Gå till Resultat

KVÄLLSTÄVLINGAR  Filt
2017-2018

2018-02-20

Klass A (12)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        56
2 Håkan ROBERTSSON, Mosås            60
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   68

Klass B (10)
1 Håkan ZETTERLIND, Enköping         68
2 Leif SJÖHOLM, Köping               76
3 Stefan WIGÖ                        77

Klass C (11)
1 Ginalyn ROBERTSSON, Mosås          83
2 Hans HESSEL, Enköping              85
3 Lena BROWN                         89

2018-02-13

Klass A (10)
1 Roger ASP, Enköping                74
2 Håkan ZETTERLIND, Enköping         75
3 Stig HÖGKVIST, Stora Tuna          76

Klass B (8)
1 Eva PRENNFORS                      80
2 Åse TELLIA, Djulö                  81
3 Benny HASTH, Strängnäs             87

2018-02-06

Klass A (6)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        63
2 Bror WALLÉN                        63
3 Robert GUSTAFSSON, Örebro          66

Klass B (6)
1 Roger ASP, Enköping                82
2 P-O GARESJÖ                        82
3 Patric VESTIN, Djulö               83

2018-01-30

Klass A (12)
1 Filip SPRINGFELDT, Köping          63
2 Bror WALLÉN                        70
3 Tommy BLIXT                        72

Klass B (12)
1 Stefan WIGÖ                        71
2 Lennart SANDER                     72
3 Hans FRYKLUND, Enköping            80

Klass C (9)
1 Bo NORDSTRÖM, Enköping             79
2 Lena BROWN                         80
3 Heinz BOLDT, Örebro                89

2018-01-23

Klass A (10)
1 Bror WALLÉN                        66
2 Håkan ZETTERLIND, Enköping         66
3 Joakim LARSSON, Tyresö             69

Klass B (8)
1 Hans FRYKLUND, Enköping            75
2 Conny ANDERSSON, Hammarby          76
3 Patric VESTIN, Djulö               78


2018-01-16

Klass A (6)
1 Bror WALLÉN                        61
2 Ulf AXELSSON, Södertälje           71
3 Joakim LARSSON, Tyresö             81

Klass B (6)
1 Patric VESTIN, Djulö               82
2 Jan ADOLFSSON                      88
3 Lena BROWN                         91 


2018-01-09

Klass A (11)
1 Anders HEDLUND                     57
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            60
3 Robin ANDERSSON, Södertälje        60

Klass B (9)
1 Roger ASP, Enköping                73
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         76
3 Lennart SANDER                     78 

Klass C (13)
1 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs         80
2 Åse TELLIA, Djulö                  81
3 U-B HESSEL, Enköping               83 


2017-12-19

Klass A (12)
1 Bror WALLÉN                        60
2 Anders HEDLUND                     64
3 Stig HÖGKVIST, Stora Tuna          65

Klass B (12)
1 Lennart SANDER                     78
2 Ulf AXELSSON, Södertälje           79
3 Åse TELLIA, Djulö                  79
 

2017-12-12

Klass A (11)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        65
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            66
3 Anders HEDLUND                     67


Klass B (11)
1 Lennart SANDER                     82 
2 Rune POUSETTE, Enköping            83
3 Ulf AXELSSON, Södertälje           83

2017-12-05

Klass A (11)
1 Bror WALLÉN                        57
2 Anders HEDLUND                     68
3 Rolf STRANDBERG                    69

Klass B (13) 
1 Rune POUSETTE, Enköping            76
2 Åse TELLIA                         77
3 U-B HESSEL, Enköping               78


2017-11-28

Klass A (11)
1 Bror WALLÉN                        64
2 Anders HEDLUND                     66
3 Robin ANDERSSON, Södertälje        68

Klass B (7) 
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          80
2 Ulf AXELSSON, Södertälje           82
3 Åse TELLIA                         86

2017-11-21

Klass A (8)
1 Bror WALLÉN                        60
2 Robin ANDERSSON, Södertälje        64
3 Reinhold NIETSCH                   68

Klass B (8) 
1 Benny ALLANSSON, Örebro            78
2 Bertil ANDERSSON, Strängnäs        83
3 Eva PRENNFORS                      90

2017-11-14

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   58
2 Bror WALLÉN                        61
3 Anders HEDLUND                     65

Klass B (9) 
1 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         72
2 Håkan ZETTERLIND, Enköping         80
3 Conny ANDERSSON, Hammarby          83

Klass C (17) 
1 Ronny EKBERG, Enköping             77
2 Roger ASP, Enköping                80
3 Gunilla ALLANSSON, Örebro          80


2017-11-07

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   56
2 Bror WALLÉN                        67
3 Robin ANDERSSON, Södertälje        68

Klass B (9) 
1 Patric VESTIN                      71
2 Leif SJÖHOLM, Köping               76
3 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         78

Klass C (12) 
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          79
2 U-B HESSEL, Enköping               82
3 Åse TELLIA                         83


2017-10-31

Klass A (9)
1 Jennifer GÖRANSSON, Tantogården    61
2 Robin ANDERSSON, Södertälje        65
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   78

Klass B (9) 
1 Håkan ZETTERLIND, Enköping         67
2 Roger ASP, Enköping                75
3 Jan JONSSON                        84

Klass C (11) 
1 Benny ALLANSSON, Örebro            81
2 Conny ANDERSSON, Hammarby          82
3 Rune POUSETTE, Enköping            84


2017-10-24

Klass A (9)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        57
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   63
3 Tommy EDEVING, MGK 49              65

Klass B (7) 
1 Åse TELLIA                         76
2 Patric VESTIN                      78
3 Jan JONSSON                        88

Klass C (9) 
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          87
2 Benny ALLANSSON, Örebro            92
3 Lena BROWN                         93


2017-10-17

Klass A (13)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        62
2 Håkan ROBERTSSON, Mosås            62
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   68

Klass B (17) 
1 Jimmy EKBERG, Enköping             75
2 Eva PRENNFORS                      78
3 S-O BÄCK, Mosås                    79

Mixed (5) 
1 Illi KARLSSON-Mikael KARLSSON      78
2 U-B HESSEL-Hans HESSEL             79
3 Åse TELLIA-Patrik VESTIN           87


2017-10-10

Klass A (13)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   56
2 Robin ANDERSSON, Södertälje        63
3 Rolf STRANDBERG                    65

Klass B (15) 
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80
2 Åse TELLIA                         81
3 Ulla LJUNG, Mosås                  82


2017-10-03

Klass A (10)
1 Håkan ROBERTSSON, Mosås            59
2 Robin ANDERSSON, Södertälje        65
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   67

Klass B (13) 
1 Leif SJÖHOLM, Köping               75
2 K-Å JOHANSSON                      76
3 Joakim LARSSON, Tyresö             78

Mixed (7) 
1 Illi KARLSSON-Mikael KARLSSON      83
2 Åse TELLIA-Patrik VESTIN           84
3 Ulla LJUNG-Benny HASTH             88

2017-09-26

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   62
2 Anders HEDLUND                     69
3 Tommy EDEVING, MGK 49              72

Klass B (11) 
1 Bertil ANDERSSON, Strängnäs        69
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         75
3 Håkan ZETTERLIND, Enköping         76

Mixed (3) 
1 Lena BROWN-Tommy BLIXT             92
2 Åse TELLIA-Patrik VESTIN          106
3 U-B HESSEL-Hans HESSEL            107

2017-09-19

Klass A (6)
1 Patrik WASS, Haga                  62
2 Anders HEDLUND                     64
3 Bror WALLÉN                        68

Klass B (9) 
1 Leif SJÖHOLM, Köping               75
2 Benny HASTH, Strängnäs             76
3 Tommy EDEVING, MGK 49              77

Mixed (4) 
1 Lena BROWN-Tommy BLIXT             72
2 Eva PRENNFORS-Stefan WIGÖ          79
3 Illi KARLSSON-Mikael KARLSSON      80