Deltävlingar: 2018-05-06 NT, MSV Cup 1 Södertälje BGK 2018-05-20 NT, MSV Cup 2 Örebro BGK 2018-05-27 NT, MSV Cup 3 Eskilstuna BGK 2018-06-03 DM, MSV Cup 4 Södertälje BGK 2018-06-17 NT, MSV Cup 5 Djulö BGK 2018-06-24 NT, MSV Cup 6 MGK 49 Nyköping 2018-07-25 NT, MSV Cup 7 Haga BGK 2018-07-29 NT, MSV Cup 8 Mosås BGK 2018-08-05 NT, MSV Cup 9 Daga BGK 2018-08-12 NT, MSV Cup 10 Strängnäs BGK Final: 2018-09-08/09 MSV Cup Final MGK 49 Nyköping Grattis Alexander Dahlstedt som blev Mellansvenska Cupmästare 2018 Finalspel (kval) Finalspel (matchspel) |
DELTÄVLINGAR | ||||
Deltävling | Datum | Underlag | Status | |
1 | NT, Södertälje, MSV Cup 1 | 2018-05-06 | Filt | Beräknad |
2 | NT, Örebro, MSV Cup 2 | 2018-05-20 | Filt | Beräknad |
3 | NT, Eskilstuna, MSV Cup 3 | 2018-05-27 | Filt | Beräknad |
4 | DM, Södertälje, MSV Cup 4 | 2018-06-03 | Europabana | Beräknad |
5 | NT, Djulö, MSV Cup 5 | 2018-06-17 | Filt | Beräknad |
6 | NT, Nyköping, MSV Cup 6 | 2018-06-24 | Filt | Beräknad |
7 | NT, Haga, MSV Cup 7 | 2018-07-25 | Filt | Beräknad |
8 | NT, Mosås, MSV Cup 8 | 2018-07-29 | Filt | Beräknad |
9 | NT, Daga, MSV Cup 9 | 2018-08-05 | Filt | Beräknad |
10 | NT, Strängnäs, MSV Cup 10 | 2018-08-12 | Filt | Beräknad |
Totalställning Klass A | |||||||||||||||
Plac | Namn | Klubb | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Filt | Europabana | Poäng |
1 | Robin Andersson | Södertälje BGK | 18 | 9 | 6 | 8 | 8 | 12 | - | 14 | 14 | 12 | 34,8 | 25,4 | 101 |
2 | Patrik Wass | Haga BGK | 12 | 18 | 10 | - | 7 | 10 | - | - | - | - | 35,0 | 57 | |
3 | Lars-Göran Berg | MGK 49 Nyköping | - | 11 | 11 | - | 10 | 7 | - | - | 12 | - | 35,5 | 51 | |
4 | Bernt Gustavsson | Södertälje BGK | 4 | 5 | 7 | 7 | - | 2 | 4 | 5 | 5 | 4 | 40,1 | 26,0 | 43 |
5 | Tommy Blixt | BGK Spiik | 9 | 2 | 4 | 6 | - | 2 | - | 8 | 4 | 6 | 40,1 | 26,2 | 41 |
6 | Simon Levander | Södertälje BGK | 8 | - | 5 | 9 | - | 2 | - | 9 | 7 | - | 38,5 | 25,0 | 40 |
7 | Robert Gustavsson | Örebro BGK | - | 12 | - | - | 18 | - | - | 7 | - | - | 35,0 | 37 | |
8 | Alexander Dahlstedt | Tantogårdens BGK | - | - | - | - | 14 | 11 | - | - | 11 | - | 33,3 | 36 | |
9 | Roberth Hummelgren | Djulö BGK | 2 | 2 | - | - | 5 | 4 | - | 4 | 9 | 9 | 40,9 | 35 | |
10 | Anders Larsson | MGK 49 Nyköping | - | 2 | - | - | 16 | 16 | - | - | - | - | 33,3 | 34 | |
11 | Anders Görlin | Eskilstuna BGK | - | - | - | - | - | 14 | - | 10 | 10 | - | 33,9 | 34 | |
12 | Bror Wallén | BGK Spiik | - | 6 | 8 | - | - | 6 | - | - | 6 | 8 | 38,2 | 34 | |
13 | Tim Gustafsson | Mosås BGK | - | 2 | - | 4 | 4 | - | - | 12 | - | 10 | 40,4 | 27,4 | 32 |
14 | Jonathan Arab-Ekman | Södertälje BGK | 7 | - | 9 | - | - | 8 | 5 | - | - | - | 35,9 | 29 | |
15 | Johan Carlsson | Daga BGK | - | - | - | - | - | - | 6 | 6 | 8 | 7 | 40,0 | 27 | |
16 | Johan Andersson | Örebro BGK | - | 7 | - | - | - | 2 | - | - | 16 | - | 36,1 | 25 | |
17 | Håkan Robertsson | Mosås BGK | - | 2 | - | - | 6 | - | - | 16 | - | - | 39,0 | 24 | |
18 | Kenneth Gustavsson | Haga BGK | 10 | 8 | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 35,9 | 20 | |
19 | Filip Springfeldt | Köpings BGK | - | - | - | - | 12 | 18 | - | - | - | - | 32,2 | 30 | |
20 | Stefan Viberg | Tyresö BGK | - | 16 | - | - | - | - | - | 11 | - | - | 35,5 | 27 | |
21 | Daniel Ågren | Södertälje BGK | 16 | - | - | 10 | - | - | - | - | - | - | 30,5 | 23,2 | 26 |
22 | Lennart Jansson | Örebro BGK | - | 10 | - | - | 11 | - | - | - | - | - | 36,8 | 21 | |
22 | Christian Olsson | Haga BGK | 14 | - | - | - | - | - | 7 | - | - | - | 33,6 | 21 | |
24 | Stefan Eriksson | Garphyttans BGK | - | 14 | - | - | - | - | - | - | - | - | 35,0 | 14 | |
25 | Mikael Lindström | Trollhättans BGK | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 11 | 37,5 | 11 | |
25 | Jennifer Göransson | Tantogårdens BGK | - | - | - | - | 9 | 2 | - | - | - | - | 36,2 | 11 | |
25 | Gustav Björnberg | Tantogårdens BGK | 11 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 34,0 | 11 | |
28 | Rikard Lindqvist | Hammarby BGK | - | 4 | - | - | - | - | - | - | - | 5 | 42,5 | 9 | |
28 | Mikael Karlsson | Tyresö BGK | - | - | - | - | - | 9 | - | - | - | - | 31,3 | 9 | |
30 | Mikael Illmesjö | Södertälje BGK | - | - | - | 5 | - | 2 | - | - | - | - | 34,3 | 26,4 | 7 |
31 | Thomas Öberg | Södertälje BGK | 6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 38,0 | 6 | |
32 | Jan Söderqvist | Södertälje BGK | 5 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 38,0 | 5 | |
32 | Tony Widner | Tyresö BGK | - | - | - | - | - | 5 | - | - | - | - | 32,7 | 5 | |
34 | Anders Wallin | MGK 49 Nyköping | - | 2 | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 38,2 | 4 | |
34 | Erik Einan | Köpings BGK | - | 2 | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 41,0 | 4 | |
36 | Eddie Söderlund | Sundsvalls BGK | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 41,0 | 2 | |
36 | Krister Rönnquist | Nässjö BGK | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 39,5 | 2 | |
36 | Joakim Kindström | BGK VK-78 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 41,5 | 2 | |
36 | Mikael Poduschkin | Haga BGK | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 34,0 | 2 | |
36 | Lars Åke Holgersson | Norrtälje BGK | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 48,0 | 2 | |
36 | Ronny Granholm | Sjövikens IF | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 39,0 | 2 | |
36 | Peter Hjälm | Garphyttans BGK | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 40,0 | 2 |
Totalställning Klass B | |||||||||||||||
Plac | Namn | Klubb | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Filt | Europabana | Poäng |
1 | Lars Eriksson | MGK 49 Nyköping | 14 | - | 16 | 8 | 18 | 7 | 5 | 5 | 2 | 14 | 39,2 | 30,0 | 89 |
2 | Anton Eriksson | MGK 49 Nyköping | 12 | - | 18 | 11 | 2 | 2 | 16 | 2 | 9 | 5 | 40,3 | 27,4 | 77 |
3 | Andreas Rosenberg | Daga BGK | 6 | 8 | 10 | - | - | 6 | 9 | 8 | 18 | 10 | 39,4 | 75 | |
4 | Håkan Berg | Södertälje BGK | - | - | 9 | 7 | 9 | 2 | 7 | 10 | 14 | 9 | 41,0 | 30,0 | 67 |
5 | Jan Åke Andersson | MGK 49 Nyköping | 10 | 16 | 11 | - | 2 | 5 | 14 | 2 | 4 | 2 | 40,7 | 66 | |
6 | Anders Hedlund | Eskilstuna BGK | 2 | - | 14 | - | 6 | 10 | 10 | 4 | 16 | - | 39,3 | 62 | |
7 | Mats Rosenberg | Hammarby BGK | 9 | 9 | 2 | - | - | 8 | 11 | - | - | 16 | 40,1 | 55 | |
8 | Tommy Gustafsson | Haga BGK | - | - | - | - | 8 | 11 | 18 | - | 11 | - | 37,1 | 48 | |
9 | Guy Johansson | MGK 49 Nyköping | 4 | 12 | - | - | 4 | 18 | 4 | - | 5 | - | 40,1 | 47 | |
10 | Peter Vicary | MGK 49 Nyköping | - | 2 | - | 6 | 16 | 16 | - | - | - | 6 | 38,7 | 30,2 | 46 |
11 | Joakim Lindström | Strängnäs BGK | - | 2 | 5 | - | 2 | - | - | - | 12 | 18 | 43,9 | 39 | |
12 | Ingela Eriksson | Djulö BGK | 2 | - | - | 9 | 12 | 14 | - | - | - | - | 36,9 | 28,8 | 37 |
13 | Reinhold Nietsch | Eskilstuna BGK | - | - | 2 | - | 11 | - | - | 9 | 8 | 7 | 42,4 | 37 | |
14 | Peter Lindqvist | Djulö BGK | 2 | - | - | 10 | 14 | 9 | - | - | - | - | 37,4 | 28,2 | 35 |
15 | Ronnie Lundgren | Haga BGK | 18 | - | - | - | - | - | 12 | 2 | - | - | 41,3 | 32 | |
16 | Mikael Johansson | Haga BGK | 2 | 2 | 2 | - | 10 | 2 | 8 | - | 6 | - | 41,7 | 32 | |
17 | Åke Lundberg | BGK VK-78 | 11 | 5 | 2 | - | 7 | 4 | - | 2 | - | - | 41,4 | 31 | |
18 | Julia Sjöberg | Mosås BGK | - | 7 | - | 5 | 2 | - | - | 14 | - | 2 | 44,3 | 30,8 | 30 |
19 | Pirkko Maaninka | Eskilstuna BGK | 16 | - | 2 | - | - | - | - | - | - | 11 | 40,5 | 29 | |
20 | Fredrik Larsson | Mosås BGK | - | 4 | - | - | 2 | - | - | 18 | - | - | 43,2 | 24 | |
21 | Benny Hasth | Strängnäs BGK | 2 | - | - | - | 5 | - | - | 2 | 2 | 12 | 46,5 | 23 | |
22 | Tony Strömberg | BGK VK-78 | 2 | 6 | - | - | - | - | - | 11 | - | - | 43,7 | 19 | |
23 | Stig Högkvist | Hammarby BGK | - | 14 | - | - | - | - | - | 2 | - | 2 | 46,0 | 18 | |
24 | Jonas Holmberg | Daga BGK | - | - | - | - | - | - | 2 | 2 | 10 | 4 | 46,0 | 18 | |
25 | Kari Laakso | Eskilstuna BGK | 5 | - | 8 | - | - | - | - | - | - | 2 | 43,5 | 15 | |
26 | Lennart Rundström | Daga BGK | 2 | - | - | - | 2 | - | 2 | 2 | 7 | - | 45,9 | 15 | |
27 | Magnus Sjöö | Örebro BGK | 2 | 10 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | 46,3 | 14 | |
28 | Per-Ove Garesjö | BGK Spiik | 2 | - | 4 | - | 2 | - | - | - | - | - | 47,2 | 8 | |
29 | Jan Lindvall | Mosås BGK | - | 18 | - | - | - | - | - | 12 | - | - | 38,0 | 30 | |
30 | Stig Pettersson | Stora Tuna BGK | - | - | - | - | - | - | - | 16 | - | - | 39,0 | 16 | |
31 | Rolf Strandberg | Eskilstuna BGK | 7 | - | 7 | - | - | - | - | - | - | - | 40,5 | 14 | |
32 | Gustav Ribbholm | Köpings BGK | - | 11 | - | - | 2 | - | - | - | - | - | 43,3 | 13 | |
33 | Lars Abrahamsson | Enköpings BGK | - | - | 12 | - | - | - | - | - | - | - | 40,5 | 12 | |
33 | Clifford Öhman | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | 12 | - | - | - | - | 34,0 | 12 | |
35 | Lennart Kensert | Enköpings BGK | 8 | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | 46,8 | 10 | |
36 | Christian Eriksson | Eskilstuna BGK | - | - | - | - | - | 2 | - | 7 | - | - | 41,6 | 9 | |
37 | Christer Mosswald | Mosås BGK | - | 2 | - | - | - | - | - | 6 | - | - | 46,0 | 8 | |
37 | Ronny Ekberg | Enköpings BGK | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 8 | 43,5 | 8 | |
39 | Fredrik Hasselgren | Haga BGK | - | - | - | - | - | - | 6 | - | - | - | 40,7 | 6 | |
39 | Kaj Söderqvist | Södertälje BGK | - | - | 6 | - | - | - | - | - | - | - | 43,0 | 6 | |
39 | Per Hellkvist | Södertälje BGK | 2 | - | - | 4 | - | - | - | - | - | - | 46,5 | 34,8 | 6 |
42 | Jan Eriksson | BGK VK-78 | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 54,0 | 2 | |
42 | Peter Gade | Hammarby BGK | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | 56,0 | 2 | |
42 | Roger Andersson | Daga BGK | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | 47,0 | 2 | |
42 | Andreas Tidblad | Daga BGK | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | 50,0 | 2 | |
42 | Stig Westerberg | BGK VK-78 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 48,5 | 2 |
Totalställning Klass C | |||||||||||||||
Plac | Namn | Klubb | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Filt | Europabana | Poäng |
1 | Michael Petersen | MGK 49 Nyköping | 14 | - | 9 | 5 | 14 | 18 | 4 | - | 18 | 14 | 43,4 | 32,0 | 96 |
2 | Ulf Lyxell | Djulö BGK | 9 | 4 | - | 6 | 16 | 9 | 5 | 14 | 16 | - | 43,9 | 32,0 | 79 |
3 | Lena Brown | BGK Spiik | 2 | 11 | 14 | 4 | 4 | 4 | - | 2 | 8 | 16 | 45,8 | 33,2 | 65 |
4 | Kjell Linder | MGK 49 Nyköping | 2 | - | 11 | 7 | 18 | 2 | 12 | 2 | 2 | 8 | 47,4 | 31,0 | 64 |
5 | Gunilla Arkäng | MGK 49 Nyköping | 10 | 6 | - | - | 12 | 10 | - | 2 | 6 | 18 | 44,7 | 64 | |
6 | Ryno Vestergren | Djulö BGK | 2 | 2 | 10 | - | 10 | 5 | 16 | 9 | 4 | 6 | 45,6 | 64 | |
7 | Åse Tellia | Djulö BGK | 2 | 16 | 7 | - | 7 | 6 | 6 | 8 | 2 | 4 | 47,1 | 58 | |
8 | Stefan Wigö | Eskilstuna BGK | - | - | 18 | - | - | 12 | 10 | - | 14 | - | 42,2 | 54 | |
9 | Bert Åndberg | MGK 49 Nyköping | 18 | 2 | - | - | 9 | 8 | 11 | - | 2 | - | 44,8 | 50 | |
10 | Jan-Åke Karlsson | Djulö BGK | 2 | 2 | 2 | - | 2 | 11 | 9 | 2 | 9 | 7 | 48,4 | 46 | |
11 | Lars-Olof Andersson | Strängnäs BGK | - | - | 8 | - | 8 | - | - | 2 | 10 | 10 | 48,3 | 38 | |
12 | Christer Timvik | Haga BGK | 4 | - | 16 | - | - | 2 | 14 | - | - | - | 43,0 | 36 | |
13 | Ulla Ljung | Mosås BGK | - | 12 | - | - | 11 | 7 | - | 2 | - | 2 | 44,7 | 34 | |
14 | Leif Lövström | MGK 49 Nyköping | 6 | - | - | - | - | 16 | 8 | - | 2 | - | 45,0 | 32 | |
15 | Hans Höglund | Södertälje BGK | 12 | - | 2 | - | - | 2 | - | - | 11 | - | 45,9 | 27 | |
16 | Sabine Rundström | Daga BGK | 2 | - | - | - | 2 | - | 7 | 5 | 7 | - | 48,5 | 23 | |
17 | Göte Björklund | Daga BGK | 2 | - | - | - | 2 | 2 | - | 2 | 12 | 2 | 51,8 | 22 | |
18 | Örjan Molin | Södertälje BGK | 2 | 2 | 2 | - | - | 2 | - | 11 | - | 2 | 49,6 | 21 | |
19 | Patric Vestin | Djulö BGK | 8 | 2 | 2 | - | 6 | 2 | - | - | - | - | 48,1 | 20 | |
20 | Roger Asp | Enköpings BGK | - | 5 | - | - | - | 2 | - | - | - | 9 | 49,3 | 16 | |
21 | Eva Prennfors | Eskilstuna BGK | 2 | - | 6 | - | - | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 51,5 | 16 | |
22 | Eve Folkesson | Skoghalls BGK | - | 2 | - | - | 2 | - | - | 7 | - | - | 47,8 | 11 | |
23 | Bo Nordström | Enköpings BGK | 5 | 2 | 2 | - | - | - | - | - | - | 2 | 51,4 | 11 | |
24 | Benny Karlsson | Eskilstuna BGK | - | - | 2 | - | 5 | 2 | - | - | - | - | 48,0 | 9 | |
25 | Kerstin Bäck | Mosås BGK | - | 2 | - | - | 2 | - | - | 4 | - | - | 48,7 | 8 | |
26 | Joakim Larsson | Tyresö BGK | - | - | - | - | 2 | 2 | - | 2 | - | - | 49,1 | 6 | |
27 | Ann-Marie Lindvall | Mosås BGK | - | 9 | - | - | - | - | - | 16 | - | - | 42,5 | 25 | |
28 | Göte Tunmats | Örebro BGK | - | 18 | - | - | - | - | - | 6 | - | - | 41,0 | 24 | |
29 | Ulla-Britt Hessel | Enköpings BGK | - | - | 12 | - | - | - | - | - | - | 11 | 46,0 | 23 | |
30 | Örjan Almstedt | Mosås BGK | - | - | - | - | - | - | - | 18 | - | - | 38,0 | 18 | |
30 | Leif Tjernström | Haga BGK | 16 | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | 46,3 | 18 | |
32 | Lars-Erik Sundin | BGK Spiik | - | - | 5 | - | - | - | - | - | - | 12 | 48,5 | 17 | |
33 | Kjell Åke Wallin | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | 14 | - | - | 2 | - | 44,8 | 16 | |
34 | Benny Allansson | Örebro BGK | - | 14 | - | - | - | - | - | - | - | - | 41,0 | 14 | |
34 | Mattias Andersson | Örebro BGK | - | 2 | - | - | - | - | - | 12 | - | - | 47,0 | 14 | |
36 | Bertil Andersson | Hammarby BGK | - | - | - | - | - | - | - | 10 | - | 2 | 51,0 | 12 | |
37 | Reine Hansson | Haninge BGK | 11 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 42,0 | 11 | |
38 | Mikael Sköld | Köpings BGK | - | 10 | - | - | - | - | - | - | - | - | 45,5 | 10 | |
38 | Ginalyn Robertsson | Mosås BGK | - | 8 | - | - | 2 | - | - | - | - | - | 47,0 | 10 | |
40 | Marie-Louise Tunmats | Örebro BGK | - | 7 | - | - | 2 | - | - | - | - | - | 49,0 | 9 | |
41 | Kent Sandberg | Södertälje BGK | 2 | - | - | - | - | - | - | - | 5 | - | 50,0 | 7 | |
41 | Marco Arancibia | Uppsala BGK | 7 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 43,5 | 7 | |
43 | Andreas Ekehult | BGK Elit | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 5 | 49,5 | 5 | |
44 | Lennart Sander | Eskilstuna BGK | - | - | 4 | - | - | - | - | - | - | - | 51,0 | 4 | |
45 | Anders Sandberg | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 44,7 | 2 | |
45 | Illi Karlsson | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 46,3 | 2 | |
45 | Bengt Holgersson | Norrtälje BGK | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 47,0 | 2 | |
45 | Tage Westerberg | BGK VK-78 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 49,0 | 2 | |
45 | Urban Jandrin | Djulö BGK | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | - | 52,0 | 2 | |
45 | Kjell-Åke Johansson | Eskilstuna BGK | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | 48,5 | 2 | |
45 | Birgitta Lundgren | Stora Tuna BGK | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | 48,5 | 2 | |
45 | Conny Andersson | Hammarby BGK | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | - | 52,5 | 2 | |
45 | Christer Hedlund | Haga BGK | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | - | 57,5 | 2 | |
45 | Thomas Carlsson | Mosås BGK | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 60,5 | 2 |
Totalställning Klass D | |||||||||||||||
Plac | Namn | Klubb | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Filt | Europabana | Poäng |
1 | Margaretha Karlsson | Djulö BGK | 12 | 11 | - | - | 18 | 14 | 9 | 8 | 14 | 8 | 50,1 | 94 | |
2 | Benny Claesson | Haga BGK | 11 | 12 | 10 | - | 16 | 7 | - | 6 | 11 | - | 50,7 | 73 | |
3 | Per Karlsson | Haga BGK | - | 5 | 11 | - | 5 | 18 | 10 | 7 | - | 12 | 51,7 | 68 | |
4 | May Boldt | Örebro BGK | 18 | 10 | 9 | - | 12 | - | - | - | - | - | 50,0 | 49 | |
5 | Kurt Engström | Södertälje BGK | 9 | - | - | 5 | 11 | 10 | - | - | 8 | 6 | 54,6 | 38,4 | 49 |
6 | Roland Törnvall | Haga BGK | - | 4 | - | - | 14 | 12 | 11 | - | - | - | 50,4 | 41 | |
7 | Christian Petersen | MGK 49 Nyköping | 5 | - | 5 | - | 2 | 8 | 7 | - | 7 | 7 | 59,2 | 41 | |
8 | Per-Arne Säfström | Mosås BGK | - | 7 | 8 | - | 8 | 2 | 5 | 9 | - | - | 56,1 | 39 | |
9 | Fredrik Ljungberg | Södertälje BGK | 14 | - | - | - | - | 11 | - | - | 12 | - | 48,0 | 37 | |
10 | Eva Carlsson | Daga BGK | 8 | - | - | - | 9 | 6 | - | - | 9 | - | 54,3 | 32 | |
11 | Heinz Boldt | Örebro BGK | 10 | 6 | 7 | - | 7 | - | - | - | - | - | 55,5 | 30 | |
12 | Sven-Olov Bäck | Mosås BGK | - | 14 | - | - | 10 | - | - | 5 | - | - | 50,8 | 29 | |
13 | Mats Söderkvist | Daga BGK | 4 | - | - | - | 6 | 5 | - | - | 10 | - | 58,6 | 25 | |
14 | Fanny Eriksson | MGK 49 Nyköping | 7 | - | - | 4 | 2 | - | - | - | - | - | 62,8 | 44,2 | 13 |
15 | Jörgen Sundström | Eskilstuna BGK | - | - | - | - | - | - | - | 4 | 4 | 5 | 64,7 | 13 | |
16 | Ebba Karlsson | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | 2 | - | - | 5 | 4 | 65,4 | 11 | |
17 | Robert Thunholm | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | - | - | - | 18 | 14 | 39,3 | 32 | |
17 | Tomas Halvarsson | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | - | - | - | 16 | 16 | 37,8 | 32 | |
19 | Bertil Jonsson | Mosås BGK | - | - | - | - | - | - | - | 11 | - | 9 | 52,5 | 20 | |
20 | Åsa Jakobsson | Mosås BGK | - | 8 | - | - | - | - | - | 10 | - | - | 51,8 | 18 | |
21 | Per-Ola Näsman | Haninge BGK | 16 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 47,0 | 16 | |
21 | Peter Andersson | Katrineholms BGK | - | - | - | - | - | 16 | - | - | - | - | 46,3 | 16 | |
21 | Hans Hessel | Enköpings BGK | - | - | 6 | - | - | - | - | - | - | 10 | 58,5 | 16 | |
24 | Birgitta Wallin | MGK 49 Nyköping | - | - | - | - | - | 9 | - | - | 6 | - | 54,6 | 15 | |
25 | Sven Bergström | Haga BGK | - | - | - | - | 4 | - | 8 | - | - | - | 58,4 | 12 | |
25 | Lars-Åke Rodell | Haga BGK | - | - | - | - | - | - | 12 | - | - | - | 37,7 | 12 | |
27 | Mikael Ekehult | BGK Elit | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 11 | 54,0 | 11 | |
28 | Eva Elfstrand | BGK VK-78 | - | 9 | - | - | - | - | - | - | - | - | 51,0 | 9 | |
29 | Anna-Lisa Johansson | Haga BGK | - | - | - | - | - | - | 6 | - | - | - | 58,0 | 6 | |
29 | Ann-Margot Karlsson | Haninge BGK | 6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 58,0 | 6 | |
31 | Marie Wigö | Hammarby BGK | - | - | 4 | - | - | - | - | - | - | - | 71,0 | 4 | |
31 | Ingela Wigö | Eskilstuna BGK | - | - | - | - | - | 4 | - | - | - | - | 57,7 | 4 | |
31 | Monika Daniel | MC Mazovia Warszawa | - | - | - | - | - | - | 4 | - | - | - | 64,3 | 4 | |
34 | Tony Pettersson | Norrtälje BGK | - | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | 71,3 | 2 | |
34 | Anton Hagberg | Djulö BGK | - | - | - | - | 2 | - | - | - | - | - | 64,0 | 2 |
Totalställning Ungdom | |||||||||||||||
Plac | Namn | Klubb | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Filt | Europabana | Poäng |
1 | Rasmus Nilsson | Södertälje BGK | - | - | - | - | 4 | 4 | - | - | 5 | 4 | 71,4 | 17 | |
1 | Alexander Berg | Södertälje BGK | - | - | - | - | - | - | 4 | 4 | 4 | 5 | 71,4 | 17 |
Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.5.0 |