MSV Cup 2018

Uppdaterad: 2018-05-21   16:53
Välkommen till MSV Cupen 2018

De tolv bästa i varje klass kvalificerar sig till finalen,
förutsatt att de har fullföljt minst tre stycken deltävlingar.
För mer information, se agendan eller kontakta TK.


Deltävlingar:
2018-05-06 NT, MSV Cup 1 Södertälje BGK
2018-05-20 NT, MSV Cup 2 Örebro BGK
2018-05-27 NT, MSV Cup 3 Eskilstuna BGK
2018-06-03 DM, MSV Cup 4 Södertälje BGK
2018-06-17 NT, MSV Cup 5 Djulö BGK
2018-06-24 NT, MSV Cup 6 MGK 49 Nyköping
2018-07-25 NT, MSV Cup 7 Haga BGK
2018-07-29 NT, MSV Cup 8 Mosas BGK
2018-08-05 NT, MSV Cup 9 Daga BGK
2018-08-12 NT, MSV Cup 10 Strängnäs BGK

Final:
2018-09-07/08 MSV Cup Final MGK 49 Nyköping



DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, Södertälje, MSV Cupen 12018-05-06Filt Beräknad
2NT, Örebro, MSV Cupen 22018-05-20Filt Beräknad

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass A
PlacNamnKlubb12SnittPoäng
1Patrik WassHaga BGK121833,8 30
2Robin AnderssonSödertälje BGK18932,8 27
3Kenneth GustavssonHaga BGK10836,5 18
4Tommy BlixtBGK Spiik9239,5 11
5Bernt GustavssonSödertälje BGK4539,0 9
6Roberth HummelgrenDjulö BGK2243,3 4
7Daniel AgrenSödertälje BGK16-30,5 16
7Stefan VibergTyresö BGK-1634,5 16
9Stefan ErikssonGarphyttans BGK-1435,0 14
9Christian OlssonHaga BGK14-32,0 14
11Robert GustavssonÖrebro BGK-1235,5 12
12Gustav BjörnbergTantogardens BGK11-34,0 11
12Lars-Göran BergMGK 49 Nyköping-1136,0 11
14Lennart JanssonÖrebro BGK-1036,5 10
15Simon LevanderSödertälje BGK8-38,0 8
16Johan AnderssonÖrebro BGK-738,5 7
16Jonathan Arab-EkmanSödertälje BGK7-38,0 7
18Bror WallénBGK Spiik-639,0 6
18Thomas ÖbergSödertälje BGK6-38,0 6
20Jan SöderqvistSödertälje BGK5-38,0 5
21Rikard LindqvistHammarby BGK-439,5 4
22Ronny GranholmSjövikens IF2-39,0 2
22Krister RönnquistNässjö BGK2-39,5 2
22Joakim KindströmBGK VK-782-41,5 2
22Peter HjälmGarphyttans BGK-240,0 2
22Hakan RobertssonMosas BGK-240,0 2
22Tim GustafssonMosas BGK-240,0 2
22Anders LarssonMGK 49 Nyköping-240,5 2
22Eddie SöderlundSundsvalls BGK-241,0 2
22Anders WallinMGK 49 Nyköping-245,0 2
22Erik EinanKöpings BGK-246,5 2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass B
PlacNamnKlubb12SnittPoäng
1Jan Ake AnderssonMGK 49 Nyköping101638,5 26
2Mats RosenbergHammarby BGK9940,0 18
3Guy JohanssonMGK 49 Nyköping41241,3 16
4Ake LundbergBGK VK-7811540,5 16
5Andreas RosenbergDaga BGK6840,8 14
6Magnus SjööÖrebro BGK21045,3 12
7Tony StrömbergBGK VK-782645,0 8
8Mikael JohanssonHaga BGK2244,3 4
9Jan LindvallMosas BGK-1835,0 18
9Ronnie LundgrenHaga BGK18-35,0 18
11Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK16-35,0 16
12Stig HögkvistHammarby BGK-1441,0 14
12Lars ErikssonMGK 49 Nyköping14-35,0 14
14Anton ErikssonMGK 49 Nyköping12-35,5 12
15Gustav RibbholmKöpings BGK-1142,0 11
16Lennart KensertEnköpings BGK8-38,0 8
17Rolf StrandbergEskilstuna BGK7-38,0 7
17Julia SjöbergMosas BGK-743,0 7
19Kari LaaksoEskilstuna BGK5-39,5 5
20Fredrik LarssonMosas BGK-445,0 4
21Joakim LindströmSträngnäs BGK-245,0 2
21Lennart RundströmDaga BGK2-48,5 2
21Benny HasthSträngnäs BGK2-50,5 2
21Ingela ErikssonDjulö BGK2-41,5 2
21Peter LindqvistDjulö BGK2-41,5 2
21Per HellkvistSödertälje BGK2-46,5 2
21Per-Ove GaresjöBGK Spiik2-48,0 2
21Anders HedlundEskilstuna BGK2-42,0 2
21Stig WesterbergBGK VK-782-48,5 2
21Peter VicaryMGK 49 Nyköping-247,0 2
21Christer MosswaldMosas BGK-249,5 2
21Jan ErikssonBGK VK-78-254,0 2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass C
PlacNamnKlubb12SnittPoäng
1Bert AndbergMGK 49 Nyköping18246,0 20
2Ase TelliaDjulö BGK21647,0 18
3Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping10645,0 16
4Lena BrownBGK Spiik21145,8 13
5Ulf LyxellDjulö BGK9446,5 13
6Patric VestinDjulö BGK8249,8 10
7Bo NordströmEnköpings BGK5250,0 7
8Örjan MolinSödertälje BGK2250,0 4
9Ryno VestergrenDjulö BGK2250,5 4
10Jan-Ake KarlssonDjulö BGK2252,5 4
11Göte TunmatsÖrebro BGK-1837,0 18
12Leif TjernströmHaga BGK16-40,0 16
13Michael PetersenMGK 49 Nyköping14-40,0 14
13Benny AllanssonÖrebro BGK-1441,0 14
15Hans HöglundSödertälje BGK12-40,5 12
15Ulla LjungMosas BGK-1242,5 12
17Reine HanssonHaninge BGK11-42,0 11
18Mikael SköldKöpings BGK-1045,5 10
19Ann-Marie LindvallMosas BGK-945,5 9
20Ginalyn RobertssonMosas BGK-845,5 8
21Marie-Louise TunmatsÖrebro BGK-747,5 7
21Marco ArancibiaUppsala BGK7-43,5 7
23Leif LövströmMGK 49 Nyköping6-44,0 6
24Roger AspEnköpings BGK-549,0 5
25Christer TimvikHaga BGK4-46,0 4
26Sabine RundströmDaga BGK2-52,0 2
26Kjell LinderMGK 49 Nyköping2-53,0 2
26Tage WesterbergBGK VK-782-49,0 2
26Eva PrennforsEskilstuna BGK2-57,0 2
26Kent SandbergSödertälje BGK2-49,5 2
26Göte BjörklundDaga BGK2-47,5 2
26Kerstin BäckMosas BGK-251,0 2
26Eve FolkessonSkoghalls BGK-251,5 2
26Mattias AnderssonÖrebro BGK-251,5 2
26Thomas CarlssonMosas BGK-260,5 2

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Klass D
PlacNamnKlubb12SnittPoäng
1May BoldtÖrebro BGK181047,8 28
2Margaretha KarlssonDjulö BGK121147,8 23
2Benny ClaessonHaga BGK111248,3 23
4Heinz BoldtÖrebro BGK10655,0 16
4Per-Ola NäsmanHaninge BGK16-47,0 16
6Fredrik LjungbergSödertälje BGK14-47,0 14
6Sven-Olov BäckMosas BGK-1446,0 14
8Kurt EngströmSödertälje BGK9-52,5 9
8Eva ElfstrandBGK VK-78-951,0 9
10Eva CarlssonDaga BGK8-55,0 8
10Asa JakobssonMosas BGK-853,5 8
12Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping7-57,0 7
12Per-Arne SäfströmMosas BGK-753,5 7
14Ann-Margot KarlssonHaninge BGK6-58,0 6
15Christian PetersenMGK 49 Nyköping5-60,5 5
15Per KarlssonHaga BGK-563,5 5
17Mats SöderkvistDaga BGK4-71,0 4
17Roland TörnvallHaga BGK-465,5 4

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D | Ungdom
Totalställning Ungdom
PlacNamnKlubb12SnittPoäng

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.4.0