2-52,0  2
40Thomas CarlssonMosas BGK-2----60,5  2
40Anders SandbergMGK 49 Nyköping-----244,7  2
40Illi KarlssonMGK 49 Nyköping-----246,3  2
40Bengt HolgerssonNorrtälje BGK-----247,0  2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass D
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Benny ClaessonHaga BGK111210-16750,5  56
2Margaretha KarlssonDjulö BGK1211--181447,2  55
3May BoldtÖrebro BGK18109-12-50,0  49
4Per KarlssonHaga BGK-511-51854,4  39
5Kurt EngströmSödertälje BGK9--5111052,1 38,4 35
6Roland TörnvallHaga BGK-4--141253,4  30
7Heinz BoldtÖrebro BGK1067-7-55,5  30
8Per-Arne SäfströmMosas BGK-78-8255,8  25
9Eva CarlssonDaga BGK8---9655,0  23
10Christian PetersenMGK 49 Nyköping5-5-2859,9  20
11Mats SöderkvistDaga BGK4---6560,6  15
12Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping7--42-62,8 44,2 13
13Fredrik LjungbergSödertälje BGK14----1148,0  25
14Sven-Olov BäckMosas BGK-14--10-49,8  24
15Per-Ola NäsmanHaninge BGK16-----47,0  16
15Peter AnderssonKatrineholms BGK-----1646,3  16
17Birgitta WallinMGK 49 Nyköping-----952,0  9
17Eva ElfstrandBGK VK-78-9----51,0  9
19Asa JakobssonMosas BGK-8----53,5  8
20Ann-Margot KarlssonHaninge BGK6-----58,0  6
20Hans HesselEnköpings BGK--6---62,0  6
22Marie WigöHammarby BGK--4---71,0  4
22Sven BergströmHaga BGK----4-63,0  4
22Ingela WigöEskilstuna BGK-----457,7  4
25Anton HagbergDjulö BGK----2-64,0  2
25Ebba KarlssonMGK 49 Nyköping-----265,7  2
25Tony PetterssonNorrtälje BGK-----271,3  2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Ungdom
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Rasmus NilssonSödertälje BGK----4471,4  8

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0