MSV Cup 2019

Uppdaterad: 2019-08-04   23:48

Välkommen till årets CUP (agenda)

Deltävlingar:
MSV Cup 1 2019-05-05 Södertälje BGK
MSV Cup 2 2019-05-19 Örebro BGK
MSV Cup 3 2019-05-26 Eskilstuna BGK
MSV Cup 4 2019-06-02 Skoghalls BGK
MSV Cup 5 2019-06-16 Djulö BGK
MSV Cup 6 2019-06-23 MGK 49 Nyköping
MSV Cup 7 2019-07-24 Haga BGK (Mjölby)
MSV Cup 8 2019-07-28 Mosås BGK
MSV Cup 9 2019-08-04 Daga BGK

MSV Cup 10 2019-08-25 Strängnäs BGK

Final:
MSV Cup Final 2019-09-07/08 Skoghalls BGK


DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1NT, Södertälje, MSV Cupen 12019-05-05Filt Beräknad
2MSV Cupen 22019-05-19Filt Beräknad
3NT, Eskilstuna, MSV Cupen 32019-05-26Filt Beräknad
4NT, Skoghall, MSV Cupen 42019-06-02Filt Beräknad
5NT, Djulö, MSV Cupen 52019-06-16Filt Beräknad
6NT, Nyköping, MSV Cupen 62019-06-23Filt Beräknad
7NT, Haga, MSV Cupen 72019-07-24Filt Beräknad
8NT, Mosås, MSV Cupen 82019-07-28Filt Beräknad
9NT, Daga 50 år, MSV Cupen 92019-08-04Filt Beräknad

Deltävlingar | Ungdom | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Ungdom
PlacNamnKlubb123456789SnittPoäng
1Alexander BergSödertälje BGK18---1816--1665,1 68
2Rasmus NilssonSödertälje BGK----1618--1865,9 52

Deltävlingar | Ungdom | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass A
PlacNamnKlubb123456789SnittPoäng
1Rikard LindqvistEnköpings BGK96181881418181634,8 125
2Robin AnderssonMosås BGK18816-167-7637,4 78
3Håkan RobertssonMosås BGK-12-1411-1216935,4 74
4Johan CarlssonHaga BGK14-14115-1110-38,0 65
5Alexander DahlstedtTantogårdens BGK-16--18---1133,5 45
6Ulf KristianssonSkoghalls BGK---1614--14-35,5 44
7Jonathan Arab-EkmanBGK Jönköping--11-91014--35,6 44
8Marcus LjungbladSkoghalls BGK-5-1010--12-39,6 37
9Simon LevanderSödertälje BGK10-9--9-8-38,3 36
10Anders LarssonMGK 49 Nyköping----716--1233,9 35
11Lars-Göran BergMGK 49 Nyköping----412--1435,4 30
12Johan AnderssonÖrebro BGK-4--122--839,4 26
13Daniel ÅgrenSödertälje BGK16-------1832,5 34
14Patrik NässelqvistÖrebro BGK-18------1035,3 28
15Kenneth GustavssonHaga BGK-----1116--32,5 27
16Stefan VibergTyresö BGK-14-----9-37,0 23
17Jan SöderqvistSödertälje BGK117-------38,3 18
17Bror WallénEskilstuna BGK--12--6---38,6 18
19Anders WallinMGK 49 Nyköping-----8--737,6 15
20Tony WidnerTyresö BGK-----18---29,3 18
21Stefan BjörkSkoghalls BGK---12-----38,0 12
21Thomas ÖbergSödertälje BGK12--------35,0 12
23Robert GustavssonÖrebro BGK-------11-37,5 11
23Patrik WassHaga BGK-11-------34,0 11
25Stefan GillbergBGK Jönköping------10--35,7 10
25Lennart JanssonÖrebro BGK-10-------35,5 10
25Jonny KarlssonUddevalla BGK--10------44,0 10
28Anders GörlinEskilstuna BGK-9-------37,5 9
28Mikael LövgrenSkoghalls BGK---9-----44,5 9
30Rasmus BergqvistSkoghalls BGK----6----39,0 6
31Mikael KarlssonTyresö BGK-----5---36,3 5
32Mikael PoduschkinHaga BGK-----4---37,3 4

Deltävlingar | Ungdom | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass B
PlacNamnKlubb123456789SnittPoäng
1Tommy BlixtBGK Spiik141018-189129936,9 99
2Bernt GustavssonSödertälje BGK1881118142142239,1 89
3Anton ErikssonMGK 49 Nyköping91212-71192838,7 70
4Tomas HalvarssonMGK 49 Nyköping12---12616-1635,8 62
5Lars ErikssonMGK 49 Nyköping-18--64218-37,5 48
6Andreas RosenbergDaga BGK--2--710101439,2 43
7Tim GustafssonMosås BGK-16---14-12-36,3 42
8Ingela ErikssonDjulö BGK109--102--1039,2 41
9Roberth HummelgrenDjulö BGK----1616--236,7 34
10Michael PetersenMGK 49 Nyköping5---2186-239,7 33
11Mats RosenbergDaga BGK-52-81222242,1 33
12Peter LindqvistDjulö BGK116--112--241,3 32
13Fredrik HasselgrenHaga BGK----21018--37,1 30
14Joakim LindströmSträngnäs BGK-117-22--741,5 29
15Mikael JohanssonHaga BGK----22816-39,0 28
16Benny HasthSträngnäs BGK-29-2-211244,7 28
17Ulf LyxellDjulö BGK----985-238,7 24
18Håkan BergSödertälje BGK16----2--539,4 23
19Pirkko MaaninkaEskilstuna BGK--2---714-40,7 23
20Peter VicaryMGK 49 Nyköping6-4-----1242,3 22
21Magnus SjööÖrebro BGK-26----7642,9 21
22Anders HedlundEskilstuna BGK-214--2---41,7 18
23Guy JohanssonMGK 49 Nyköping72--52--241,0 18
24Lennart RundströmDaga BGK4-2-----1147,0 17
25Jan Åke AnderssonMGK 49 Nyköping825-----244,5 17
26Julia SjöbergMosås BGK-2---5--241,1 9
27Kari LaaksoEskilstuna BGK--2---24-43,7 8
27Christer MosswaldMosås BGK-2----42-44,3 8
29Fredrik LarssonMosås BGK---16---8-42,0 24
30Stig PetterssonStora Tuna BGK---14---2-50,3 16
31Rolf StrandbergEskilstuna BGK-410------42,8 14
32Ronny EkbergEnköpings BGK-7----2--42,2 9
33Tommy GustafssonHaga BGK----42---39,6 6
33Kjell Åke WallinMGK 49 Nyköping-----2--440,0 6
35Stig HögkvistHammarby BGK-2-----2-42,8 4
35Stefan WigöEskilstuna BGK-2---2---46,6 4
37Roger AnderssonDaga BGK--------1837,0 18
38Reinhold NietschEskilstuna BGK--16------37,5 16
39Jan LindvallMosås BGK-14-------37,5 14
40Thomas HelgessonNorrtälje BGK------11--35,3 11
41Lennart KensertEnköpings BGK--8------44,5 8
42Rikard SjölundHammarby BGK-------6-41,5 6
43Erik EinanKöpings BGK-------5-42,0 5
44Clifford ÖhmanMGK 49 Nyköping-----2---38,0 2
44Ronnie LundgrenHaga BGK-----2---44,0 2
44Fredrik DahlbäckÖrebro BGK-2-------43,0 2
44Daniel KarlssonBGK Jönköping------2--47,3 2
44Marie-Louise TunmatsÖrebro BGK-2-------42,0 2
44Peter HjälmGarphyttans BGK-2-------43,5 2
44Kaj SöderqvistSödertälje BGK--2------55,5 2
44Andreas TidbladDaga BGK--------249,0 2

Deltävlingar | Ungdom | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass C
PlacNamnKlubb123456789SnittPoäng
1Åsa JakobssonMosås BGK-184162-821251,7 62
2Ginalyn RobertssonMosås BGK-4-142-11121848,2 61
3Ryno VestergrenDjulö BGK-912-112910846,7 61
4Lena BrownBGK Spiik11711--2124747,4 54
5Roger AspEnköpings BGK-14--1010142-45,3 50
6Ulf AxelssonSödertälje BGK18-10-14---644,9 48
7Bert ÅndbergMGK 49 Nyköping10---518--1043,4 43
8Gunilla ArkängMGK 49 Nyköping----1214--1643,7 42
9Leif TjernströmDjulö BGK-11--8-18--44,3 37
10Bo NordströmEnköpings BGK-214-2-107-47,8 35
11Eva PrennforsEskilstuna BGK66--48-2948,6 35
12Hans HöglundSödertälje BGK16---94--546,1 34
13Örjan MolinSödertälje BGK1428-22-2-49,6 30
14Sabine RundströmDaga BGK2-6-6---1152,5 25
15Jonas HolmbergDaga BGK--5-7--11-50,8 23
16Anders Sandberg KarlssonMGK 49 Nyköping12-2--5---48,4 19
17Kjell LinderMGK 49 Nyköping7---22--452,0 15
18Mattias AnderssonÖrebro BGK-12-----16-42,0 28
19Ulla LjungMosås BGK-16-----6-44,8 22
20Lars-Erik SundinBGK Spiik--18----2-46,3 20
21Tony StrömbergBGK Valbo-kombi 78-5-----14-44,0 19
22Patric VestinEskilstuna BGK--16--2---44,0 18
22Jan-Åke LiljeqvistDjulö BGK----162---46,0 18
24Christer TimvikHaga BGK8------5-47,0 13
25Leif LövströmMGK 49 Nyköping2----9---46,6 11
25Åse TelliaEskilstuna BGK9-2------51,8 11
25Stefan HD JohanssonÖrebro BGK-2-----9-48,5 11
28Eve FolkessonSkoghalls BGK---18-----45,5 18
28Urban JandrinDjulö BGK----18----42,0 18
28Örjan AlmstedtMosås BGK-------18-39,0 18
31Christer HelgessonNorrtälje BGK------16--42,7 16
31Illi KarlssonMGK 49 Nyköping-----16---40,0 16
33Lars-Olof AnderssonSträngnäs BGK--------1449,5 14
34Pasi ValtonenKöpings BGK-----12---40,7 12
35Bengt HolgerssonNorrtälje BGK-----11---41,7 11
36Bertil AnderssonHammarby BGK-10-------45,0 10
37Benny KarlssonEskilstuna BGK--9------48,5 9
38Ann-Marie LindvallMosås BGK-8-------46,0 8
38Kerstin BäckMosås BGK-------8-47,5 8
40Lars AbrahamssonEnköpings BGK--7------54,0 7
40Marco ArancibiaUppsala BGK-----7---44,7 7
42Filip WahlmarkSolna BGK-----6---44,7 6
43Michael RosenlönnDaga BGK5--------46,5 5
44Kent SandbergSödertälje BGK4--------48,5 4
45Ulrik ErikssonSödertälje BGK2--------56,0 2
45Fredrik LjungbergSödertälje BGK-----2---47,3 2
45Göte TunmatsÖrebro BGK-2-------56,0 2
45Jan IllmesjöMGK 49 Nyköping2--------50,0 2
45Lars-Åke RodellHaga BGK----2----48,0 2
45Per-Ove GaresjöBGK Spiik--2------65,5 2

Deltävlingar | Ungdom | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass D
PlacNamnKlubb123456789SnittPoäng
1Per KarlssonHaga BGK10-16-16181811-48,4 89
2Per-Arne SäfströmMosås BGK-16141495-161254,8 86
3Roland TörnvallHaga BGK16-11-812117-53,1 65
4May BoldtÖrebro BGK18149-10--12-51,9 63
5Göte BjörklundDaga BGK14-8-1114--952,2 56
6Anna ArabBGK Jönköping--10-7614-1854,9 55
7Mats SöderkvistDaga BGK----18-16-1447,6 48
8Hugo HolmSkoghalls BGK-12-18---14-50,7 44
9Heinz BoldtÖrebro BGK121012-6--2-57,9 42
10Jan JonssonEskilstuna BGK-18--14---850,3 40
11Kurt EngströmSödertälje BGK----127--1653,3 35
12Gustav WestmanMosås BGK-8---11-41057,8 33
13Mari AldrevHaga BGK7---2-92-64,3 20
14Stefan ErikssonDjulö BGK----2482-64,6 16
15Anton HagbergDjulö BGK----2262-79,3 12
16Janchai SaengkhamSödertälje BGK----42--572,6 11
17Birgitta WallinMGK 49 Nyköping-----16--1149,0 27
17Ann-Catrin BorgertÖrebro BGK-9-----18-54,5 27
19Birgitta LundgrenStora Tuna BGK---16---8-57,8 24
20Conny PihlUppsala BGK-----10-9-53,0 19
21Eva CarlssonDaga BGK11-------659,0 17
22Ebba KarlssonMGK 49 Nyköping-----8--757,8 15
23Sven BergströmHaga BGK--7---7--64,8 14
24Jan AdolfssonEskilstuna BGK--18------46,5 18
25Tony PetterssonNorrtälje BGK------12--49,3 12
26Hans LagerströmÖrebro BGK-11-------55,0 11
27Bertil JonssonMosås BGK-------10-54,0 10
27Monika DanielMC Mazovia Warszawa------10--53,0 10
29Urpo LindholmSödertälje BGK9--------53,5 9
29Peter AnderssonKatrineholms BGK-----9---53,7 9
31Teijo LindholmSödertälje BGK8--------55,0 8
32Eva ElfstrandBGK VK-78-------6-55,5 6
32Jörgen SundströmEskilstuna BGK--6------66,5 6
34Fanny ErikssonMGK 49 Nyköping----5----64,5 5
34Mariana KarlssonMosås BGK-------5-56,0 5

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.1